Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Székrekedés és narancsbőr elleni praktikák fórum

Székrekedés és narancsbőr elleni praktikák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
128. bodza01
2010. dec. 17. 17:33
Sziasztok! Én is székrekedéssel kűzdök, de kipróbáltam a lenmagot. Ne egészben nyeljétek le, mert nem nagyon emészthető a héj, és úgy nem szívja meg magát. Én reggelente kb 2-3 evőkanálnyit eszek meg, összerágom amennyire tudom, pici vízzel, úgy nem olyan száraz. Megiszok rá 3 dl vizet. Fontos, hogy ezt éh gyomorra tegyük reggel, felkelés után. Beindítja az anyagcserét, és másnap reggelre tuti lesz eredmény. Folyadékot inni tényleg fontos, napi min. 2 liter!
127. 96b0d6b01f (válaszként erre: 126. - Genlips)
2010. jan. 27. 17:32

Az,hogy mind kettő az én problémám :( Csupán ennyi a közös a kettőben...

Próbáljátok ki az ananászt, másnapra csodákat tesz az emésztéssel :) nekem bevált :)

126. genlips (válaszként erre: 1. - 96b0d6b01f)
2009. okt. 27. 15:32

mi a kapcsolat a székrekedés és a narancsbőr között? :)

ugyan nem tudom, hogy sikerült-e megoldani a székrekedés dolgot, de az segít, ha sok rostot eszel (gyümölcs, zöldségek, főként a cékla, ezenkívül gyömbérteát igyál)

narancsbőr... leglátványosabb a szauna, mozgás, de emellé kell a sok folyadék és méregteleníteni sem árt. lényeg, hogy legyen mit izzadnod a narancsbőrös területeken. és izzadj, izzadj, izzadj ott!

125. Rika1 (válaszként erre: 124. - Töhöske)
2009. okt. 15. 14:41
Nem tudom ismered - e?..a Tamarine lekvárt..ez szilvás készítmény...,meglehet próbálni. Vagy reggelire tejeskávé 2 szem süssievel...nekem ez is bejön korpáskiflivel:))
2009. okt. 13. 20:38

Köszi a tanácsokat,sem a hohes C-t sem a lenmagbeáztatást nem próbáltam.

A lenmagot kanállal bekaptam 2 nagy pohár vízzel(azt hittem rögtön visszajön,úgy elteltem)de semmi eredmény.

Pont ezért kérem a tanácsokat mert nem szeretnék hashajtón élni a problémás heteken.

123. zsuzso100 (válaszként erre: 121. - Töhöske)
2009. okt. 13. 09:13

Szerintem hashajtó gyógyszert ne szedj! Próbáld meg a mályvateát!

Lenmagot hogy próbáltad? Nekem úgy javasolták, hogy egy kanállal áztassak be éjszakára egy fél dl vízbe, és reggel egyem meg, próbáld így, hátha...

122. Rika1
2009. okt. 13. 02:25
Ami nekem bevált az a meleg citromos víz éhgyomorra. A Hohes C rostos gyümölcsdarabos narancsleve 100% -os. Nekem ez mindig bejön. Még jó ha napközben Hamlettet is eszegetsz:) A másik pedig a napi 2 liter csapvíz fogyasztása.
2009. okt. 12. 20:28

Sziasztok.

Megörültem ennek a fórumnak mert hasonló problémával küzdöm,de (és most kapaszkodjatok meg)csak a délelőttös heteimen amikor nagyon korán kell kelnem fél 5-5 között!?

Hashajtó nélkül szinte egész héten képtelen vagyok nagywc-re menni. Próbáltam már mindent langyos vizet,aszalt szilvát,lenmagot rengeteg vízzel stb,persze mindent éhgyomorra. A gasztroenterológián tanácsolta a doktornő hogy előző nap tegyek pici chili paprikát a főtt ételembe de az sem segített.

Nagyon elkeserít a dolog mert legfőképpen ezért nem tudok tovább fogyni. Délutános héten lemegy 1-2 kiló az a délelőttös héten visszajön.

Ha normális időben kelek 7-8 óra fele akkor semmi gondom.

Próbáltam már azt is hogy átverem a szervezetem,lefeküdtem már este 8-kor hogy úgy vegye mintha sokat aludtam volna,de semmi.

Bocsi ha hosszúra sikerültem de rettenetesen bosszant a dolog.

2009. okt. 12. 20:11
Az Egyiptomban szedett gyogyszer minden baktériumot is kiölt a gyomorból és belekből.
2009. okt. 12. 20:06
Évek ota székrekedésem volt, tükröztek, gyogyszereket szedtem, de csak 5 naponkénti beöntés segitett, amit magam csináltam. Juniusban Egyimtomban nyaraltam miden ételt kiprobáltam, mert nekem ugy se lesz hasmenésem, lett igy szedtem az ottani gyogyszert ami fertötlenit. Haza jöttem és az ota napi kétszer is van minden erölködés nélkül székletem
2009. ápr. 20. 17:29
Én a sárgabarackot,a kukoricát,főleg majonézes formában és a lenmagot ajánlom.
2009. ápr. 20. 14:53
sziasztok. nincs időm végigolvasni a fórumot, csak megakadt a szemem itt. nekem szülés után ajánlották hogy éhgyomorra igyak megy egy pohár langyos vizet. nem hittem benne, de hatott. ez amolyan még öreganyánk kori dolog.
116. 96b0d6b01f (válaszként erre: 115. - Blackout)
2009. ápr. 12. 17:13
Hamarosan az lesz, mert már nem bírom tovább, most megint lett egy kis remény sugár, az út végén, amit kipróbálok és ha az sem, akkor végeztem a kísérletezéssel és irány a doki, csináljanak velem bármit is (tükrözés, meg ilyenek, nagyon félek tőle) akkor is el fogok menni.
115. blackout (válaszként erre: 113. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 12. 15:45

Te is miden képen keress fel egy orvost, és vizsgáltasd ki magad. Ha rátalálnak a problémánk okára, akkor talán tudnak segíteni, mert ahogy írtad is, tényleg nem állapot ez így...

Remélem minél hamarabb megoldódik mindkettőnk problémája.


Mindenkinek köszönöm én is a tanácsokat!

114. 96b0d6b01f (válaszként erre: 103. - 9c8432d068)
2009. ápr. 11. 19:30
köszöjük szépen :)
113. 96b0d6b01f (válaszként erre: 101. - Blackout)
2009. ápr. 11. 19:26

Szia, átérzem a helyzeted,annyi különbséggel,hogy az én pocimnak egy atombomba sem ártana, se a tojás, se a fűszerek nem okoznak fájdalmat, görcsöket. Igen én is hallottam,hogy nem szabad sokáig és sok hashajtót enni, mert nagyon nagy bajokat tud okozni,de ez nem állapot,hogy nem tudok elmenni normálisan wc-re :(

Nagyon sajnálom,hogy neked is ilyenek a problémáid, remélem közösen találunk rá megoldást :)

112. 96b0d6b01f (válaszként erre: 92. - Bóbita01)
2009. ápr. 11. 19:18
Értem :) köszönöm szépen a segítséget :))) az a baj,hogy nincs lehetőségem eljárni, mert reggeltől estig dolgozok. De ha majd végre lesz egy kis időm, ki fogom próbálni. köszönöm szépen :)
111. 96b0d6b01f (válaszként erre: 91. - Tundek)
2009. ápr. 11. 19:15

Nagyon szépen köszönöm Tündém a válaszod :) nagyon kedves tőled, DE én ezeket a praktikákat, amiket soroltál :

Ilyen az itt említett:

- korpa joghurttal vagy magában

- melegvíz

- aszaltdolgok

- keksz

- lenolaj

- lenmagörlemény

stb hiszen elég sok féle van

egyéb hatásos TERMÉSZETES megoldás


Konkrétan a joghurtot, hogy vigyem be az étrendembe??? egyenlőre, még tart a 90 naposom :(

110. bóbita01 (válaszként erre: 107. - Blackout)
2009. ápr. 10. 16:38

Szia! Köszi,aranyos vagy. Az a baj,hogy az orvosok nem veszik komolyan ezeket a dolgokat.Sőt!Felírnak olyan "gyógyszert"amit egy orvoslátogató ajánl,+ad valami repi ajándékot a dokinak cserébe.

Nézelődtél a neten ceragem ügyben?Itt a Hoxán is van ceragem fórum.Érdemes beleolvasni,kérdést feltenni. Szia,szép napot kívánok Neked!

109. blackout (válaszként erre: 108. - 9c8432d068)
2009. ápr. 10. 15:20
Köszönöm szépen. Olvastam leveled és vissza is írtam. Nagyon aranyos vagy!!!!!
108. 9c8432d068 (válaszként erre: 106. - Blackout)
2009. ápr. 9. 14:05

Válaszoltam a leveledre.Ott mindent leírtam,de kérdezz nyugodtan,ha szükségét érzed.

Nem kell szégyenlősnek lenned,mert egy nőgyógyászati vizsgálatnál sokkal kiszolgáltatottab vagy,mint ebben az esetben.

107. blackout (válaszként erre: 104. - Bóbita01)
2009. ápr. 8. 20:18

Szia! Nem tudom mi az a ceragem központ, még nem hallottam róla. Mindjárt utána nézek itt a neten, hogy mi is az pontosan, vagy mit csinál.

Nagyon sajnálom az ismerősöd akiről írtál. Szomorú és egyben ijesztő is, hogy valakit ilyen "betegség" miatt kell elveszíteni. De én most még jobban megijedtem, pedig eddig is tudtam, hogy ez komoly dolog, csak nehezen visz rá a lélek, hogy mégegyszer eilnduljak... Egyszer már voltam ezzel orvosnál, de nem vizsgált meg, csak írt egy erős hashajtót, és mióta azt elkezdtem már nem használ más ami régen jó volt. Köszi, hogy írtál. Körbe nézek a neten:)

106. blackout (válaszként erre: 105. - 9c8432d068)
2009. ápr. 8. 19:25
Írtam neked priviben. Megköszönném ha írnál többet is a témával kapcsolatban. Tudom, hogy el kéne mennem a vizsgálatra, hiszen ez elég veszélyes így, de félek is , és persze szégyenlős is vagyok.Egyébként a legjobban azt utálom, hogy ez mellet rengeteg ételt ha megeszek, felfújódok, és úgy érzem szétreped a hasam. És mivel sok időbe telik, hogy végre távozzon a bennem lévő levegő, nagyon betudok görcsölni. A kedvenc ételeimet nem tudom megenni, ha pedig eszem...és....hát megeszem:)
105. 9c8432d068 (válaszként erre: 101. - Blackout)
2009. ápr. 8. 17:40

Nagyon ajánlom neked,hogy menj orvoshoz a problémáddal. Nem normális dolog,hogy semmi nem használ.

Ne ijedj meg a vastagbél tükrözéstől,és évente járok már vagy 5 éve. Vastagbél polipom volt,ami aztán szerencsére eltünt a megfelelő étkezés során. A tükröző orvos BÚZAKORPÁT és NEM zabkorpát ajánlott napi rendszerességgel,és ez sokat segített.

Én pécsi vagyok,látom,te Komlón élsz. Ha szeretnéltöbbet tudni a dologról,írj privit,és akkor bővebben leírok mindent.

104. bóbita01 (válaszként erre: 101. - Blackout)
2009. ápr. 8. 16:43

Szia!

Neked nincs a közeledben ceragem központ?Megoldana minden problémádat.A rákkal kapcsolatban igazad van,sajnos közeli hozzámtartozóm is székrekedéses volt,hashajtózott és vastagbélrák lett a vége,szegény már nincs közöttünk.

2009. ápr. 8. 11:30

Narancsbőr ellen.....


A bőr alatt és az izomszövet felett helyezkednek el a bőr kötőszövetei. A cellulitiszt a kötőszövetekben felhalmozódott zsír, folyadék és méreganyagok együttesen alkotják. Képzeld el, mintha a bőröd alatt kis buborékokba zárva lennének, ugyanis ezen a területen a kevés vérkeringés és a méreganyagok kiürítéséért felelős nyirokrendszer nem megfelelő működése miatt képtelenek kiürülni.


A felhalmozódásukra hajlamos területek a comb, fenék és derék tájéka. Ha ezeken a területeken összecsíped a bőrt, és kicsit látszanak a buborékok, a cellulitisz kialakulásának kezdeti stádiumában vagy. Ha felállva, a bőr összecsípése nélkül is látható, akkor az egy középstádium. Ha már fekve is szemmel látható a narancsbőr, az már elég nagyfokú narancsbőr probléma.


El lehet -e tüntetni a narancsbőrt fogyókúrával?


Először is nézzük meg, van -e egyáltalán összefüggés a cellulitisz és az elhízás között. Az elhízás a nagymértékben bevitt cukor, zsír és kevés mozgás miatt alakulhat ki. A túl sok kalóriát a szervezeted zsír formájában elraktározza.


A cellulitisz a sok zsír, méreganyagok, és mozgásszegény életmód miatt alakulhat ki. A kevés mozgás miatt az izmok "összepöttyednek", a vérkeringés lelassul, a nyirokrendszer pedig a szintén lelassult működése miatt nem tudja kiüríteni a méreganyagokat. Kialakulnak a bőr alatti kis zárt "buborékok".


Tehát az elhízás és a narancsbőr egészen nyugodtan kialakulhat egymás melletti jó barátságban, szövetkezve esztétikus testformánk ellen.


Mi történik, ha elkezded a fogyókúrát? Általában elkezded a testmozgást, és jobban odafigyelsz az étkezésedre. Ezáltal nem csak a felesleges zsírt tudod lefaragni magadról, de serkented az izmaid feszességét, vérkeringését. Elkezd helyreállni a nyirokrendszer működése, így a méreganyagokat, is kezdi hatékonyabban üríteni. A megfelelő fogyókúrás táplálkozással kevesebb zsírt és méreganyagot juttatsz a szervezetedbe. Tehát fogyókúrával két legyet ütsz egy csapásra, hiszen a zsírraktárak mellett a cellulitisz "buborékok" is kezdenek kiürülni.


A gond csupán az, hogy az elraktározott zsír könnyebben mobilizálódik mint a "betokozódott" cellulitisz. Tehát, ha a fogyás már megtörtént, a zsírraktárakat sikerült kiüríteni, a kötöttebb méreganyag, zsír, folyadék kombinációja még mindig ott éktelenkedhet. Ezek még mindig kis csomókban helyezkednek el, ezért látszik hepehupásnak a bőröd.


Nincs más megoldás, mint célzottan odafigyelni a narancsbőrös területekre. Ezeken a helyeken fokozni kell a vérkeringést és a nyirokrendszer áramlását.


Rendszeres masszírozással, dörzsölgetéssel ezt sikeresen elvégezheted. Itt szóba kerülhetnek a különböző masszírozó és rázógépek, amelyek szintén fokozzák a vérkeringést és a nyirokrendszer működését a narancsbőrös területeken.


A szaunában a nagyfokú verejtékezéssel só és a verejtékben kiválasztódó salakanyagok ürülnek a szervezetedből. Hatása akkor érvényesül, ha rendszeresen használod.


Nagyon jó, otthon is használható módszer a skót zuhany. Ilyenkor a meleg és hidegvizet váltakoztatod zuhanyzás közben. A váltakozó hőhatás miatt a bőröd és izomzatod vérkeringése megélénkül. Ha a vízsugár erőteljesebb, masszírozó hatást is kiválthatsz a cellulitiszes területeken, fokozva a hatást.

2009. ápr. 8. 10:56

Sziasztok! Nekem is van székrekedéses problémám, illetve volt, most jónak mondható a dolog, pedig nem hittem benne, de használt a D.none Act.via. Minden reggel éhgyomorra eszek egyet, azóta napi szinten tudok nagydolgozni:)

Narancsbőr: nos sok dolog hasznos rá, amiket biztos tudok, hogy jó, azok az ultrahangos kezelés, és az aromaterápiás fáslizás, de ezek mellett persze életmódváltás kell, a folyadék nagyon fontos, méregteleníteni kell, nyirokmasszázs, krém használata, mozgás minimum napi fél óra és a szauna is valóban jót tesz.

2009. ápr. 8. 09:50
Sziasztok! Devilinbed! Nekem pont u.e. a problémám. A Gyógyszerész meglepődött, mikor a ricinus olaj sem használt. Azt mondta a felét igyam meg, mert nem szállok le a WC-ről:) hát én nem fogadtam szót megittam az egészet, és a WC-nek a közelébe sem kellett mennem. Amúgy már minden hashajtót kipróbáltam, pillanatnyilag azt szedem amit az orvos írt ki tavaly: stadalax. Ebből is többet szedek mint amit ír, és nem is szabana állandóan szedni, de ha egyszer nem tudok másképp elmenni...Viszont a gond az, hogy a sok hashajtótól vastagbél rákot is kaphatunk. Ez nem ijesztegetés, mert nekem a doki mondta. Elvileg egy alapos kivizsgálás kéne, végbél és talán gyomor tükrözés,hogy kiderítsék mi az oka.Idén rá is veszem magam valahogy, mert ha így folytatom előbb-utóbb vagy rák, vagy bélcsavaradás lesz a vége... Én pl. sok kajától fel is puffadok, és görcsölök, pl.k betűs zöldségek, tojás sárgája, tejföl,gomba, fűszerek stb...Nálad is van ilyen? Én is ki fogom próbálni a zabkorpát, mert ezt még nem tettem idáig. És én is küzdök a narancsbőr ellen , és persze nem is megy a fogyás könnyedén, hiszen ha melózok nem hashajtózhatok, így bennem ragad minden étel. De te ezt tudod sajnos):
100. tundek (válaszként erre: 99. - 9c8432d068)
2009. ápr. 8. 08:41
Megkaptam köszi beszerzem a búzakorpát és megsütöm a jövő héten addig elég az én verzióm is talán.
99. 9c8432d068 (válaszként erre: 98. - Tundek)
2009. ápr. 7. 14:43

Ez a keksz kissé morzsalékos,nem kemény nagyon,de így a jó.

Írtam privit.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook