Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüveget vagy kontaktlencsét válasszak? fórum

Szemüveget vagy kontaktlencsét válasszak? (tudásbázis kérdés)


27. timycat (válaszként erre: 26. - Mimóza07)
2022. szept. 25. 21:25

Tavaly műtötték egy kolleginámat neki 180ezer volt szemenként.


Ezek szerintem nem nagyon változnak. 7-8 éve sem volt több vagy kevesebb. Azóta lett újabb technológia az most a legdrágább.


Szerintem te inkább arra gondolsz amivel egyszerre műtenek közel- és távollátást is. Azt ha jól emlékszem 45 vagy 50 éves kor felett végzik csak, de az tényleg hajlamos visszaromlani a szem természetes öregedésével. Főnököm idén műtétte harmadszor, de harmadikra már szemlencse cserével.


A távollátáshoz is azért írtam hogy 30 felett már nem éri meg, mert előre hozza a szem természetes öregedésével járó látásromlást. Szinte napra pontosan velem egyidős barátnőm 30 vagy 31 évesen műtette a távollátását rá pár évre az olvasáshoz már szemüveg kellett neki és fokozatosan egyre erősebb. Én közelre még tökéletesen látok.

26. Mimóza07 (válaszként erre: 25. - Timycat)
2022. szept. 25. 21:19

Igazad van. Most tenyleg ennyit írnak. Rakerestem google-el. Tavaly még ilyen egy millió körül volt. Lehet egyre kevesebben műtetnek, aztan lejjebb vittek az árakat.

Én akkor se műtetnék. Nekem bejönnek a szemüvegek.

25. timycat (válaszként erre: 24. - Mimóza07)
2022. szept. 25. 21:11
150-350ezer/szem
2022. szept. 25. 21:03
Vagy ami nekem drága az neked nem az. :) De én úgy tudom hogy 1 millió alatt nem is nagyon műtenek már. Ha meg mindakettő rossz dupla annyi a költség.
23. Mimóza07 (válaszként erre: 22. - Timycat)
2022. szept. 25. 21:01
A lézeres szemműtét? Nem tudom mikor műtöttek téged de most r*hadt drága. Vagy a masik lehetőség hogy a kontaktlencséd extraszuper hyperteches vmi, kis apró gyémantberakásokkal. :D
22. timycat (válaszként erre: 20. - Mimóza07)
2022. szept. 25. 20:40
Dehogy milliós. Cca 3 évnyi kontaktlencsém árából lazán megvan. De már "öreg" vagyok hozzá 😕
21. timycat (válaszként erre: 19. - Ditta25)
2022. szept. 25. 20:38

Akkor már nem érdemes, műtéttel a másik irányba fog hamarabb romlani a szemed. Így nem menekülsz meg a szemüvegtől, a +-os s amúgy is macerásabb.


Én nagyon sajnálom, hogy nem csináltattam meg a huszas éveim elején.

2022. szept. 25. 13:03
A műtét se a legjobb megoldás. Vannak ismerőseim akik megműtették a szemüket, aztan egy idő utan visszaromlott a szemük ugyanarra az állapotra ahonnan kiindultak. Közben meg ilyen milliós tétel ez a lézeres szemműtét.
19. Ditta25 (válaszként erre: 18. - Timycat)
2022. szept. 25. 12:59
35 éves vagyok
18. timycat (válaszként erre: 15. - Ditta25)
2022. szept. 25. 11:30

Szemüveget meg kell szokni, picit instabil lehetsz benne pár napig. A lencse teljes látásélményt nyújt, mintha tökéletes lenne a szemed.


Ami nagyon fontos. Iszonyatos haszon (4-500%) van a szemüvegeken, lencséken így boldog boldogtalan optikát nyitott, elvégez valami gyorstalpaló tanfolyamot és akkor ő már optikus. Hát nem. Mindenképp szemész vizsgálja be a szemedet és ne ár alapján dönts optikák között, han tudás szerint.


Nálunk a városban van vagy 2 tucat optika, ebből 2 az ahol tutira nincs panasz. Van olyan optika ahova rendszeresen visszahordják a szemüvegeket hogy itt nem jó, ott nem jó, szédül, rosszul van, majd feladja és nem hordja. Összehasonlításban hiába olcsóbb mint egy másik, de ha a macerát nézed sokkal drágább.


És még egy kérdés, hány éves vagy? Ha még fiatal vagy (30 alatt) akkor hagyd a francba a lencsét, szemüveget, inkább műtét.

17. timycat (válaszként erre: 1. - Ditta25)
2022. szept. 25. 11:23

Mindkettőt. Munkához esetedben mindenképp lencse, semmi macera nincs vele. Huszonéve lencsézek.

De van szemüvegem is, drága is, olcsóbb is.

Mikor mihez van kedvem. De vezetni mindenképp lencsében szeretek (a jogsim is korlátozás mentes 🤫) a napszemüveg miatt. Dioptriás napszemcsim nincs.

16. Mimóza07 (válaszként erre: 15. - Ditta25)
2022. szept. 25. 11:19
Ha rosszul van beállítva a dioptria akkor igen. A multifokálisat is nehezen szokja meg vki.
2022. szept. 25. 10:34
Lehetek rosszul tőle ha hordom?
2022. szept. 21. 18:18
Én szemüveget választanék a helyedben, de fogok is mert egyre rosszabbul látok, meg legalabb eltakarja a karikákat a szemem alatt. Egy jól megválasztott szemüveg meg amúgy is öltöztet, nagyon stílusos darabokat lehet mar kapni.
2022. szept. 21. 18:15
Kb 15 éve hordok kontaktlencsét. Legjobb döntésem volt! Egyszer kell megtanulni, aztán csak napi 2x fél perc a be - ki rakása. Vannak szemüveges napjaim, itthon, vagy este már. Kell a szemüveg is, sőt érdemes hordozni kemény tokban magunkkal, mert pl ha az egyik lencse szúr vagy kidörzsölöm, elvész, haza se tudnék jutni nélküle. Nem gyakori eset, de magas dioptriánál fontos előre gondolkodni. Féléves kontroll vizsgálatra kell járni, az alapján adnak ki újabb kontaktlencse adagot. Összességében sokkal olcsóbb nekem, mint a hiperextravékonyított lencsés szemüveg..jobb látásélményt is ad. Érsemes megpróbálni. Első körben adnak egy próba lencsét, betanítás, és ha minden rendben akkor lehet rendelni.
12. Tünci3 (válaszként erre: 6. - Csillagszem38)
2022. szept. 21. 16:52
hát,lehet :)
2022. szept. 21. 16:51

Szemüveget viselek. Volt lencsém is, de elég szétszórt vagyok a saját dolgaimban, így az azzal való pepecselés nem az én világom.

és a szemüveg öltöztet:)

2022. szept. 21. 16:47

Lencse. :)

Mikor 17 évesen szemüveges lettem, alig vártam, hogy leteljen az 1 hónap szemüveghordási idő, ami után ajánlották, hogy meg lehet próbálni a lencsét. Imádtam! Aztán jó néhány év után begyulladt a szemem és hiába volt új lencse, kezelés, nem bírta már a szemem, így azóta szemüveges vagyok. De a lencse sokkal komfortosabb, teljes a látómező, ha ledőlsz benne, nem nyomod a pántot, nem kell félni, hogy eldeformálódik, mozgás/sport közben sem esik le, napszemüveget is lehet vele hordani, szóval én abszolút ajánlom! :)

9. LBO (válaszként erre: 1. - Ditta25)
2022. szept. 21. 12:22
Szemüveges vagyok. Nem szeretnék kontaklencsét. Fiam fél éve használ kontaklencsét. Nagyon szereti.
8. izzy22 (válaszként erre: 1. - Ditta25)
2022. szept. 21. 11:02
Kontaktlencse. Nem csúszkál, nem esik le, nem akad el semmiben, nem párásodik, nem lesz vizes esőben... :-)
7. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Ditta25)
2022. szept. 21. 10:58
Mindkettő.
6. Csillagszem38 (válaszként erre: 5. - Tünci3)
2022. szept. 21. 10:57
Dehogynem, csak megszokás kérdése. :)
2022. szept. 21. 10:17
Szemüveges vagyok,gondoltam, már kontaktlencsére de nem hiszem hogy ki be merném tenni magamnak..
4. unom (válaszként erre: 1. - Ditta25)
2022. szept. 21. 10:17
A kontaktlencse mellé is kell szemüveg.
2022. szept. 21. 10:11
Én szemüveges vagyok, fizikai munkát végzek. Most gondolkodom kontaktlencsében. Úgy érzem néha jobb lenne pedig régóta hordom, kényelmes, nem csúszkál le szóval mindenhogy tökéletes. Mégis van, hogy oldalról / felülről be-bejut a fény, akkor másképp látom amit kell. Mellette persze nem dobom ki a szemüveget, tartaléknak meg amíg megszokom a lencsét pont kell. Nem utolsó sorban napszemcsit is hordhatok lencse felett, bár ez a legutolsó szempontom mert sötétedő a szemüvegem is. :)
2022. szept. 21. 09:39
Szemüveg.Én nem vájkálnék a szememben.
2022. szept. 21. 09:36
Melyiket válasszam? Fizikai munkát végzek ezért az ideálist kéne választanom! Ki melyiket ajánlaná? És hol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook