Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kontaktlencse dioptriája mindig gyengébb mint a szemüvegé? fórum

A kontaktlencse dioptriája mindig gyengébb mint a szemüvegé? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 4. 13:31

menjetek el lézeres szemműtétre, és egy életre elfelejthetitek a szemüveggel-kontaktlencsével járó macerát:)

tényleg, nem is értem, hogy miért bajlódnak még mindig ilyenekkel az emberek (kivéve azt a néhányat, akinek valamilyen okból nem lehet korrigálni a látását lézerrel), mikor már évek óta ott az egyszerű lehetőség, hogy ismét éles látásuk legyen.

én kb 7-8 éve műtettem meg a szemem, és életem egyik legjobb döntése volt.

5. a08a02c731 (válaszként erre: 1. - Kisbeka111)
2014. júl. 3. 18:43

Én 17 éve vagyok kontaktlencsés. Soha többé nem térnék vissza a szemüveghez!

A kontaktlencse mindig gyengébb, mint a szemüveg, mivel a lencse rajta fekszik a szemen. Nekem a doktornő anno így mondta. Nekem pl. 1 diptriával gyengébb a lencse, mint amilyen szemüveg kellene.

Biztosan hamar megszokod. De ha több nap alatt se sikerül, akkor vissza kell menni a dokihoz, aztán ő majd tudni fogja az okát.

2014. júl. 3. 17:29

Más a dioptria, mert más a fókusztávolság is.

Nekem több, mint fél dioptria volt a különbség...

2014. júl. 3. 17:19
Szia,nekem is mas dioptrias a lencsem,mint a szemuvegem es szinten cylinderes. En jol latok vele tavolra es kozelre is,de kell kb 1 mp mire befokuszal a szemem kozelre. Arra nem emlekszem hogy milyen volt mikor elsonek viseltem,de az normalis hogy kisebbb dioptriaval adjak.
2014. júl. 3. 17:15

Természetes, hogy hozzá kell szokni, nekem például nem sikerült. Én mindig éreztem, hogy a szemembe van valami, néha behomályosodott. Kipróbáltam vagy 8 fajtát, méretűt stb., de meguntam a kísérletezést.

És igen, a lencséből gyengébbet szoktak adni, mint a szemüveg lencséje.

2014. júl. 3. 16:56
Sziasztok! Eddig szemüveges voltam, egyik szemem -3,75, a másik -3,25, cilinderes szemüvegem van. Ma viselem először a kontaktlencsém. Gyengébbet kaptam, mint a szemüvegem. Az egyik lencse -3,50, a másik -3,00. Dokinéni mondta, hogy így szokás. Távolra tök jól látok, de pl. most leültem a gép elé, és mintha rosszabb lenne picit mint szemüveggel. Ez normális így? Hozzá kell szoknia a szemnek? vagy ugyanolyan erős lencsét kellett volna kapnom mint szemüvegem? Köszönöm a válaszokat előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook