Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. szept. 15. 17:34
sziasztok!kb mennyi idő után láttatok javulást a bőrötökön? én 3 hónapig szedtem.. az első két hónapban minden rendben volt azután meg tiszta pattanás lettem..
2648. buberta
2012. szept. 5. 13:53

Szia!


Szerintem (elméletileg) nem. El is van ez szépen magyarázva a betegtájékoztatón, hogy ha ugyanolyan típusú gyógyszerről állsz át, akkor folytatólagosan kell csinálni/szedni.

Én eleinte Yasminelle-t szedtem, aztán átálltam Jangee-ra (csak úgy simán azzal folytattam), de most megint visszaállok erre, mert ez jobban bevált, jobban bízom benne és most is csak úgy ezzel fogom folytatni, a szünet után egyszerűen ezt veszem be.

Szóval szerintem nyugi,bár azóta valószínűleg már megoldódott a dolog :-)

2647. Tami222
2012. aug. 17. 17:26
Sziasztok! Cypromixet szedtem, de a sok rossz vélemények alapján átváltottam Yasminellre. rögtön elkezdtem szedni a 7 napos szünet után. most kell majd megjönnie ! lehetek terhes ? :S nyugtassatok meg h nem !
2646. Kittina19
2012. júl. 28. 13:24

Sziasztok!

S.O.S. segítség kellene! Történt már valakivel ilyen? A 7 nap szünet után ugye a 8. napon kellene bevenni a bogyót és én véletlenül már a 7. napon kezdtem el szedni. Egyébként már 3 éve szedem a yasminelle-t és még sosem történt velem ilyen.

Válaszotok előre is köszönöm!

Üdv: Kitti

2645. zsozso09
2012. júl. 5. 21:47

Sziasztok!

Augusztusban lesz 1 éve, hogy szedem a Yasminelle-t. Tegnap szedtem be a 3. levélről az utolsót (ugye 3 van egy csomagban), viszont nem tudtam receptet íratni.

A problémám az, hogy hétfőn elfelejtettem bevenni és a 12 órát is bőven túlléptem (a következővel vettem be). Ugyebár 2 lehetőség van: 1.) vagy tovább szedem szünet nélkül vagy 2.) elkezdem hamarabb a szünetet.

Én szedtem tovább, de mivel nincs gyógyszerem, nem tudom ma már bevenni. (én hülye :S )

Szerintetek lehet valami probléma?

Előre is köszi! :)

2012. jún. 26. 17:28

szeretném megkérdezni, hogy volt-e valaki olyan aki az menstruáció első napján kezdte el szedni? ilyenkor azonnal véd? vagy kell kiegészítő védekezés 7 napig?


(én olyan infőt kaptam hogy hivatalosan véd, de biztonság kedvéért 7 napig más is kell)


Valaki szedte így a bogyót??


előre is köszi a választ..

2643. nagyonszomoruvagyok (válaszként erre: 2622. - Kiccsbabcsi)
2012. jún. 25. 11:19

Nekem is.

Borzasztó!!!!!!

2642. buckalako
2012. jún. 14. 15:17
SZiasztok! Én már egyszer szedtem a Yasminellet, és most újra elkezdtem szedni. Sajnos akkor is és most is mindennapos hányingerem van délután, alig tudok enni, és a közérzetem is szörnyű :( Szerencsére, amikor először szedtem, pár hónap múlva elmúlt, de most nagyon rossz. Szerintetek mit lehet ezzel csinálni?
2641. bummihatka (válaszként erre: 2640. - Esztiketiketike)
2012. máj. 26. 09:54
Mindegyik tabinak az egyik oldalán van ez a DS minta a másik oldala üres,a tabi ívbe pedig hol így, hol úgy kerültek bele...
2012. máj. 26. 08:52
Sziasztok! Már kb fél éve szedem a yasmielle tablettákat és most vettem észre hogy ugyebár van a szemeken DS jelölés egy hatszögben, ez eddig oké, de nekem 21 tabblettából csak kb 13man van ez a jelölés a többi meg üres felületű. Ez normális, nektek is ilyen, vagy most ez mi? Választ lécci!
2639. buberta
2012. ápr. 25. 10:45

Sziasztok!

Lehet, hogy irtó hülye a kérdés, de szeretném, ha kicsit megnyugtatnátok.

Tudom, hogy semmi sem életbiztosítás, és hogy ez a jelenleg létező legbiztonságosabb módja a fogamzásgátlásnak (a gyógyszer)..ugye ha az ember rendesen szedi, akkor nem lehet baj?

Most szedem a második levelet, az első alatt minden rendben volt, menstruáltam is (nem fájt a hasam és valamennyivel kevesebbet, szóval elvileg ahogy lennie kell)..kicsit parázós vagyok, szóval csak nyugtassatok meg légyszi...

köszi

2638. buberta
2012. ápr. 16. 12:53

Nálam azóta elmúltak, talán tényleg csak átmeneti volt (mondjuk akkor elég jól jártam, most fogom abbahagyni az első levél szedését.)

Viszont az is igaz, hogy mindenki máshogy reagál, és mondom, mikor anno évekkel ezelőtt szedtem egy évig, semmi bajom sem volt tőle...

Remélem most is így marad :)

2637. eperke92
2012. ápr. 12. 21:13

Sziasztok!

Amikor elkezdtem szedni a gyógyszert nekem is pattanásos lett az egyébként szép bőröm. Mondanom sem kell, nem örültem neki, azonban pár hónap után ez teljesen megszűnt. Talán nálatok is csak átmeneti. :)

2636. dorin888
2012. ápr. 12. 16:50

Sziasztok!

3 hete hagytam abba a yasminellét,sokkal jobban érzem magam.A bőrgyógyászom és a nőgyógyászom is javasolta az abbahagyását.

Nekem is pattanásaim lettek tőle,főleg az arcomon sajnos.Mikor 2 éve szedtem 5 hónapig nekem sem volt semmi mellékhatása..

2635. Garandi
2012. ápr. 11. 20:25

Na ez jó hír akkor.:) Remélem tényleg lesz valami válzotás...

Hát, elvileg az első tabitól védett vagy papír szerint, 2 hét meg már sok idő szóval szerintem egészen biztos nem lesz gáz.:)

2634. buberta
2012. ápr. 11. 13:33

Azóta beszéltem egy orvossal, aki azt mondta, hogy ez nem mindenképpen mellékhatás, és a viszketés is elmúlt (lekopogom)...

Azért még vannak fenntartásaim, de így mindenesetre kicsit nyugodtabban várok még egy darabig..az is lehet, hogy most szokja a szervezetünk és ezek majd elmúlnak nemsokára, passz.

nekem lenne egy másik kérdésem: a barátommal tegnap már óvszer nélkül voltunk együtt, két hete szedem, ugye védett vagyok már tutira???

köszi

2633. Garandi (válaszként erre: 2632. - Buberta)
2012. ápr. 10. 17:20

Szia!

Jaj ez elég rosszul hangzik.:( Én is észrevettem újabban egy két apró patit a mellkasomon. Nagyon idegesítő. Én is adok még egy kis időt de ha továbbra sem múlik visszamegyek a nőgyógyászhoz,hogy találjunk ki valami mást,mert nem éri meg így,hogy tiszta ragya legyek miatta.:((

2632. buberta
2012. ápr. 10. 11:18

Kedves Garandi!

Én két hete szedem, mekem a hátam meg a mellkasom lett tele apró pattanásokkal, az arcom is rosszabb valamivel és tegnap óta szinte mindenhol viszketek...

Adok neki még egy hetet, remélem annyi idő alatt nem fog ez elfajulni, de aztán lehet, hogy hanyagolom...

pedig régen is szedtem és akkor semmi bajom nem volt tőle..

azért örülnék, ha esetleg valaki ellenpéldát hozna mégis, és megnyugtatna hogy ez elmúlhat...

2631. lexi018
2012. ápr. 9. 10:41
sziasztok4én is yasminelle-t szedek,ez a 3.levelem vége.Mikor elkezdtem zedni,akkor a tri-regolról váltottam erre,és akkor lett egy pici pecsételő vérzésem.Muét hónapban normálisan megjött,most van a 3 levél,és még 1db gyógyszerem van,amit ma este kellett volna bevennem,és most az előbb megjött a menstruációm.Most ez jelent valamit?volt valakinek hasonló?vagy ilyenkor mit kell tennem?
2630. Garandi
2012. ápr. 8. 11:00
Én 7. napja szedem ezt a tabit. Kb 3 napja vettem észre,hogy tele a vállam apró pici pattanásokkal, meg a hátamon is akad egy egy elszórtan. Elég kiábrándíóan fest.:(( El fog ez tűnni idővel?
2629. wommbatka (válaszként erre: 2628. - Katica.b)
2012. ápr. 3. 20:13
Szia,én is a harmadik héten hagytam ki 2tablettát,eddig nem történt semmi nálam,nem lettem terhes:) Szerintem az ilyen fogamzásgátlók,tartalmaznak legalább akkora adag hormont,ami miatt nem esel egy kettőre teherbe,még ha akarod sem...
2628. katica.b
2012. ápr. 3. 11:08

az elmúlt két napban 12 órákat dolgoztam és teljesen kiment a fejemből hogy be kell vennem a fogamzásgátlót (szerencsére kb. két hete nem voltam együtt a barátommal).

tehát a harmadik héten 2 pirula kimaradt. mi ilyenkor a teendő?

mindenhol csak olyat olvasok, hogy 1 nap maradt ki, úgyhogy nem tudom mit kell kezdenem a két nappal.

tud valaki segíteni? előre is köszönöm:)

2627. buberta
2012. ápr. 2. 13:56

Sziasztok!

1 hete kezdtem el Yasminelle-t szedni és az elmúlt napokban, de főleg ma, egyre ingerültebb vagyok és szinte totál kedvtelen. Úgy érzem, hogy bármelyik pillanatban fel tudnék robbanni, mintha az idegeimet húznák. Ez lehet mellékhatás, mert rá is van írva hasonló, de ez elmúlik majd? Nektek volt ilyen?

Szedtem ezt a gyógyszert kb 6 éve egy éven keresztül és nem emlékszem, hogy bármi mellékhatása lett volna. (Bár ilyesmi lehet, hogy volt, csak nem maradt meg az emlékezetemben...)

Szerintetek??

köszi

2626. dorin888
2012. márc. 26. 10:47
Próbáltam már yasminellén kívül a cipromixet és a volinát,sajna ezek közül egyik sem vállt be. Mindegyiknek volt vmi mellékhatása sajnos..
2625. eperke92 (válaszként erre: 2624. - Dorin888)
2012. márc. 25. 20:33

Szia!

Nekem szerencsére nem volt ilyen jellegű problémám, azonban gyakran hallani ilyenekről. Nem gondoltál rá, hogy esetleg kipróbálsz másik gyógyszert? Persze az sem garancia, hogy jó lesz, de sokaknak beválik egy másik bogyó. :)

2624. dorin888
2012. márc. 24. 16:50

Sziasztok!

6 hónapja szedem a yasminellét!

3hónap után a homlokom tele lett fájdalmas gyulladt pattanással és hüvelyszárazságom van!Az együttlétek fájdalmasak a párommal!

Van még valaki aki így járt?Ha igen,mikor abbahagyta a gyógyszert jobb lett a bőre?Én most hagyom abba a gyógyszert.

Köszi a segítséget!:)

2623. eperke92 (válaszként erre: 2620. - Wommbatka)
2012. márc. 14. 12:35
Nem vagyok szakember, de szerintem jót nem tesz, mint ahogy az sem ha tovább szeded.
2622. kiccsbabcsi (válaszként erre: 2621. - Kiccsbabcsi)
2012. márc. 12. 17:07
És, mióta szedem a gyógyszert, azóta pecsételő vérzésem van. Ez normális?
2012. márc. 12. 17:07

Sziasztok!

11 napja szedem a Yasminelle-t, meddig kell kiegészítő fog.gátlót alkalmazni? Ha mindig megszakítással védekezünk, akkor tuti nem lesz baba igaz? :)

2620. wommbatka
2012. márc. 8. 20:08

Sziasztok!

Remélem gyorsan tudtok nekem válaszolni!Yasminelle-t szedek kb:1éve.Először szeretném,hogy hamarabb jöjjön meg,vagyis ne kedden hanem vasárnap!Csökken a védettség,hogy ha a 3.héten kihagyom az utolsó 2tablettát?Nézelődtem a neten és két orvos is azt írta,hogy ha előrébb akarjuk hozni a menstruáció első napját akkor hagyjuk abba hamarabb a szedést!De kérdem én,hogy mennyire megbízhatóak ezek az oldalak?

Köszönöm szépen a segítségeteket:)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook