Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szentendre vagy Veresegyház? fórum

Szentendre vagy Veresegyház? (beszélgetős fórum)


23. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 22. - Paradicsomleves85)
2017. jan. 2. 16:34
Hát nem csak Szentendrén. Most ha belegondolok jó állapotú nem régi, nem kicsi 100 nm alatti téglaházat nem kapni 30 alatt Pest közelében, legalábbis egyet sem láttam pedig az utóbbi 1 évben mi is költöztünk. Ha 25-ért hirdetnek ilyet azt nagyon jól nézd meg (valóban tégla-e, nincs e valami durva alapozási vagy statikai hiba, nincs e valami gáz a használatbavételi engedélyével, a telekhatárral nincs e valami szomszédvita, esetleg a központi fűtésrendszer jó e stb.)
22. paradicsomleves85 (válaszként erre: 21. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 2. 14:25
Sokaktól hallottam, h 30 alatt lehetetlen Szentendrén, de mégis vannak...aztán lehet, h ha megnézzük őket személyesen, nagyot csalódunk.
21. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 20. - Moonlight13)
2017. jan. 1. 19:41
igen, nagyon húzósak az árak itt Pest mellett
20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 1. 17:56
Én is így gondolom.
19. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 17. - Paradicsomleves85)
2017. jan. 1. 13:50
Hát ha 25 körül nézel és ennyiért találsz Szentendrén, akkor az valami nagyon durván olcsó, legalábbis abból kiindulva, hogy Pest melletti településeken nem régi és szép téglaházat 100 nm-est ennyiért szinte lehetetlen kapni.
18. paradicsomleves85 (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2017. jan. 1. 13:30

Köszönöm az észrevételed!

Privátban kaptam pár üzenetet ezzel kapcsolatban is. Azt írták, h attól is függ, h a városon belül hol lakik az ember. Ill. a városban sok a középiskola (Veresen idén szeptemberben indul az első), ami lehetővé teszi, h akár érettségiig egy városban lehessenek. Persze nem biztos, h érdekelni fogja őket az itteni sulikínálat, de mindenképp több van, mint Veresen. A közlekedéstől amúgy én is tartok, de folyamatosan érdeklődök, ill. személyesen is utánanézünk majd.

17. paradicsomleves85 (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2017. jan. 1. 13:26
Olyan 25, max. 30 M-ig tudunk elmenni. Min. 100 nm-es családit szeretnénk. Budán ennyiért vagy Nagytétényben kapni házat, ami elég csúnya és cigányos környék, ill. Békáson lepukkant házakat. A neten találtam Szentendrén ennyiért házakat, amik tetszettek is, de élőben még nem néztük meg őket.Lehet, h nagy csalódás érne bennünket. A kisgyerekeink miatt erős a késztetés Szentendre mellett, mert jók a sulik, és gyönyörű környezetben van.
16. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Paradicsomleves85)
2016. dec. 31. 17:02
Háromgyerekes anyuka vagy. Azt is nézd meg, hogy a gyerekek hogy fognak később az adott helyről közlekedni. Sokan azért költöztek vissza később Pestre, mert a gyerekeknek nehéz volt vidékről bejárni Pestre.
15. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Paradicsomleves85)
2016. dec. 31. 16:58

Azt írod, Budát nem tudjátok megfizetni. Szerintem Szentendre sem olcsó.

Egyáltalán azt megnéztétek, hogy mindkét helyen tudnátok venni olyan ingatlant, amiben szívesen laknátok is?

14. simple (válaszként erre: 13. - Paradicsomleves85)
2016. dec. 31. 14:19
Nagyon szivesen. :)
13. paradicsomleves85 (válaszként erre: 11. - Simple)
2016. dec. 31. 14:08
Ez nagyon jól hangzik, köszi!
12. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 9. - Paradicsomleves85)
2016. dec. 31. 12:54
priviben írtam neked
11. simple (válaszként erre: 8. - Paradicsomleves85)
2016. dec. 30. 21:47
Azt mondja kb. fél óra alatt bent van.
10. paradicsomleves85 (válaszként erre: 6. - B1dbc250b6)
2016. dec. 30. 21:38
Köszi a véleményt!
9. paradicsomleves85 (válaszként erre: 5. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 30. 21:37
Azt elárulod, hogy pontosabban hol laksz?
8. paradicsomleves85 (válaszként erre: 4. - Simple)
2016. dec. 30. 21:36

Köszönöm a hozzászólást!

Esetleg azt is tudod, hogy mennyi az annyi?

7. paradicsomleves85 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2016. dec. 30. 21:34

Először is, köszönöm a véleményed!

Bocsánat a késői válaszért, de csak most szabadultam a 3 gyerek mellől.

Pestet igazából sem én, sem a férjem nem igazán ismerjük. És azt gondoltuk, hogyha vannak is -mert vannak - zöld övezetei, mindenképp vmilyen büdös, zajos csomóponton, pl. Örsön át kell menni, ha suliba, melóba vagy akárhová szeretnénk eljutni. Úgyhogy Pestet nem gondoljuk túl gyerekbarátnak, persze erre biztos sokan rá tudnak cáfolni.

Zugló egy viszonylag szép, zöld környék?

16. ker.: ismerős mondta, h - ha jól emlékszek- pl. Sashalom szép hely azon a részen.

Budát megfizetni nem tudjuk, és a főváros agglomerációjában a neten olvasottak alapján Veresegyház tűnik a leginkább cigánymentesnek, ami nekünk fontos szempont. Szentendrét pedig nem kell senkinek bemutatni, milyen gyönyörű, és a kulturális élete, iskolái is kiválóak.

2016. dec. 30. 15:29

Veresegyház.

A leírtak alapján csak ez. Szentendréről közlekedni horror.

2016. dec. 30. 15:07
Szentendre gyönyörű és nagyon színvonalas sulik vannak és van külön zenesuli is. a belvárosi része zajosabb és tavasztól őszig tele van turistával, az elég zavaró lehet ha nyugisabb létre vágysz. de a Bükköspart, Pismány stb. a kertesebb részek Szentendrén már nagyon nyugisak. Szép hely. Gödöllőről én is amit te, vannak ilyen részei. viszont mi most költöztünk Pestről a XVI. kerülettől 5 km-re kertesbe, isteni hely tiszta kertváros az egész nagyon kultúrált lakókkal gyönyörű kertes családikkal, és itt szinte semmi ilyesmi nincs mint ami Gödöllőn és Veresegyház nagyon közel van.
4. simple (válaszként erre: 1. - Paradicsomleves85)
2016. dec. 30. 14:44
Csúcsidőben valóban horror a 11-es út. De van egy ismerősöm, aki pont a 16. kerületben lakik és Szentendrén dolgozik. Ő is a megyeri hídon jár és gyorsan be szokott érni.
2016. dec. 30. 14:15
a 11-es út horror, az teljesen használhatatlan reggelente (is)
2016. dec. 30. 14:15

A Megyeri hídról a 16. kerületbe, a Bökényföldi útra eljutni kb. 40 percnek saccolom. Plusz, amit még a szentendrei háztól eljut a hídig...


Szóval V.egyházáról közelebb, de én semmiképp se költöznék se SZ.endrére, se V.egyh-ra, hga a 16. ker-be kéne bejárnom.


Zugló nem jöhet szóba? Vagy maga a 16. ker?

2016. dec. 30. 14:09

Kedves Fórumozók!

22. kerületi háromgyermekes anyuka vagyok, és épp költözés előtt állunk a családdal.

Én egyelőre nem dolgozom, a férjem pedig a 16. kerületi Bökényföldi úton. A férjem munkahelyéhez Veresegyház mindössze 30 perc autóval (kipróbáltuk!). A szentendrei útvonalat még nem próbáltuk, de sokaktól hallottuk, h a 11-es út állandóan bedugul és lehetetlen a haladás, de pár ismerős azt is mondta, h ha Szentendréről megy a férjem dolgozni, akkor a Megyeri hídra felmehet, így kikerüli a 11-est. Ha van vkinek tapasztalata, h milyen Szentendréről Dél-Pestre a Megyerin át autóval, azt nagyon szívesen fogadnám!

Másik: további tapasztalatokra lennék kíváncsi, elsősorban szentendrei és veresi lakosoktól, hogy milyen ott élni, mely városrészeket ajánlják, melyek kerülendőek, akár preferált iskolákról is szívesen olvasok, vagy sportlehetőségekről, kulturális életről,... Előreláthatólag nyáron költöznénk egy 2,4 és 6 éves gyermekkel. Persze az sem biztos, h a férjem munkahelye még 30 évig fix (sőt, ez biztos), de mivel ő a kenyérkereső, jó lenne, ha nem lenne olyan kacifántos eljutni a munkahelyére. (Gödöllőn is gondolkodtunk, de több helyről hallottam, h eléggé cigányos).

Mivel időhiányban szenvedek, nem tudok mindig jelen lenni, de utólag próbálok minden hozzászólásra reagálni!

Előre is hálásan köszönöm a segítségét minden hozzászólónak!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook