Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 6. 20:30

Sziasztok csajok!!!

Á képzeljétek ma a 10. tablettás napomon, elmondhatom, hogy nem volt semmi vérzésem. Örültem is neki nagyon! Egyből kihasználtam az alkalmat barátommal, és utána nem megjött megint egyből?!?! :@ Ez már nem lehet igaz.... :(

2008. aug. 6. 14:39
az a normális ha van vérzésed az 1hetes szünetben.... ugyh nyugi :)
2008. aug. 6. 14:26

Csajok!!!Segítsetek nekem!!!!Már 6.hónapja szedem a Yasminellét és ....van vérzésem!!!Ez most azt jelenti,hogy nem vált be nekem?Nem értem,de az orvoshoz sem tudok elmenni,mert 3hét múlva kapok időpontot,addig egyem az ideget?

SEGITSETEK!!!

96. 2ab728965c (válaszként erre: 95. - Betti_baby)
2008. aug. 5. 19:14

Szia, azt nem lehet előre és látatlanban megmondani hogy mikor és mennyi lesz a vérzésed, mert ez is egyéni, ki hogy reagál a gyógyszerben lévő hormonokra.

A három hónap alatt viszont meglátod hogy beállt-e valamiféle rendszer nálad, és ha nem, akkor kell gyógyszert váltani, ha meg beáll, akkor okés.

2008. aug. 5. 14:36
És most lesz erős vérzésem? Mert elvileg most kellene betegnek lennem. Vagy most is csak kevés lesz? És ha nem fog elállni a 7 nap szünet után vagy még pár napra rá se akkor kell elmennem dokihoz?
94. 2ab728965c (válaszként erre: 93. - Betti_baby)
2008. aug. 5. 13:26

Szia, azt mondják hogy három hónap a "szoktatási idő", addig nem szívesen írnak a Dokik se másik szert.

Ha viszont megmarad a vérezgetésed azután is, akkor lehet--sőt kell is-- gyógyszert váltani.

2008. aug. 5. 12:20
Nos én most végeztem az első levéllel. És mióta elkezdtem szedni azóta vérzek.Bár kis mennyiség, de én is szeretnék már együtt lenni a barátommal úgy normálisan végre. Ez a 3. tabimentes napom és azt írták, hogy most kéne megjönnie, de nekem else állt éshát nemtudom hogy most ez a valódi vérzésem vagy még mindig aza kis mennyiségű. Remélem azért a 2. levélnél abbamarad a vérzés. Szerintetek visszamennyek orvoshoz?
2008. aug. 3. 21:26

Igen,köszike,utólag már elolvastam! =)

Hát én mikor elkezdtem szedni majd kiugrottam a bőrömböl,hogy "igeeeen,na végre!!!"-most meg wáááááá.....=( Remélem elmúlik mihamarabb...

91. Ekidli (válaszként erre: 90. - 490d99aa63)
2008. aug. 3. 20:17
Ha visszaolvasol láthatod, hogy ezzel nem vagy egyedül. Van aki 12 napig vérzik először. (Én is ezért nem akarom elkezdeni.)Úgyhogy szerintem még egy kis türelem, nekem a dokim azt mondta, hogy a 2. ciklusnál már garantálja, hogy minden rendben lesz.:D
2008. aug. 3. 13:19

Sziasztok!

Én 1 hete kezdtem el szedni a menstruációm 1. napján,ahogy kell.

Mellékhatások nincsenek, csak az a problémám,hogy még vérzek....pedig elméletileg már pénteken abba kellett volna hagynia.Már nagyon idegesít, mert már szeretnénk együttlenni a barátommal, de ez így eléggé zavarbaejtő. :(

2008. aug. 2. 20:37

sziasztok!

nincs valakinek felesleges yasminelle-je? Megvenném!

köszi

88. Ena24
2008. júl. 31. 20:59
Légyszi vki nekem is válaszoljon!!!
2008. júl. 31. 19:16

van már egy ilyen fórum:

"Yasminelle fogamzásgátló (Szexualitás, libidó) "

2008. júl. 31. 19:01
Az enyém csinált és mégis mellé nyúlt. vagyisház biztos az én szervezetemmel van gond. De ki tudja. Szerintem kezd el nyugodtan, lehet h neked be fog válni, mindenki máskép reagál mindenre.
85. Ekidli (válaszként erre: 83. - C066a749d7)
2008. júl. 31. 18:29

Hú, akkor dúrva panaszaid voltak tőle! Most teljesen beparáztam, nem is tudom, hogy egyáltalán merjem-e elkezdeni szedni, mert pont akkor kéne elkezdenem amikor nyaralok, de nem akarom, hogy még ez is elrontsa az egyetlen nyári pihenésemet!:(

Egyébként csak az én orvosom nem csinált vérvételt mielőtt felírta, vagy én gondoltam rosszul, hogy ez alapján tudják felírni az ideálisat?

84. mxpx
2008. júl. 31. 16:20
Krisztonika, ezt nem lehet igy megmondani, kinek mi jön be. Én spec 1 éve Yadine-t szedek, nekem tökjó.
83. c066a749d7 (válaszként erre: 81. - Anita90)
2008. júl. 31. 11:13

Én azok után amiket átéltem a nyamvadt yasminelle miatt azok után biztos h nem szedném tovább a helyedben. Másfél hónapig birtam, aztán a májam fölmondta a szolgálatot és nem birta tovább a sok mérget ezért tiszta kiütés lettem, folyamatos hasmenésem volt, lemerevedtek a végtagjaim leginkább a nyakam,semerre nem birtam forditani, egy nap többször elájultam és a másfél hónapból kb 4héten keresztül folyamatos rossz kedvem volt és mindig álmos voltam. Aztán abba hagytam a gyógyszert és két nap alatt minden tünet megszünt. Szerencsére!

Nem rémitgetni akarlak, de lehet h neked sem jó a yasminelle, én most már lassan 1 éve a lindynette 20at szedem,azóta semmi panaszom

82. c066a749d7 (válaszként erre: 75. - *amica)
2008. júl. 31. 11:10
De, el kellett volna küldenie labor vizsgálatokra és abbol kéne megállapitania h a te szervezeted számára mi a megfelelő. Bár engem elküldött és mégis a yasminelle-t irta föl és nagyon nem vált be de ezt már régebben leirtam.
2008. júl. 31. 08:45

Sziasztok!


Én most szedem be az 1. hónap utolsó tablettáit a héten. Mióta szedem nő a mellem és a hasam nagyon gyakran fáj úgy, mint mielőtt meg szokott jönni. Mit csináljak? Ez nem nagy baj? Olyan sok rosszat írtok itt, hogy nem tudom szedjem e tovább. Tud valaki segíteni?

80. Ekidli (válaszként erre: 77. - Bd0dffb5f7)
2008. júl. 31. 06:33

Köszi a választ, de nem ez volt a kérdésem. Többen írták, hogy amikor legelőször (1.levelet) szedték, akkor két hétig is menstruáltak, és volt aki szédült, fájt a feje vagy feszült a melle. Nekem akkor kéne elkezdenem először szednem a tabit, amikor elmegyek nyaralni, és a nyaralás alatt elég kellemetlen lenne ha minden bajom lenne tőle.

Ezért kérdeztem, hogy várjak-e még egy hónapot, és csak akkor kezdjem el, vagy szerintetek elkezdhetem szedni nyaralás alatt, mert akik írtak ilyen panaszokat fórumra azok panaszai nem gyakoriak.


Remélem így már érthetőbb voltam!:D

2008. júl. 30. 23:33
Sziasztok! Nekem olyan gondom volt h nagyon rendszertelen a mensesem! Elmentem orvoshoz! Kaptam egy gyógyszert (nem fogamzásgátló) ami a vérzést elősegíti! Utánna pár napra meg is betegedtem! visszamentem a dokihoz! most adta ezt a yasminelle-t. azt mondta h akkor kezdjem el szedni amikor megbetegszem! de az a kérdés h megbetegszem e vagy sem! Ez a rendszertelenség annyira volt nálam h fél évekig kimaradt a havi vérzés! hát... sajnos azt mondják h ez már nagyon gyakori!
78. bd0dffb5f7 (válaszként erre: 72. - Bianka4)
2008. júl. 30. 23:25
ez egy mellékhatása!
2008. júl. 30. 23:24

Szia Eklidli!


Benne van az útmutatóba ha tovább szeded a gyógyszert akkor később jön meg a menstruáció! Olvasd el az útmutatót ha van neked!

76. Ekidli
2008. júl. 30. 21:28

Nekem most írták fel ezt a gyógyszert, és elvileg pont akkor jön meg a következő menzesem, amikor Horvátországban pancsolnék a tengerben!:(

És ugye akkor kéne elkezdenem a tabletta szedését is. Többen írtátok, hogy először nagyon sokáig tartott a vérzés, szerintetek merjem elkezdeni a szedését nyaralás alatt, vagy inkább várjak még egy hónapot?

75. *amica
2008. júl. 30. 00:39

sziasztok


nekem most írta fel az orvosom ezt a tabit, ez lesz nekem az első, 17 éves vagyok, és most is már 3 hete várom, hogy végre megjöjjön és elkezdhessem szedni...de láttam a mellékhatásokat mintegy 3 oldalon keresztül a daganattól kezdve a trombózisig , ámeneti esetleg végleges vakság, és ezekután nincs akkora kedvem beszedni....nektek okozott vmi mellékhatást? most ezek meg is történhetnek?


az orvosnak nem kellett volna megvizsgálnia( vérvétel stb ) mielőtt felírta?

74. Ena24
2008. júl. 27. 22:12
Sziasztok! Én Yasminelle-t szedek, már ez a 3. hónapom. Érdekelne a véleményetek, hogy mennyire bízhatok meg benne, vagy úgy egyáltalán, mert egy kicsit félek, hogy gondok lesznek. . . nem merek úgy igazán megbízni benne! Tudnátok segíteni?
73. Ena24 (válaszként erre: 72. - Bianka4)
2008. júl. 27. 22:09
Én is második hónapja szedem és nekem is gyakoriak a mell fájások és duzzanatok! Nem tudom, hogy miért lehet...talán fejlődnek? Ilyen mellékhatás egyébként fel van tüntetve a beteg tájékoztatón.
2008. júl. 27. 18:58
Második hónapja szedem ezt a gyógyszert,de a melleim megduzzadtak ill. fájnak!Ez a tünet el fog múlni?????
2008. júl. 27. 12:59
Betti_baby!köszi az oldalt!!
2008. júl. 25. 11:31

ivett0712! Köszönöm szépen a választ!

Hát a gyógyszer tájékoztatóján az állt, h a ciklus 2-3 napján is elkezdheted szedni, de arról nem írt, hogy az 5.-en is. Szerintem inkább vegyél egy tesztet és csináld meg minthogy pár hét múlva már visszafordíthatatlan legyen a dolog.

Tudok ajánlani egy oldalt, ahol egy nőgyógyász válaszol a kérdésedre. Én is itt kaptam választ.Lehetsz névtelen is, csak a kérdés azonosítóját jegyezd meg, hogy utólag rátudj keresni.A link:

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook