Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeparciós félelem fórum

Szeparciós félelem (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. febr. 2. 19:30
bOCS A SOK HIBÁÉRT,DE SIETTEM ÉS NEM NÉZTEM ÁT.
66. csefi77 (válaszként erre: 65. - Nő a manzardból)
2009. febr. 2. 19:28
mI PONT ÍGY TETTÜNK.mÁRCIUSBAN KEZDTÜK,AZUTÁN 3 NAPOT JÁRTUNK OVIBA.UTÁNNA GONJAINK VOLTAK,AMINT AZT OLVASTAD IS A NAPLÓMBAN.EZUTÁN CSAK SZEPTEMBERBEN MENTÜNK ÚJRA,EGY MÁSIK OVIBA.EZEL CSAK JÓT TEETÜNK VELE A KISLÁNYUNKNAK.VOLT IDEJE FELDOLGOZNI A SOK ROSSZ ÉLMÉNYT.
65. nő a manzardból (válaszként erre: 64. - 1eb84e4bad)
2009. febr. 1. 12:46
igen, sőt ma ment is a hasa. a védőnő szerint nem érdemes tönkre tenni, várjunk szeptemberig és keressünk egy új ovit, ahol tiszta lappal indulhat.
64. 1eb84e4bad (válaszként erre: 63. - Nő a manzardból)
2009. febr. 1. 10:48

értem.

és valóban hányt is, mikor mondta, hogy fáj a hasa?

2009. jan. 31. 23:03

Nos, vannak fejlemények. Egy készségfejlesztő játszóház szakértője extragyors választ adott a kérdéseimre. Szerinte egyértelmű a szorongás és ezek tipikusan annak a jelei. A lánykám tartósan utasítja el az ovit és fél az elválástól, a félelme pedig egyre fokozódik. A héten kétszer aludt az oviban (vagyis nem aludt el) talán ez még fokozta a helyzetet. Ami jó hír, hogy szerinte van megoldás.

Egy másik félig-meddig szakemberrel átbeszéltem a helyzetet és a következőre jutottunk:

A., következetesen végigvisszük és szigorúan marad az oviban - feltétel, a hányás nem túl gyakori mondhatni ritka

B., ha a hányást tovább fokozza, akkor kivesszük és egyelőre itthon leszünk. az is benne van a pakliban, hogy szeptemberben már egy új oviban kezdünk, sokkal felkészültebben - értem ez alatt, hogy addig valahogy feltrenírozzuk az elválásra.

Már nagyon várom a nevelési tanácsadóban dolgozó pszichológussal való személyes találkozást.

kricat-nak válaszolva: a hiszti minden ellen szól, pl. nem akar felöltözni hazafele jövet stb. a hiszti alapból nem zavarna, azon előbb-utóbb túl lesz.

62. 1eb84e4bad (válaszként erre: 61. - Nő a manzardból)
2009. jan. 31. 14:56
és konkrétan ha rákérdeznétek, hogy miért hisztizik?
61. nő a manzardból (válaszként erre: 60. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 31. 10:46
Elmeséli, hogy játszott a többiekkel. Most az az új, hogy a pisilésről el lehet "téríteni" itthon, ha nagyon "dolgozunk" rajta... pl. rajzolunk és közli, h pisilni kell. erre mi: de még ide ezt és ezt kellene rajzolni, akkor meggondolja magát és folytatja a rajzot. Ma reggel közölte, hogy fáj a hasa és hányni fog. Mindig mondjuk Neki, hogy a hányás nem betegség. Ez egyszerűen őrület.
60. 1eb84e4bad (válaszként erre: 59. - Nő a manzardból)
2009. jan. 30. 20:56
A gyerkőc mit mesél az oviról?
2009. jan. 30. 16:23

Hát túl vagyunk az alváson... katasztrófa.

Úgy érzem felesleges volt gyereket szülnöm. Az óvónők egyre csak panaszkodnak, hogy mennyire nem fogadja el a gyerekem a szabályokat. Amikor érte megyek, akkor olyan mint egy eszement őrült, nem öltözik, nem fogja a kezemet, hisztizik stb. Az uton végig követelőzik, hogy fagyi kell stb. Eddig ilyet nem csinált. Megőrült??? Már úgy érzem, hogy nem bírom tovább.

58. 1eb84e4bad (válaszként erre: 57. - Nő a manzardból)
2009. jan. 28. 17:55

ez legalább jó hír!! akkor tényleg meg kellene próbálni máshogy hozzáállni picit.

A gumicukrot pedig ha már megígérted, jó hogy betartottad:-)

2009. jan. 28. 14:22
na, az uh megvolt. semmi kóros. iszonyat hiszti a vizsgálat előtt, közben és után. azt hitte, hogy felvágják a hasát. és egészen hazáig eszébe sem jutott a pisilhetnék, még a boltba is bementünk... tudom rossz nevelés, de mégiscsak kapott gumicukrot, mert a vizsgálat előtt megígértem neki... hiszti ugyan volt, de mégsem akartam, hogy átverve érezze magát. itthon megint pisilni szaladt. az óvonők azt mondták, hogy jövő héten beszélgetni kellene... és, hogy sokkal következetesebb nevelést javasolnak, mert szerintük a gyerek azért szorong, hogy a túl nagy szabadságtól nem érzi magát biztonságban. bárcsak ez megoldást hozna... (és itt most egy akkora sóhaj, hogy majd' leszakad az ég:-) azt hiszem, hogy holnaptól újra az oviban alszik.
56. 1eb84e4bad (válaszként erre: 55. - Nő a manzardból)
2009. jan. 28. 13:24

az biztos, hogy a gyerek mindent érez. Még akkor is, ha hietetlen.

Amit a pszicho mondd fontold meg, de ne felejtsd, hogy ők is csak könyvből tanulnak. Tehát nem szentírás, csak megfontolandó.

Próbáld meg kicsit lazbbra engedni. Esetleg nem tudjátok más felügyeletére bízni 1-2 órát, hogy lássátok, hogy viselkedik?

2009. jan. 28. 11:52

ma elmegyünk uh-ra, hogy tuti kizárhassuk a szervi bajt. az óvonő ma azt mondta reggel, hogy egyébként elmélyül a játékban, de egyszer csak kipattan a fejéből és megy, aztán ott folytatja, ahol abbahagyta. nem lehet, hogy attól fél, hogy megint fájni fog?

kricat, lehet benne valami... oda menekül? érdekes. találtam egy másik pszichiátert, remélem neki lesz valami konkrét tanácsa. szerintetek a jó idő beálltával javulni fog a helyzet? gondolok arra, hogy sok szabadtréi elfoglaltság, új tevékenységek...

szerintetek segítene az, ha én is lazábban venném a dolgot? a pszichiáter azt mondta, hogy én vagyok az oka, mert én nem tudom elengedni őt. lehet az, hogy ennyire átérzi a gyerek a gondolataimat/érzelmeimet??

54. 1eb84e4bad (válaszként erre: 51. - Nő a manzardból)
2009. jan. 28. 08:53
hát, azért az durva, ha egy szakembernek enniy a vélemyéne, hogy "hisztis a gyerek, mert anyuka elkényeztette". Ha pisilni jár, pedig nem is kell neki, az jut róla eszembe, hogy ott talán biztonságbann érzi magát, elvonul, és tudja, hgy senki nem viszi onnan sehova, a WC egy biztos pont. Talán.
53. Mandula71 (válaszként erre: 51. - Nő a manzardból)
2009. jan. 27. 23:42
Bár az én kisfiam még csak 1 éves, így tapasztalatom nincs, de biztos, hogy teljesen meggyógyult a kislány? Nem lehetséges, hogy a fertőzés még sem múlt el teljesen és ő valóban úgy érzi, hogy pisilnie kell, miközben nem jön semmi? Nem akarok okoskodni, de talán egy vizelettenyésztés (nem sima labor) nem ártana, hátha tényleg van még valami gondja.
52. csefi77 (válaszként erre: 51. - Nő a manzardból)
2009. jan. 27. 22:25
És január előtt milyen volt a helyzet?Én nem vagyok szakember.Sajnos nekünk is ovis gondjaink vannak.
2009. jan. 27. 21:15

3 és fél éves kislány... január óta nem akar ovizni, kimozdulni itthonról, sőt, egy húgyúti fertőzés óta (10 napja) folyton pisilni jár, pedig már nem beteg. most az utóbbi 4 napban ismét ovizunk, és az az érdekes, hogy ott is kiszaladgál pisilni, pedig jól elvan a gyerekekkel... talán annyi a javulás, hogy ma és tegnap már nyafogás és sírás nélkül mentünk (ebédig)és még azt is mondta, hogy egy kicsit azért mégis szereti az ovit. de este mindig romlik a helyzet, sírdogálás, pisilés (persze nem jön semmi közben pedig azt mondja,hogy már nem kisbaba és be fog pisilni... szerintetek lehetséges, hogy egy ilyen betegség ennyire megrázta az amúgy is érzékeny gyereket??)

szóval elmentünk egy pszichiáterhez, aki inkább az én nevelési hibáimat emelte ki, ami biztos igaz, de ez még szerintem nem indokolja ezt a viselkedést... (hisztis mert anyuka elkényeztette, túl sokat engedett meg neki)

szóval most a nevelési tanácsadónál keresgélek, de sajna ott meg hetekig kell várni, hogy sorra kerüljünk... persze se éjjelem, se nappalom... amit a gyerek nyilván érez, de hogy ne aggódnék a gyerekem miatt?

valami ötlet? ti mit tennétek??

50. 1eb84e4bad (válaszként erre: 48. - Nő a manzardból)
2009. jan. 27. 11:03
a szorongása akkor úgymond orvosi eset? mennyi idős a gyerkőc?
49. csgal (válaszként erre: 48. - Nő a manzardból)
2009. jan. 27. 10:45

Mennyi idős a gyerek?

Amúgy én a könyvet csak ajánlani tudom, az első részből is nagyon sokat tanultam, míg minibaba volt Gergő, a most következő időszakra is nagyon hasznos lesz.

2009. jan. 26. 21:55
Sziasztok. Szintén egy szorongó gyerek anyukája vagyok, a helyzet katasztrófa, már pszichológusnál is voltunk, nem adott túl sok ötletet. Nem tudom, hogy mikor voltam ennyire elkeseredve... Csgal, a könyvet kb. 5 percen belül megrendelem online.
47. 1eb84e4bad (válaszként erre: 46. - Csgal)
2009. jan. 26. 14:49
sok sikert nektek, és várom a folytatást a naplódban!:-)
46. csgal (válaszként erre: 22. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 26. 13:54
Most olvasom a Suttogó 2. részét, van benne egy rész a szeparációs szorongásról és annak leküzdéséről. Nagyon tanulságos, most nagyon betegek vagyunk mindketten, de ha meggyógyultunk, hozzáfogok. Nagyon türelmesnek kell lenni és lépésről lépésre haladni és pár hét alatt megtanulja, hogy anya nem tűnik el végleg, ha kimegy a képből és újra megtanul egyedül ellenni. Bizakodom.
45. csefi77 (válaszként erre: 43. - Fiúscsaj)
2009. jan. 26. 12:28
azért köszi!jól esik!!!
44. csefi77 (válaszként erre: 43. - Fiúscsaj)
2009. jan. 26. 12:23
ezt most mire érted???
43. Fiúscsaj (válaszként erre: 36. - Csefi77)
2009. jan. 26. 12:22
Haláli jó fej anya lehetsz:)))...Grat..Komolyan:)))
42. csefi77 (válaszként erre: 40. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 26. 12:19
Az elején így volt.Mivel nem alszik már 1 éves kora óta egy szemernyit sem,jobbnak láttuk,nem kínozni ezzel.Olyan örökmozgó,hogy nem tud 2óra hosszat csendben feküdni,pláne egy helyben.Szóval mivel úgy láttam,nincs türelmük az óvónéniknek hozzá,nem hagytuk ott délután soha.De 2x már könyörgött,hogy ott aludhasson.Meg is engedtük neki,hiszen ez így nekünk is könnyebb lett volna a munka miatt is.Reggel együtt menni,és délután együtt jönni.De az óvónéni a második alkalommal úgy meg szorította a karját,kiabált vele és állítólag belökte az ágyba,hogy meg sem fordult a fejemben ,hogy ujra ott aludjon továbbra is.Persze ezeket ő mesélte,és nem biztos,hogy teljesen így volt,de azt hiszem igazat mond.Főleg ,mert azóta monja,hogy útálja az óvónénit.Délután mikor mentem érte,szegény bedagadt ,vörös szemekkel ült az udvaron a másik csoport ovisnénije mellett,ő vígasztalta.Annyira ki volt készülve,hogy majdnem aludt.Azután a kocsiban el is aludt.Pedig őt sosem tudtam délutáni alvásra bírni!Szóval ő akart és érdekelte is az ovi ,de ha nem tanítják meg neki türelmesen ,hogy mi a rend délután ,akkor szegény honnan tudná az első 2 délutánján?Szerintem csak szépen kellett volna beszélni vele!Nekem ez a véleményem róla.
41. csefi77 (válaszként erre: 38. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 26. 12:07
nem akarok telefonálni.Régen mindig csörögtünk oda,de mnem igazán mondanak úgysem semmit.
2009. jan. 26. 12:06
az tényleg nem sok. és ez így volt régebben is? mármint eddig is, vagy csak a problémk óta?
39. csefi77 (válaszként erre: 37. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 26. 12:05
Nincs sokáig ott!Fél kilenctől kb.fél 12-ig.Minden nap.
38. 1eb84e4bad (válaszként erre: 36. - Csefi77)
2009. jan. 26. 12:04
nem tudsz odatelefonálni esetleg? vagy nem akarsz gondolom.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook