Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted van-e hivatásos anya? Létezik-e ilyen hivatás? fórum

Szerinted van-e hivatásos anya? Létezik-e ilyen hivatás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
106. f36e266467 (válaszként erre: 105. - D949b00de0)
2010. febr. 17. 11:54
dehogynem.
105. d949b00de0 (válaszként erre: 48. - F36e266467)
2010. febr. 17. 11:52
Ez komoly...nekem ilyen nő nem kell
104. sztilla (válaszként erre: 48. - F36e266467)
2010. febr. 17. 10:14

Szia! Az én édesanyám is ilyen önmegvalósító nő, de én ettől gyerekként nem voltam boldogabb. Most a gyerekeimmel főállású anya vagyok és édesanyám nagyon csodálkozik azon, hogy mért nem megyek vissza dolgozni. Szerintem most még a gyerekekre kell koncentrálnom és nem az önmegvalósításra. Majd ha nagyobbak lesznek, ráérek a munkában megvalósítani magamat, lesz még rá kb. 30 évem, a gyerekeim viszont most még kisebbek, nekik most van rám szükségük.

Azt írod, hogy akkor vállaljunk gyereket, ha már megvan a karrier, a pénz, de hát az ember pénzügyi helyzete sosem lesz tökéletes, mindig lehetne valamivel jobb. Ezen az alapon addig várhatunk a gyerekvállalással, amíg kifutunk az időből.

Két diplomát szereztem, dolgoztam is, lakást vettünk, mielőtt gyereket vállaltunk volna, de az hogy most hivatásos anya vagyok elégedettséggel tölt el.

Szerintem a karrier és a jó pénzügyi helyzet nem feltétlenül függ össze azzal, hogy ki milyen szülő lesz és hogy boldog gyereket tudjon nevelni.

103. c33bd8536b (válaszként erre: 102. - 48f0ed6e16)
2010. febr. 16. 14:06

Persze, hogy van. És szerintem, aki úgy érzi, hogy szívesebben maradna otthon főállású anyának, annak jó lenne, ha lehetősége volna erre. És habár jó dolognak tartom, hogy ma már egy nő tanulhat, és bármi lehet belőle, meg tudom érteni azt is, aki nem akar bármi lenni, csak anya és feleség. És felháborodom attól, amikor erre százan kérdeznek rá, hogy mi a fenét csinál az ilyen otthon egész nap, amikor más ugyanazt elvégzi munka után.

Mert nem ugyanazt és nem ugyanúgy végzi el!


Valahol írtam, talán éppen itt, hogy gyerekkorom vakációit nagynénémnél töltöttem, aki nem járt dolgozni, és életem legszebb emlékei ezek a vakációk. Mert annak az otthonnak más volt a hangulata! És néném nem savanyodott bele a házimunkába, mindig vidám volt, ritkán lehetett kihozni a sodrából, kertészkedett, szépítette az otthonát, volt ideje a gyerekeire, a családjára, és saját magára is.

102. 48f0ed6e16 (válaszként erre: 98. - C33bd8536b)
2010. febr. 15. 18:20

Hogyne érteném:)))

A fórumtémánál maradva, én csak oda akartam kilyukadni, hogy van olyan nő, aki nem akar gyereket, és van aki hivatásának tekinti a gyermeknevelést! Én nem tudnám elképzelni az életem gyerekek nélkül, de például a nővéremnek egy sincs, és nem is vágyott rá soha! Ettől függetlenül szeretem, mert imádnivalóan jó ember, segítőkész és még sorolhatnám… Azon mondjuk sokszor elgondolkodtam, hogy miért nem akart gyereket, mert az én gyerekeimmel, sőt a nevelt gyerekeimmel is mindig nagyon szeretetteljesen és kedvesen viselkedett, de nem firtattam… biztosan neki így jó, mint még olyan sok nőnek rajta kivül!

101. 48f0ed6e16 (válaszként erre: 99. - F36e266467)
2010. febr. 15. 18:15
Biztosan én vagyok túlságosan jóhiszemű, mert én nem vettem konkrétan a hölgy szavait, hanem arra gondoltam, hogy utálja a gyereksírást, a pelenkázást, a gyerek körüli teendőket, stb. Remélem legalábbis, hogy erre gondolt... ezért írtam, hogy megdöbbentem, mert elképzelni sem tudom, hogy mi lehet az az ok, amiért valaki utálja a gyerekeket.
100. 274c9996b8 (válaszként erre: 93. - C33bd8536b)
2010. febr. 15. 18:09

Szia !

Persze hogy , nem beszelhetek minden ember neveben :) De mondjuk ezt sehol nem irtam !

Kivetelek mindenhol es mindenben vannak,voltak es lesznek is :)

Tenyleg nem ismerek olyan nöket akiket kiraz a hideg a kisbaba sivalkodasa hallatan ! Viszont az en szuleim tinik voltak az utolso haboru ideje alatt es ebböl a korosztalybol nagyon sokan NEM valaltak gyermeket , azert mert sokan közuluk eheztek a sajat tinedzser koruk alatt !

99. f36e266467 (válaszként erre: 97. - 48f0ed6e16)
2010. febr. 15. 18:03

Ha valaki azt mondja, hogy utálom a gyerekeket, akkor ott azért van gond.


Rendben ha nem szeretne gyereket vállalni valaki, de utálni más. Ott van egy kis elcsúszás!

98. c33bd8536b (válaszként erre: 97. - 48f0ed6e16)
2010. febr. 15. 17:36

Ágneca, nincs itt semmi rejtély, csak egyszerűen minden ember másként képzeli el, hogy mi a jó neki az életben.

Nekem egy gyerekem van, és alighanem megőrültem volna, ha 3-4 gyerkőc forgatta volna fel a házat. Én ilyen vagyok, és a párom is ilyen. Nálunk ebéd után rendberaktuk a konyhát, becsuktuk az ajtót, mindenki elvonult a saját szobájába, és azt tette, amit szeretett. Ez így, persze, sarkítás, de csak így tudom illusztrálni.

A barátnőmnek négy gyereke van, náluk késő estig mindig valami tevékenység folyt, valaki mindig sütött-főzött, vasalt vagy keresett valamit, valaki mindig elölhagyta a játékait, könyveit vagy szerszámait, egy állandó nyüzsgés volt, ami, nekem nagyon szórakoztató volt, imádtam ott lenni, de mikor hazajöttem, hálát adtam a jóistennek, hogy idehaza csend és rend van. Nem tudom, érted-e mit akarok mondani?

97. 48f0ed6e16 (válaszként erre: 93. - C33bd8536b)
2010. febr. 15. 17:06
Nekem is van olyan nő ismerősöm, aki szó szerint azt mondta, hogy „utálja a gyerekeket és soha nem vállalna egyet sem”. Nem ítéltem el a szavaiért, hiszen valami oka biztosan van, hogy így gondolja, így érzi... és ő sem kritizálta az én nagy családomat. Azt nem mondom, hogy nem döbbentem le a szavai hallatán és a későbbiekben nem gondolkodtam el rajta, de elfogadtam a véleményét és nem próbáltam az ellenkezőjéről meggyőzni.
96. c33bd8536b (válaszként erre: 95. - F36e266467)
2010. febr. 15. 16:50
Kösz!
95. f36e266467 (válaszként erre: 93. - C33bd8536b)
2010. febr. 15. 16:46
okos vagy. Tetszik!
94. c33bd8536b (válaszként erre: 91. - 274c9996b8)
2010. febr. 15. 15:21

"Civilizalt vilagunkban sem halt ki az ösi ösztön , csupancsak bevan csomagolva kulönbözö ,kifinomitott tanitasokba :)"


Nem halt ki, persze, csak már annyira erős, hogy minden áron engedelmeskedjünk neki.

93. c33bd8536b (válaszként erre: 88. - 274c9996b8)
2010. febr. 15. 15:17

Tudod, ha keresgélsz mindenre találsz egy tudományos felmérést, és mindennek az ellenkezőjére is.:)


Nem állítottam, hogy a nők ösztönösen nem vágynak gyerekre. Azt mondtam, hogy nem beszélhetsz minden nő nevében, hogy mindenik célja a gyerek. A többségnek valószínűleg, de vannak kivételek szép számmal. Hidd el, van aki mérlegeli, hogy mi fontosabb neki, a gyerek, vagy egy olyan életmód, szakma, amibe a gyerek nem fér bele. Van aki a gyereket választja, van aki nem.

Azonkívül vannak olyanok is, akiknél nincs meg az ösztön. Alighanem úgy születtek. Tényleg nem ismersz nőket, akiket kiráz a hideg, amikor egy sivalkodó kisgyereket látnak? Hát én ismerek! Azonkívül tagja vagyok egy másik (női)portálnak is, ahol szép számmal nyíltak topicok ebben a témában. Szerintem meglepődnél milyen sokan vallják be, hogy ők ilyenek.

Aztán itt van a harmadik kategória, akik nem elég erősek, hogy szembemenjenek az elvárásokkal, gyereket szülnek, mert elvárják tőlük, és aztán nem tudják mit kezdjenek vele. Végigvergődik az életüket, megteszik, ami tőlük telik, de az nem elég, és ők is tudják. Akkor szabadulnak fel, ha a gyerek felnő, és már saját életét éli. Szerintem ez a legrosszabb.

92. c33bd8536b (válaszként erre: 90. - F36e266467)
2010. febr. 15. 14:49
Mindenkinek megjelenik néha. Nálam is itt van, pedig ma még nem is írtam semmit.
91. 274c9996b8 (válaszként erre: 89. - F36e266467)
2010. febr. 15. 11:54

Nezd az eletösztön es rögtön utanna a szexualis ösztön a legerössebb az az emberben ! Ezt legyözni,felulkerekedni rajta ember legyen a talpan aki kepes ra !

Az ember hordakban el , mint sok mas elöleny ! A hatalmi viszonyok,rangsor az embernel mar az ovodaba kialakulnak , tehat ez nem ösztön ,erre ratermettseg kell !

Viszont a fajfentartasi ösztön mind 2-felnel megvan ! Mig a nö leakar horgonyozni 1-etlen himmel es feszket rakni , addig a him /ferfi!/ minnel több nöstenyt /nöt!/ megakar termekenyiteni !

Az allatvilagban az alkalmatlan,gyenge himek soha eletukben nem jutnak nösteny közelebe :) Viszont minden nösteny , meg a leggyengebb is meglessz termekenyitve :)

Ez igy volt az embernel is evszazadokon keresztul a sikeres hadvezerek,nagy kiralyok stb rengeteg feleseget,agyast begyujtöttek.....

Civilizalt vilagunkban sem halt ki az ösi ösztön , csupancsak bevan csomagolva kulönbözö ,kifinomitott tanitasokba :)

2010. febr. 14. 23:24

Amúgy beugrott a képernyőre a Hoxa szabályzat.


Ez valami figyelmeztetés, vagy mindenkinek feljön néha?

89. f36e266467 (válaszként erre: 88. - 274c9996b8)
2010. febr. 14. 20:24

Persze, mint ahogy a férfi ösztöne a hatalomvágy, sex utáni vágy, stb.


Nem az ösztön a lényeg, hanem a józan gondolkodás.


Ettől vagyunk emberek, nem pedig állatok.


Az ösztön azért van, hogy az alapirányt megadja és az élet múködni tudjon, de mi azért kaptunk hozzá agyat is, hogy mérlegeljünk.

88. 274c9996b8 (válaszként erre: 86. - C33bd8536b)
2010. febr. 14. 18:44
Nezd ez orvosi felmeres,kutatas eredmenye hogy a NÖK rendkivuli ösztöne a gyerek,hazassag utan sok hulyeseget eredmenyez :)
87. c33bd8536b (válaszként erre: 83. - 48f0ed6e16)
2010. febr. 14. 17:58
Igazad van, nehéz összeegyeztetni. És nehéz megtalálni a megoldást.
86. c33bd8536b (válaszként erre: 85. - 274c9996b8)
2010. febr. 14. 17:39

Nemcsak diplomáról, hanem szakmáról is beszéltem. Nem mindenki járhat egyetemre, tény, de valamilyen specialitást, szakmát csak szerez szerintem mindenki. Na, jó, nem mindenki, de aki nem, az már az ő hanyagsága, mert a lehetőség megvan.


"Aztan ma is eppen ugy tur egy nö a rossz hazassagban ,mint regen !"


Nem egészen. Úgy emlékszem, te mondtad, hogy sok a válás, nem? Biztosan nem a jó házasságokat bontják fel!


"Mind a mai napig az a cel hogy , a NÖ,lany ferjhez menjen es gyerekeket szuljön :)"


Ezzel viszont nem értek egyet. Félre ne érts, én is férjehez mentem és gyereket szültem, mert én így tartottam jónak. Sőt, az én generációmban még, sokszor az is ezt tette, aki nem igazán tartotta jónak. De már az én osztálytársaim között is voltak lányok, akik másfajta életet akartak. És lehetőségük volt választani!

85. 274c9996b8 (válaszként erre: 81. - C33bd8536b)
2010. febr. 14. 16:03

Mind a mai napig az a cel hogy , a NÖ,lany ferjhez menjen es gyerekeket szuljön :) Ez az ösztön olyan erös a nökben hogy , sokszor barkihez hozzakötik az eletuket !

Aztan ma is eppen ugy tur egy nö a rossz hazassagban ,mint regen ! Hiaba van diplomaja , mert közel sem olyan egyszeru tovabblepni csak ugy 2-3-gyerekkel ! Aztan az is egy teny hogy , nincs minden 2-ik nönek diplomaja ugyebar ?

84. 274c9996b8 (válaszként erre: 80. - F36e266467)
2010. febr. 14. 15:59

Nagyon negativ vagy !

En hiszem azt hogy az anya , mint HIVATASOS ANYA minden idökben megvolt becsulve s , mi több megenekelve !

Es ezt a ferfiak,fiak tettek rengeteg,csodaszep versben,irasban !

En örulök hogy NÖ vagyok,anya s , mi több BUSZKE vagyok ra :)

83. 48f0ed6e16 (válaszként erre: 81. - C33bd8536b)
2010. febr. 13. 23:44
Szerintem is nagyon fontos, hogy egy nő tanuljon. Ezzel csak az a problémám, hogy az új bolognai rendszerrel, mire a diplomát megszerzi 23-24 éves lesz. Ezek után még mindig nem gondolhat a gyerekvállalásra, mert ha nem dolgozik pár évet és nem lesz szakmai tapasztalata, a diplomájának és a sok éves tanulásának nem lesz semmi értéke, mivel nem tud elhelyezkedni. Ezért munkát vállal, elkezdi építgetni a karrierjét, pénzt keres, megalapozza a jövőjét, de mindeközben frusztrálttá válik, mert gyermeket szeretne, de nem meri vállalni, mert fél, hogy akkor elveszíti a munkahelyét… Az idő telik, a biológiai óra ketyeg és sajnos egyre későbbre tolódik a gyermekvállalás, ami ugye nem jó sem a nőnek, sem a gyereknek.
82. 48f0ed6e16 (válaszként erre: 74. - F36e266467)
2010. febr. 13. 23:37

Gondolom itt a Maslow piramis csúcsára gondolsz, az önmegvalósítási szükségletre, hogy elérjük a bennünk rejlő lehetőségeket. De ahhoz, hogy a hierarchián erre a szintre eljussunk elengedethetetlen, hogy az előző szintek feltételei adottak legyenek.

Amíg nincs pénzem, mert nincs munkám, amíg nem vagyok biztonságban, mert nincs a fejem felett fedél, ha nincsenek körülöttem olyanok, akik elfogadnak és szeretnek addig nem tudom megvalósítani önmagamat és nem tehetem azt amit szeretnék. Pl. imádok festeni és rajzolni, úgy érzem abban a tevékenységben megvalósíthatom önmagamat és örömömet lelem benne, de ha abból nem tudok megélni kénytelen vagyok egy olyan hivatást vállalni, amiből pénzt is kereshetek és biztosíthatom a megélhetésemet.

Szerintem a nők többsége nem érzi hivatásának a munkáját, de ennek ellenére mégsem boldogtalanok, mert megvalósíthatják önmagukat pl. sütésben-főzésben, örömüket lelik a kertészkedésben, a ház csonosítgatásában, vagy a kézimunkázásban, vagy a gyermeknevelésben, stb. Sajnos nem mindenkinek adatott meg, hogy olyan szakmát tanuljon amire hivatásként tekinthet. Gondoljunk csak a munkaerőpiac kereslet-kínáltra!

Olyan is előfordul, hogy valaki élete derekán döbben rá, hogy ő mit is szeretne igazán csinálni, mire tekintene hivatásként. És sajnos vannak az országnak olyan szegregált vidékei, hogy hiába szeretne valaki egy számára ideális hivatásban elhelyezkedni, amihez képesítése is van, ha semmi esélye arra, hogy abban munkát kapjon.


Értem, hogy mire gondolsz és jó lenne, ha így működne, de sajnos nem így van! Nagyon kevés olyan ember van (legalábbis az én környezetemben), aki a munkájában lelte meg a hivatását, megvalósíthatja benne önmagát, elégedett a fizetésével és ettől boldog, kiegyensúlyozott.

81. c33bd8536b (válaszként erre: 79. - 274c9996b8)
2010. febr. 13. 19:02
De mégiscsak jobbak a kilátások, ha egy nő tanul, diplomát, szakmát szerez, és úgy indul neki az életnek, mint amikor az volt a cél, hogy a lányokat, minél elöbb és lehetőleg minél jobban férjhez adják, tartsa el ezután a férje, szüljön neki sok gyermeket. És ha rossz volt a házasság, tűrnie kellett, mert nem volt hova mennie, nem volt miből megélnie. Meg aztán a társadalom is elítélte az elvált asszonyt, még ha sikerült is valami megélhetést szereznie.
80. f36e266467 (válaszként erre: 79. - 274c9996b8)
2010. febr. 13. 18:55

Persze, de sok ember mai napig szebbnek látja a múltat, vagy azt amire azt hitte, hogy úgy volt.


Több a sznvedésből írt mű, mint a happines-ből.

(persze ezt csak saccra mondom)

79. 274c9996b8 (válaszként erre: 77. - C33bd8536b)
2010. febr. 13. 18:28

Az hogy , mar az en edesanyam is anyagilag önallo volt , meg nem jelenti azt hogy ,"rendkivuliek" a kilatasok hirtelen ! Vagy hogy , barki is megmenekulne a megalaztatasoktol ?

A csodaszep verseket a Magyar nökröl ,edesanyakrol nem csak ugy idötöltesböl kapartak le a regi es a mai költöink,iroink ! Valami,valaki ihlette öket erre :)

2010. febr. 13. 17:30

A költőket szívesen említik az emberek, csak azt felejtik el, hogy a legtöbb szép mű fájdalomból született. Nem boldogságból.


Attól szép, mert olyanról szól, amire vágyunk és ritkán arról ami van!

77. c33bd8536b (válaszként erre: 75. - 274c9996b8)
2010. febr. 13. 17:28

Ne haragudj, de a szép versek nem hiszem, hogy megvigasztalták volna asszonyelődeinket, ha kilátástalan volt a sorsuk.

Minden nép költészetében vannak ilyen művek. Tudod, az arabok milyen szép verseket írnak az asszonyaikról?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook