Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretőn innen és túl... fórum

Szeretőn innen és túl... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szeretőn innen és túl...

105. PöttyösPanka (válaszként erre: 98. - Martini64)
2018. júl. 19. 06:50
Az ember alapvetően nem monogám, hanem rá van erőltetve. Ahogy az is, hogy ha valaki ellenszenves neki, ne verje agyon egy bunkóval. Vagy, hogy ha megkíván egy idegen nőt, ne vonszolja a barlangjába. Esetleg, ha kell neki valami, nem vegye el erőszakkal. Sőt, felöltözve menjen emberek közé, és ne ott könnyítsen magán, ahol épp rájön az inger. A civilizáció már csak ilyen. El kell fojtanunk az elemi ösztöneinket, ha egy kulturált társadalmi formában akarunk élni. De a megcsalás még csak nem is saját igényeink korlátozásáról vagy kiéléséről szól, ahogy a szeretőt tartók rendszerint megközelítik a dolgot, hanem az általunk választott párunk szeretetéről, megbecsüléséről és tiszteletéről, vagy ezek hiányáról. A szeretősdit játszók vajon miért mindig csak a saját érzéseikről beszélnek? Arról, hogyan "rezonálnak" a szeretőjükkel, és micsoda lelki fájdalom nekik, ha meg akarják szakítani vele a kapcsolatot? A megcsalt férjek vagy feleségek érzéseiről miért nem ejtenek szót? Mert őket megalázni rendjén van, csak a saját kis izgalmuk és rezonanciájuk meglegyen?
104. PöttyösPanka (válaszként erre: 86. - Amoralis)
2018. júl. 19. 06:38
Egyáltalán nem gondolom, hogy egy szeretősdi csak az állatias szexről szól. Sőt, azt gondolom, hogy ha csak a szexről szól, az sokkal kevésbé bántó a házastársra nézve, mint az, amikor az ember párja egy idegennek önti ki a szívét, neki panaszolja el a házastársával való konfliktusait ahelyett, hogy az érintett féllel beszélné meg, stb. Nagyon szép, hogy ennyire rezonáltok egy másik férfivel, de azért annyira mégsem, hogy ő kelljen teljes egészében. Ahogy a férjed sem kell, csak az a része, ami neked kényelmes. Gondolom a férjed is hasonló lelki kötödést érez a saját szeretője felé, akinek ő önti ki a szívét helyetted, és akinek ő panaszkodik arról, hogy otthon nem kapja meg azt a figyelmet, amire szüksége van.
103. PöttyösPanka (válaszként erre: 85. - Akivagyok)
2018. júl. 19. 06:29
Tudom, hogy számodra hihetetlen, mert magadból indulsz ki, de képzeld, tényleg léteznek olyan emberek, akik veszik annyira emberszámba a párjukat, hogy nem csalják meg. Te egy boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatban élsz a pároddal, a szeretőddel és a párod szeretőjével négyesben. Nektek ez így jó, de mások beérik egy kétszereplős kapcsolattal.
102. Érdekes73 (válaszként erre: 101. - Michelle.r)
2018. júl. 18. 21:49
Ez így van. Lehetőségek mindig adódnának ....
101. michelle.r (válaszként erre: 86. - Amoralis)
2018. júl. 18. 19:41
A hűség döntés kérdése. Tizen, huszonéveket valószínűleg nem lehet úgy megélni egyetlen kapcsolatban sem, hogy ne éritsem meg valaki más érzelmileg. De az, hogy belemész-e, hogy megbántod-e a másikat, derékba töröd-e a saját becsületedet, az már a te döntésed. Neked kell utána belenézni a tükörben a saját szemedbe. És lehet hogy a párod szemébe bele tudsz hazudni, de a sajátodba nem.
100. malacbefőtt (válaszként erre: 97. - 31bc25d879)
2018. júl. 18. 19:29
Rosszabb esetben pedig csak a képzelet szabhat határt. :)
2018. júl. 18. 18:59

Sokkal jobb lenne, ha úgy állnánk hozzá, hogy a házasság és a szerelmi kapcsolat is üzlet. Egy olyan társulás, amiben két ember jobban boldogul akár érzelmi akár anyagi téren, mint egyedül. Mindenki köthet mással is üzletet, ha a többi üzletfele érdeke nem sérül.

Korábban írta valaki, hogy megcsalták, megbocsátott és most boldog nagycsalád matrónája és nyolc unoka mamája. Szerintem így kell okosan dönteni.

2018. júl. 18. 18:54
Szerintem az ember nem monogám, ez a viselkedés vallási és társadalmi normák által ránk erőltetett dolog. A cikkben az egész túl van drámázva. Nem kell ahhoz boldogtalan párkapcsolat, hogy valaki más is megtetsszen. A mi döntésünk, hogy ebben a helyzetben hogyan viselkedünk. Aki pedig elfogadja a szerető státuszt, az sose gondolja azt, hogy egyszer majd ő lesz a firstlady. Igen. Mindig sokadik lesz. Kár ezen nyavalyogni.
2018. júl. 18. 18:20
Azért ez nem ilyen tudományos, előre elhatározom, hogy szerető leszek és akkor keresek valakit és az leszek. Legalábbis jobbik esetben:)
95. 124637ff9b (válaszként erre: 94. - 7de498a99a)
2018. júl. 18. 17:54
Valószínű, hogy a lelkiismeret furdalás ellensúlyozására kell a pátosz. Önámítás.
95. 124637ff9b (válaszként erre: 94. - 7de498a99a)
2018. júl. 18. 17:54
Valószínű, hogy a lelkiismeret furdalás ellensúlyozására kell a pátosz. Önámítás.
94. 7de498a99a (válaszként erre: 93. - Amoralis)
2018. júl. 18. 17:43
Aki ezt mondta, az azt is mondta, hogy ne paráználkodj.
2018. júl. 18. 15:10
Ne ítélj, hogy ne ítéltess.
92. 124637ff9b (válaszként erre: 91. - Malacbefőtt)
2018. júl. 18. 14:33
A kineziológus is zöld lámpát adott.
2018. júl. 18. 14:23
Ám nem értem. Oké nem akarja valaki otthagyni a másikat, se válni, mert macerás, főleg ha anyagi vonzata és gyerekek is vannak. De ha annyira kell valakinek az idegen, miért nem beszéli meg otthon éljenek nyitott kapcsolatban? Miért jobb gerinctelen állat módjára saját magát, a gyerekeit, párját becsapni? Csupán az izgalmak kedvéért? Lehet a férj is örülne egy nyitott kapcsolatnak ;)
90. 124637ff9b (válaszként erre: 86. - Amoralis)
2018. júl. 18. 14:20
Köszönöm a jókívánságot, nem fogok élni a lehetőséggel :D
89. malacbefőtt (válaszként erre: 86. - Amoralis)
2018. júl. 18. 14:12
Nagyon megható történet végig olvastam. Elgondolkodtam most nagyon azon, ideje szeretői státuszba lépni. :)
88. 7de498a99a (válaszként erre: 86. - Amoralis)
2018. júl. 18. 14:09
Arra nem gondolsz, ha a párod megtudja, milyen lelki fájdalma lesz.
87. 7de498a99a (válaszként erre: 84. - Dory201)
2018. júl. 18. 14:06
Akkor viszont baj van, mikor az egyik kommunikálna, a másik meg bezárkózik.
2018. júl. 18. 13:55

Sziasztok!


Vacillálok már itt egy ideje arról, hogy "megszólaljak-e", de végül úgy döntöttem, hogy pár rövidke megjegyzést mégiscsak tennék.


Egy szeretői kapcsolat nem minden esetben olyan, mint amilyennek azok leírják, akik még sosem kerültek ilyen helyzetbe.

Először is szögezzük le: emberekről beszélünk és (szerintem) minden ember érző lény. Aki még nem járt ebben a cipőben, azt gondolja, hogy az egész csak az önző örömökről szól, állatias szexről, ami után hazamegyünk, és elégedetten röhögünk magunkra a tükörbe nézve. Ez nem így van. De ezt igazából nem szeretném bővebben kifejteni, mert hiába ragoznám itt a lelki oldalát, úgysem hinnék el az ellenlábasok, sőt még meg is köveznétek azzal, hogy "lám, a csaló gazember sajnáltatni próbálja magát". Szóval nem állok neki "sajnáltatni magunkat", de azt mindenképpen tudnotok kell, hogy ez egy sötét verem, amiből nehéz, talán lehetetlen kivergődni. Persze (nem tagadjuk) örömünket is leljük benne: mert ebbe a verembe el lehet menekülni a világ zaja elől. Csend van, melegség, és szeretet. Talán ezért ugrunk bele újra és újra.


A másik, hogy mint az élet más területein, itt is minden eset más. Mindenki más okból "vállal be", és tart fent egy kapcsolatot.

Nem mindenkinél van hatalmas gáz otthon, amiből ezért-azért (pl. a gyerekek miatt) nem mer kilépni. Persze itt felmerül a kérdés, hogy ha amúgy otthon minden rendben, akkor mégis miért kell a harmadik? :...és ez az, amire nincs logikus magyarázat.

Egy kineziológustól hallottam egyszer, hogy az egymásra gyakorolt energia-rezgésünk határozzák meg kapcsolatainkat. És valahogy mindig is éreztem, hogy van valami megmagyarázhatatlanul erős rezgés közöttünk. Van is egy olyan mondás, hogy "vibrál köztük a levegő". Nem feltétlen csak szexuális értelemben! Hanem, amikor az ember azt érzi, hogy megtalálta lelkének egy darabját és akarva-akaratlan kötődik hozzá. Az én történetemben ott van a helyzet elleni folyamatos küzdelem is, de valahogy mégsem megy a lezárás részemről sem, részéről sem. Mindketten hasonló családi háttérrel rendelkezünk, és ugyanolyan erkölcsi neveltetést kaptunk. Mindkettőnknek felborult az erkölcsrendje a kapcsolatunk miatt, és időről-időre próbálunk ebből kilépni, de minden elutasítással csak fájdalmat okozunk egymásnak és magunknak is. S végül mégis annyira hiányzik a másik, hogy újra és újra visszatalálunk egymáshoz.


Tehát az elítélőknek annyit üzennék, hogy KÍVÁNOM (de komolyan!), hogy egyszer megéljék ezt, minden gyönyörével és gyötrelmével együtt.

2018. júl. 18. 12:32
A kommenteket olvasva itt csupa erkölcsös háziasszony és férj van jelen. ( Itt magamban kuncogok.) Itt mindenki tudja a tutit és ítélkezik! Megmondom őszintén, kövezzetek meg, de nekem volt is lesz is szeretőm. Szeretem azt a várakozási a találka előtt,a bizsergést az izgalmat.Tisztában vagyok hogy mik lehetnek a következményei. Szóval jöhetnek az elítélő kommentek!
84. Dory201 (válaszként erre: 65. - Csillag99)
2018. júl. 18. 11:45

Itt a pont.

Egy párkapcsolatban akár házasság az , akár szeretői viszony, nem szabad, hogy CSAK A SEX legyen a fő szempont.

Akik minden érzés nélkül ösztönből teszik az nem kapcsolat.

Hosszú idő és nagy megfontolás kell egy váláshoz, gondolva a gyerekekre a régi megkopott szerelemre.

Talán menthető a kapcsolat, ha mindketten akarják, de KOMMUNIKÁLNI KELL, a hazugság bujkálás nem megoldás.

Engem megcsaltak, sőt házasságon kívüli gyerek is lett a kapcsolatból. a családunk mégis összetartott és nem váltunk el.A gyerekek egyetemre jártak, ma már dr. címmel rendelkeznek, és van 8 unoka, aki bearanyozza az öregségünket.

83. Érdekes73 (válaszként erre: 82. - Ab61752c45)
2018. júl. 14. 19:10
váljon el
82. ab61752c45 (válaszként erre: 68. - Csillag99)
2018. júl. 13. 10:32
nem,van amikor a sors.mikor valakinek levágják mindkét mellét,utána a férfi hozzá sem tud nyúlni,ott a két gyerek.váljon el?
2018. júl. 13. 10:27
aha...
80. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Mirror)
2018. júl. 8. 23:03

Remekül megfogalmazott, tömör és lényegre törő. Bárki számára átgondolandó dolgokat írtál! :)

Jó cikk! :)

79. Érdekes73 (válaszként erre: 65. - Csillag99)
2018. júl. 8. 18:56
Fair módon kéne...
2018. júl. 8. 11:26
Ámen! Ezt kell elfogadnunk, mint verdiktet. 😎
77. PöttyösPanka (válaszként erre: 69. - Amaunet)
2018. júl. 8. 10:28
Pontosan. Egy kapcsolatban ketten vannak, és ha elromlik, abban is ketten játszanak szerepet. Viszont az csak és kizárólag a csaló döntése, hogy félrelép. A gericesebbje előbb lezárja a rossz kapcsolatot, és csak utána néz más után. Ha nem akarja lezárni a kapcsolatot, akkor dolgozzon inkább a helyrehozásán, vagy esetleg tűrjön. De akinek a problémamegoldó képessége addig terjed, hogy inkább titokban beújít egy másik nőt (férfit), az ne a párjára mutogasson, hogy ő az oka.
76. Csillag99 (válaszként erre: 75. - Csillag99)
2018. júl. 7. 23:19
Nem sértettél semmivel. Azt írtad, nem akarsz szemelyeskedni, csak egy általános helyzetre utaltál. Erre írtam, hogy személyeskedhetsz. Nem vagyok sértődékeny.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook