Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretőn innen és túl... fórum

Szeretőn innen és túl... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szeretőn innen és túl...

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
75. Csillag99 (válaszként erre: 72. - Amaunet)
2018. júl. 7. 23:15
Igen, éppen ezért írtam, hogy indok, mert a csalók mindig indokot keresnek, ami természetesen tőlük független.
74. Amaunet (válaszként erre: 73. - Csillag99)
2018. júl. 7. 23:13
Abszolút nem személyeskedem. Mi az, amivel úgy érzed a személyedben sértettelek?
73. Csillag99 (válaszként erre: 67. - Amaunet)
2018. júl. 7. 23:12
Személyeskedj csak nyugodtan, mert amiről írsz, az nem általános.
72. Amaunet (válaszként erre: 70. - Csillag99)
2018. júl. 7. 23:11

Sajnálom, ha így látod! Úgy látszik egyszerűbben kell majd a későbbiekben fogalmaznom, hogy az közérthető legyen.


Minden hozzászólásomban ezt a véleményemet próbáltam közvetíteni.


Nem indok kell egy megcsaláshoz, hanem ok.

Indok az,amire a csaló hivatkozni fog.

Ok az, amit kiváltja a cselekvést.


.

71. Csillag99 (válaszként erre: 63. - Amaunet)
2018. júl. 7. 23:08
És biztos vagy benne, hogy a megcsalt fél mindig a hibás, és tudja is hol hibázott?
70. Csillag99 (válaszként erre: 69. - Amaunet)
2018. júl. 7. 23:02
Én is így gondolom, csak eddig minden hozzászólasod arról szólt, hogy egy hárpia, féltékeny nő /férfi jogosan van megcsalva. Úgy gondolom, hogy az emberek és kapcsolataik ennél sokkal összetettebbek. Nem csak a" hárpia , féltékenykedő" embereket csalják meg. Néha nem is kell semmilyen indok a megcsaláshoz.
69. Amaunet (válaszként erre: 68. - Csillag99)
2018. júl. 7. 22:30

Ezt a kérdést nem lehet így feltenni.:)

Egy kapcsolatban ketten vannak, és ha az elromlik abban is ketten játszanak szerepet.

Vagyis nem lehet csak az egyik félnek felróni a hibákat.

68. Csillag99 (válaszként erre: 67. - Amaunet)
2018. júl. 7. 22:27
Szerinted mindig a megcsalt fél a hibás?
67. Amaunet (válaszként erre: 66. - Csillag99)
2018. júl. 7. 22:07

Mert nem szeretnék személyeskedni.

Ezért egy általános helyzetre utaltam.

De lehet hárpia, vagy a féltékenykedésével a kapcsolatot megkeserítő egy férfi is.


Nem, a te fogalmaid szerint nem vagyok szerető.

66. Csillag99 (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2018. júl. 7. 21:59
Miért általánosítász? Mert a feleség csakis hárpia lehet. Nem szerető vagy véletlenül?
65. Csillag99 (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2018. júl. 7. 21:53
Nem, ha elviselhetetlen a kapcsolat, le kell zárni, és azután lehet keresni másik társat. Így tisztességes.
2018. júl. 7. 21:40

A cikk olvasása, senkit nem fog arra késztetni, hogy ne csalja meg a párját, ez ahhoz nagyon kevés.

A cikk írója valószínű önmagának írta, mert gondolkodik a dolgon, fellebbent e lehetőség árnyéka, vagy meg is történt.

Én viszont azt nem értem, egy fiatal asszony, kisgyerekkel, miért ilyen gondolatok foglalkoztatják.

63. Amaunet (válaszként erre: 30. - Be95e6ff22)
2018. júl. 7. 21:24

No, igen.

Csakhogy általában, aki megcsalt volt soha nem fogja bevallani még magának sem, hogy milyen okok vezettek el addig, hogy megcsalt legyen.

Nem egyik napról a másikra dönt úgy valaki, hogy felrúgja az addigi kapcsolatát.

62. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - Böce)
2018. júl. 7. 21:17
17 évet nem így kell lezárni :(
2018. júl. 6. 21:26
Maga a cikk tartalma sztem nem rossz... Tetszik mert én is így gondolkodok!!!
2018. júl. 6. 07:26
Semmi sem történik ok nélkül.
59. PöttyösPanka (válaszként erre: 58. - 124637ff9b)
2018. júl. 6. 07:15
Persze, ez igaz a nőkre is, nem csak a férfiakra.
58. 124637ff9b (válaszként erre: 57. - PöttyösPanka)
2018. júl. 6. 07:13
Annyit fűznék hozzá, amellett, hogy mindennel egyet értek: nemtől függetlenül aláz az, aki csal, és nem csak a másik kettőt alázza, hanem saját magát is, jócskán.
57. PöttyösPanka (válaszként erre: 45. - Böce)
2018. júl. 6. 06:55

Teljesen igazad van. Akkor kell szólni, amikor felmerül a probléma, és együtt keresni rá megoldást. Ha meg nincs, akkor külön folytatni. Nagyon mocsok dolog szeretőt tartani, és arra hivatkozni, hogy elmúlt otthon a szerelem, mert ha elmúlt, arról mindkét fél tehet, mert azt táplálni kell. Még azt is megértem valamennyire, aki mindig lelép, ha eltűnik a kezdeti lángolás, szerelem, mert neki ez újra és újra kell. De akiben még annyi tartás sincs, hogy elengedje a jelenlegit, mielőtt keres mást, az a legalja. Aki meg nem ilyen virágról virágra típus, annak be kellene látnia, hogy egy kapcsolaton folyamatosan dolgozni kell, és ha úgy érzi, kezd kihűlni, akkor nem beújítani egy agymelegítőt, hanem még jobban dolgozni a házasságán. Senki sem várhatja el a társától, hogy egyedül tartsa fenn a szeretet.


Nem beszélve arról, hogy az a férfi, aki szeretőt tart, egyszerre két nőt aláz porig, pedig sokszor mindkettőről azt állítja, hogy szereti. Mert hiába lelkesek eleinte a szeretők annak reményében, hogy egyszer ők lesznek az elsők, igazából nem mások, csak a lelki szemét ürítésére és egyéb testnedv ürítésére használt edény.


"A legaljasabb dolog a legbensőbb dolgainkat egy idegennel kitárgyalni, neki nyavalyogni, miközben otthon meg játszod a jófiút."


Ez a mondat nagyon igaz. Ez tényleg a legaljasabb dolog. Önmagában is szemét dolog valakit szidni más előtt úgy, hogy meg sem tudja védeni magát. De ha ezt azzal tesszük, akit a legbizalmasabb társunknak választottunk, akivel elvileg a legintimebb kapcsolatot ápoljuk, és aki pont ezért teljesen megbízik bennünk, arra nem találok szavakat. Mert meg lehet valakit csalni pusztán testileg, mert mondjuk becsúszott egy ilyen alkalom, de az egészen más, mint másnak panaszkodni egy olyan dologról, ami csak kettőtökre tartozik.

56. 31bc25d879 (válaszként erre: 43. - Böce)
2018. júl. 6. 04:40

Sokan tudnak és kiválóan alakoskodni.

Van akinek a hazudozás, a megvezetés a vérében van. Nem tud létezni, hogy ne tartson egyszerre több vasat a tűzbe. Ismerek ilyet. És még ő van megsértődve ha rápirítanak és a szemébe mondják, hogy tudomásuk van a dolgaikról. Szemrebbenés nélkül hazudik.

Nem tudom milyen emberek az ilyenek. És bele tud nézni a tükörbe és még röhög is:)

2018. júl. 6. 04:13
Ez bizony egy más világ!!!
54. VersEmber (válaszként erre: 53. - Amaunet)
2018. júl. 6. 02:39
OK.:)
53. Amaunet (válaszként erre: 52. - VersEmber)
2018. júl. 6. 02:25
Nem lesz válasz.
52. VersEmber (válaszként erre: 51. - Amaunet)
2018. júl. 6. 02:17
Írtam privát üzenetet.
51. Amaunet (válaszként erre: 50. - VersEmber)
2018. júl. 6. 02:02

Jah! Mert az empátiáról még nem hallottunk, ugye?

Nem kell ahhoz benne lennem egy szituációban, hogy együtt tudjak érezni, vagy bele tudjam képzelni magam egyik vagy másik fél helyzetébe. Többek között ezért olvasunk könyvet, nézünk filmeket.

50. VersEmber (válaszként erre: 49. - Amaunet)
2018. júl. 6. 01:42

"Csak eltudom képzelni azt a helyzetet..."

"Most egy feltételezett dologról beszélek..."

Ezért.

De semmi gond.:)

Természetesen elmondhatod a véleményedet, de

BENNE LENNI, na az tud erős véleményt mondani.

49. Amaunet (válaszként erre: 48. - VersEmber)
2018. júl. 6. 01:31

Miért nem? Nem 10 éves vagyok, van némi élettapasztalatom, láttam már családokat, párkapcsolatokat közelről.

És igen, van olyan helyzet az életben, amit felvázoltam (női/férfi oldalról is).

48. VersEmber (válaszként erre: 47. - Amaunet)
2018. júl. 6. 01:19

Így azért nem mondanék véleményt.

(Elnézést, hogy a csapos közbeszól.)

47. Amaunet (válaszként erre: 45. - Böce)
2018. júl. 6. 01:06

Nem, nem vagyok "megcsalós fél".:D

Sosem csaltam, nem volt házas emberrel viszonyom, és tudomásom szerint engem sem csaltak.


Csak eltudom képzelni azt a helyzetet, mikor az egyik fél a kapcsolatban meg sem mer szólalni saját érdekében, pedig már nagyon sz@rul érzi magát. Ha megszólal, rögtön le van teremtve, megregulázva.:)


Most egy feltételezett dologról beszélek, hiszen nem ismerem itt senki párkapcsolati előéletét,nem is szeretnék személyeskedni.

46. VersEmber (válaszként erre: 1. - Mirror)
2018. júl. 6. 00:20

Szeretőd van?

ÉLSZ.

Ennyi.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook