Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak székrekedése van próbálkoztam már házi praktikákkal de mivel eléggé válogatós cseppekre gondoltam de melyiket adhatom!!? fórum

Kislányomnak székrekedése van próbálkoztam már házi praktikákkal de mivel eléggé válogatós cseppekre gondoltam de melyiket adhatom!!? (beszélgetős fórum)


2017. márc. 11. 12:07
A LEVOLACOT ajánlom, akár egész kigyereknek is adható és az öregek is ezt használják a renyhébb bélműködésre. Ez nem kifejezetten hashajtó csak székletlazító.Próbáljátok meg.Aztán írd meg , jó volt-e??
18. Bebe83
2012. ápr. 7. 21:46

Nem irtad le mennyi idos a gyereked ezert lehet nalatok nem lesz aktualis amit irok!

Nalunk 16 honaposan kezdodott , minden hazi praktokat kiprobaltunk amit elfogadott, lekvar, meleg viz, kamilla tea , stb, semmi nem segitett, eloszor ami segitett reggel ehgyomorra joghurtba korpa, ezt annyira megszerette hogy azota is minden reggel, immar tobb mint 1 eve azzal kezdjuk a reggelt. De ez is csak az elejen segitett, aztan sokaig semmi, volt hogy konnyebb volt, de altalaban kinlodtunk. A masik dolog pedig a mozgas, amikor setalt nagyon konnyen kakilt. Ugyhogy motorozunk, setalni nem nagyon akar, de jon a jo ido es kinn vagyunk. De most kezdtuk el az ovit es talan azota is mintha konnyebb lenne. Gondolom tobbet mozog mint itthon a 4 fal kozt. Probalkozzatok, mert minden gyereknek mas jon be!

17. krisw
2012. ápr. 6. 23:55

Sok folyadék, AB-joghurt kukoricapehellyel,zabkása elég hígra főzve lágyjtja a székletet (nálunk mindkét gyerek imádja midkettőt), zöldségeket krémleves formájába megeszik, szilvalekvár,aszalt szilva beáztatva.Hashajtókat kerüld!

Emellett van még valami,amit ajánlhatok,ha érdekel privibe jelentkezz!

16. Lencsy
2012. ápr. 6. 21:01
Nagyon sokszor az a legjobb ha rá tudunk jönni az okára , mert akkor tudjuk hol a baj ! Lehet étkezési szokások,kevés folyadék, pszichés gond , lelki zavar , szégyen érzet ..szóval nagyon sok minden okozhat székrekedést ! Nálunk kezdetben az ovi okozta majd a folyadék bevitel .
15. f969d06d2a (válaszként erre: 1. - Naiv)
2012. ápr. 6. 19:59
Nekem gyógyszerész mondta levesbe főzelékbe 1kanál étolajat keverni.Észre sem veszi.Gondolom már neki is fáj, és inkább vissza tartja még akkor is mikor érzi az ingert.Sokat kínlódtunk mi is,de az étolaj bevált
14. Lencsy (válaszként erre: 12. - Naiv)
2012. ápr. 6. 19:50
Akkor jó rostos gyümi lékkel próbálkozz ! Igaz az nem meleg de legalább folyadék !
13. Lencsy (válaszként erre: 10. - Pen80)
2012. ápr. 6. 19:49
Sajnos minden hashajtóhoz hozzá lehet szokni pláne ha rendszeresen szükség van rá . Mi is használtuk már , de csakis 1-1 alkalommal , akkor ha már napokig nem volt széklet és tényleg muszi volt !
12. naiv
2012. ápr. 6. 16:01
Az a baj,h teákbol nem iszik meg semmit!!Már próbálkoztam vele!!Mikor kissebb volt akkor bevált a tea de nem hajlandó meginni!!
11. Pen80
2012. ápr. 6. 15:06
Nekünk is a cukros kamillatea vált be csecsemőkorban, most 2 évesen pedig a kígyóuborka meg a joghurt.
10. Pen80 (válaszként erre: 6. - Lencsy)
2012. ápr. 6. 15:05
A hivatalos álláspont szerint a laevolachoz nem lehet hozzászokni, de szerintem is hozzá lehet sajnos.
2012. ápr. 6. 13:22
Nálunk a meleg cukros kamilla tea vált be. Két naponta kakil, de nem szenved!
2012. ápr. 6. 13:17
nekünk a guttalaxot a doki javasolta, semmi baja nem lesz tőle...
2012. ápr. 6. 12:35
Nővérem kiskorában nagyon és még ma is elég székrekedéses. Mindig karamellát csinált édesanyám nővéremnek. Inkább próbáld előbb végig a házi praktikákat mint a gyógyszert.
2012. ápr. 6. 11:45
A laevolac-ot és a guttalax-ot is használtuk már , de egyiket sem javaslom , mert hozzá lehet szokni ! Én mindenképp megpróbálnám a házi praktikákat első körben . Szilva lekvár , szilvabefőtt ,aszalt szilva, aszalt barack sok-sok folyadék . Felkelés után egy pohár meleg folyadék is jó lehet , mert serkenti a bélműködést ..de mindenképp meleg legyen ! A magnézium , mint ásványi anyag is segít , mert enyhe hashajó hatása van .
2012. ápr. 6. 10:10
laevolak.Van hogy egy hétig semmi aztán egy nap alatt hét adag.Laevolak hatására.Aztán hetekig normális.Mostanában cukor helyett xilitre tértünk át.Azóta napi 2x is kakil formáltat.
2012. ápr. 6. 09:48
Nálunk a Guttalax cseppek működtek.
2012. ápr. 6. 09:47
Nekünk is a Laevolac jött be
2012. ápr. 6. 09:40
Levolac? Nekem a kislányom 9 hónapos és ő már kaphatja. Naponta 5 millit, de lehet kétszerre adni. Én csak néha adok neki, ha pl már egy-két napja nem volt kaki.
1. naiv
2012. ápr. 6. 09:38

A dokinknak is mondtam már ő csak annyit mondott,h több folyadékot de nem mindég hajlandó meg az se az igazi segítség!!Milyen hashajtó vagy széklet lágyító cseppeket aján,l

atok vagy alkalmaztok??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook