Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretnék visszaköltözni az édesanyám lakásába, és szeretném felújítani .Mit tegyek hogy majd az öröklésnél elismerjék a felújítást? fórum

Szeretnék visszaköltözni az édesanyám lakásába, és szeretném felújítani .Mit tegyek hogy majd az öröklésnél elismerjék a felújítást? (tudásbázis kérdés)

2013. márc. 12. 11:58
Nem támadásnak szántam, teljesen egyetértek de Luca-val. Az már régen rossz, ha bizonygatnod kell valamit a szűk családodon belül. A megegyezés célravezetőbb.
19. de Luca (válaszként erre: 12. - Aggodalmas)
2013. márc. 12. 11:50

Ez a Te szemszögedből van.

Leírom még egyszer: a másik fél joggal kifejezheti a nem tetszését a felújítással kapcsolatban, ha az ő örökségének a rovására megy majd. Ugyanis számlák ide vagy oda, az a ház nem annyival fog többet érni, mint amennyit ráköltesz majd. Szélsőséges esetben lehet, hogy semmivel sem ér többet, ha kifejezetten a saját ízlésed szerint újítod fel és/vagy épp a béka segge alatt lesznek az ingatlanárak az öröklés pillanatában. Ilyen esetben egy vásárlót sem érdekel, hogy mennyit fektettél a házba, a testvéredet meg főleg nem.

Szerintem ezt nagyon át kéne beszélned édesanyáddal és a többi örökössel is.

18. c6973617d3 (válaszként erre: 12. - Aggodalmas)
2013. márc. 12. 11:19
Így van, sőt megkíméled az állapot romlástól is.
17. kicsimanóci (válaszként erre: 13. - Kicsimanóci)
2013. márc. 12. 11:17
Még ehhez annyit, hogy (ezt már írta itt valaki), hogy fényképeket készítsél a ház jelenlegi állapotáról. Mindenről legyen számlád (anyag, munkadíj). Esetleg tanúk, ha szükség lesz rá majd Édesanyád ha már nem lesz. Arra vigyázz, hogy ha építési engedély köteles a dolog, (pl egy bővítés már lehet az), akkor papírozd le, ne sutyiban csináld.
2013. márc. 12. 11:17
Akkor mégegyszer : mit kellene tennem hogy ne vesszen el pénzem ?Elég ha lefényképezem és a számlákat megőrzöm ?
15. aggodalmas (válaszként erre: 8. - D878fb6317)
2013. márc. 12. 11:15
Szerintem ez nem osztozkodás .Csak azt a keveset szereném megmenteni amim még megvan és nem gondoltam ingyen lakásra hisz idős emberről van szó.
14. kicsimanóci (válaszként erre: 12. - Aggodalmas)
2013. márc. 12. 11:14
Ez az!
2013. márc. 12. 11:14

Valaki írt itt, hogy megkurtítani a többi örökös részét.

Szerintem ez nem így van. A többi örökösnek az jár majd, ami a ház jelenlegi állapota szerint járna. Tehát mindenképpen a felújítás előtti háznak, teszem azt a fele (ha egy tesó van). Azzal, hogy ő pénzt feccel bele, senkit nem rövidít meg. Ha a ház egy felújítással (esetleg bővítéssel) többet fog érni, mint most, akkor a létrehozott új értékhez a tesó(k)nak már nincs köze.

Nem egészen értem, miért kell alapból támadni a kérdezőt.

12. aggodalmas (válaszként erre: 2. - De Luca)
2013. márc. 12. 11:12
Én úgy gondolom ha a saját pénzéből újítja fel ,az a lakás annyival többet is ér majd és az már nem az öröklés része .
11. aggodalmas (válaszként erre: 5. - 4284b4457a)
2013. márc. 12. 11:04
Ha lenne annyi pénzem nem ezt a megoldást választanám :(
2013. márc. 12. 10:48
Én nem mondtam, hogy nem mehet haza, de nem ismerjük a teljes sztorit. A többi örökös szemszögét például.
9. 4284b4457a (válaszként erre: 8. - D878fb6317)
2013. márc. 12. 10:40
Ez egy kényszerhelyzet, és ha így alakult miért ne mehetne haza, hiszen gondolom részese ennek az örökségnek.
2013. márc. 12. 10:38

Hát tényleg elég keveset tudunk, de talán a lakhatásodat fedezi az esetleges felújítás, nem beszélve arról, hogy jó esetben édesanyád még hosszú évekig élhet, akkor ezt nyilván le is lakod bőven.

Sosem értettem, hogy miért kell örökségen osztozni, mikor még élnek a szülők.

2013. márc. 12. 10:38

Bocsi de nem tiszta:anyud él még és úgy akarod felújítani, vagy már elment és hagyatéki előtt szeretnéd elkezdeni a felújítást? Mert ha elment akkor vagy megvárod a hagyatékit és utána kezded a felújítást, vagy mindent fényképezel és számlákkal igazolod a tényleges változtatást. Ha él az anyud sztem akkor is úgyanaz ez a menete fénykép+számla.

/De ne haragudj meg, valahogy ez a kérdés számomra elég morbid ha él még az anyud/

6. 4284b4457a (válaszként erre: 4. - Aggodalmas)
2013. márc. 12. 10:36
Szülő él még?
5. 4284b4457a (válaszként erre: 1. - Aggodalmas)
2013. márc. 12. 10:36
Fizesd ki most a testvéreidet, vagy akit kell, vásárold meg az ingatlant, és hajrá!
2013. márc. 12. 10:35
Elváltam és visszaköltöznék ,de nem igazán megfelelők a körülmények .A gyerekeimnek kell kialakítani helyet .Amit belefektetnék csak azt szeretném egyszer majd visszakapni.
2013. márc. 12. 10:34
Na ez engem is érdekelne...Hasonló a cipő.
2013. márc. 12. 10:31

Képzeld magad a másik örökös helyébe! Te mit tennél, ha pl. a testvéred beköltözne a szülői házba, és felújítás címen meg akarja kurtítani az örökségedet?

Nem ismerem a részleteket, de ha nem arról van szó, hogy valamelyik szülőd ellátásra szorul, azért akarsz odaköltözni, akor szerintem ne nagyon nyomj bele pénzt, vagy legalábbis ne várd, hogy ehhez a másik örökös tapsikolni fog.

2013. márc. 12. 10:14
Szeretnék visszaköltözni az édesanyám lakásába, és szeretném felújítani .Mit tegyek hogy majd az öröklésnél elismerjék a felújítást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook