Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeparciós félelem fórum

Szeparciós félelem (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. 1eb84e4bad (válaszként erre: 35. - Csefi77)
2009. jan. 26. 12:03
ez igaz, csak az a baj, hogy az oviban is sok időt van, és ott simán lerombolják ilyen hozzáállással azt, amit te felépítettél otthon. :-((
2009. jan. 26. 11:08
Vettünk neki egy aranyos kis karórát.És megmutattuk neki hogy meddig van az oviban.Úgy láttam,megértette.elmondtam neki,hogy amíg a 12-re nem ér a kismutató,addig próbáljon meg kicsikét rajzolni,játszani.És mikor odaér a mutató már biztosan ott lesz érte api,vagy én.De addig nincs miért sírnia.És nekem higgyen mert én még sosem csaptam be,és mindig ott voltunk érte.Ne higgyen az óvónéninek,ha azt mondja,ha sír,akkor nem jön érte senki.Most itt ülök a melóhelyen,és tövig rágom a körmeimet,hogy vajon mit csinál?Remélem nem kiabálnak vele,ha egy kicsit sírásra görbül a szája!!!
35. csefi77 (válaszként erre: 34. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 26. 10:58
Magam sem tudom mivel tennék jobbat a csemetémnek?Ami biztos,hogy őt sem akarom még rosszabb helyzetbe hozni.Amíg nem találok jobbat,addig nem rángatom szegényt ide-oda.Sokat fogunk játszani és beszélgetni,az ovit is érintően.Megpróbálom sokat bátorítani!Mindenképpen vissza kell kapnia a kis önbizalmát!
34. 1eb84e4bad (válaszként erre: 32. - Csefi77)
2009. jan. 24. 13:01
Én a helyedbenmost összesezdném az összes sérelmemet, bemennék a gyerek nélkül valamikor, odahívatnám az összes óvónőt, és anélkül hogy félbeszakíthatnának, elmondanám nekik, mit is gondolok a nevelési módszereikről. A gyerek előtt ilyen helyzetbe hozni az anyát?? A gyerekben az marad meg: ez egy olyan hely, ahol még anyát is bántják!
33. 1eb84e4bad (válaszként erre: 31. - Csefi77)
2009. jan. 24. 12:59
hm. Ez egy nagoyn rossz szemléletű óvoda. Úgy kellett volna, ahogy te is írtad, hagyják hogy elbúcsúzz, hogy megbeszéld vele stb.
32. csefi77 (válaszként erre: 30. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 24. 09:19

Mit mondtam nekik?Sajnos én is eléggé érzékeny vagyok,tehát volt kire hasonlítania a csemetémnek.Annyira rosszul estek ezek a szavak,hogy gyakorlatilag meg sem tudtam szólalni.Elkezdtem sírni és magyarázkodni persze semmi értelmes dolgot nem bírtam kinyögni.Hirtelen azt sem tudtam,mit kellene tennem.Erre azt mondták,hogy "

Úr Isten!Te ebbe bele fogsz roppanni!Te az idegösszeomlás szélén állsz lassan!"Hát kíváncsi lennék Hány anyuka maradna ilyen szituációban száraz szemmel!Ezt persze látta a lányom,és megkérdezték még tőlem,:"-Te mindig a lányod előtt sírsz?"Ezután összeszedtem magam és ezt a kérdést válaszra sem méltatva eljöttünk.

2009. jan. 24. 08:56

Szóval ez csak a jéghegy csúcsa.Ma éjszaka folyton azon gongolkoztam,hogy mióta lehet ez az állapot.S rengeteg dolog az eszembe jutott.pl.

Amikor elkezdtük az ovit,Ő volt a kedvenc.Ez volt a második ovi.Az elsőben 3 napot járt.Amikor be akartuk szokatni,azt mondták,hogy nem lehet bemennünk,mert zavarom a többi gyereket.Pedig annak idején azért választottuk ezt az ovit,mert azt mondták,hogy be lehet a szülőnek szokatni a gyereket.Az első ovinapunk előtt bementünk a kislányommal hogy beszélgessek egy kicsit a gyerekről,mégse legyen nekik idegen.És én is tudjam kik vigyáznak rá.Bementünk az udvarra,,mondták haggyam hogy játszon a többiekkel.Nos azon kaptam magam,amíg én beszéltem az óvónővel,a másik 2 óvónő figyelt a gyerekekre,az én gyerekem eltünt.nem vették észre.Megtaláltam a hátsó bejárat nyitott ajtaja előtt.Bele gondolni sem merek,mi lett volna,ha nem veszem észre,hogy nincs sehol!!!A harmadik dolog pedig hogy az első 3 napon minden reggel ahogy beértünk az oviba,kijött az óvónő kivette a kezemből a gyereket.Szó szerint lefejtette rólam.a kincsem üvöltött,Megfogták,bevitték a terembe.El sem köszönhettem tőle,meg sem beszélhettem vele nygodtan,ahogy mi mindent szoktunk.Pedig szent meggyőződésem,hogy az első tapasztalatok nagyon meghatározóak minden területen.S mi mindig mindent elmondtunk neki,megbeszéltük vele,és akkor minden oké volt.Itt pedig szegény kétségbeesetten csak sírt,hogy anyu nevigyenek be oda.ne szoritsanak meg,ne fogjanak le!!!Én kint ő bent sírtam.30 perc mulva betelefonáltam mi a helyzet.Azt mondta a vezető óvónő a telefonon,hogy minden rendben van.Ezt nem igazán hittem,mert otthon kisebb hisztinél is minimum 1 óra hosszára szüksége van ahhoz ,hogy megnyugodjon.Tűrtem ezt 3 napig.Annyira kikészült a torka a folyamatos sírástól üvöltéstől,hogy gége gyulladást kapott.Kérdem én ti mit csináltatok volna a helyemben?Azt hiszem kezdek egy naplót.Ha valakit érdekel a történetünk akkor olvassátok el nyugodtan.Nem akarom ezt a fórumot teleírni egyéb problémával.A naplóm címe,Óvodai kálváriánk lesz.

30. 1eb84e4bad (válaszként erre: 27. - Csefi77)
2009. jan. 24. 08:50

Jézusom... Ez hihetetlen! Ezek nem óvónőnek valók, de még gyerekek közelébe sem engedném az ilyet! Ha már valaki nem ül kussban egész nap az oviban, akkor antiszociális?

én is felhúztam magam, ha a gyerekemről így beszélnének....

Mit mondtál nekik egyébként?


És igen, halljuk a folytatást!

29. csefi77 (válaszként erre: 28. - Csgal)
2009. jan. 24. 08:14
Szia!Nem gondoltam ilyen gyors reagálásra!Köszi.Igazából nem is gondoltam,hogy bárki is megoldja,vagy akár hozzászó.Csupán szeretném leírni azt a sok negatívumot amit lassan másfél éve tapasztalok,hellyel-közzel.Szóval ha nem zavar senkit akkor folytatom ,amit elkezdtem.?
28. csgal (válaszként erre: 27. - Csefi77)
2009. jan. 24. 04:58
Erről az esetről csúnya véleményem van, nem tűr nyomdafestéket. Ne hagyd magad, keress másik ovit, és ne törődj bele, hogy a gyerek "antiszociális". Amúgy sem hiszem, hogy az óvónőnek az a feladata, hogy bírálja a nevelési elveiteket. Még jó, hogy szegény gyerek rosszul érzi magát, el tudom képzelni, milyen lehet a hangulat, ha az óvónénik ilyen hozzáállással bírnak. Keress valami támogatóbb ovit, próbálj meg beszélgetni először az ott dolgozókkal, esetleg egy-két szülővel, mielőtt átviszed valahova.
2009. jan. 24. 02:00

Sziasztok!

Újra vannak történések az ovi ügyben!De sajnos nem jók!:(

Mostmár ott tartok,hogy már teljesen mindegy,hogyhová,de mindenképpen elviszem egy másik oviba.Ma az óvónők 3-an.amikor mentem érte,közre fogtak és ész osztást tartottak nekem.Ennek annyi az előzménye,hogy már a csemetém annyira sírt a nagycsoportban,hogy már nem tudtam tovább hallgatni és megkértem az óvónénijét,hogy mesélje el,hogy hogyan kezd el sírni,mit csinál amikor nem vagyunk ott?Amikor ugyanis elviszem,akkor jó kedvű,és néha még menni is akart.Ez nálunk csoda számba megy.Gondoltam mivel a lányom már csak 2és fél órát tölt ott ,nem jelent gondot valamit mesélni róla.Hát közölték,hogy Rékus semmit nem játszik soha senkivel.Mert Rékus csak a felnőttek társaságát keresi.És egyébként nagyon útálják a gyerekek.Nem szeretik.Amikor eddig bármit kérdeztünk annyi volt a válasz,hogy minden rendben van,jól elvan a gyerek.Ezt eddig miért nem közölték velem???Elkezdtem gondolkodni,ha én járnék egy olyan helyre dolgozni,ahol senki nem szeret,én jól érezném magam?Szerintem lehet,hogy én is csak sírni tudnék a tehetetlenségtől,ha semmi segítséget nem kapnék a beilleszkedésben.Azt gondolom,hogy ezek olyan dolgok ,amik nem egyik napról a másikra alakulnak ki.És mivel mi szülők nem látjuk és sajnos nem is tájékoztatnak minket semmiről,hogyan tudnék segíteni szegénynek?Most úgy érzem mintha eddig cserben hagytam volna a gyerekemet.Noha semmi ilyenről nem tudtam.Szóval a mai kioktatásomra vissza térve:Minden rosszat elmondtak a kislányomról,és hogy szerintük,mennyire rosszul neveljük a párommal.Megjegyzem,még szinte soha sem kérdeztek semmi nevelésre vonatkozó kérdést.Hiszen nem is állnak le beszélni a gyerekekről.De szerintük azért ilyen "antiszociális"mert valamit rosszul csinálunk vele otthon!

26. 1eb84e4bad (válaszként erre: 25. - Csgal)
2009. jan. 23. 12:05
bármelyik. nem megoldható?
25. csgal (válaszként erre: 24. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 10. 14:54
Egyetértek, másik csoport v. másik ovi?
24. 1eb84e4bad (válaszként erre: 23. - Csefi77)
2009. jan. 10. 13:00
Jajj, az iylen óvónőt jól seggbe kellene rúgni!!! Szegény gyerkőc, érthető hogy iylen, ha az oviban mindig cseszegetik! Szeretgesd sokat... nem tudod étrakni másik csoportba?
2009. jan. 10. 12:32

Sziasztok!

Az én lányom már 4,5 éves.Sajnos az én lányomnál az ovi kezdete óta ismét van ilyen probléma.De nem tudok mit csinálni vele.Ő már ott sem alszik,mert van egy kiabálós óvónénije,akitől nagyon fél.Nemhogy megnyugtatná a csemetét,amikor sír,hanem,rá kiabál,hogy haggya abba a sírást különben örökre átviszi a kiscsoportba.Vagy ne sírjon,mert anya addig nem jön érte amíg sír,stb...

Ezzel persze nem igazán lehet egy amúgy is félős kisgyermeket megnyugtatni.Szegény már nagyon útálja az óvodát!Ha otthon vagyunk,folyamatosan bújik hozzám és szeretgetni kell!!!

Nem tudom mi legyen a megoldás??

22. 1eb84e4bad (válaszként erre: 21. - Csgal)
2009. jan. 10. 11:46
nem sajna, abban bíztam hogy majd itt :-)
21. csgal (válaszként erre: 20. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 10. 09:41
Ez nálunk is így van. Alig tudok valamit is csinálni tőle. Hallottál bármiféle erről leszoktató módszert?
20. 1eb84e4bad (válaszként erre: 19. - Csgal)
2009. jan. 9. 19:36
én is ettől félek. Viszont most ott tartunk, hogy mr csak úgy van el egyedül, ha ott ülök a földön vele egyszinten. Amint felállok, már kiabál.
19. csgal (válaszként erre: 18. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 9. 07:45
Én úgy viszem magammal mindenhová, hogy hívom, jöjjön velem, így megyünk egyik helységből a másikba, mikor hol van dolgom. Én attól félek, hogy ha felveszem mindig, akkor hozzászokik és később is majd nyafog egyet és fel kell vennem.
18. 1eb84e4bad (válaszként erre: 17. - Csgal)
2009. jan. 8. 20:41
azt nem tudom, mivel teszek jót, Ha állandóan felkapkodom a gyerkőcöt ha ordít, és mindenhova viszem magammal, vagy ha hagyom bőgni, és közben beszélek neki, hogy megvagyok ...
17. csgal (válaszként erre: 16. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 8. 15:55

Az korrekt. :-)

Kiváncsi vagyok, meddig tart ez az időszak, mert nagyon fárasztó.

16. 1eb84e4bad (válaszként erre: 15. - Csgal)
2009. jan. 8. 11:13
ma pl úgy sütöttem a palacsintt, ha gyerek a konyhapulton ült, míg bekevertem. Aztán a sütésnél letettem a földre, és folyamatosan adagoltam neki a már kész palacsintát...
15. csgal (válaszként erre: 14. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 8. 09:17
Nálam változik, néha nevetek, néha sírni tudnék. :-)
14. 1eb84e4bad (válaszként erre: 13. - Csgal)
2009. jan. 7. 16:03
nálunk ugyanez .-))) Néha már nevetek rajta, persze csak halkan, ahogy lehajtott fejjel teker ezerrel utánam, és közben visít :-)))
13. csgal (válaszként erre: 3. - Panna77)
2009. jan. 7. 16:02

Nálunk 9,5 hónaposan kezdődött, most lesz jövő héten 11 hónapos és még mindig állandóan jön utánam, sír, ha nem lát, éjszaka felébred, áll az ágyban sírva, aztán megsimogatom az arcát és már fekszik is vissza, alszik tovább. Előtte sosem volt gond, bárkivel megmaradt, jól elvolt mindenkivel.

Áll, fogja a nadrágom és fúrja magát a lábamba. Ilyenkor azt mondom neki, hogy már nem fér vissza, hiába is próbálkozik. :-)))

2009. jan. 7. 10:54
Bocs, nem műkődik jól az ááááá betűm!
2009. jan. 7. 10:54
Nlunk éjjel nincs gond, este fél7-től alszik 6-ig, akkor eszik, majd fél9-ig megint. Csak ht napközben... Konkrétan semmit nem tudok tőle csinlni. Most is alszik, és én itt ülök a gép előtt, ahelyett h takarítanék.. :-DDD
10. vikasz
2009. jan. 7. 10:38

Ez az időszak nálunk is egy jó ideje tart már. A kislányom most múlt 1 éves, de mióta önállóan tud közlekedni (mászni, majd járni) egy percre sem veszít szem elől, mindenhová utánam jön. És ez már kb. 4-5 hónapja tart. Éjjel rendszeresen felsír, és csak én tudom visszaaltatni, apa ilyenkor nem tud segíteni. Úgy tudom egy is a szeparációs félelem miatt van. Most éjjel is vagy ötször kellett visszaaltatnom szegénykét.

Egyszer majd elmúlik, de ez gyerekenként egyéni, hogy mikor.

9. panna77 (válaszként erre: 8. - Mtt80)
2009. jan. 7. 10:38

A lányom most is a szobájában pakol, játszik, tök jól elvan. Napközben nincs probléma. Bárkivel elvan, akár idegenekkel is, csak foglalkozzanak vele. Baromi barátságos.

Nálunk csak az éjszakákkal van mostanság "gond", mivel megébred néha.

8. mtt80 (válaszként erre: 3. - Panna77)
2009. jan. 7. 10:35

Érdekes, hogy nálunk viszont ez a 8-10 hós korszakbeli félelem kimaradt. Soha nem volt vele ilyen gond, soha nem félt senkitől és nagyon közvetlen volt. Nem volt gond annyira, ha nem velem van.

Éjjelente viszont felébredt egyszer, de csak megetettem és már aludt is vissza.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook