Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szedett közületek valaki Duphastont? Milyen tapasztalataitok vannak ezzel a gyógyszerrel kapcsolatosan? fórum

Szedett közületek valaki Duphastont? Milyen tapasztalataitok vannak ezzel a gyógyszerrel kapcsolatosan? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. Shene
2021. júl. 30. 16:14
Sziasztok! Duphastont szed valaki esetleg folyamatosan? Nyálkahátya vastagság miatt?
2020. febr. 16. 18:27

Sziasztok!


Most kicsit megijedtem ettől az erős vérzéstől, bár én már egyszer szedtem és nem tapasztaltam ilyet. Leírom a tapasztalataimat, hátha valaki olvassa majd valamikor 🙂


Nekem mindkétszer hosszan kimaradó menstruáció miatt írta fel a dokim. Legutóbb amikor szedtem (2×1 tabi 10 napon keresztül) kb 2 hét után megjött de normálisan. Durvább fájás és több vér se volt. A mellkasomon volt pár pötyi de az sem biztos hogy attól. Most megint szedem. Én tudtam, hogy nem vagyok terhes és a doki se látta, de azt mondta, hogy ha esetleg terhesség lenne az sem gond, mert ez segít a megtapadásban.

2019. dec. 9. 21:28
Sziasztok, valaki követi még ezt a posztot?
2016. szept. 18. 09:13

Sziasztok!


Eladó 1 doboz (és még néhány szem) duphaston. (2000.-Ft) Akit érdekel írjon a misimokus84@gmail.com-ra. Budapesti átvétellel.

36. Muci49
2016. aug. 3. 07:16
Sziasztok! Én változókori vérzésbeállításra kaptam a Duphastont, de szedése 5. napján fokozódott a vérzésem, nem volt meninyi, inkább csak reggel volt bővebb, azt mondanám, már nem elég a tisztasági betét.. Aztán ahogy abbahagytam csütörtökön, pénteken már meg is volt, szóval sehol nem volt az egy hét, amit az orvosom mondott. Így, mivel azt mondta a 11. nap kezdjem szedni, ha legközelebb is így jön meg 21 napos lesz a ciklusom..Most visszamegyek a régi, nem helyi dokimhoz, meglátjuk mit fog mondani, bár szerettem volna helyben egy dokit találni, de sztem, hogy manapság nincs hüvelyi UH-ja egy dokinak az a lemaradással egyenlő és az én szempontomból meg egyenesen fontos..Viszont hormon vizsgálatra meg nem írhat ki más, csak helyben praktizáló szakorvos..Tapasztalt valaki hasonlót, aki nem terhesség alatt, hogy vérzett közben, nem állította meg neki.. Most vagyok a mensim 6. napján, már tegnap is azt hittem ok lesz, de délelőtt megint erősebben volt. Még a ma délelőttöt meglátom, most maszatolás van csak, de tegnap reggel is ez volt. Nagyon úgy tűnik ugyanaz az állapot áll vissza, mint a mensi előtt..Nem szeretném elveszíteni a méhem, főként, hogy most fogok munkahelyet váltani, ahová ígérték, h felvesznek októbert mondtak. Ehhez elvileg aug. végén keresni fognak, mert fel is kell mondanom.. Na ott majd nem tudok 6 hét műtéttel kezdeni..., ha addig kísérleteznek, majd azt mondják nincs más megoldás..
35. bertanori (válaszként erre: 34. - Tunde7294)
2016. márc. 2. 07:33
Írj a bertanori@freemail.hu-ra!
34. tunde7294 (válaszként erre: 33. - Bertanori)
2016. márc. 2. 06:55
Akkor mit tegyünk??
33. bertanori (válaszként erre: 32. - Tunde7294)
2016. márc. 1. 21:01
Èn is írtam,de nekem nem jött át!
32. tunde7294 (válaszként erre: 31. - Bertanori)
2016. márc. 1. 20:06
Szia privátban próbáltam írni neked, de nem vagyok biztos benne, hogy megkaptad😢
31. bertanori (válaszként erre: 30. - Tunde7294)
2016. márc. 1. 17:03
Szia!Igen,meg van mèg!A harmadik dobozból megmaradt 6 darab,azt ajándèkba adom!
30. tunde7294 (válaszként erre: 29. - Tunde7294)
2016. febr. 29. 20:33
bocs 20 db
29. tunde7294 (válaszként erre: 27. - Bertanori)
2016. febr. 29. 20:26
szia meg van még? Minimum 10 db kellene
28. Smileybrii (válaszként erre: 27. - Bertanori)
2016. febr. 21. 14:14
Szia! Engem érdekelne! Budapesti átvétel megoldható?
2016. febr. 18. 22:36
Sziasztok!Megmaradt 2 doboz Duphaston 10 mg-os filmtablettám,2019.09. havi lejáratú.Akit èrdekel írjon!
26. Mira87
2015. szept. 21. 15:28
Sziasztok! mindegy mikor kezdem szedni a duphastont? nem mondta a doki,csak hogy napi 2*1-et kell...kb 2 éve már szedtem,de úgy rémlik nem mindegy mikor kezdem...(3éve próbálok teherbeesni,de most a cisztáimra kaptam)
25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - 1adc4677c5)
2014. szept. 11. 11:34

konkrétat senki nem fog Neked írni, mert ahogy írtam, mindenkinél más és más


semmivel se vagy beljebb attól, ha hatan leírnak Neked hatféle adatot

24. 1adc4677c5 (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2014. szept. 11. 11:29
Ezzel nem sokra megyek.Szerintem ha nem tudsz konkrétat írni akkor ne válaszolj,olyanok válaszát várom akik le tudják írni hogy hány nap volt nekik, amihez lehet viszonyítani.
23. zebracsikó (válaszként erre: 22. - 1adc4677c5)
2014. szept. 11. 11:19
egyénileg változó
2014. szept. 11. 07:33
Duphaston után mennyi idő múlva jön meg?
21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - 1adc4677c5)
2014. szept. 5. 14:11
nem
2014. szept. 5. 12:48
Én másfél éve nem szedem a fogazmzásgátlót,azóta rendszertelen a ciklusom. A doki felírta a Duphastont ez tényleg segít rendezni a ciklust?
2014. aug. 29. 12:43

Sziasztok) Én 10 hetes vagyok, az elejétől kezdve pecsételő vérzésem van. Először szakrendelőben voltam, ahol közölték, hogy ha nincs baj, akkor menjek vissza 3 hét múlva. Ha baj van, akkor 2 hét múlva...kéredzni nem tudtam semmit, mert már hívták be a következő kismamát...

Szerencsére találtam a közelünkben egy nagyon kedves magán doktornőt, akinél szerdán jártam, soron kívül fogadott. A pecsételésre én is Duphaston-t kaptam, napi 2 szemet kell szednem.

Remélem, ettől majd elmúlik a barnázás.

2014. aug. 21. 21:46
Sziasztok.Tapasztalta valaki hgy a közvetlenül Duphaston szedése után lecsökkent 1-2 napra a menstrució?
2013. márc. 16. 12:31
Sziasztok!en pont ma kaptam duphastont (meg meg2masikat is)a dokitol mert tegnap volt1kis pecsetelo verzes.meg csak nagyon az elejen vagyok (szerintem es a doki szerint is) kb a 3. het.remelem minden rendben lesz.nagyon izgulok:(az elso babank lenne...
16. Nárta
2012. nov. 13. 19:04

Sziasztok!

Most fogom elkezdeni szedni a Duphastont(remélem jó lesz)ezt irta fel a dokim mert kevés a sárgatesthormonom remélem ettől jó lesz és végre sikerül a baba.A menszeszem 3-8 napjáig clostilbeigt szedtem.Remélem megfogan mostmár ez az utolsó reményem.1,5 éve probálkozunk mindenki körülöttem teherbe esik csak én nem:(

2012. nov. 2. 07:13

Sziasztok!

En is most kaptam eloszor Duphaston bogyot, 17 napja kesett a havim, mikor a doki felirta(5 tesztet is csinaltam, mind negativ lett). UH-val megnezett a doki, azt mondta nincs terhesseg es h valoszinuleg nem volt peteeresem, v stressztol nem jott meg a havi. 10 szemet kaptam, 1x1 szedessel. Ezalatt a 10 nap alatt, mig szed(t)em olykor olykor eleg rendesen gorcsoltem. Ma veszem be az utolso szemet. Doki szerint egy het leforgasa alatt meg kell jojjon, aztan kivancsi leszek...

Picit megijesztettetek a tulverzessel, kezdek aggodni en is.

Szep napot mindenkinek!

14. Csalódottlány80 (válaszként erre: 9. - Pierrot)
2011. máj. 11. 16:50
NAGYON SZÉPEN MEGKÉREK MINDENKIT AKI VÉRZÉSKIMARADÁSRA SZEDNÉ A DUPHASTON NEVŰ MÉRGET NE TEGYE!ÉN A KIVÉRZÉS SZÉLÉN ÁLLOK.KÉTFÉLE VÉRZÉSCSILLAPÍTÓT SZEDEK NEM HASZNÁL!!!!!!NAGYON FÉLEK ÉS ÓVA INTEK MINDENKIT AKINEK ERRE ÍRNÁ FEL AZ ORVOS!SZÖRNYŰ!!!
13. Kira27
2011. márc. 5. 12:34

Kedves Napsi!

Ha visszaolvasod a hozzászólásokat, akkor rögtön kiderül, hogy a duphaston az egy sárgatesthormont tartalmazó gyógyszer, ami gátolja a vetélést. Ezért adják a 12-dik hétig. Ha a terhesség során csökken a sárgatesthormon a szervezetben, akkor kezdődik a vetélés. Én azért fogom majd szedni,hogy tolódjon a vérzésem. Tehát homont tartalmaz, ami nem okoz vetélést. Inkább a terhességget "erősíti"

Kira

12. Enikő25 (válaszként erre: 11. - Mia 74)
2009. nov. 14. 21:19

szia


nekem is duphastont írt fel az orvos először azért, mert nem jött meg rendesen a menszeszem.

Most voltam szerdán ultrahangon, van egy tűszöcske, az sem volt előző hónapban, azt mondta a doki hogy most mindent bele, de azért felírt még egy adag gyógyszert, mert szerinte nem elég ha csak egy adagot szedek be.

jó lenne ha hatna nagyon szeretnénk babát.

akkor ezek szerint neked hatott, és neked a 3. " adag" duphaston szedése után maradtál terhes?

11. Mia 74 (válaszként erre: 10. - 57bac4a377)
2009. szept. 19. 12:47
Szia! Lehet, hogy már késő, de azért leírom, másoknak is hátha hasznos lehet. Szóval nekem is volt egy vetélésem, és rá nem sokkal én is terhes lettem (ahogy egy másik kedves hozzászóló is). A terhességem elején nekem is pecsételő vérzésem volt, és ezért írta fel, mert állítólag a progeszteron hormon volt kevés, amit erősít a tabletta. Nekem is a 3. hónap végéig kellett szednem. Semmiféle mellékhatása nem volt, ha csak nem az, hogy megmaradt szerencsére a kisfiam! Hogy "amúgy" hogy működik azt nem tudom, de egy kedves kolléganőmnek is felírt anno az orvosa, mikor hosszú ideig nem tudott teherbe esni. Az valahogy rendberakhatta vagymi a hormonháztartását (ez csak az én tippem!) és neki is született egy kisfia. Mellékhatásról ő sem panaszkodott.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook