Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretnék kevésbé művelt lenni. Szeretném, ha nem lennének... fórum

Szeretnék kevésbé művelt lenni. Szeretném, ha nem lennének... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
108. tumbo2 (válaszként erre: 107. - Csemár)
2022. dec. 11. 10:16
szerintem semmiben sem.mindketten békés természetűek.
107. csemár (válaszként erre: 106. - Tumbo2)
2022. dec. 11. 09:59
Az jó, legalább szakmai kérdésekben nem fognak huzakodni a férjével. :-)
106. tumbo2 (válaszként erre: 105. - Csemár)
2022. dec. 11. 09:54
dehogyis.szintén utálja a fizikát.eddig ingatlanos volt,irodavezető,de most ,hogy megszűnt a munkahelye,azóta otthon van.próbálgatja magát,igaz nem annyira fiatal már,de egy irodában nem tudna ülne.talán valami szociális munka,vagy ilyesmi lenne jó.bár ezt eddig is csinálta.csak szabadidejében.
105. csemár (válaszként erre: 104. - Tumbo2)
2022. dec. 11. 09:48
A lányodnak mi a hivatása? Ő is fizikus?
104. tumbo2 (válaszként erre: 103. - Csemár)
2022. dec. 11. 09:46
nem is hinnéd mennyire.közös az érdeklődésük,hobbijuk,persze nem azt jelenti,hogy állandóan egymáson lógnak.én is csodálkoztam,mondja a fiú,könnyen adom a lányomat.volt itt olyan is,akire rá sem tudtam nézni,olyan ellenszenves volt.persze nekem lett igazam,de a lányom mondta a hibáiból neki kell tanulnia.a lányom táncmediációt tart,mellette tanul,kedves,barátságos,hát nem rám hasonlít,a mogorvára.a vejem Svájcba is jár,valami részecske kutató intézetbe,a tanítás mellett.mondom nekem aztán mondhatod,világéletemben utáltam a fizikát,matekot.a lányom apja néha megpróbált magyarázni valamit,nekem,aki azt sem tudja,hogy jön be a tévébe a kép.nem is érdekelt.
103. csemár (válaszként erre: 100. - Tumbo2)
2022. dec. 11. 05:18

Nagyon összeillő pár, a képek alapján.

Te pedig a boldog anyuka..!

2022. dec. 10. 06:19

A műveltség eléggé tág fogalom. Magyarországon általában a humán tárgyakhoz kötik a műveltséget, holott ez nem jó kritérium, sznobokat csinál az emberekből. Az tény, hogy az alapokat az írással, olvasással ismerjük meg. A kiterjedt szókincset és a helyesírást könyvekből IS sajátíthatjuk el, ehhez pedig az olvasottság szükséges. Az olvasottság által pedig egyre több dolog keltheti fel az ember figyelmét, ezáltal egyre jobban beleáshatja magát bizonyos témákba, aminek az lesz az eredménye, hogy kiterjedtebb körben tud megszólalni, legyen szó bármiről.

De a kizárólagosan néhány területre való fókuszálás még nem jelent általános műveltséget/tájékozottságot.

101. csemár (válaszként erre: 92. - Csemár)
2022. dec. 9. 14:11
"Félreértés és lustaság talán több zavart kelt a világban, mint a ravaszság és gonoszság. E két utóbbi legalábbis feltétlenül ritkább." (J. W. Goethe)
100. tumbo2 (válaszként erre: 99. - Csemár)
2022. dec. 9. 13:14
nemrég volt az esküvő,Madeirán voltak,mondom,nekem ne is mutasd,tériszonyos vagyok.
2022. dec. 9. 12:39
A közös hobbi, érdeklődési kör összehozza az embereket.
98. tumbo2 (válaszként erre: 97. - Csemár)
2022. dec. 9. 11:58
a lányomról sosem gondoltam volna,hogy emberekkel akar foglalkozni,mert elég szófukar,mint mi.aztán elment egy hegymászó,kiránduló csoportba,mondták,kinyílt,mint egy virág.
97. csemár (válaszként erre: 96. - Tumbo2)
2022. dec. 9. 09:37

Látod, így is eltelt...

Én meg nyugdíjaztatásomig "dobozoltam" - sok minden egyéb mellett.

96. tumbo2 (válaszként erre: 95. - Csemár)
2022. dec. 9. 09:36
akkor még nem tudtam,mi szeretnék lenni,de a biológiát nagyon szerettem.így aztán kaptam egy íróasztalt,ott is ragadtam egész életemre.mármint a nyugdíjig.azt nem mondom,hogy nem volt változatos,a pénzügyi előadó státusztól egészen a mindenesig jutottam.raktáros,könyvelő,kávéfőző.mikor volt az aratási buli,a kuktáskodásig is eljutottam.a férfiak utána elmentek,egy kivételével,mi meg maradtunk mosogatni,rakodni.
95. csemár (válaszként erre: 94. - Tumbo2)
2022. dec. 9. 09:18

Egy jó orvos is lehettél volna.

(Több ismerősöm van, aki szakközépből iratkozott be az orvosira.)

94. tumbo2 (válaszként erre: 93. - Csemár)
2022. dec. 9. 09:07
az a szemét hím soviniszta,aki megkérdezte a felvételi beszélgetéskor,hogy aztán,mikor fúj a szél,követ teszek a zsebembe.föl sem vettek hálistennek az egészségügyi szakközépbe,4,8 bizonyítvánnyal.most már nem kell kő.bár biztos olyan kellett,aki emelgetni tudja a dupla súlyú betegeket.lehet,hogy azóta főnővér lennék,bár nem valószínű,nem vagyok az a vezető típus.
93. csemár (válaszként erre: 91. - Tumbo2)
2022. dec. 9. 06:10

Bocs, hogy beleszólok...

Nekem az a véleményem, hogy ha nem is a bölcsek köve, de azért egy kicsi kavics ott van a zsebedben! :-)

92. csemár (válaszként erre: 87. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 9. 03:33

Köszönöm a választ!

Valóban nem vagyok új. (Sőt, nem is ez az első regem. :-) Az elsőre - talán - már nem is emlékszik itt senki.)

Félreértettél azonban! A fórumozás olyan, amilyen, lassan természetes velejárója lesz az a buldózerstílus, amit Te az "értelmes információcsere tuti képtelenségének" minősítettél.

Szerintem nem erről van itt szó, de hogy pontosan miről is, azt nem tudnám egy tőmondatban megfogalmazni.

91. tumbo2 (válaszként erre: 90. - De82bd5a12)
2022. dec. 8. 09:33
senkinél sincs a bölcsek köve,nálam meg főleg nincs .bár a filozófiát szerettem,a többi tudományt nemigen.
90. de82bd5a12 (válaszként erre: 82. - Tumbo2)
2022. dec. 8. 03:49
Én csak azt mondom, hogy a racionalitást a helyén kell kezelni, egyébként miért is ne lehetne az elődöktől meríteni?
89. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 7. 19:45

Sztem az érdeklődési köröd és a téged érdeklő témák nem a műveltségedből fakadnak,bár így fogalmaztál,amire le is kapták a 10 körmöd.Én nem méregetlek,mert értelek.

Ha tényleg szeretnél eccerűbben élni,hogy élvezd is az életed,hogy kerülhesd a képmutató,sznob kelletlen közeget,hát légy a víz a pohárnak,légy kaméleon,add a tükröt,és élvezni fogod.Már ha megy...

2022. dec. 7. 19:24
Minél kevésbé?
87. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 86. - Csemár)
2022. dec. 7. 19:22

"...a határozott kiállás, a saját vélemény körömszakadtáig való védelmezése, és az abszolút kompetenciaérzet dominál a legtöbb fórumozónál..."

Hűű... Tudom, hogy nem vagy új itt, ahogy látom, az egyik legbecsesebb, legrégebbi tag vagy, és adok a véleményedre.

De szerintem a legtöbb fórumozót nézve tuti képtelenség, hogy értelmesen írjanak és értelmes információt cseréljenek. Hiszen általában el se olvassák, hogy miről szól a fórum, csak írnak valamit vakon az utolsó bejegyzésre vagy a fórum címével kapcsolatban...

2022. dec. 7. 15:45

Megkapó a válaszod, köszönöm!


A vallomásod viszont - enyhén szólva - furcsa itt ezen a "játszótéren". Ahol a határozott kiállás, a saját vélemény körömszakadtáig való védelmezése, és az abszolút kompetenciaérzet dominál a legtöbb fórumozónál. IQ-tól és EQ-tól függetlenül.

85. Solar-Tochter (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 7. 15:44
Még ennél is kevésbé?
84. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 83. - Csemár)
2022. dec. 7. 15:07

Miért, hol máshol írtam volna?

Kíváncsiságból csinálok mindent, érdekel, hogy mi történik, ki hogyan reagál.

Nem túl fontos persze, nem kezdek vele semmit... Elolvasom, válszolok arra, ami érdekes, aztán vagy válaszol nekem is az, akinek válaszoltam, vagy nem - így megy a hoxa játék, azt hiszem.

83. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 7. 13:37

Miért írtad ki ezt a vallomást?

Miért ITT írtad ki ezt a vallomást?

Mit vársz a hozzászólásoktól, és mit fogsz velük kezdeni?

82. tumbo2 (válaszként erre: 65. - De82bd5a12)
2022. dec. 7. 10:00
nem igazán értem,akkor menjünk vissza Lao-cenghez?
81. tumbo2 (válaszként erre: 70. - Szasza4)
2022. dec. 7. 09:53
mikor még élt az öcsém.hát dobtuk egymásnak a humorbombákat.én a tót,meg az ottó.az anyám egy árva szót nem értett az egészből
80. libikóka (válaszként erre: 78. - Tien)
2022. dec. 7. 09:44
Engem Csengettyűre emlékeztet,,nagyon rég nem volt itt,,de nagyon bírtam:))
79. f7f780f355 (válaszként erre: 78. - Tien)
2022. dec. 7. 07:03
Jaja. 🤌🏼🥰
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook