Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha cilinderes a szemüvegem, mi van akkor ha nem cilinderes kontaktlencsét veszek? fórum

Ha cilinderes a szemüvegem, mi van akkor ha nem cilinderes kontaktlencsét veszek? (tudásbázis kérdés)


24. 07c4794583 (válaszként erre: 23. - Nikcsike)
2011. máj. 13. 22:51
romolhat
23. nikcsike (válaszként erre: 21. - Pocokfarok)
2011. máj. 13. 22:49
Lenne egy olyan kérdésem hogy a cilinder is romolhat? Mármint az értéke, vagy az állandó?
2011. máj. 13. 18:14

Sziasztok.

Én 14 évesen kaptam szemüveget (-2). Folyamatosan romlott, akkor még nem adtak cilindert. Pár évig lágy lencsét is hordtam, és semmi bajom nem volt vele. Aztán kényelmesség miatt vissza tértem a szemüveghez, s az egyik vizsgálaton állapította meg a doki, hogy cilinder kell...(szóval, ha így születünk, akkor 2 évtizedig senki sem látta?)

Szóval most lencsét keresek, majd most jön meg a próbalencse. A szemész azt mondta, ha vkinek a cilinder érték 0,75 , vagy az alatti, akkor a kemény, félkemény lencse, illetve a lágy lencse jól felfekvése korrigálhatja (könny), s így nem kell a cilinder. Nekem sajnos megfájdult a fejem, s nem is láttam jól vele. De én a saját szemüvegeimet sem tudom cserélgetni, mert fáj a fejem akkor. Most az erős fény+vezetés miatt gondoltam lencsére. HA nem megy, akkor marad az a keret, melyhez lehet mágnessel sötétebb kis részt tenni. Persze nem tökéletes így, mert nem fed annyit, mint egy jó napszemüveg.

Remélem tudtam segíteni vmit :)

2011. ápr. 7. 09:24

A cilinder ugymond szuletesi rendellenesseg. Korrigalni, megszuntetni nem lehet. Ha cilinderes a szemed, soha nem fog csokkenni az erteke. Ha pl -2.00 sph - 00.50 cyl -es a szemed, idovel tan a 2.00 eltunhet teljesen, de a 00.50 cyl megmarad. Ezt ugy kell elkepzelni, hogy a szemed valojaban nem gomb alaku ha cilindered van, hanem hordo, vagy henger alaku. Ezert van cilindered. Ha a szemuvegedben cilinderes lencse van, akkor a kontaktlencsednek is annak kell lennie SZIGORUAN! Kulonben tenyleg okozhat csillapithatatlan fejfajast es rossz kozerzetet. Erosebb lencsevel nem lehet kompenzalni a cilinder erteket soha! Keres egy jo szemorvost, akiben megbizol, aki nem humbuk modjara adja el neked a kontaktlencset, hanem arra ugyel, hogy neked eloidezze a legkomfortosabb latast.


Es a cilindert nem akkor adjak, ha fenytoresi hibad van. Fenytoresi hiba a myopia, a hypermetropia, az anisometropia, es az astigmia. Es neked astigmiad van!

2011. ápr. 7. 08:40
Nem fogsz olyan jól látni, de nem lesz semmi bajod tőle.
2011. ápr. 6. 23:05

Amikor annak idején megjelentek a lágy lencsék, elmentem szemészhez, és ő azt mondta, hogy nem lehet lágy lencsém a cilinder miatt, merthogy leeshet a lencse,mert nem fekszik fel rendesen. Én kérleltem, hogy legalább próbáljuk ki...

Feltette, aztán nézegette órákig, meg a kollégáit is áthívta, ott csodálkoztak felettem, hogy nem esik ki...

Utána 10 évig hordtam lencsét, amikoris elegem lett belőle hogy néha hajnalban, amikor hulla fáradtan (netán egy "kissé pityókásan") hazaértem, végigvigyem azt a hercehurcát ami a lencsézéssel jár.

18. Vikica76 (válaszként erre: 16. - Dolores007)
2011. ápr. 6. 22:44

Köszönöm.

Némi "reményt" ad akkor a Te eseted.

Nekem az 5 éves fiamnak cilinderes a szeme, kb. 1 éve derült ki.

Valószínű, hogy a lányomnál is gond lesz ezzel :-(

17. nikcsike (válaszként erre: 16. - Dolores007)
2011. ápr. 6. 22:12

Hidd el én is szeretnék nagyon hosszútávon spórolni, de sajnos nem engedhetem neg magamnak! Hitelt azért nem akarok felvenni! Szóval ha van valami ötleted a problémám ellen akkor oszd meg velem kérlek!

Tényleg nagyon szeretnék szemműtétet. Utána jártam már ezerszer, de sehogy sem kicsikarni a pénzt.

16. Dolores007 (válaszként erre: 15. - Vikica76)
2011. ápr. 6. 22:09

Viszont műtét után 5 évig ellenőrizték, és a végeredmény olyan jó lett, hogy (cilinderes) szemüveggel sem tudtam addig elolvasni a táblát soha, mint most a csupasz kis szemeimmel... :)

Persze van ismerősöm, akinek viszont műtét után szép lassan fél dioptriát visszaromlott a szeme.

Az én szemem viszont azóta is oké.

15. Vikica76 (válaszként erre: 14. - Dolores007)
2011. ápr. 6. 22:05
Nekünk azt mondták, hogy a cilindert nem lehet lézeresen javítani/gyógyítani.
14. Dolores007 (válaszként erre: 12. - Nikcsike)
2011. ápr. 6. 22:02

Én hosszútávon spóroltam:

Lézeres szemműtétem volt kb. 6 éve, nem tudom már pontosan mikor...

2011. ápr. 6. 22:02
Egyébként én sem emlékszem hogy fájt volna a fejem tőle. Csak néha napján inkább csak száraz volt a szemem, ha nagyon sokáig bent volt a lencse
2011. ápr. 6. 22:00

Köszi a hozzászólásokat! Igazából csak azért kérdeztem mert van egy lány ismerősöm aki nem cilinderes lencsét hord, pedig azt kéne! Azt mondja azért mert sokkal drágább. Most nézelődtem a neten és egéz jó árban voltak a lencsék,csak nem tudom mennyire megbízhatóak.

Egyébként kb 6 éve volt már kontaktlencsém, csak utána nem volt rá pénzem és muszáj volt szemüveget venni. Nem győztem anyagilag. De szerintem akkor nem volt cilinderes a lencse.

De nem tudom mennyire károsítja a szemet!

Ha valakinek van tapasztalata a netes lencsékről irja már meg!

Na meg ha lehet azt is hogy ti mennyiért veszitek a lencséket?

11. Dolores007 (válaszként erre: 10. - Dolores007)
2011. ápr. 6. 21:56
Persze a dokit mindenképp meg kell kérdezni.
2011. ápr. 6. 21:55
Kontaktlencséztem egy évtizedig. Nekem is cilinderes volt a szemüveg, de a lencse nem, mert úgy nagyon drága lett volna (akkoriban, most nem tudom, h mennyivel drágább.) A doki kérdezte, hogy melyiket szeretném. Biztos nem mondta volna, ha nagyon ártott volna vele. Nem fájt a fejem sem.
9. bige
2011. ápr. 6. 21:52

a cilindert akkor adják, ha fénytörési rendellenességed van. Én anno ezért lettem szemüveges. Ha sokáig 1 pontra fixálta - megfájdult a fejem. a lányom ugyanígy van. Nem erős a dioptriája, ( feles )de érzi mikor van szüksége a szemüvegre - a cilinder miatt.

Érdekes, nekem már nem kell. ő is ritkán hordja. Biztosan egyéne válogatja, de nekem is, neki is fejfájásban mutatkozott a hiánya

8. pinkyke (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2011. ápr. 6. 21:52
Passz én nem értek hozzá, nekem az orvos mondta. Hozzáteszem előtte 2 szemészorvos sem vette észre, hogy cilinderes a szemem. És amint, ilyen szemüveget kaptam, sokkal jobban láttam.
7. andi6020 (válaszként erre: 5. - Pinkyke)
2011. ápr. 6. 21:49
Hát, ez szerintem butaság. Nagyobb dioptriával cilinderességet kompenzálni? Semmi köze az egyik dolognak a másikhoz.
2011. ápr. 6. 21:48
Nem fogsz vele látni. A cilinder mást korrigál, mint a sima lencse.
2011. ápr. 6. 21:46
Nekem is cilinderes a szemüveg, a lencse viszont nem. Nekem úgy magyarázta az orvos ,hogy ezt egy 0.25 -el erősebb lencse kompenzálni fogja. De szerintem inkább menj optikába és kérj segítséget. A kontaktlencse nem játék !!!!! Én már volt, hogy ráfáztam.
4. bige
2011. ápr. 6. 21:46
fájni fog a fejed tőle
2011. ápr. 6. 21:46
Az nem lesz jó,mert a cilinderes lencse nem gömbből van kivágva,hanem hengerből (ezért cilinderes,mert a cilinder kalap is henger,ugye:-))).Szerintem csak és kizárólag a saját szemedhez vegyél lencsét,ha hosszútávon jót akarsz magadnak!:-)
2011. ápr. 6. 21:45

Nem fogsz tökéletesen látni. A szemednek sem teszel jót vele.

Miért nem veszel cilinderes lencsét?

2011. ápr. 6. 21:43
Ha cilinderes a szemüvegem, mi van akkor ha nem cilinderes kontaktlencsét veszek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook