Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted az áfonyás dolgok (pl.teák, stb.) hatnak a szemünk egészségére? fórum

Szerinted az áfonyás dolgok (pl.teák, stb.) hatnak a szemünk egészségére? (tudásbázis kérdés)

2009. okt. 17. 14:58
..szerintem nem
10. c42aaaac41 (válaszként erre: 7. - Princess-x)
2009. okt. 4. 10:53

akkor talán menjen lézeres szemműtétre...

vagy kontaktlencse

9. Princess-x (válaszként erre: 8. - Barai)
2009. okt. 4. 10:50
oksa:))
2009. okt. 4. 10:49
Kipróbálom, azután megirom!:))
7. Princess-x (válaszként erre: 6. - C42aaaac41)
2009. okt. 4. 10:49
Nem nekem, hanem az egyik ismerősömnek.Megakar szabadulni a szemüvegétől, mert a munkája miatt..hát tudod:(
6. c42aaaac41 (válaszként erre: 2. - Princess-x)
2009. okt. 4. 10:43
mi baja a szemednek?
2009. okt. 4. 10:42

nem! *

Áfonyalé rendszeres fogyasztásával korlátozhatjuk vagy legyőzhetjük a különböző húgyúti fertőzéseket. Az áfonya jelen esetben úgy működik, hogy megakadályozza a kórokozók kapcsolódását a sejtfalakhoz, így gátolja a fertőzést. Ugyanakkor szakértők megjegyzik, hogy a már kialakult húgyúti fertőzés kezelésében is hasznos lehet az áfonya, de erre a hatásra vonatkozóan egyértelmű tudományos bizonyíték még nem áll rendelkezésre.

*

A Howell által azonosított hatóanyagok között a legfontosabb az áfonyában található proantocianidin, amely egyéb hatásai mellett gátolja a fogakon a plakk-képződést, ezért ajánlatos, hogy a szájvizekbe is kerüljön ebből a hatóanyagból. Így megakadályozhatók a különböző szájbetegségek, elsősorban a fogínysorvadás.

*

A hónapokon át tartó, rendszeres áfonyalé-fogyasztás képes a Helicobacter pylori baktérium elpusztítására is. Mint ismeretes, ez a baktérium gyomorfekélyt és gyomorrákot is okozhat.

2009. okt. 4. 10:42
én azt tudom, hogy az áfonya a legjobb húgyúti és veseproblémákra, a szemre még nem hallottam, de sütőtök és a sárgarépát igen, hogy télen a lehető legtöbbet fogyasszunk belőle
2009. okt. 4. 10:40
Ey idős doktornőtől hallottam a rádióban, h a sárgarépa zyíroskenyérrel javítja a látást.Mivel az A vitamin zsírban oldódik.Gondolom hosszú időn keresztül kell fogyasztani , h hasson is.
2009. okt. 4. 10:35
Azt szeretném megkérdezni,hogy szerintetek egy áfonyás teától megjavul a szem?
2009. okt. 4. 10:35
Szerinted az áfonyás dolgok (pl.teák, stb.) hatnak a szemünk egészségére?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook