Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted van-e hivatásos anya? Létezik-e ilyen hivatás? fórum

Szerinted van-e hivatásos anya? Létezik-e ilyen hivatás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
46. 48f0ed6e16 (válaszként erre: 12. - F36e266467)
2010. febr. 13. 05:26

„Tudod az ütötte meg a fülemet, hogy kihívásnak írtad a sok gyerek vállalást. Nekem ez azért furcsa, mert ez így úgy hangzik, mint egy kísérlet.”

A kihívásnak semmi köze a kísérlethez!!! Nem értem, hogy gondolhatod azt, hogy ha valaki több gyermeket vállal az kísérletezik?

A negyedik gyermek vállalása a hármas ikreim után, kihívás volt a tágabb családommal és a környezetemmel szemben, mivel mindenki ellenezte, arra hivatkozva, hogy minek, hiszen van már fiam és lányom is. Természetesen magammal szemben is kihívás volt, mert a kicsi érkezésével az addigi életünk megváltozott, más lett a napirendünk, több lett a feladatom, alkalmazkodni kellett, de ez minden nőben benne van mikor babát vár. Olvass bele egy babaváró fórumba és meglátod, hogy a nők igenis kihívásnak tartják egy gyermek érkezését! Aggódnak, hogy mindent megtettek-e a kicsi egészségéért, izgulnak a szülés miatt, félnek a fájdalmaktól, boldogok az első „megmozdulástól” stb. Amikor a baba megszületik, szintén rengeteg olyan helyzet adódhat, ami sok nőnek kihívás: első fürdetés, köldökcsonk, betegségek, fogzás, stb.

2010. febr. 13. 05:25

NNNEEEMM karrierről beszéltem. Az tök más!!!!!!


Hivatás nem azt jelenti, hogy építs karriert!


Hivatás lehet egy virágkötő, lehet egy fodrász, bármi, amire születtél. NEM KARRIER!


Manapság ezek a közhelyek mennek, hogy egy nőnek mennyi helyen kell helytállnia, de ez csak félreértés. Minden embernek mindenben helyt kell állnia, amit felvállalt.


Ha nem vállalja a hivatását, nem lesz boldog. Ha gyereket vállal, akkor az első években természetes, hogy ez kell, hogy a központi téma legyen, de akkor, ha már megvalósította önmagát.


De nehezen lehet ezt megérteni.

44. 2a033963fa (válaszként erre: 22. - C33bd8536b)
2010. febr. 12. 22:34
Valemelyik újságban pont volt egy cikk:karrier vagy család vagy valami hasonló címmel.Abban volt egy nő,3 gyereke van,férje és hivatásos anya.Leírta mikor mit csinál,hogy telnek a napjai,és én aki imádok jönni,menni,és dolgozni is,simán megirigyeltem.Meg azt is,hogy mennyire jó lehet ennyit adni a férjének,gyerekeinek,milyen szép kis család lehetnek.
43. c33bd8536b (válaszként erre: 42. - 274c9996b8)
2010. febr. 12. 19:58
Ugye nem akarod, hogy rosszul aludjak éjjel? Ne mondj már ilyeneket! Apáca-karrier nem érdekel. Részben nem vagyok vallásos, (nagyobb) részben, ugyancsak szeretem a férfiakat!:)
42. 274c9996b8 (válaszként erre: 41. - C33bd8536b)
2010. febr. 12. 19:41

ha,ha.......en is :D /belepusztulnek!/

De , velemenyem szerint csak idö kerdese hogy , visszajöjön az a regi vilag ! Azert van akkor is lehetöseg kariert csinalni pl apacanak allni be :)

41. c33bd8536b (válaszként erre: 37. - 274c9996b8)
2010. febr. 12. 19:31

Ne szidd a szüfrazsetteket!


Én bele pusztulnék, ha nagyanyáim korában kellett volna nő legyek. Az emancipáció nem a gyereknevelésről szól.

40. c33bd8536b (válaszként erre: 38. - F36e266467)
2010. febr. 12. 19:29
Addig? Addig mi van? Az élet, a felelősség akkor kezdődik, amikor megszületik a gyerek. Addig azt sem tudod biztosan, hogy megszületik-e.
39. c33bd8536b (válaszként erre: 30. - F36e266467)
2010. febr. 12. 19:26

Nem törvényszerű, mégis így van!


Az élet mondig is nehéz volt. De a különböző időszakokban mindig mások a prioritások.

2010. febr. 12. 18:26
Nem az a lényeg, amikor megszületett a gyerek. Hanem addig!!!!!!!
2010. febr. 12. 17:23

Majdnem minden elmaradott orszagban ugy van hogy , az anya otthon van es neveli a gyerkeit ! Az allatvilagban az anya senkinek sem engedi meg hogy , hozzanyuljon a kölykeihez !

Ez igy volt sokaig europaban is , mig aztan nehany raerö közep es felsöbbosztalybeli NÖ , el nem kezdett harcolni a nök "felszabaditasaert!"

Na , hat a nö fel lett szabaditva ...... bölcsödebe,ovodaba idegenek vigyaznak a gyermekeire ! A nö meg a munkahelyen azon agyal hogy MIT csinal a gyerek,MIT csinalnak a gyerekevel ???

Visszafele ugyebar NEM lepegethetunk...........

Akkor MI a megoldas ??? Meg mielött kihal a Magyar :)

2010. febr. 12. 17:10
Boccs a helyesírásért, csak utána veszem észre, hogy lemaradnak betűk.
2010. febr. 12. 17:09

Igen, csak most az eredményét látva valaminek, ami nem jó nem szerencsés azt gondolni, hogyha valamin változtatnánk, akkor az csak nehezebb lenne.


Gondoljuk végig: Ha megfontolt szülői döntések születnének, akkor a gyerek boldog és erős lenne, mert a körülmények pozitívak lennének a számára gyerekkorában (amiről tudjuk, hogy 90%-ban meghatározza a gyerek felnőtt életét).


Így sokkal hatékonyabb lenne a világ száméra, mivel boldoggá tené, amit csinál, így nem a nyugdíjból kellene megélnie, mert jól keresne.


Ez így működik, de leírva bután néz ki, mert sok összetevője van, de ez a lényeges vonal.

34. 274c9996b8 (válaszként erre: 32. - F36e266467)
2010. febr. 12. 17:04

Ertelek :)

Es mikor "jo!"? szerinted ? Mikor csinaljak jol az emberek ? Mert ugyebar jozan megfontolassal rendkivul keves gyerek szuletne !

33. 274c9996b8 (válaszként erre: 5. - F36e266467)
2010. febr. 12. 17:01
Föallas majd akkor lessz amikor a ferfiak ujra atveszik a teljes hatalmat :)
32. f36e266467 (válaszként erre: 31. - 274c9996b8)
2010. febr. 12. 17:01

Nem karrierről beszéltem.


De nézzük az elméletedet.


Romaasszony 12 gyerekkel, segéllyel.


Tiszteletre méltó?


Sajnos ez a közhely terjedt el, amit te is mondassz. Ki határozta meg, hogy ha valaki sok gyereket szül, az tiszteletre méltó?


Miért? Csak azért mert ez tabu és nem szabad ellene beszélni? A gyerekvállalás akkor jó, ha valaki jól csinálja, nem ha jó sokat vállal be aztán valahogy megpróbálja megoldani.

31. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - F36e266467)
2010. febr. 12. 16:55

Nem !

A legszebb hivatas meg mindeg anyanak lenni ! Meg mindeg akad nö aki kepes es mer vallalni sok gyereket az elörelathato nehezsegek ellenere IS ! Ez tenyleg tiszteletre melto , szerintem.

Keves nö akar kariert , de ezt is lehetöve kell tenni a nöknek !

30. f36e266467 (válaszként erre: 29. - C33bd8536b)
2010. febr. 12. 16:49

Az hogy ez most így van nem szükséges és törvényszerű.


Ez a következménye a döntéseknek.


Tudom, hogy durván hangzik, de ez van.


Lehet változtatni, de nem azért alakult így, mert az élet nehéz.

29. c33bd8536b (válaszként erre: 28. - F36e266467)
2010. febr. 12. 16:33
Nem más! Neki nehezebb. Ő még később kerül haza. És nála már a barátok is elmaradnak. Nincs idő és energia a kapcsolatok ápolására.
28. f36e266467 (válaszként erre: 27. - C33bd8536b)
2010. febr. 12. 16:21

Rendben, ha ez így kell hogy legyen szerinted, akkor a gyerekednek mitől lesz más? Akkor azért szülünk gyereket, hogy ő is örüljön majd, ha ágyba kerül?


Ez a lényeg. Ezért kell példát mutatni, hogy meg lehet valósítani a boldog életet.


Nem szabad elkapkodni, mert akkor valóban nem lesznek könnyű döntéseink, e ezt csak magunknak köszönhetjük. Csak mi vagyunk a felelősek a sorsunk alakulásáért!!!

27. c33bd8536b (válaszként erre: 25. - F36e266467)
2010. febr. 12. 15:47

Nézd, ez így szép leírva, de nem valós. Én szerettem a munkámat, de mire este hat-hétre hazaértem, a pokolba kívántam a háztartást, félve kérdeztem rá a gyerekre, hogy kész-e a lecke (szerencsém volt, mindig kész volt), és a legfőbb vágyam az volt, hogy megfürödjek, fürdőköpenybe bújjak, és egy jó könyv társaságában bevonuljak a szobámba.


Gondolhatod, ritkán sikerült.

26. c33bd8536b (válaszként erre: 24. - F36e266467)
2010. febr. 12. 15:40

Hidd el, sokan csinálnák így, de nem tehetik. Egy fizetésből ma már kevesen tudnak minőségi életet élni.

Persze, néném is foglalkozott mással is, mint a gyereknevelés. Kertje volt, ahol megtermelte a zöldséget, gyümölcsfái voltak, csirkét, kacsát nevelt. És a felesleget eladta a piacon, tehát pénzt is hozott. Panellakásban ő sem tehette volna meg.

2010. febr. 12. 15:16

Ha a nőolyan munkát végez, ami nem az igazi a számára, akkor persze, hogy fáradt lesz estére.


Ha élvezi, amit csinál, akkor mosolyogva és feltöltődve ér haza és a gyereke hihetetlen módon töltődik tőle.


(Persze az első pár évben mellette kell lenni non-stop, csak hosszútávra értve)

24. f36e266467 (válaszként erre: 23. - C33bd8536b)
2010. febr. 12. 15:12

Egyetértek! Amikor ez így van, akkor lesz harmónia. Persze akkor is fontos, hogy a nő megvalósítsa magát a gyerek előtt.


Megvalósítsa annyit jelent, hogy megélje, amire született. Ezzel pozitív energiákkal töltődik fel és büszkeséggel, ami a gyerekeknek is erőt tölt.


Na erre gondoltam, de persze várható volt, hogy ellenállásba ütközik, mert sajna sokan nem így csinálják.

23. c33bd8536b (válaszként erre: 21. - F36e266467)
2010. febr. 12. 13:50

"A nő nem tudja megélni önmagát, ezért gyereket szül, keres egy palit aki eltartja őket és büszke rá, hogy anya."


Bocs, de normális esetben fordítva van. A nő keres egy palit, akit szeret, és aki viszontszereti, és utána jön a gyerek!

22. c33bd8536b (válaszként erre: 20. - 2a033963fa)
2010. febr. 12. 13:47

Igen, ez szokás. Hogy eltartatja magát, hogy lusta, hogy nem csinál semmit egész nap, hogy más 8-10 órai munka után megcsinálja ugyanazt.....

Pedig dehogy!


Az a háztartás amit, a munkaidő után végeznek, messze nem ugyanaz. Mint ahogy a család hangulata sem.


Emlékszem, nagynéném nem dolgozott, otthon volt. Imádtam ott lenni. Minden vakációmat ott töltöttem. Azok a reggelek és reggelik... A mai napig jó érzéssel tölt el az emlékük. Otthon, mindenki felhajtotta a reggeli kávét, teát, tejeskávét, és rohant... Nénémnél élmény volt reggel felkelni, és kimenni a konyhába...

21. f36e266467 (válaszként erre: 15. - Ef1191cb08)
2010. febr. 12. 13:46

Azért, mert vannak, akik még rosszabbul csinálják, az nem jelenti, hogy a kevésbé rossz máris oké lenne. Arra gondolok, hogy sokszor valaki azért vállal gyerket, mert fél megélni az életét.


Ezzel a gyerekének azt a példát mutatja, hogy ha nem mersz élni, akkor menekülhetsz is.


A gyerekeknek példát kell mutatni és nem csak nevelgetni. Látniuk kell, hogy anyu boldog, mert a hivatását végzi, apu boldog, mert a hivatását végzi!


Ebből lesz egészséges felnőtt gondolkodás.


Hidd el, ez nagyon sok problémát generál.


A nő nem tudja megélni önmagát, ezért gyereket szül, keres egy palit aki eltartja őket és büszke rá, hogy anya. Nem lenézem, csak nem lesznek boldogok. Amit persze minden másra fognak ráfogni.


A gyerek akkor egészsége ha betervezik, ha a két szülő már jó és boldog példát tud mutatni a saját életén.


Nem azért kellenek gyerekek, hogy minél többen legyenek, hanem hogy a legmegfelelőbb körülményket és példát adhassuk nekik, hogy életerősek legyenek és ne pszichológushoz kelljen majd járniuk, mert a szüleik inkább magukra gondoltak! (mármint, hogy ők miért szerettek volna gyereket).

2010. febr. 12. 13:36
Szerintem igen,csak sokan lenézik azokat a nőket akik a gyereküknek szentelik az életüket.Sajnos...
19. c33bd8536b (válaszként erre: 18. - Ef1191cb08)
2010. febr. 12. 11:07

"Ismerek nem egy olyan nőt, aki csak azért szült, mert divat. "


Divat gyereket szülni?

Én úgy látom, hogy egyre kevésbé divat. Még ezelött harminc évvel is, nagyon sokan szültek csak azért, mert meg sem fordult a fejükben, hogy lehet olyan opciójuk is, hogy ne szüljenek.

18. ef1191cb08 (válaszként erre: 17. - Kuszkusz)
2010. febr. 12. 10:34
Legalábbis a gyerek szempontjából ez lenne az ideális.Persze tudom én is,hogy nem úgy alakul mindig az életünk ahogyan szeretnénk,de azért sok minden a mi döntésünk.Vannak akik kénytelenek kisgyerekek mellett is dolgozni,mert nem élnének meg,neki nem sok választásuk van,örülnek ha dolgozhatnak.És persze nem is azt mondom,hogy aki már szült az ne dolgozzon,csak azt,hogy akinek kisgyereke van,annak Ő kell,hogy az első helyen legyen az életében,elsősorban az anyai teendők legyenek ellátva a gyerek igényei kielégítve,és utána minden más.Ismerek nem egy olyan nőt,aki csak azért szült,mert divat.Az íróasztal mögül a megbeszélt időben ment szülni,a doki kikapta a gyereket belőle,(természetesen programozott császárral fájdalom mentesen ahogy divat ezekben a körökben),és a gyerek már be volt íratva a bölcsődébe.Anyuka meg amint összekapta magát,ismét visszatért a szuper menő életéhez.Most kérdem én,tényleg,minek az ilyennek gyerek??Nem ez az önzés???
17. kuszkusz (válaszként erre: 15. - Ef1191cb08)
2010. febr. 12. 10:04
csak egyetérteni tudok veled,igazad van!Aki szült az elsősorban anya,és csak utánna a többi.......
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook