Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeparciós félelem fórum

Szeparciós félelem (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. jan. 7. 10:32

Nálunk ez azóta van, hogy elkezdődött az ovi. Ugye előtte folyamatosan együtt voltunk, de hát most ugye ő oviban van nélkülem.

Azóta, még a szobából is csak nagy nehézségek árán tudok kimenni, mert egyból sír utánam. Az ovit egyébként szeretné, csak maradjak én is ott vele. :) Az első két hétben még újdonság volt neki, akkor nem is volt semmi gond, utána viszont elkezdte a reggeli nyafogást, hogy maradjak én is ott vele. Ja, és persze délután nem akar ott aludni. :(

Remélem hamar elmúlik ez, de szerintem egyelőre nem fog. Talán jövőre már jobb lesz a helyzet az oviban.

6. 7934d1ac97 (válaszként erre: 4. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 7. 10:31
9-10 hós korba mind két gyerekem akár hova mentem jött utánnam :D különben ő is sírt. De most már ez sincs kb. egy hónapja. Most 12 hós a kissebbik.
2009. jan. 7. 10:30
Én erről annyit tudok, hogy 2 éves korba a gyerkek éjjelente felébrednek és felsírnak attól félve hogy nincs ott az anyuka, apuka. Ha vissza gondolok a fiamnak 2 éves kora körül tényleg volt egy ilyen időszaka. Egy-két hónapig is eltartott. Ilyenkor bementünk hozzá megnyugtattuk és aludtunk tovább.
2009. jan. 7. 10:28

Köszi az eddigieket:-)

Nálunk kb 9 hónaposan kezdődöt, 1 hónapja tart. Lányom ordít, ha nem lát. Van, mikor nem marad meg más kezében sem, csak nálam. Azt olvastam, normális ebben a korban, csak kiváncsi vagyok, mivel lehetne csökkenteni.

3. panna77 (válaszként erre: 1. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 7. 10:09

Az orvosok szerint 8-10 hónaposan ébred rá a gyerek, hogy ő bizony nem egy az anyjával. Ilyenkor kezdődik az a félelem, hogy ha nem látja az anyját, akkor örökre elveszíti.

Nálunk 8,5 hónaposan kezdődött és csak abban nyilvánul meg, hogy éjjel egyszer-kétszer megébred, de egy gyors simogatás után vissza is alszik.

Pont hétfőn voltunk tanácsadáson és kérdeztem rá a dokinál, hogy ez meddig tarthat. Nem mondott rá semmit, egyénileg változó...

2009. jan. 7. 09:52
Szeparációs félelem = az anyától való elszakadás. A gyermek az anya távollétében elveszíti a biztonságérzetét. Általában óvodakezdéskor fordul elő, amikor az anya "hosszabb ideig távol van".
2009. jan. 7. 09:40
Kívncsi lennék az ezzel kapcsolatos tapasztalatokra.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook