Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 25. 11:12
Betti baby!!!!!!ez természetes dolog,nyugodj meg!jah,és véd a gyógyszer,mert rá van írva hogy ha az első nap kezded el szedni akkor már onnantól véd,ha a 2-5 napon kezded el szedni akkor még 1 hétig védekezni kell!De neked már véd!!!!!!!DE MOSTMÁR VALAKI NEKEM IS VÁLASZOLHATNA!!!!!!!!!!!!!
2008. júl. 25. 11:10
Igazán válaszolhatna nekem valaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. júl. 24. 21:17

Nos megkérdeztem egy honlapon keresztül egy nőgyógyászt ezt írta:

"Ha a hormonális alkatának megfelelő gyógyszert szedi alapos kivizsgálás után, akkor lehet még az elfogadható kategória ez a panasz."

De ha a következő hónap is úgyanígy telne el, akkor orvoshoz kell fordulni.

És vérzés közben lehet élni nemi életet, csak nagyon veszélyes.

66. tünii
2008. júl. 24. 17:02

Hali!

Nekem még mindig ugyanez a problémámvki válaszolhatna nekem is!

2008. júl. 24. 15:19
Én most kezdtem el szedni ezt a fajta tablettát és azelőtt nem szedtem semmit. Bevettem ahogy előírták a menstruációm első napján, ami két hete volt és még mindig barna pecsételésem van minden nap. Ez természetes dolog? És mégvalami... ilyenkor véd a gyógyszer a terhesség ellen? Valaki tudna nekem válaszokat adni? Fontos lenne tudnom. Lécci segítsetek!Köszi
64. mesi89
2008. júl. 24. 14:15
oké köszi.barátnőim is mondták hogy szerintük is elkezdhetem ma, csak 1hónapig még vigyázzak.szoval ma elkezdem.na tényleg köszi a tanácsokat
63. Zuzana
2008. júl. 24. 14:04
a tabi rendszeressé teszi a mensidet. Legelöször éppen ezért az elsö nap ajánlatos bevenni, aztán ugye 3 x 7 napig szeded és 7 nap szünet. Azon a héten lesz a mensid, amikor nem szeded, legalábbis kellene lennie. és ha nincs is, vagy ha még tart a menzesz, te akkor is a 7 nap szünet után kezded a következö adagot. ez egy ilyen körforgás, a szervezeted nagyon gyorsan átáll erre.
62. mesi89
2008. júl. 24. 13:56
igazábóla azért most akarom elkezdeni mert most vettem meg.na de mindegy. viszont nem értem ha elkezdem a elsőn nap akkor utánna 21.ig ugye szedem, de ha elfogyott nekem utánna 1héttel jönne csak meg...szoval ha elkezdem szedni akkor egyből átáll és előbb fog megjönni?
61. Zuzana
2008. júl. 24. 13:36

igazából a mensid elsö napján kellene elkezdened.. de miért is most a 6.napon akarod elkezdeni?

amúgy meg szerintem, de ez csak az én privát véleményem, elkezdheted bármelyik napon, de aztán mindig ugyanazon a napon kéne folytatni, és a tabi mellé más védekezési módszert minimum egy hétig. Ezáltal, hogy a 6. napon kezded szedni, a következö mensid eltolódik 6 nappal.

60. mesi89
2008. júl. 24. 13:31
valakiii irjon visszaaa.....
59. Zuzana
2008. júl. 24. 13:08
Másfél éve szedem ezt a tabit és semmilyen rossz tapasztalatom nincs, a menzeszem kb. 2-3 napig tart és semmi erös vérzés vagy erös fájdalmam nincs. Elötte Jeanine-t szedtem 5 éven keresztül, becsületesen, még az órapontosságot is betartottam, nem voltak rossz tapasztalataim, csak a végén egy kis mellékhatás: terhesség. Szóval lányok, az a tapasztalatom, hogy semmi sem bombabiztos!
58. mesi89
2008. júl. 24. 12:53
sziasztok!segítsetek nekem!szerintetek elkezdhetem a mensim 6.napján szedni a gyógyszert???irjatok minél előbb légyszives, nagyon fontos lenne.köszi
2008. júl. 24. 11:09

Sziasztok!

Én július 11.én kezdtem el szedni a yasminellet,a mensim 5.napján.És rá egy hétre azaz július 19.én már úgy szexeltünk.Mert azt írta a gyógyszer hogy még 1 hétig védekezni kell és után amár lehet.De mintha alhasi görcseim lennének.szerintetek terhes vagyok? ugye nem,mert nem tervezünk még babát.VÁLASZOLJATOK!!!!!!!

56. tünii
2008. júl. 22. 20:51

Sziasztok!

Nagyon jo dolgokat olvastam itt,és egy kicsit meg is nyugtattatok.De nekem is hasonló problémám van, a yasminelle-t szedem és már 14 napja mensizem.Nekem is több a pattanásom,és zsirosabb a böröm.Ugy látom hasonloak a tapasztalatok,szerintetek még várjak és el fog mulni a vérzés?Köszi a válaszokat.

55. Ena24
2008. júl. 21. 21:36
Szerintem nem lesz semmi gond!
54. syobon (válaszként erre: 51. - Babii)
2008. júl. 18. 21:35
Hát remélem h véd mert mi már 2 hét után megszakítás nélkül szexeltünk!
53. Ena24 (válaszként erre: 50. - Syobon)
2008. júl. 7. 10:04

Szia! Meglepő, de nekem az első tabletta után a nyakam tele lett pattanással. Azóta egyszer fordult elő. Szerintem el fog múlni, NE AGGÓDJ!!!

Üdv! :P

52. Ena24 (válaszként erre: 51. - Babii)
2008. júl. 7. 10:02
Szia! Hallottam róla h már véd az első tabletta után, de az orvosom azt mondta h ő egy hónapot szokott javasolni, meg hát azért félek egy kicsit...Köszi a választ! Remélem nem lesz semmi gond...:P
51. Babii (válaszként erre: 48. - Ena24)
2008. júl. 6. 21:12
Szia! Én úgy tudom hogy már az első tabletta után véd a terhesség ellen:)
50. syobon
2008. júl. 5. 13:53
Sziasztok!2 hete kezdtem el szedni a yasminelle_t.idővel el fognak múlni a pattanásaim?nem vészesen csúnya a bőröm de engem zavar.nagyon örülnék neki ha elmúlna....egyébként eddig semmi mellékhatás nem jelentkezett.
49. pti
2008. júl. 3. 20:44
hellobelllo. nekem is sokáig tartott először. ez általában igy Természetes. nekem a yasminelle tökéletesen bevált. nem volt smi mellékhatás.
48. Ena24
2008. júl. 3. 17:31

Sziasztok!

Most szeretkeztünk először úgy, h nem szakítottuk meg a közösülést.

Szerintetek van esély arra h terhes legyek, ha a fogamzásgátlót már 6 hete szedem (beleértve a 7napos gyógyszerszünetet)???

2008. jún. 30. 12:54
Most vettem észre hogy a párocskám adatlapján vagyok fenn:-)Bocsi:-)
2008. jún. 30. 12:53
sziasztok.Itt többen irtátok hogy sokáig tartott a mensi.Nekem épp ellenkezőleg,fél napig tartott a mensesem és utánna mint amit elvágtak,se barna se semmi.És fáj a hasam alja,valameik nap pedig megszédültem.Most szedem a harmadik havi adagot.Vajon ezek a tünetek is a gyógyszer miatt vannak?Volt valakinek ilyen rövid mensije tőlle?
2008. jún. 26. 22:45
Dehogy műtenek.A menstruáció 3. napján a nőgyógyász helyezi fel(szakrendelésen).Évente kell ellenőriztetni.Van egy jelzőszál amit lehet érezni de a férjem nem érezte sose.Igen a patikában lehet kapni(recept nélkül).De ha ilyet szeretnél élőször fordulj a nőgyógyászhoz hogy javasolja e.
44. Babii (válaszként erre: 43. - Inci1976)
2008. jún. 26. 20:06
ez nenmaz amikor megműtenek és közben berakják neked? Patikában? akkor én teszem be? hu, nemnagyon tudok erről bármit is:)
43. inci1976 (válaszként erre: 41. - Babii)
2008. jún. 24. 20:07
Pedig ez már nagyon régóta van.Nekem már leját az ideje mert csak 5-6 évig lehet.Ez egy aranybevonatos valami és ez megakadályozza a megtermékenyítést.A patikában lehet megvásárolni és nem kell hormon tablettát szedni.Ez a lényege.
42. julcsillag (válaszként erre: 40. - Ena24)
2008. jún. 24. 01:00

uuh köszi szépen,ezt megnyugtató olvasni,mert már paráztam nagyon,hogy valami komolyabb baj van.

köszi mégegyszer

41. Babii (válaszként erre: 37. - Inci1976)
2008. jún. 23. 23:46
Spirálos fogamzásgátlás? Az milyen? nemis tudtam h van ien..
40. Ena24 (válaszként erre: 36. - Julcsillag)
2008. jún. 23. 12:12

Szia! Ne aggódj...én is 1 hónapja kezdtem el, és az első menstruációm 18 napos volt...a következőnek meg kellett már jönnie 5 nap múlva és aggódtam h mi lesz, hogy vajon meg jön-e! És semmi gondom nem volt. Megjött rendesen, és csak 5 napig tartott (mielőtt nem szedtem gyógyszert 9napos volt). Szerintem ne aggódj! Minden rendben lesz!

Üdv!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook