Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Székrekedés és narancsbőr elleni praktikák fórum

Székrekedés és narancsbőr elleni praktikák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
38. Csigusz 79 (válaszként erre: 31. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 5. 20:51

Vigyázz nehogy aranyered is legyen.

Nekem egyszer olyan székrekedésem volt napokig!hogy már fájt a hasam,semmi nem segitett,leirom mi mindent próbáltam( na nem egyszerre) : tej,kakaó,zsírosabb étel,savanyu káposzta,aztán káposzta+étolaj,hashajtó tabletta,már azt hittem kimúlok,aztán egyszercsak megindult a dolog,nem tudom melyik volt sikeres :)

37. 70b8b94025 (válaszként erre: 36. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 5. 20:30

Gyógyszertárban lehet kapni, recept nélkül, a kisebb kiszerelés kb. 1000ft-ba kerül. Kicsit kávés az íze, meg édes, mivel szirup. Ha éhgyomorral iszol egy kimért kupaknyitm fél óra múlva tuti meghajt, de ha vennél esetleg, csak akkor, ha tudod, h nem mész sehova- mivel mindenkinek más a szervezete(lehet másnapra fejti ki hatását, célszerű a hétvégi alkalmazása) Erről csak annyit tudni, h helyreteszi a bélműködést, normalizálja a székletet(elvileg, de elég sok szert reklámoznak, h így-úgy segít, és van, kinél nem jön be). Teákat próbáld hanyagolni, mert azt hallottam róluk, h ha abbahagyod, mégnehezebb lesz tőle nagydolgozni. Nekem nem segítettek a salaktalanító teák, vettem egy lipton zöld teát, citrommal cukor nélkül nem is olyan rossz. Abból iszok naponta fél litert. De ha megeröltetném magam, biztos lemenne több, de nem vagyok nagy folyadék ivő.

Az almaecet bűn rossz, nekem is van, de hányingerem van tőle, úgyhogy hagytam porosodni a szekrénybe.

36. 96b0d6b01f (válaszként erre: 35. - 70b8b94025)
2009. ápr. 5. 20:20

Nekem is ugyanilyen godjaim vannak, mint neked :( azt sem tudom,hogy ez mitől lehet? a helytelen táplálkozás,de ennyire? nekem is napi 2 doboz van ráírva,de én naponta egyet veszek csak be. Én iszok még mályva teát is, szűzteát is,de nem egyszerre, igyekszem váltogatni,hogy ne szokjon hozzá a szervezetem, mikor már napokig nincs semmi, akkor szoktam együtt használni őket,de egyébként nem.

Milyen ez a szirup és hol kaphatom meg, már minden érdekel. Milyen az íze? ajánlották az almaecetet,de hányigerem van tőle :(((

Én február 16.-án kezdtem a 90 napost :) gyere a Gyakori kérdések a 90 napos diétáról c. fórumra ott sokmindent megtudhatsz :) Köszönöm szépen :)

35. 70b8b94025 (válaszként erre: 34. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 5. 20:07

Szia! Én is székrekedős vagyok, márc.2 től kezdtem a 90 napos diétát, hát, nem ment le eddig valami sok súlyra. Szintén szedtem a szűztea kapszulát. Nekem eddig nem volt gond vele, ami nagydolog eddig gondot okozott(kéthetente 1 széklet, de azt is kiszenvedve...), mostanra helyrejött. Próbálok mozogni mellette, naponta stepperezek, meg hullahoppozok, ha még bírom, hasprésezek. A kapszulával vigyázz, mert hozzá tud szokni a szervezet. Nekem napi 2 van a dobozon, de én kétnaponta veszek be 1 szemet.

Székrekedésre van egy lötyi, Laevolac szirup, próbáld meg azt esetleg, de csak addig, míg ki nem pucol belülről. És próbálj minél több vizet inni. Nekem az is gond, eddig nem ittam sokat, de most muszáj.

34. 96b0d6b01f (válaszként erre: 28. - Bóbita01)
2009. ápr. 5. 19:57
oh az nagyon jó lenne :))) sajnos nincs ilyen, még nem is hallottam róla, de jó lenne, köszönöm szépen :)
33. 96b0d6b01f (válaszként erre: 27. - Ildi0325)
2009. ápr. 5. 19:56
nah majd ha lesz időm utána járok, mert ez így nem mehet tovább :(
32. 96b0d6b01f (válaszként erre: 26. - 9c8432d068)
2009. ápr. 5. 19:54
a 90 napos szétválasztó diétát csinálom és hatásos, most tartok a felénél és már majdnem lement 10 kg :))) ennek nagyon örülök,de ha nem tudok valamit csinálni a székrekedésemmel, vissza is fog jönni pár hónap alatt és ezt nem szeretném :(
31. 96b0d6b01f (válaszként erre: 24. - E1e9ab571d)
2009. ápr. 5. 19:53
Hát nekem az a baj,hogy ha elhiszitek, ha nem van,hogy egy hónapban 1-2 alkalommal kell csak reggel mennem a wc-re, és ne haragudjatok,hogy ilyen őszintén beszélek erről a témáról,de sokszor felér egy szüléssel is (bár még nem tudom miylen az)de magyon fájdalmas tud lenni :(((((
2009. ápr. 5. 19:51
Rendben alig várom, kíváncsi vagyok nagyon :) holnap csak este leszek, úgyhogy nem tudom,hogy mikor tudom elolvasni a leveled,de már fudal a kíváncsiság :))))
29. 96b0d6b01f (válaszként erre: 23. - 7ac3ef7d1d)
2009. ápr. 5. 19:51

Az a baj,hogy olyan a munkahelyem,hogy pénteken is 20 órát dolgoztam és utána nincs sem erőm, sem kedvem sportolni, egész nap 10-20 kilós ládákat emelgetek és ahelyett,hogy fogynék tőle, folyamatosan jönnek fel a kilók. Szóval nálam a mozgás nem igazán jöhet szóba. De majd igyekszem valamit kitalálni :)

Sokan mondjátok ezeket a zabpelyhes dolgokat, ha vége a fogyimnak ki is próbálom, mert ezek szerint hatásos, nagyon szépen köszönöm a segítséget :)

28. bóbita01 (válaszként erre: 13. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 5. 17:09
Kár,hogy nincs a közeledben ilyen központ.Ez a ceragem ágy masszíroz,helyreteszi a gerincet.2liter tiszta vízet kell fogyasztani,mert a méregtelenítést és a normális székletet is beindítja.Ez mindenkinél bejön(sokan járnak oda,és vannak javulási beszámolók)A narancsbőrnek is köze van a rossz emésztéshez.A neten találsz leírásokat a ceragem-ről.Megpróbálok indítani itt a hoxán egy fórumot.
27. Ildi0325 (válaszként erre: 15. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 5. 17:08
Akármelyik gyógynövény boltban vagy Herbáriában. A lényeg, hogy sok folyadék kell mellé.
26. 9c8432d068 (válaszként erre: 20. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 5. 16:53

Biztos,hogy hatásos. Lehet,hogy az első napon még nem,de utána igen. Bármikor eheted. Milyen diétát csinálsz?

Ja,és még annyit,ha mazsolát teszel a keszbe,akkor nem kell bele édesítőszer.

2009. ápr. 5. 16:51
Ja és mégvalami, sok folyadék. Napi 2-3 liter.
2009. ápr. 5. 16:50
Sziasztok! Én nekem 1 hónap intenzív heti 5-6 aerobiktól szinte eltűnt a dimbes-dombos narancsbőröm. Mellette semmilyen krémet nem használtam. Az is igaz, hogy a narancsbőr a helytelen táplálkozástól alakul ki. Igyekszem sok zöldséget, gyümölcsöt enni, és sokszor még plusban rostkeverékkel dúsítoma kefírt, joghurtot. Az eredmény szemmel látható, és az anyagcserémmel sincs semmi baj, minden reggel meglátogatom a mellékhelyiséget, akkor is ha esetleg előző nap nagy ritkán lénapot tartottam.
2009. ápr. 5. 16:29

Szia!


A sport szerintem igenis sokat segít a narancsbőr eltüntetésében. Én lassan már 2 éve járok aerobicra és jó idő esetén futni is járok. Napi szinten megiszok 3-4 , de van, hogy 5 liter folyadékot is. Ebből 2 liter minimum tiszta víz, a többi zöld tea illetve cellulitisz elleni tea.

Heti 2 alkalommal méregtelenítő iszap pakolást teszek a combomra és fenekemre, majd utána narancsbőr elleni krémmel jól bemasszírozom a problémás területeket.

Sokat segít még a szauna is, de nekem erre nincs lehetőségem. Viszont enélkül is nagyon szép eredményeket értem el. Elmondhatom, hogy számomra a narancsbőr lassan már csak a múlté. Az igaz, hogy az eltüntetése hosszú és lassú folyamat, de nem lehetetlen. :)


A székrekedésre meg csak azt tudom ajánlani, hogy a szűztea és a család összes többi tagját (hashajtó tabletták, teák stb.) felejtsd el, mert sajnos többet ártanak, mint használnak. Én is küzdöttem ezzel a problémával, de lassan 3 hónapja minden reggel megeszek egy pohár joghurtot egy közepes marék zabpehellyel, 1 lapos evőkanál búzacsírával és két púpos teáskanál lenmagporral. Nekem ez segített. Csak ajánlani tudom és még egészséges is.

22. 96b0d6b01f (válaszként erre: 21. - Csillagocska)
2009. ápr. 5. 16:13
6 éve szenvedtem a székrekedéssel és most, a fogyókúrával egyszerre elkezdtem szedni a szűzteát, meg minden héten tartottam egy víz napot és szerintem ezért ment le ilyen sok, de most nem megy...
21. csillagocska (válaszként erre: 16. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 5. 16:06

én Bíró Icára szoktam tornázni, elég kemény, de hatásos, "Húsz perc a hasra" a másik "Húsz perc a combra", de csak most kezdtem, a fogyival együtt kellett volna.:(

A székrekedés biztosan negatív hatással van a fogyódra, mert lelassítja az anyagcserét, de akkor is nagyon jó eredmény a 9 kg 40 nap alatt.

20. 96b0d6b01f (válaszként erre: 19. - 9c8432d068)
2009. ápr. 5. 16:03
Köszönöm szépen. A diétám miatt az a baj,hogy reggel gyümölcsöt kell ennem, szerinted,ha napközben eszem meg akkor is hatásos?
2009. ápr. 5. 15:57

Ajánlom neked az alábbi rostkekszet.Naponta reggelire 2-3 db tejjel vagy joghurttal megoldja a problémádat.


Kakaós rostkeksz

Diétás jellemző: Szénhidrátszegény, Kalóriaszegény, Zsírszegény, Lisztérzékenyeknek is, Cukorbetegeknek is

Kategória: Sütemények, édességek

Hozzávalók: (kb. 14 db lesz belőle)


15 dkg zabpehely


15 dkg búzakorpa


1 dkg szódabikarbóna


6 evőkanál natúr kakaópor


20 dkg vaj


2 tojás, édesítőszer - ízlés szerint


Elkészítés: 1. ) A zabpelyhet egy teflonban megpirítjuk, majd ledaráljuk egy darálóban. (Nekem elveszett a darálóm, ezért nem daráltam le. :-)))

2. ) A tojást a vajjal és az édesítőszerrel habosra keverjük, majd hozzáadjuk a többi alapanyagot. (Nekem volt 1 dl házi, cukrozatlan meggylevem, azt is beleöntöttem. )

3. ) Az így kapott masszát alaposan összegyúrjuk, golyókat formázunk, amelyeket laposra nyomunk a tenyerünkkel, és sütőpapírral bélelt tepsire tesszük. Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 20 perc alatt készült el. (A receptkönyvben 8 percet írnak, de nekem úgy nagyon puha volt még a tésztám. ) Egy bögre (sovány) tejjel nagyon-nagyon finom! :-)



Ez lenne a recept. Én 2-3 db-ot szoktam enni belőle, telít és jól is esik. És ami a lényeg, másnap reggel nagyon használ. :)


Vaj helyett én margarint használtam, tökéletesen megfelel, és szerintem kevesebb kakaó is elég bele. Jót tesz neki egy kis mazsola, vagy aszalt gyümölcs is belevágva. Csokidarabokat is lehet beledobálni.


Ezt a receptet egyébként a Mindmegettén találtam, onnan másoltam át úgy, ahogy eredetileg le van írva. Mindjárt dupla adagot sütöttem, és úgy látom jól eláll. Sütésnél figyeljetek, kb. 15 perc után lehet rá számítani, hogy készen van. Ha túlságosan megsül, akkor kiszárad.

18. 96b0d6b01f (válaszként erre: 17. - Zranora)
2009. ápr. 5. 15:57
ohhh érdekelne kicsit bővebben is ez a 4. pont, mi is az az anyag ami neked bevállt???
2009. ápr. 5. 15:51

kedves devilinbed!


a narancsbőr kényes kérdés, és a tapasztalatom az, hogy több oldalról kell megfogni, és időt, energiát nem kímélve rendszeresen kell foglalkozni magunkkal.


1. mozgás. a mozgás igenis használ. sosem csökkent olyan radikális mértékben a narancsbőröm, mint edzőtábor után. igaz, le is fogytam vagy 6 kilót, és ott aztán volt mozgás. kevésbé radikális mozgás is jót tesz.


2. mellette fontos a nyirokkeringés serkentése, a legjobb masszázzsal. magadnak is csinálhatod, vagy a párod, van egy nagyon egyszerű kis gumikorong, ami nagyon jól működik, most mutatta egy masszőr barátom. de kézzel is jó.


3. rengeteg tiszta víz fogyasztása. ez mindig minden körülmények között nagyon fontos, sok betegség is megelőzhető lenne, ha elég tiszta vizet innánk... minimum 2,5-3 liter lenne az ideális, extrémebb körülmények között akár 5-6 liter is. de hát ehhez is lusták szoktunk lenni, meg sokat kell menni pisilni. megjegyzem, nekem az egészség, a karcsúság, a hosszú élet megér annyit, hogy cserébe napi pár perccel több elmenjen pisilésre... :)


4. sejtszintű táplálásra ÉS méregtelenítésre van szükség. erre többféle módszer is van, de egyetlen anyag van, ami valóban meg is oldja, nem csak a reklámszöveg szerint. nem akarok nevet említeni, ha érdekel, az adataim közt további információra lelsz. azért merem nevesíteni, mert rengeteg időt, energiát és pénzt spórolsz meg, ha a megfelelőt megtalálod... nekem annyira bevált, hogy azóta hivatásszerűen is hirdetem az igét vele kapcsolatban.


sajnos (vagy nem sajnos) a narancsbőr is olyan, amihez nem úgy kell hozzáállni, hogy "na, eltüntettem, hawaii, dizsi!", hanem a gondozását (és a testünk-lelkünk gondozását) rendszeresen végezni kell, tehát életmód változtatásra van szükség. a fent felsorolt dolgokat rendszeresen, ideális esetben napi szinten csinálni kell, persze, nem kell több órát gyurmázni, vagy ilyesmi, de egy 5-10 perc masszázst, minimum fél óra mozgást, a vízivást és a sejtszintű méregtelenítést muszáj beilleszteni a mindennapokba, ha el akarod kerülni.


ez persze időt, és némi pénzt is igényel (a mozgás, a masszázs, a víz és a méregtelenítő, sejtregeneráló cucc pedig napi pár száz forintra jön ki, de ha még igényesebb vagy, legyen 1000, de akkor már nagyon jó eredményekre számíthatsz), de ha célod az egészséges, karcsú, fitt test, a jó közérzet, a magabiztos megjelenés, akkor szerintem ennyit megér.


(nem mellesleg ez a kombináció a székrekedést is elég hamar rendbe rakja, akár pár nap alatt.)


legyen szép napod!


Terjéki Nóra

16. 96b0d6b01f (válaszként erre: 9. - Csillagocska)
2009. ápr. 5. 15:50

Szia :) Gratulálok a fogyásodhoz :))) nagyon jól csinálod Te is :) Nekem a sok víz miatt ment le ennyi, gondolom én :( de most megállt és szerintem a székrekedésem miatt van, többször észrevettem,hogy székrekedésem van, meg áll a fogyásom is :((( ez nagyon elkeserít...

Kipróbálom a gyümilé ivást korán reggel, hátha,de nem hiszem,hogy hatássla lenne a pocimra :(((

És milyen tornára gondolsz?

15. 96b0d6b01f (válaszként erre: 8. - Ildi0325)
2009. ápr. 5. 15:46
Ezt orvos írja fel,vagy hol tudom megvásárolni?
14. 96b0d6b01f (válaszként erre: 7. - Princes47)
2009. ápr. 5. 15:45
nekem az ilyesmik nem igazán hatnak :((( erős a gyomrom mindent kibír, nem hajtja meg semmi és ez a bajom
13. 96b0d6b01f (válaszként erre: 6. - Bóbita01)
2009. ápr. 5. 15:44
nincs ilyen központ,de mi is ez pontosan?
12. 96b0d6b01f (válaszként erre: 3. - 544444ad26)
2009. ápr. 5. 15:44

Hát lehet,hogy kipróbálom ezt a zabkorpát. Én is hallottam már róla.

A narancsből ellen akkor mit tegyek?

11. 96b0d6b01f (válaszként erre: 2. - A61817160c)
2009. ápr. 5. 15:43
Nos én ihatok paradicsom levet tejjel akkor sem lesz semmi bajom, nem tudom,hogy milyen gyomrom van,de nagyon kellemetlen és szerintem ez az egyik oka annak,hogy ha eszek, ha nem hízok, most elkezdtem a 90 napos diétát és elkezdtem szedni szűztea kapszulát, ejelében segített is,de utána... Elkezdtem inni a teáját és mályvateát is,de a mérlegelőmön is látszódik,hogy többször megállt, és ilyenkor székrekedésem volt...ezért nem ment tovább, gondolom én :(
10. Binky
2009. ápr. 5. 15:40

székrekedés: minden nap egy kiskanál zabkorpa valamiben elkeverve

nekem ez nagyon bevált, már évek óta voltak problémáim, de most vége


narancsbőr ellen: egy alapos méregtelenítő kúra, sok vízhajtó, sok folyadék, torna és szauna!!

(pápá narancsbőr, az sincs már)

9. csillagocska (válaszként erre: 1. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 5. 15:35

szia !

most néztem a mérlegelőd, de ügyes vagy, már 9 kg-ot fogytál, :) azért szoktam figyelni, mert egy nap különbséggel kezdtük a 90 napost, és sajn.még csak 6 kilót :( ,szerintem a székrekedésre reggel 1 pohár 100 %-os gyümilé a legjobb, nekem bevált, narancsbőrre csak a torna.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook