Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


159. 2ab728965c (válaszként erre: 157. - Betti_baby)
2008. szept. 25. 05:51

Ugyanúgy fog védeni, nem baj hogy csak 20 nap.

Igen, a 7 nap szünet után úgy szedni mint eddig.

2008. szept. 24. 21:10
És még egy kérdés... 20 nap után ugyanúgy jöhet a 7 nap szünet ésutána újra elkezdeni az újat a 8. napon?
2008. szept. 24. 21:06
Akkor biztos h nem baj ha 20 nap lesz? Félek azért... de akkor ugyanúgy fog védeni vagy kell gumit is használni?
2008. szept. 24. 01:08
Sziasztok. Én meliane t szedtem, most 1 honapja yasmi és soha nem volt még ilyen feszes a hasam, a bőröm és a mellem is szebb lett imádom:)
155. Ilma
2008. szept. 23. 19:07

sziasztok!

én két éve szedek Yasminelle-t, és nekem semmi negatív tapasztalatom nem volt. nem híztam, nem lettem terhes, beállt a menstruációm.igaz, a mellem sem nőtt, a bőröm sem lett szép. :)

154. 2ab728965c (válaszként erre: 153. - Brigi222)
2008. szept. 23. 06:12

Szia, hát elég szégyen hogy ezt egy orvos se tudja megválaszolni....:(((((

Még esetleg a gyógyszertárban tudod megkérdezni, hátha a gyógyszerész jobban informált, de ha biztosra akarsz menni, akkor ebben a hónapban használtok kieg. védekezést. Ez talán a legtutibb megoldás, mert így nem lehet baj akkor se, ha mégis befolyásolja a gyógyszert az antibiotikum.

2008. szept. 23. 00:01

Sziasztok!

Én 2 hónapja szedem a yasminellet, nekem sincs tőle semmi bajom!!! Az első 1 hónapban kiegészítő módszert alkalmaztam a védekezésben ( a biztonság kedvéért )!Most fog elfogyni a 2. csomagom, de beteg lettem és antibiotikumot kell szednem! A kérdésem: Ha a tablettámra 4 órára rá veszem be az antibiotikumot, akkor mennyire csökkenhet a hatása! Adokitól kérdeztem de nem tudta :S:S:S

152. SaCCiii (válaszként erre: 151. - Ekidli)
2008. szept. 22. 20:38
Köszi a választ, most kicsit megnyugodtam:) remélem nekem is hamar beáll, mert ez így elég húzós:(
151. Ekidli (válaszként erre: 150. - SaCCiii)
2008. szept. 22. 17:40

Szia!


Igen, ez előfordulhat. Én amikor elkezdtem szedni azt hittem, hogy egész hónapban bajom lesz, de pont az ellenkezője történt, és kb. csak 3 napig menstruáltam.:) Utána beállt 6 napra.

150. SaCCiii
2008. szept. 22. 15:29
Sziasztok! Ez az első hónap h szedem a yasminellet. Menstruációm első napján kezdtem szedni, a gyógyszer felénél tarok és még mindig menstruálok. Előfordult ez mással is?
149. 2ab728965c (válaszként erre: 147. - Betti_baby)
2008. szept. 22. 06:07

Nem baj, egyszer lehet 20 a 21 helyett...

Ha van érvényes rákszűrésed, akkor egy évig a háziorvos is felírhatja a gyógyszert, egészen a következő esedékes citológiáig.

2008. szept. 21. 19:48
Még egy kérdés. Most fog elfogyni a 3. levelem is. Ahhoz h az újat megkapjam csak be kell mennem a háziorvoshoz és megmutatni h ilyen legyenszíves felírni? Mert ugye mikor felírták akkor voltam nőgyógyásznál, de nem kell mindig hozzá elmennem feliratni a gyógyszert nem? Elég ha háziorvoshoz megyek?
2008. szept. 21. 18:08
Szóval akkor az nem baj, ha most csak 20 nap lesz a 21-ből?
146. 2ab728965c (válaszként erre: 145. - Betti_baby)
2008. szept. 21. 17:24

Szia, hat óra már elég a felszívódáshoz, kb ennyi kell hogy biztosan hasson.

ha nincs tartalék gyógyszered, akkor kevesebb lesz egy tablettával a mostani 21 napod, de ez nem baj, ha után majd visszaállsz.

2008. szept. 21. 16:17

Ez a 3. levelem, szóval nemvolt még mit megkezdenem, így a következő napit vettem be. De akkor ezekszerint mindig kevesebb lesz ezentúl. Vagy kell egy tartalék.

és még az lenne a kérdésem,hogx mennyi idő míg felszívódik a gyógyszer? Mert a 2. tabi bevétele után is hánytam, de kb 6 óra elteltével.

144. 2ab728965c (válaszként erre: 143. - Betti_baby)
2008. szept. 21. 09:31

Szia, ilyenkor az egyik még bontatlan csomagot meg szokták kezdeni, és abból veszik el a plusz egy szemet, ez lesz a tartalék csomag.

Annyi a hátránya, hogy így nem 3 havi gyógyszered van, hanem csak kettő, viszont végig tudod szedni a 21 napot, mert azt nem jó lerövidíteni semmiképpen.

2008. szept. 20. 22:41
Hellóka.Aza a problémám, hogy tegnap bevettem a gyógyszert, de kihánytam. Így bevettem még egyet. És most ugye kevesebb van mint 21. Most ezentúl mindig kevesebb lesz eggyel vagy h lesz?
2008. szept. 20. 20:05

halihó!

én 4hónapja szedem a yasminelle-t és nekem teljesen bevált. szerencsére ;)első hónapban nagyon feszült a mellem, de mára már el is múlt :) de ez egyén függő hogy kinek hogy válik be úgyhogy azért nem érdemes nyugtató válaszokat adni annak aki parázik tőle :S

141. 2ab728965c (válaszként erre: 140. - Szimy)
2008. szept. 18. 19:28
Szia, igen, ha az új levél első tablettájától kezded a reggel nyolc órai bevételt, és végig ebben az időben szeded be a többi szemet is, akkor lehet.
140. Szimy
2008. szept. 18. 18:31

sziasztok

az lenne a kérdésem,h ugye azonos időben kell bevenni a tabikat.de h ha lejárt a levél,szünet,akkor a következő levelet is ugyanakkor kell mint az előzőt vagy most szedhetem máskor?ugy értem eddig mindig este 8körül vettem be,és ha most mindig reggel 8kor venném be azt ugy lehet?

139. zentka
2008. szept. 15. 12:47

Sziasztok!!!

Én fél éve szedem a yasminelle-t,de nekem kutya bajom sincs tőle. Nem történtek csodák(makulátlan bőr,mell növekedés max csak kikerekedett) A mellfeszülés is csak a második levél végéig tartott. A libidóm sem csökkent hízni sem híztam. Szóval nekem teljesen mgfelel. Egyedül a görcseim enyhültek ami pozitiív hatása előfordultak. Bár a vizsgálat során nem küldött laborba és szerencséjére bevállt a bogyó. Remélem rajtam kívül még sok ilyen szerencsés ember van.

138. 2ab728965c (válaszként erre: 137. - Hajnikala)
2008. szept. 12. 17:34

Szia, bocsáss meg de nem volt egy nyerő húzás hogy pont a Dokidnak telefonáltál----naná hogy kikérte Magának, hisz nyilván azt hitte hogy nem bízol meg Benne.

Hogy kire hogy hat egy fog. gátló, illetve egy átállás, az 100 %-ig egyénfüggő, nem lehet előre borítékolni hogy lesz-e egyáltalán valami tüneted vagy bajod, vagy simán megy minden.

Hogy nagy baj nem lesz, az 99,99%-ban biztos.

Nem tudom ez megnyugtató válasz volt-e, ne haragudj meg rám ha nem, csak azért írtam, mert kiérezni a "hangodból" a bizonytalanságot és a félelmet, ami pedig nagy részben indokolatlan.

2008. szept. 12. 13:02
sziasztok engem a sírógörcs kerülget az olvasottak alapján, felhívtam az orvosom aki halálosan meg volt sértődve hogy azt feltételezem róla hogy olyat ír fel ami mellékhatást okoz. Yadine-ról térnék át 2 hónap múlva... ezt mondta kérlek titeket, nyugtassatok meg hogy nem lesz semmi bajom
2008. szept. 12. 13:02
sziasztok engem a sírógörcs kerülget az olvasottak alapján, felhívtam az orvosom aki halálosan meg volt sértődve hogy azt feltételezem róla hogy olyat ír fel ami mellékhatást okoz. Yadine-ról térnék át 2 hónap múlva... ezt mondta kérlek titeket, nyugtassatok meg hogy nem lesz semmi bajom
135. Ekidli (válaszként erre: 134. - Bogyóóó)
2008. szept. 12. 09:54
Hú, ez nagyon gáz! Most én is eléggé parázok, én nekem tegnaptól van az első 1 hetes szünetem, ha hétfőig nem jön semmi akkor veszek magamnak egy tesztet, hogy képben legyek. De remélem nem lesz rá szükségem! A mellem egyébként nekem is feszül, de más problémám nincs.
2008. szept. 12. 08:14

Nah sziasztok lányok!

Az a helyzet hogy nekem is ezt irta fel az orvosom!

Semmi bajom nem volt tölle annyi hogy a mellem fájt és megnőtt,az elején kicsit rossz volt a közérzetem, de helyrejöttem!

A legnagyobb gáz az,hogy bevettem az első levéllel és a hétnapos szünetből ez a 5. napon sem jött még meg,azt sem tudtam mit csináljak. Elmentem az orvoshoz, és bejelentette nekem hogy 2 hetes terhes vagyok....De mind -e mellett a tájékoztatón az van rajta hogy az első tabletta után teljes védelem, én akkor keztem el szedni amikor megjött, utánna még vagy másfél hétig máshogy is védekeztünk a párommal...aztán így jártam, ugyhogy nem nagyon ajánlom senkinek...de ti tudjátok...járt valaki még így mint én?

133. 2ab728965c (válaszként erre: 132. - Szimy)
2008. szept. 7. 08:29
szia, igen, ha eltelik a bevétel és a hasmenés között több mint 6 óra, akkor nem kell védekezni mással, mert a gyógyszer biztonsággal felszívódik ennyi idő alatt.
132. Szimy
2008. szept. 7. 08:07

Sziasztok

reggelente előfordul,h megy a hasam.a használatiban az van,h ha a tabletta beszedése után 3-4 órán belül hányt,vagy hasmenése van,szedjen be mégegyet...de ha én este beveszem,és reggel megy a hasam,akkor annyi idő alatt már felszívodott,így nem kell bevennem újabbat,ugye?

131. 2ab728965c (válaszként erre: 128. - Betti_baby)
2008. szept. 6. 21:45

Szia, ha rendszeresen szedted a gyógyszert és nem volt hányás/hasmenés, akkor szerintem felesleges a teszt.

A gyógyszertől kevesebb mennyiségű lesz a vérzés, sőt esetleg teljesen ki is maradhat. Ez nem kóros, ahogy azt az előbb már írtam, és ha abbahagyod a tablettát, visszaáll minden a régibe.

130. 2ab728965c (válaszként erre: 129. - Betti_baby)
2008. szept. 6. 21:42

Szia, az hogy kevesebb a vérzésed, az teljesen normális, amiatt van hogy a tablettában lévő hormonok hatására elvékonyodik a méhnyálkahártya, azaz gyakorlatilag nincs mi leváljon.

Nem káros, nem kóros, a szedés után visszaáll majd az eredeti állapot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook