Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2529. Moshi
2011. szept. 23. 21:38

Akkor én régi motorosnak számítok Yasminnele terén... 4 éve szedem :D

Nekem semmi panaszom, sőt napra pontosan jön meg, nem görcsölök, nem vagyok rosszul azokon a napokon :) Hízás nem volt, se libidó csökkenés. Hangulatingadozás van, de az előtte is volt a "vörös hadsereg" ostroma idején :D

Amúgy én azt olvastam (méghozzá több nőgyógyász írta) h nincs minek kiürülni a szervezetből ha abbahagyod, mivel ez már nem olyan tabi, mint a régiek. Azért is írhatják fel szinte mindenkinek és nem is kell szüneteket tartani 2-3-4 évente

2528. eperke92 (válaszként erre: 2527. - Szndka)
2011. szept. 23. 20:13
Talán igen, de lehet nem is híznál a gyógyszertől.Én az első levél végén vagyok, és még fogytam is, remélem ez így is marad. :)
2527. szndka
2011. szept. 19. 17:52
lányok! ha rendszeresen elkezdek sproltolni, akkor megelőzhetem/kiküszöbölhetem a súlygyarapodást a gyógyszertől?
2011. szept. 19. 06:57
én is másfél évig szedtem, én a libidó csökkenés miatt váltottam másik tablettára. most dienille-t szedek és most erre nincs semmi panaszom, eddig bevállt, és remélem még sokáig jó is lesz :)
2525. Dicica
2011. szept. 17. 23:20

Én másfél év után abbahagytam. Nekem ez már a harmadik gyógyszerem. Én feladom.

Egyébként kb egy évig semmi bajom nem volt a Yasminelle-től. De utána jött sorban.

Hízni nem híztam tőle, de nem is vagyok nagyon rá hajlamos.

Én soha többet nem avatkozom bele a szervezetembe, ha csak nem muszáj. Akármennyire is kevés hormontartalmú, akkor sem természetes.

2524. szndka
2011. szept. 17. 14:46
úristen, visszaolvasgattam.. 10-15 kg, átmeneti vagy állandó vakság, hajhullás, trombózis.. nagyon besz*rtam..
2523. szndka (válaszként erre: 2518. - Kocckamano)
2011. szept. 17. 14:36

Én is ugyan így vagyok, jangee eddig 1 évig, most yasminellét kaptam ma. ma kell beszednem, és baromira tartok tőle. évfolyamtársam symicát szedett, 2 hete szedi a yasminellét és azt mondta, hogy 3!! kilót hízott tőle.. tavaly 51 kiloval kezdtem a jangee-t, most 55 vagyok.. mi lesz ha még tovább felízok 60ra?? megőrülök..

valakinek hasonló tapasztalat??

2522. eperke92
2011. szept. 8. 10:06

Sziasztok!


5. napja szedem a Yasminelle-t. 2 napja iszonyú hangulat ingadozásaim vannak, hisztirohamok, sírás... Valaki, aki tapasztalt ilyet, meg tudná mondani, hogy ez mennyi ideig tart? Elég kellemetlenül érzem magam miatta :(

2521. kisvirág1990 (válaszként erre: 2520. - Melanie4)
2011. szept. 4. 08:30

erre mondják hogy felelőtlenség....

egyébként a tájékoztatón rajta van, hogy mit kell csinálni ha az első héten kimarad egy szem...

2520. melanie4
2011. szept. 3. 20:08

Sziasztok!


1 levéllel már beszedtem a tabit és most a 7napos szünetbe vagyok. eljöttem nyaralni és otthon hagytam a gyógyszerem és csak a 9. napon tudnám bevenni szerintetek ez nem para nem lesz belőle semmi gond ??

nagyon félek..

2519. vanDicaa
2011. aug. 30. 15:56

Én most tértem át erre, mert nekem is visszahívták a gyógyszeremet(Symicia), már lassan egy hete szedem és nem volt eddig semmi változás :)

amúgy én 7450 Ft-ot fizettem érte, de ez gyógyszertáranként változó, valahol 8000-ért adják.

2011. aug. 24. 17:41

Sziasztok.

Én eddig jangeet szedtem amit most bevontak,tehát valószínűleg át kell térnem a yasminelle-re, Valaki tudna segíteni abban hogy mennyibe kerül 3havi adag gyógyszer? Illetve az átállás okoz bármi kellemetlenséget?

2011. aug. 24. 15:20
Akkor én jövök a pozitív példával, kb két és fél éve szedem, és semmi mellékhatást nem tapasztaltam. *lekopogom*. Előtte nem is jött meg normálisan, vagy volt, h hónapokig folyamatosan megvolt, ez napra pontosan beállította.
2516. Kades1
2011. júl. 25. 14:39
Egész doboz Yasminelle tablettát eladnám 2013.07. havi lejárattal. Ha valakit érdekel írjon!
2515. Hópihe88 (válaszként erre: 2512. - Rezesnoemi)
2011. júl. 9. 16:39
Eleinte én is nagyon idegenkedtem a tablettáktól. De végül meggyőztem magam. Óvszer nélkül sokkal kellemesebb az élmény, viszont a megszakításos módszer kockázatos. Végig kérdeztem a barátnőimet, mind Yasminelle-t szednek, és nagyon elégedettek vele. A nőgyógyászom idős, tapasztalt orvos, viszont azt mondta alaposan gondoljam meg, ő nem szokta javasolni a gyógyszeres fogamzásgátlást, hiszen hormonokkal nyúlunk a szervezet működésébe, amire ugyebár minden szervezet másképp reagál. Azt mondta baba tervezésekor nem ritkán több hónapba, vagy akár egy évbe is beletelhet mire valaki a tabletta szedésének abbahagyása után várandóssá tud válni. Ő inkább az óvszert javasolja, én viszont szeretném érezni a vőlegényem, ezért úgy döntöttem kipróbálom, meglátjuk nálam hogyan hat.
2514. Hópihe88
2011. júl. 9. 16:31

Üdv!


23 éves lány vagyok, ma 14 napja hogy szedem a Yasminelle-t. Nekem a menzesz kezdetétől számított 7. napon kellett elkezdenem szedni, mivel nagyjából 35 naposak a ciklusaim. Elviekben így a tabletta szedésének 7. napjától vagyok védett, nem de bár?


Nagyjából amióta szedem, szinte napról napra pattanásosodik az állam. Nem is klasszikus pattanásokról van szó, hanem nagy, kemény, gyulladt foltokról, még alig jött ki egy, szinte mellette jön a másik, és nem igazán használnak a kencék. A tabletta előtt nem igazán pattanásosodtam, bár ha kijött, az az államon történt. Lehetséges, hogy a gyógyszer mellékhatásáról van szó? Ha igen, mik a tapasztalatok, ha a szervezet rááll a tablettára, ez megszűnhet?


Eddig más egyéb mellékhatást nem igazán tapasztaltam, egyszer éreztem, hogy feszül a mellem, illetve gyomor és hastájékon érzek főleg estére feszítő érzést, és kicsit minta érzékenyebb lenne a gyomrom, de ezek nem biztos hogy a tablettától vannak. 2 hét múlva lesz esedékes meglátogatnom a nőgyógyászt a következő adag felíratásáért, de gondoltam addig kikérem a véleményeiteket.

2011. júl. 8. 21:56
Lehet csak allergia miatt köhögsz,valami porra vagy fára.
2011. júl. 8. 21:42

Sziasztok! Nekem ma írta fel a yasminelle-t a doki.... tavaly már elkezdtem szedni egy gyógyszert a Tri regolt.... azzal nem javult semmi, csak rosszabb lett így abba hagytam, bár nem is szedtem sokáig.... alapból nem bízok a fog.tablettákban, na és nekem a yasminelle ára is húzós.... Na meg leginkább csak rosszakat hallottam.... A gumi sem 100%-os tudom, de valahogy nem tudom magam rávenni a tablettára... Azok után amit olvastam róla meg pláne.... mondanám hogy nyugtassatok meg, de megkell próbálni igaz?

Esetleg tudtok fog.tabikat ajánlani? ami azért olcsóbb de jó.... megköszönném!

2511. homokóra
2011. júl. 8. 20:09
Menj el gégészetre, vagy háziorvoshoz..
2011. júl. 8. 20:03
Az lenne a kérdésem hogy nem-e tud valaki segíteni abban hogy, én már kb. több mint 1 éve szedem a yasminnele fogamzásgátló tablettát és egy hete köhögök majdnem már megfulladok és ez a tünet bele van írva a betegtájékoztatóba. Nagyon félek abba hagyni is mert akkor felbomlik az egész szervezetem megint. . . Mit tanácsoltok?
2011. júl. 8. 19:58
a Doki azt mondta ilyen hamar nem alakulhat ki tünet.. nem tudom mit csináljak:S
2508. homokóra
2011. júl. 8. 19:57
Én még ilyet sosem hallottam..nem tudom, mi lehet..
2507. Vivienke18 (válaszként erre: 2506. - Homokóra)
2011. júl. 8. 19:56
hirtelen köhögés ok nélkül
2506. homokóra
2011. júl. 8. 19:53
Mi van beleírva? Hogy mellékhatásként köhögést okot?
2011. júl. 8. 19:50
Az lenne a kérdésem hogy ha nem-e tud valaki segíteni abban hogy, én már kb. több mint 1 éve szedem a yasminnele fogamzásgátló tablettát és egy hete köhögök majdnem már megfulladok és ez a tünet bele van írva a betegtájékoztatóba. Nagyon félek abba hagyni is mert akkor felbomlik az egész szervezetem megint... Mit tanácsoltok?
2504. kisvirág1990 (válaszként erre: 2503. - Bernadett79)
2011. jún. 26. 17:51

én dienille-t szedek már 5 hónapja a yasminelle helyett.

azért kellett abbahagynom a yaminelle-t mert a libidóm a nullával volt egyenlő. ezután írta fel az orvosom a dienille-t. a libidóm visszatért, és a szexuális életem kiváló.

az első héten voltak mellékhatások: enyhe fejfájás, de az is elmúlt.

nekem eddig bevált.

2011. jún. 23. 16:36
sziasztok valaki szed dienille tablettát aki igen irja meg milyen hatással volt a szexuális életére.
2502. hungarita (válaszként erre: 2501. - H.kinga89)
2011. jún. 22. 15:22
Ha rendesen szedted, tehat nem maradt ki egy tabi sem, nem lesz gond! Nekem is volt olyan, hogy a szunetben maskor jott meg mint azelott, de ha a kovetkezo level elkezdeseig sem jon meg, akkor mindenkepp keress fel egy nogyogyaszt!
2501. h.kinga89
2011. jún. 22. 11:34

sziasztok!

nekem az lenne a kérdésem, hogy rendesen beszedtem minden tablettát, a 3.heti utolsó tablettáig és az első szünetmentes napon együtt voltam a párommal.Általában a szünetmentes időben a 3.napon szokott megjönni, most a 4.napon vagyok és még semmi.Ilyenkor ez jelenthet valamit, vagy vegyek egy tesztet? nagyon parázós vagyok ilyen szempontból.

2500. hungarita (válaszként erre: 2499. - 17e4cf390a)
2011. jún. 21. 21:08
Igy van :)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook