Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerinted tényleg hatásos az elmex fogkrém? fórum

Szerinted tényleg hatásos az elmex fogkrém? (beszélgetős fórum)


1 2
34. 5e055bda17 (válaszként erre: 33. - 5e055bda17)
2010. aug. 21. 19:07

Külön dícséret, hogy ilyen kis fiatalon ennyire előnyben részesíted az egészségedre kevésbé ártalmas dolgokat, és így vigyázol a fogaidra!

Ügyes! Rendes!

33. 5e055bda17 (válaszként erre: 31. - 0c49369de6)
2010. aug. 21. 19:03

Irethe! A fog alpszínét a zománc alatt elhelyezkedő dentinréteg adja. (ezt célozzáka fogfehérítéssel, azt máj máskor:-D).

Nem baj, hogy nincs fehérítő hatása, a lényeg, hogy a lepedéket, maradványokat eltüntesd vele, rendszeresen használd.

Gratula az 1 tömött fogadhoz!!

Ez is bizonyítja, hogy a rendszeresség, alaposságot (genetikát) nem mindig tudja a fluorid beelőzni.....:-D

Szép estét Neked és továbbra is jó és erőős fogakat!!

Ani

32. 3265084553 (válaszként erre: 1. - 546185aeac)
2010. aug. 21. 13:16
Elég régi darab, több mint húsz éve kapható. Ugyanannyira hatásos mint bármelyik fogkrém.
31. 0c49369de6 (válaszként erre: 25. - 5e055bda17)
2010. aug. 21. 13:10
Pontosan, épp ezt szeretem benne. Igaz, nincs fehérítő hatása, de semmi gond a fogaimmal, 1 tömött fogam van, és az akkor alakult ki, mikor még ezt nem használtam.
30. CsillagTM (válaszként erre: 29. - 5e055bda17)
2010. aug. 20. 23:09
megkaptam :D puszi!!:)
2010. aug. 19. 21:42
Ment a privi!-D Szép Estét!
28. CsillagTM (válaszként erre: 27. - 5e055bda17)
2010. aug. 19. 11:00
:D igazán kedves vagy :P na várom a privit!! :D
27. 5e055bda17 (válaszként erre: 26. - CsillagTM)
2010. aug. 19. 10:40

Te CSillag! A metszők külső belsőjét körbe körbe, az őrlőkét sepregetve lenntről felfelé,

Menni fog! Nem is kételkedten, nem olyan eccerű ez!

Fogok neked küldeni promót priviben! Ha már ilyen becsületes rendes vagy, hogy ilyen bonyulolt módszert szeretnél elsajátítani..:-DDD (kacsintos smile)

Szép Napot Neked!

26. CsillagTM (válaszként erre: 22. - 5e055bda17)
2010. aug. 19. 10:37
OK, tehát a fogaim külső-belső oldalát lehet körkörösen, nem csak söprögetősen, ugye? (bocs, becsszó minden rendben van az értelmi képességeimmel...)
25. 5e055bda17 (válaszként erre: 23. - 0c49369de6)
2010. aug. 19. 10:29

Ez a fogkrém nem tartalmaz fluoridot, és habzóanyagokat. Inkább az ínyre van jótékony hatással, használd egészséggel!


Az elektromos fogkefét én is pártolom, már nagyon régen azt használjuk, arra nem érvényesek a lentebb említett "szabályok".


Szép Napot!

2010. aug. 17. 15:25
A fogdoki nálunk mindig az elektromos fogkefét ajánlja.
2010. aug. 17. 15:18
Egyik fogkrémet sem szeretem igazán, túl mentolosak, túl habzanak, nekem ami nagyon bevállt: aperion ayurvédikus fogkrém.
2010. aug. 17. 15:08
jaj csillag az őrlők oldalát lenntről(ínytől felfelé) felfelé kisöprögeted, a rágófelszínüket (barázdákat)vizszintesen ide-oda (de ha azt is körkörösen akarod, akkor nem baj!), viszont a metszők, szemfog, azoknak körkörösen kell a felszínét....
2010. aug. 17. 15:03
most akkor mi van? nem értem...lehet körkörösen az oldalát a fognak, v söprögetni kell?
20. 5e055bda17 (válaszként erre: 18. - 5e055bda17)
2010. aug. 17. 15:01
A fél klavimat gondoljátok hozzá...
2010. aug. 17. 14:59
Mármint a fogfelszínen, látom te az őrlők rágófelületén dörzsölködsz, tedd azt, ott nem baj!!!Én a hivatalos (Roll féle fogmosást prezentáltam szóban?!..:_D)
18. 5e055bda17 (válaszként erre: 17. - 021a029148)
2010. aug. 17. 14:57

Ez még csak töredéke, de a szófosás lételeme...:-((((

Azért jobb a körkörös, mert kevésbé koptatja a fogzománcot.


Azt, hogy egy fogkrém mennyire hatásos, sokféle tényező tudja befolyásolni. Milyen ph van a szádban, vagyis mit eszel, hogy, milyen időközönként, hogy mosod a fogad. Ez mind mind befolyásolja. A lényeg, hogy fluoridos legyen. A fogíny és a fog határán lévő részt mindig megfelelően tisztán kell tartani, ezért kellene fogselymezni is, rendszeresen fogkőtelenítettni, mert ha a fogany sorvadni kezd....arról nem is beszélve, hogy a fognyaki szuvasodást a legnehezebb konzerváló kezeléskkel rendbentartani...

17. 021a029148 (válaszként erre: 14. - 5e055bda17)
2010. aug. 17. 14:36
Tetszett ez a kimerítő válasz! Köszi! :-)
16. CsillagTM (válaszként erre: 14. - 5e055bda17)
2010. aug. 17. 14:28
de ez tényleg hatásos? én kipróbáltam, tök fura...a körkörös dörzsi hatásosabbnak tűnik. de biztos ez a jó, csak nem értem, miért...
2010. aug. 17. 13:56
A kihagyott és elírt betűket gondoljátok hozzá!
2010. aug. 17. 13:55

Sziasztok!


Igen, már más a módszer, mint régen. A helyes fogmosás a mostani elvek szerint: A hátső fogakkal kezdődik, először is a fogkefével az íny és a fognyak közötti részről "sepregető" módszerrel kitisztítjuk az örlőket. A felső felszíneket, un. barázdákat lehet ide-oda- egyenes mozdulatokkal végezni. A kisörlők, szemfog metszök, körös-körbe dörsölése következik.

Erre a folyamatra legalább 4! percet szánjunk. Az esti a legfontosabb. Statisztikák szerint az emberek 1,25 percet szánnak a figmosásra, ezért az Oral-B kifejleszetett (mi csak puccernek hívjuk) egy CrossOver nevű fogkefét, amelynek a sörtekiképzését úgy alakították ki, hogy fogmosás közben többmindenhova beérjen, kob 2 perc latt viszonylag lepedékmentesíteni lehet vele.

A fogápoláshoz hozzátartozik a fogmosás után a fogselyem használata, ezt dentálhigénikus kollégák megtanítják, hogy kell használni, de nagyon hasznos. Lehet kapni olyan kis "roham"fogselymeket, aminek van szára, az is jó, azt nem is kell megtanulni ujjra tekergetni.

Aztán jöhet a szájöblítő, amely magas fluorid tartalma miatt erősíti a fogzománcot, elősegíti az ásványi anyagok visszaépülését.


Az Elmex teljesen tökéletes, épp a fluoridtartalom miatt is.

Tanács. Ha étkeztünk, ne kezdjünk rögtön a fogmosáshoz, főleg, ha almát (az alma az egyik legerősebb zománckárosító sav,,,tévhit, hogy erősíti a fogakat, csak az izmokat)mert a sav rögtön elkezdi gyengíteni fogzománcot, és ha rögtön megmossuk, mintha egy láthatatlan kis réteget lemonánk. Azonban ha várunk egy félórát, a nyál megkezdi jótékony munkáját, és a enne található anyagok, segítik az un. remineralizációt (ásványi anyagok visszaépülését).

A franciák pl. nem véáletlenül esznek sajtot az étkezés befejezéséhez (prsze ennek más oka is van), de a sajtban található "zsír" bevonja a fogakat.

Ezért "egészségesebb" a cukornál a csoki, mert a benne lévő kakaóvaj is ugyanezt teszi.

Jó szájápolást!!!!

2010. aug. 17. 08:42
írjátok a helyes fogmosási technikát...az pontosan milyen? mert én utánanéztem a neten, de teljesen mást írnak, mint amit gyerekkoromban megtanultam...
2010. febr. 7. 01:41

Én több mint tíz éve használom az elmex fogrém családot, és elmondhatom, hogy azóta egy szuvas fogam sem lett. Azonban gyerekkoromban évente tömtek, bár az is igaz, hogy részben a táplálkozás ami befolyásolja.

Az elmex viszont az egyik legjobb elismert, bevált termék, itt legalábbis német országban ahol én élek a fogorvosok mindig ezt ajánlják. Plusz az elmex-gel heti egyszeri alkalmazását.

11. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 10. - 021a029148)
2009. aug. 28. 21:19
Amit a fehérítő krémekről írtál, nagyon igaz! Nincs egyetlen olyan fogfehérítő eljárás sem (a fogkrémeket is beleértve), amelyik ne károsítaná a fogzománcot.:(
2009. aug. 25. 10:24

Igen, a genetika és a táplálkozás is nagyon sokat számít. Hiába mos az ember reggel és este Elmexxel vagy bármilyen hiper-szuper fogrémmel fogat, ha napközben olyan savas, vagy cukros dolgokat eszik, ami jobban károsítja a fogzománcot, és mondjuk se nem mos fogat, se nem rágózik.

Van, amikor én a 190 Ft-os Amodentet veszem, van amikor az Elmexet.


A fehérítő (whitening) fogkrémeket az én fogorvosom sem ajánlotta, pont amiatt, hogy csiszolja a fogzománcot, és ha nem is lesz tőle baja rövid távon a fognak, akkor is érzékenyebbé válik, és az én tapasztalatom is ez.

2009. aug. 24. 16:39

A fogdokim szerint, ha jó a fogmosási technika, rendszeresen jár valaki fogorvosi ellenőrzésre (és nem mellesleg genetikailag is jók a fogai) teljesen mindegy, milyen fogkrémet, fogkefét használ.:)

Mindegyik fogkrém ugyanolyan jó. Sokáig használtam Elmexet, majdnem 10 évig. Semmi különbséget nem tapasztaltam az akkori fogászati állapotok és a mostani között...(nem panaszkodhatok a fogaim állapotára)

Azt azért nem árt tudni, hogy a fluorid csak egy bizonyos életkorig épül be a fogakba (leginkább gyermekkorban). Akinek pedig genetikailag rosszak a fogai, egy fogkrémtől se várjon csodát!

2009. aug. 24. 15:36

Sziasztok!


Mi a párommal Elmex-et használunk!

Ő régebben nagyon fogproblémás volt,de amióta a dokija mondta h ezt használjon,egyszer sem kellett mennie.Nekem mindig is jók voltak a fogaim,így én erről nem tudok beszámolni.

De romlani sem romlottak,tehát jó!!!:)

Én nem vettem észre h fehérítené a fogam,de egy erős dohányos és kávés barátném aki pár hónapja ráállt az Elmex-re,azt mondja neki sok árnyalatot fehéredett azóta..:)Szóval szerintem akinek csak kicsit sárga a foga nem fog nagy javulást tapasztalni,akinek meg nagyon az akármit használ rendszeresen,attól fehéredik...eddig ez a tapasztalat...:)


Viszont én úgy hallottam,hogy az olyan fogkrém,ami extra gyors fehérítést ígér,abban van valami olyan anyag ami nem kimondottan tesz jót a fogzománcunknak.....Erről vmi vélmény?

2009. aug. 24. 14:48

Nekem a fogdokim azt mondta, hogy a legtöbb fogkrém ugyanazt tartalmazza, ami kell, mindegyikben megvan: dörzsanyag, flurid. (De azért néha nem árt váltani).

Több múlik a fogkefén, a fogselymen, a gyakoriságon és a fogmosási technikán.

Az Elmex GÉL-t (nem fogkrém) azért ajánlotta, mert állítólag visszaépíti a meglazult szerkezetű fogba az ásványi anyagokat. Én azóta minden héten 1x használom is.

2009. aug. 24. 14:41

Sziasztok!


Én nem használtam még ezt a fogkrémet, mert igen drágának találom. De ti itt mind pozitív véleménnyel vagytok róla. Ha valójában keveset kell belőle használni, akkor megéri. Én már éve használok egy amway-es (nem tudom jól írtam-e)fogkrémet, amit nem én veszek, mert szintén drágának tartok, hanem anyósjelöltem (bele van bolondúlva ezekbe a termékekbe), de ahhoz képest, hogy milyen régóta használom semmi jobbulás. Fogszuvasodás továbbra is, fogorvosnál áprilisban voltam fogtöméssel, ja és semmit sem fehéredtek. Szóval tényleg abba kellene hagynom! Lehet, hogy elmex-ra váltok, inkább megfizetem az árát, de használjon.

Fogak fehérednek tőle? VAgy direkt van fogfehérítős elmex?

2009. aug. 24. 13:26
Szerintem nagyon jó! Jobb, mint bármelyik. Igaz drága, de keveset kell használni belőle!:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook