Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretőn innen és túl... fórum

Szeretőn innen és túl... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szeretőn innen és túl...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
255. PöttyösPanka (válaszként erre: 253. - Amaunet)
2018. júl. 26. 08:06
A "megcsaláspárti" is ugyanezt jelenti, csak rövidebben megfogalmazva :D
2018. júl. 26. 07:57

Koran reggel éhgyomorra mi fogad?

A szeretőt tartani ,gyereket tartani disznot tartani stb....ezek csak kifejezések amik nagyon messze állnak egymástól. Ez a gyerek tema gáz. Senki nem mond olyat hogy gyeremet tart. Na mind1. Jobb lenne a aok erkölcsös menne az erkölcsös forumokba,mi "erkölcstelenek" majd jól megbeszeljük miben élünk,jo e ez nekünk esetleg miert döntöttünk igy stb. De ez nem is beszédtéma nem errem minek kellett kioktato forimot nyitni hogy ilyet. Em szabad mert nem éri meg stb. Ami erkölcsös ag ugy se lesz sosem szerető nekik nem kell elrettentö példát irni. Aki benne van az pedig tapasztalja bogy ez jó döntés volt vagy sem.

Itt be is lehet fejezni.

253. Amaunet (válaszként erre: 250. - PöttyösPanka)
2018. júl. 26. 07:51

Nincs olyan, hogy "megcsaláspárti".:D

Van olyan, hogy elfogadom, megértem, ha valaki ilyen módon találja meg a boldogságát.

252. Amaunet (válaszként erre: 247. - PöttyösPanka)
2018. júl. 26. 07:48

Látom, ma nagyon megmondós, kötekedős napod van Tündérmókus.:)

(mindjárt jön az állandó kontrázó is?)

Sajnos, nem tudok hosszú perceket szánni az időmből ennek a litániának a megválaszolására (és nem is akarok).

Az erkölcsi korlátait mindenki maga állítja fel, de semmi joga nincs megítélni/elítélni másokét. (erkölcs - mi is az?)

Egy lehetőséget említettem, hogy élhet a bírálatok mögött irigység is. Hogy, hogy nem, megszólítva érezted magad?

251. PöttyösPanka (válaszként erre: 227. - Globus)
2018. júl. 26. 07:18

"Ami igazából elgondolkodtató, hogy évtizedek telhetnek el azzal, hogy energiákat feccölnek rejtett találkákba, készülődésbe, családi kapcsolat kitárgyalásába, miközben otthon nem történik semmi ennek javításán."


Ezzel teljes mértékben egyetértek.

250. PöttyösPanka (válaszként erre: 235. - 16b7880dc6)
2018. júl. 26. 07:17
A sötét oldalt és a lelkiismeret furdalást Convallaria hozta be a képbe, aki maga is tart szeretőt. Az irigységet meg Amaunet, aki szintén megcsalás párti. Tehát ezek a fogalmak a "te oldaladról" származnak.
249. PöttyösPanka (válaszként erre: 246. - 124637ff9b)
2018. júl. 26. 07:06
Bizonyára van, aki gyereket tart. Rájuk szokták kihívni a gyámügyet.
248. PöttyösPanka (válaszként erre: 244. - 124637ff9b)
2018. júl. 26. 07:06
Ez már nekem is megütötte a szemem, és én is érdekesnek találtam a kifejezést. Valamint ez fordítva is igaz, aki szeretőt tart, azt szeretőként tartják, ami önmagában is jelez egy "pozíciót".
247. PöttyösPanka (válaszként erre: 242. - Amaunet)
2018. júl. 26. 07:04

Nem tenyereltél bele semmibe, csak egyszerűen magadból indulsz ki, így eleve kizárod, hogy vannak olyan emberek, akiknek nem kell megjátszaniuk az erkölcsöst, mert valóban magukévá tették ezeket a normákat, és nem csak hallomásból ismerik, mint te. "erkölcsös (mi is az?)" Ez jellemez legjobban téged. Ugyanis kétféle ember létezik.


Az egyik, aki gyermekkorában elsajátította az erkölcsi normákat, és ha nem is mindig sikerül, igyekszik azok szerint viselkedni, mert nem ragadt meg az erkölcsi fejlődés azon szintjén, hogy csak azért nem szabad lopni, csalni, mert büntetés jár érte (kisgyerekek és kutyák szintje), hanem mert az ember alapvetően igyekszik tiszteletben tartani a többi egyén szükségleteit is, ami elengedhetetlen a mindenki számára elfogadható együttéléshez.


A másik típusba azok tartoznak ((a köznyelvben gerinctelen és hasonló jelzőkkel illetett személyek, de én nem mennék ilyen messzire)), akik sosem léptek túl az erkölcsi fejlődés egy kezdeti szakaszán (lsd. Piaget, Kohlberg), így egyszerűen nem is értik, "mi is az erkölcs", miért fontos, és miért elítélendő dolog például lopni. Nekik felnőtt korban már hiába magyarázza az ember, mert ahogy Popper Péter is mondta, ha egy bizonyos életkorig nem sajátít el az ember egy erkölcsi értékrendet, akkor sosem fogja azt igazán érteni. Mint a javítóintézetes roma fiatalok, akikkel együtt dolgozott, és akik megkérdezték tőle, hogy tulajdonképpen miért nem szabad lopni? Ezt el lehet nekik magyarázni ész érvekkel, de a személyiségükbe már sosem fog beépülni ez az erkölcsi magatartás mint belső erő. Ha többé nem lopnak, akkor is csak a büntetéstől való félelem miatt (kisgyerekek és kutyák szintje).


Tehát én teljes egészében megértem, hogy el sem tudod képzelni, hogy másnak igenis vannak erkölcsi normái, és azt is tudom, hogy te ezeket már sosem fogod elsajátítani.


Másrészről meg egyáltalán nem a félrelépést ítélem el. Csak és kizárólag azt, ahogy a megcsaló fél semmibe veszi, megalázza, és címeres ökröt csinál egy olyan emberből, akit állítólag szeret. Ha egy ember azzal így bánik, akit ő maga választott párnak, és akit állítólag szeret, akkor mire számíthat tőle a társadalom többi tagja, akikhez nem kötődik érzelmileg? Nem hinném, hogy őket különbül kezelné.


Azzal meg csak magadat áltatod, hogy aki nem csalja meg a párját, az irigykedik azokra, akik "merik úgy élni az életüket, ahogyan szeretnék". De mondogasd csak magadnak, ha neked ettől jobb. Bár ha valakinek így jó az élete, nem értem, miért kell ilyen öncsalásokba ringatnia magát. Tudom, hogy ez is hihetetlen számodra, de vannak emberek, akik azért házasok, mert ezzel élik úgy az életüket, ahogy szeretnék. Ők otthon kapják és adják meg a párjuknak mindazt, amihez másoknak szerető, hazudozás, és lelkiismeret furdalás kell. Szívből kívánom neked, hogy te is megtaláld azt a férfit, aki önmagában elég a boldogságodhoz.

246. 124637ff9b (válaszként erre: 245. - Amaunet)
2018. júl. 26. 06:45

Gyermeket tartani?

Feleséget tartani?

Ezeket a kifejezéseket soha sehol nem olvashatod, mert ilyen nincs. Az lenne beteges..

A "szeretőt tartani ..." ... na azt láthatod sűrűn.

245. Amaunet (válaszként erre: 244. - 124637ff9b)
2018. júl. 26. 06:42

Beteges képzettársítás.


és gyermeket tartani?

kutyát tartani?

feleséget tartani?

244. 124637ff9b (válaszként erre: 235. - 16b7880dc6)
2018. júl. 26. 06:39

Napi találós kérdés.

Szeretőt tartani.

Disznót tartani.

Mi a különbség?

243. PöttyösPanka (válaszként erre: 230. - 16b7880dc6)
2018. júl. 26. 06:19
Nem tudom, nem én szíveltem a hozzászólásomat. De mindegy is, mert itt nem arról van szó, hogy jól megkapd, hanem arról, hogy ha te sikeresen titkolod a férjed elől a szeretődet, akkor honnan tudod, hogy ő nem kevésbé sikeresen tart téged abban a hitben, hogy ő bizony hűséges?
242. Amaunet (válaszként erre: 228. - PöttyösPanka)
2018. júl. 26. 02:53

Ugye, hogy beletenyereltem valamibe, Tündérmókus?:)

Annyira játsszák itt sokan a hűséges, erkölcsös (mi is az?), elégedett feleséget, annyira megkövesedtetek ebben az állapototokban, hogy meg sem értitek, csak elítélitek azt, aki másként él. De halványan ott van minden elítélő mondatban az az irigység, hogy a másik meri úgy élni az életét, ahogyan szereti.

241. 0745f922e6 (válaszként erre: 233. - 16b7880dc6)
2018. júl. 25. 23:48

A gyereknevelésről ugyanígy gondolkodom. Anno Gunagriha egyik videójaban hallottam ezt szépen megfogalmazva. Mem gondolom hogy rosz anya vagy rosz feleség lennél.

Te igy vagy boldog akkor inkább így,mint boldogtalanul a gyerekeiddel sem lennel türelmes vagy ilyesmi. Na jó már késő van. En minden jót kívánok neked. Hogy az én életem milyen az a naplómban le van irva. Nem "mézesmázas" nyugi. Nem irigyellek de nem is itéllek el. Miért tenném?

240. martini64 (válaszként erre: 239. - 16b7880dc6)
2018. júl. 25. 23:43
Amit leírsz, az olyan, mint a barátság csak kicsit több.
239. 16b7880dc6 (válaszként erre: 236. - Martini64)
2018. júl. 25. 23:38
Irigyseg? Ki es mire?
2018. júl. 25. 23:37
Javitás: válaszoltam
2018. júl. 25. 23:36
Mindenkinek balaszkltam? Akkor nyugodtan alszok ma is 😊😉
236. martini64 (válaszként erre: 234. - 16b7880dc6)
2018. júl. 25. 23:33
Jó neked. Pont. Nincs benne cinizmus és irigység. Na jó, de. Egy pici irigység van :)
2018. júl. 25. 23:31

Irtok irigységet meg "a dolog sötét oldalát", meséljetek mar ti milyen kapcsolatban eltek, és hány éve, hogyan?

Mert itelkezni,fujjogni tudtok. Ti is a mézesmázas tökeletes verziót,a szent és sérthetetlent irjátok le úgyis. Ha igy van,szuper és örülök. Jol csináljátok,pirospont. De akkor nem tudhatjátok miért tart valaki szeretőt,vagy miert lesz szerető. Akkor fogalmatok sincs róla,miert keresi akár egy férfi akár egy nő másnál azt a testi és/vagy lelki plusszt. Szóval???

Nektek ugy jó,másnak másképp.

Mi majd elszámolunk a saját lelkiismeretünkkel.

Ja es mi még a jobbik verzio vagyunk. Mi nem kérjük váljon el és éljünk együtt,nem zsaroljuk,vagy tartatjuk el magunkat. Nem megyünk hosszuhévégézni elszakitva a családjától, nem követelőzünk.

Akkor? Minek lelkiismeret furdalás? Ja hogy a saját párunkkal szemben? Amiatt ti aludjatok jól,nem a ti dolgotok.

234. 16b7880dc6 (válaszként erre: 227. - Globus)
2018. júl. 25. 23:13

Az első mondatodban az én történetemre gondoltál?

Köszi,valóban nem klasszikus szeretői státusz ez. Nem a szex a lényeg. Nem megy fölös energia a titkos talikra,ha egy héten összefutunk egyszer a városban pár szót váltunk,latjuk egymást már ez is jó. Az utcán is megölel hisz tudják hogy jó barátok vagyunk. Az az ölelés annyi plusszt ad mindkettőnknek,abban benne van minden. Az hogy latjuk hogy a másik valóban jól van,ez a fontos.

Nem ugy tárgyaljuk ki a családi helyzetet hogy kritikusan,hanem segitve egymást.

Mi dolgozunk a saját házasságaink szinten tartásán is nem csak a közös titkon.

233. 16b7880dc6 (válaszként erre: 224. - Fincsi5)
2018. júl. 25. 23:01

Bocs de nem engedem el a kezét csak önállóságra nevelem.

Nem attol vagyok jó anya ha min dent megadok neki és elintézek helyette,ezáltal nem tud önálló életet élni,nincs önalló döntése,gondolata nélkülem. Akkor vagyok jó anya ha tud nélkülem is boldogulni az eletben. A mai fiatalok "életképtelenek" dolgozni nem akarnak mert anyu apu mindent megad. Nyugi nem teszem ki az utcára ha betölti a 18-at.

232. 16b7880dc6 (válaszként erre: 222. - Convallaria)
2018. júl. 25. 22:54

Köszi hogy ilyen jól leírtad. Valóban tudod milyen az én helyzetem. Pontosan igy lehet ezt csak fentartani. Megszakadni sose fog a kapcsolat. Ha leirom,hogy azóta jobb a házasságom akkor megköveznek.

De ha baj van kivülállóként es hozzám közelállóként ö tud mindig jó tanácsot adni.

Ja az ő házasságát pedig én latom át jobban sokszor. Mikor mi nem tetszik az asszonykájának, mit miért kér vagy szeretne.

231. 16b7880dc6 (válaszként erre: 211. - Martini64)
2018. júl. 25. 22:43

Minden hozzám szóló kérdésre külön válaszolok.

Nos,meglepődnék. Nem hisztiznék,de kiváncsi lennék arra miért,de nem lennék dühös. Anno a 2.gyerek 1 eves volt mikor volt valakije. Nem tudom mi volt ni nem kettejük között mert csak sms-t találtam. Nem mondta el hiába sírtam 3 napig. Akkor nagyon roszul esett,de jó ébresztö volt hogy nem csak anya de feleség is kell legyek.

230. 16b7880dc6 (válaszként erre: 210. - PöttyösPanka)
2018. júl. 25. 22:37

Latom 3 embernek is tetszik a hozzászolásod,most jól megkaptam ugye?

A ferjemnek nincs szeretöje ezt egesz biztosan merem állitani. Persze a te leirásod alapján miért ne lehetne de nincs.

Ez se nem önámitás e nem önzőség.

229. Érdekes73 (válaszként erre: 228. - PöttyösPanka)
2018. júl. 25. 20:37
Hát szerintem sincs mit irigyelni ezen :)
228. PöttyösPanka (válaszként erre: 226. - Amaunet)
2018. júl. 25. 19:49

Ha te mondod, Tündérmókus. Pontosan mit irigylek tőle? Azt a házasságot, ami annyira jó, hogy csak egy szeretővel lehet fenntartani, vagy a lelkiismeret furdalást? Esetleg az hiányzik nekem, hogy a "kölcsönös erős érzelmi köteléket" ne a férjemtől kapjam meg? Csak, hogy tudjam.


Amúgy ha figyelnél, tudnád, hogy nincs ebben a helyzetben semmi irigylésre méltó, hiszen ott a dolog "sötét oldala".

227. globus (válaszként erre: 222. - Convallaria)
2018. júl. 25. 19:43

Nekem az ő története picit másképp jött át.

Nem érzelmi töltetűnek, hanem a "legjobb barát" akár szex nélkül. Ami nem fedi teljesen a klasszikus szeretői státuszt. Utóbbi alatt tényleg mindenki döngetésre gondol.

Ami igazából elgondolkodtató, hogy évtizedek telhetnek el azzal, hogy energiákat feccölnek rejtett találkákba, készülődésbe, családi kapcsolat kitárgyalásába, miközben otthon nem történik semmi ennek javításán. Ha ugyanennyi munkát fektetnek abba is, akkor bocs, nem szóltam.

Barátnőm csaknem 13 évig csalta a férjét. De azt mondta, ha férjétől megtudná, hogy félrelépett, megőrülne a fájdalomtól. Mit ad Isten, úgy alakult, hogy tényleg jött egy nő. Állítólag nem történt köztük semmi - csak majdnem-, hát legalább másfél évig nyekergett rajta, olyan nap nem volt, hogy elő ne hozta volna, milyen "mocsadékok ezek ketten". Bezzeg az övé, az övé nem olyan, ő nem "mocsadék", mert értsem meg, az övüké MÁS!

226. Amaunet (válaszként erre: 225. - Convallaria)
2018. júl. 25. 19:36
Szerintem az ilyen ítéletekben nem kis arányban az irigység is helyt kap.:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook