Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯
2008. okt. 27. 18:17

Sziasztok!

Új vagyok itt. Múlthéten nekem is ezt a tabit írta fel a nőgygyógyász. . . 19 éves vagyok, és ezelőtt sosem szedtem még fogamzásgátlót. Hát eléggé elbizonytalanodtam az olvasottak alapján. . . Az orvosom először (minden kivizsgálás NÉLKÜL) a Lindynette20-at akarta felírni, aztán mondtam neki, hogy eléggé hízásra hajlamos vagyok, erre ő a Yasminellét írta fel inkább. Azt mondta, hogy ettől általában fogyni szoktak pár kilót, mert vízhajtó hatása is van. Hát már bánom, hogy nem a Lindynettét írattam fel. . . Nagyon parázok a Yasminellétől. . . Nem tudom, hogy megpróbáljam e. . . Már nagyon régóta terveztem a tabi szedését, de már most annyi macera van vele és még el sem kezdtem szedni. . . Ha nálam is megjelennek az említett mellékhatások, hát én megmarom magam. . . November 7-én kellene megjönnie a mensimnek, tehát akkor kéne elkezdeni szedni. . . Még egy hónapot nem akarok várni. . . Szerintetek mit csináljak??

2008. okt. 27. 18:17

Sziasztok!

Új vagyok itt. Múlthéten nekem is ezt a tabit írta fel a nőgygyógyász... 19 éves vagyok, és ezelőtt sosem szedtem még fogamzásgátlót. Hát eléggé elbizonytalanodtam az olvasottak alapján... Az orvosom először (minden kivizsgálás NÉLKÜL) a Lindynette20-at akarta felírni, aztán mondtam neki, hogy eléggé hízásra hajlamos vagyok, erre ő a Yasminellét írta fel inkább. Azt mondta, hogy ettől általában fogyni szoktak pár kilót, mert vízhajtó hatása is van. Hát már bánom, hogy nem a Lindynettét írattam fel... Nagyon parázok a Yasminellétől... Nem tudom, hogy megpróbáljam e... Már nagyon régóta terveztem a tabi szedését, de már most annyi macera van vele és még el sem kezdtem szedni... Ha nálam is megjelennek az említett mellékhatások, hát én megmarom magam... November 7-én kellene megjönnie a mensimnek, tehát akkor kéne elkezdeni szedni... Még egy hónapot nem akarok várni... Szerintetek mit csináljak??

247. jerseyann (válaszként erre: 246. - Nevem)
2008. okt. 27. 08:56
Hát igen... a betegtájkoztató azt írta. Én is remélni tudom, hogy nincs baj! És köszike a választ :) Nem sokára elméletileg kiderül...
246. Nevem (válaszként erre: 243. - Jerseyann)
2008. okt. 26. 22:28

már védve vagy elvileg. ha első nap elkezdted szedni amikor megjött,akkor védve vagy,ha második nap,akkor a hetedik napon.Ez ott van a betegtájékoztatón.De hogy ebből mi igaz,az is más kérdés,én megvárom az egy hónapot a biztonságkedvéért,hogy megjön-e majd rendesen...

Szerintem nincs baj,nyugi! ha minden nap bevetted,17 nap után csak nincs..

245. Nevem (válaszként erre: 242. - Ekidli)
2008. okt. 26. 22:26

Te ő vagy,csak másnéven,vagy te sem tudsz olvasni?:) Írtam,hogy egyetértek azzal,hogy orvoshoz kell mennem!!!! Légyszi nézzd meg megint.:S

Nekem ez az "amatőr" duma nem tetszett,meg úgy írt,mintha orvos lenne... És megköszöntem neki,hogy válaszolt! Mert tényleg válaszol mindenkinek! Nincs vele bajom,csak a stílus nem tetszett,de lehet tényleg én értelmeztem félre,akkor bocsi tőle,de tőled nem.:P Nem szeretem a nyalizást.:D

244. 3c8f97aeaf (válaszként erre: 204. - Reni0712)
2008. okt. 26. 16:02

Nem akarok senkit se rémisztgetni,de...

5 hónapja szedem a yasmint,a ciklusomat rendszerezte.

Néhány hete hányok,felfordul a gyomrom elég gyakran.Egyik barátom háziorvos,elmentem hozzá a panaszommal.Kiirt vérvételre,máj,epe és gyomor ultrahangra.Nem sok jót hallott erről a gyógyszerről,sőt...!!!

A hányás valószinü hormonális alapon jött.A tanácsa,hogy a nőgyógyászom irjon fel másik tablettát,mert szerinte életveszéjes ez a fajta!Horvátországban meghalt 1 fiatallány.

2008. okt. 26. 15:11

Sziasztok!


Szeretnék megtudni 1-2 dolgot... Én nem rég kezdtem el szedni a Yasminelle-t (17napja), és tegnap együtt voltunk a barátommal védekezés nélkül... így van esély, hogy teherbe essek?? vagy nincs?? Mert egy kicsit aggódom.... :$

242. Ekidli (válaszként erre: 241. - Nevem)
2008. okt. 25. 23:16

Szerintem teljesen normálisan válaszolt, nem tudom, hogy észre vetted-e, de kb. mindenkinek a kérdésére szinte csak ő szokott reagálni és tanácsokat adni!:)

Úgyhogy nem hiszem, hogy azzal hogy azt merte írni (nem nagyképű és lealacsonyító stílusban), hogy menj el orvoshoz, nagyon meg kéne rajta sértődnöd, főleg, hogy előtte SENKI nem válaszolt a kérdésedre! Ennyi

241. Nevem (válaszként erre: 231. - 2ab728965c)
2008. okt. 25. 22:24

Azt nem vettem lehurrogásnak,hogy menjek el orvoshoz!!! Nem tudom miért gondolod ezt.:S

Én magát a hozzászólásodat éreztem nagyképűnek és lealacsonyítonak.

De köszi a választ!

És nem áll szándékomban veszekedni,de szerintem normálisan is lelehetett volna írni a véleményedet.;)

240. 2ab728965c (válaszként erre: 238. - SaCCiii)
2008. okt. 25. 08:16
Szívesen, máskor is! :)
239. 2ab728965c (válaszként erre: 237. - Bianconé)
2008. okt. 25. 08:16

Az a baj ebben, szia, hogy hiába jönnek az "igen, térj át" meg a "ne, ne térj át" szavazatok, a szervezeted reakcióját még Te maga se ismered, nemhogy mások.

Azaz: Ha úgy gondolod megéri belevágni, válts, aztán ha úgy tűnik nem volt jó ötlet, válts vissza.

Csak akkor lehet megtudni hogy jó ötlet volt-e, mikor az ember már kipróbálta, sajnos a tabletták ilyenek, ahányan vagyunk, annyiféleképpen hatnak és "mellékhatnak".

238. SaCCiii
2008. okt. 24. 22:45
Köszönöm a választ Bolondfáni:)
2008. okt. 24. 20:36
Mostmár nem tudom mit csináljak.Áttérjek vagy ne?Itt azt olvastam, hogy elmúlnak a mellékhatások.Lehet,hogy még 1-2 hónapot folytatom.Ráadásul a Gracialról se olvastam jókat.
236. 2ab728965c (válaszként erre: 234. - SaCCiii)
2008. okt. 24. 19:11
Szia, nyugodtan ihatsz, addigra rég felszívódik már.
235. SaCCiii
2008. okt. 24. 16:51
CSak azért merült fel bennem ez a kérdés , mert a gyógyszer 3-4 óra alatt felszívódik...
234. SaCCiii
2008. okt. 24. 16:50
Sziasztok! Lenne egy kérdésem... Ha délután kettő órakkor beszedem a gyógyszert és este 10-11 körül fogyasztok alkoholt akkor csökken a hatása a gyógyszernek vagy egyáltalán nem nyújt védelmet?
233. retzse
2008. okt. 24. 16:40
igazából tényleg nem lehet megmondani kinek mi a jó, nekem először lindynette-et írt fel az orvos, mit itt is már pl többen dícsértek. na én attól nagyon gyorsan felszedtem pár kilót, és hihetetlenül csúnya lett a bőröm. ekkor váltottam a yasminelle-re, ami totál rendberakta az arcom (jó, mondjuk egy kis photosshopot most is elviselne:) ), a menszeszem is beállt 3 naposra és nagyon enyhe, holott korábban szenvedtem ezzel rendesen. a libidómon semmit sem csökkentett, sőt...szóval én nagyon elégedett vagyok vele, és még a csomagolása is jobban tetszik, mint a többinek :D
232. bianconé (válaszként erre: 225. - Gyuri86)
2008. okt. 24. 10:52

Szia!

Én 2 hónapja szedem és IGEN lecsökkent.Pedig 2 gyerek után még mindig nagyon aktívak vagyunk.Soha nem volt ilyen problémám.Ráadásul migrénes vagyok és fölerősödött minden bajom.2 hónapja fáj a fejem, hányok, alszok, zsibbad a karom. Borzasztóan szenvedek.

231. 2ab728965c (válaszként erre: 230. - Nevem)
2008. okt. 24. 07:48

Szia, remélem nem lehurrogásnak vetted hogy azt mertem írni, mutasd meg Magad orvosnak----

A másik kérdésed sem "hülye" ( mert ez sem volt az) arra az a válaszom hogy mindegy mennyi folyadékkal veszed be, akkor is ugyanúgy szívódik fel és hat.

230. Nevem (válaszként erre: 229. - 2ab728965c)
2008. okt. 24. 00:30

Szia! Ugye tudod,hogy a mellékhatásoknál szerepel a nemi szerv duzzadása,gombás fertőzés,stb? Na ezért gyanakodtam a gyógyszerre (is!). Ha ott van a mellékhatások között,akkor lehet ettől is.Mint írtam,a gumi kivan zárva,mert olyat már használtunk.De abban igazad van,hogy az orvost kell megkérdeznem,de gondoltam itt is megteszem,hátha megúszom lehurrogás nélkül és megtudom volt-e valakinek hasonló panasza mikor elkezdte szedni a yasminellet...

A másik nagyon hülye kérdésemre még nem kaptam választ,hogy probléma-e ha sok folyadékkal veszem be...? Mert én nem nagyon bírom anélkül.:( Köszi a választ aki tudja.

229. 2ab728965c (válaszként erre: 224. - Nevem)
2008. okt. 23. 14:09

Szia, ugye tudod hogy ilyesmit nem lehet "látatlanban" megmondani, főleg nem amatőröknek?

Lehet hogy az érdes gumi az oka, lehet egy kezdődő gombás fertőzés, esetleg hólyaghurut, vagy csak egy kis hámhorzsolódás a nemi szerveden, meg még vagy 25-30 féle oka lehet, itt csak tippelgetni lehetne, az meg dőreség volna bárkitől is.

A gyógyszert tartom a legvalószínűtlenebbnek hogy ilyesmit okozzon, de mindenképpen azt javaslom hogy menj és mutasd meg magadat nőgyógyásznak.

228. Ekidli (válaszként erre: 227. - Klau9)
2008. okt. 22. 23:34
Igen, lehetséges.:)
227. Klau9
2008. okt. 22. 20:41
Sziasztok, most szedtem be az első levél Yasminellet ( szombaton vettem be az utolsót) szerintetek az normális ha tök kevés a mensim? Mert előtte erősebb volt...lehet hogy most a gyógyszi miatt van kevsebb? köszi
2008. okt. 22. 16:36
Mar masfel eve szedem a tablettat.Kb az elso evben minden tokeletesen ment, elveztem a pozitiv hatasait a gyogyinak.De mar egy par honapja csillapithatlan fejfajas jon ram a menzesz elotti heten es meg egy par alkalommal egy honapban.De iszonyatosan faj a fejem, es semmilyen csillapito nem hasznal!Orvos szerint egyertelmuen a fogamzasgatlo a hibas mert teljesen egeszseges vagyok.Miutan beveszem a tablettat, hanyinger jon ram, es neha lataszavart okoz nalam.A baratnom ugyanettol a tablettatol depresszioba zuhant.Minden embernel mashogy jon/nem jon ki a mellekhatas.Nekem ezert kell valtanom, pedig nagyon elegedett voltam vele.
225. gyuri86
2008. okt. 21. 13:19

Sziasztok!


Barátnőm 8-9 hónapja szedi a yasminelle tabit!

Azt vettem észre hogy eléggé lecsökkent a libidója!

Más is tapasztalt ilyet? Kifejezetten erre az egy tabira vagyok kíváncsi! Igaz lelki problémái is vannak, ő arra hivatkozik! Nektek bevált?

224. Nevem
2008. okt. 20. 15:32
Sziasztok! Én 23 éves vagyok, már a 10edik tableáttnál járok,vagyis azóta szedem.. Előtte nem szedtem még soha fogamzásgátlót... És lenne egy kérdésem.. Nem biztos,hogy a gyógyszertől van,de elképzelhető.. Fáj a nemi szervem kicsit és megvan duzzadva a kisajkam.Fojásom is van... Miután ellmúlt a menstruációm,együtt voltam a barátommal (4 napja) és még gumit használunk,1 hónapot mindenképp akarok várni,a betegtájékoztató azt írja,hogy 7 nap után véd,de én nem kockáztatok... Na és mikor együtt voltunk a barátommal, olyan gumit használtunk ami "érdes",vagy milyen,ezt már használtunk régebben.. Na és fájt az együttlét,és utána kezdődött ez a dolog, (1-2 napra rá)hogy duzzadás,folyás,fájdalom,de nem hiszem hogy a gumitól van,mert ilyet már használtunk és akkor nem volt gond. Szerintetek mennyi az esély,hogy a gyógyszertől van? Valaki tapasztalt ilyesmit? Amúgy mennyire kell komolyan venni,hogy kevés folyadékkal kell beszedni a tablettát?:) Mert volt,hogy jó sokat ittam rá (teát),meg mindig folyadékkal veszem be,mert bármilyen kicsi is a tabletta,nekem kell folyadék hozzá.:S :) A válaszokat előre is köszi!! Amúgy mást asszem nem tapasztaltam,lehet én is kicsit érzékenyebb lettem,sőt az vagyok,de ezt sem tudom,hogy a gyógyszertől van-e,meg én nem rég szedem...
223. 2ab728965c (válaszként erre: 220. - KrisztOnika)
2008. okt. 18. 07:25

Szia, ez a ritkábbik eset, úgy értve ha valaki pont a tabletta szedés szünetében lesz depressziósabb.

Nem lehet hogy tudat alatt a nem kívánt terhesség esetleges bekövetkezte aggasztott???

222. 2ab728965c (válaszként erre: 221. - Betti_baby)
2008. okt. 18. 07:23

Szia, igen, van, a gyógyszer ugyanis úgy csapja be a szervezetet, hogy olyan állapotot imitál mintha az illető hölgy terhes lenne.

Egy terhes nő pedig köztudottan emocionálisabb minden téren, mint egy nem terhes.

Így van közvetett hatással minden antikoncipiens az érzelmekre, csak persze ebben az érzékenységben is óriási egyéni különbségek lehetnek.

2008. okt. 17. 22:45
Hát nálam még nem volt olyan h nem szedtem maj újra szedtem, szóval ebben nincs álláspontom. De én amióta szedem a gyógyszert sokkal érzékenyeb avgyok érzelmileg.Előtte is könnyen törhető volt a mécses, de mostanság mégjobban... Nemtudom van-e köze a gyógyszernek mindenhez, de szerintem lehet benne valami...
2008. okt. 17. 22:40
Sziasztok! Én is nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra! Most kezdtem szedni a Yasminellet, remélem nem lesz vele gond, eddig Yadínt szedtem, azzal semmi nem volt, jó volt. Veletek volt olyan, hogyha nem szedtek gyógyszert akkor depressziósak vagytok? Hu, ez igy tök hülyén hangzik, de én most kezdtem el újra szedni a tablettát, ezt sztem irtam is még régebben, szval hónapokig nem szedtem, és nagyon szar kedvem volt, kedvtelen voltam, szomorú,szerintetek a tablettában lehet vmi más hatás is? Vagy csak velem van baj? Köszi előre is!
❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook