Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2499. 17e4cf390a (válaszként erre: 2498. - Hungarita)
2011. jún. 21. 18:56
Igaz, bocsi, mindez csak 12 óra elmúltával lett volna helyes válasz.:)
2498. hungarita (válaszként erre: 2494. - 17e4cf390a)
2011. jún. 21. 12:47
Nem hagyta ki a tablettat, csak kesobb vette be!! En amugy sokszor csinaltam olyat, hogy az uj level elkezdesenel idopontot valtottam, tehat mondjuk azelott delben vettem be mindig, aztan a kovetkezo levelet mar este 8-kor vettem be... semmi nem tortent!
2497. hungarita (válaszként erre: 2490. - Schmetterling89)
2011. jún. 21. 12:44
Ne izgulj, 5-6 ora csuszas meg nem gaz, nalam nagyon sokszor volt ilyen, aztan masnap mar rendesen a szokott idoben vettem be. A Yasminelle nagyon megbizhato, akkor lenne problema, ha tobb mint 12 orat kestel volna a bevetelevel, vagy abszolut elfelejtetted volna bevenni. Nem kell orvoshoz menned nyugi! Ha az megnyugtat, hogy ovszerrel is vedekezel par napig, akkor tedd azt! :)
2496. hungarita (válaszként erre: 2495. - Durst:))
2011. jún. 21. 12:37

Szia!


Nem hiszem, hogy befolyasolja, de a biztonsag kedveert tats kb. 3 ora szunetet a tabi es a tea kozott, akkor egeszen biztos, hogy nem tudja kozonbositeni. Tehat mondjuk a teat megiszod valamikor delutan, es este beveszed a tabit :)

2495. Durst:)
2011. jún. 20. 21:24

Sziasztok Csajok!


Hátha tudtok nekem segíteni!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Herbária Salaktalanító teakeverék befolyásolja-e a Yasminelle hatását?


Olvastam, hogy a tea milyen gyógynövényekből tevődik össze, és nem szerepelt benne olyan, ami a fogamzásgátló tabi betegtájékoztatóján fel van tüntetve.


Van tapasztalat esetleg?

Mi a véleményeket, befolyásolhatja szerintetek?

2494. 17e4cf390a (válaszként erre: 2490. - Schmetterling89)
2011. jún. 20. 17:58
A tájékoztató részletezi a teendőket annak függvényében, hogy hányadik szedési héten történt a késés. Olvasd el! 46. oldal!!! 1 tablettát hagyott ki az első héten! Vedd be a tablettát, majd 7 nap kiegészítő védekezés. Ha előtte való héten volt együttlét, irány az orvos, mert fennáll a terhesség veszélye.
2011. jún. 19. 21:21

én sose bíztam meg benne 100 százalékosan.Még akkor se amikor pontosan beszedtem.többen estek teherbe tabletta mellett.


de szerintem semmit se befolyásol h este 11helyett reggel 5kor vetted be...ez csak 6ora eltérés.No problem :-)

2492. schmetterling89 (válaszként erre: 2491. - Rencsa870508)
2011. jún. 18. 14:24
2 nap elég akkor tutira?
2011. jún. 18. 12:07

én is jasminelle t szedek ill szedtem mert most hagyom abba mivel 13kilot híztam intenziv sport és kemény diéta mellett. (elööte pedig,kifejezetten sovány voltam)


schmetterling89 !!mindenképp védekezned kell sztem még 2napig!!amugy nincs gáz de jobb a biztonság!!!!

2011. jún. 18. 11:01

Sziasztok! a segítségetekre lenne szükségem, elég sürgős lenne! Tegnap (csütörtökön) este 10-11 fele kellett volna bevennem az 1. tablettát a 7 napos szünet után, de elfelejtettem és csak reggel fél 5-kor, tehát kb 5-6 órával később vettem be. Hogy kell nézni ilyenkor? Olyan, mintha normál esetben késve vettem volna be egy bogyót, tehát mivel 12 órán belül voltam jócskán, így nincs gáz, vagy úgy kell nézni, mintha az a bogyó teljesen kimaradt volna? Meg van ilyenkor a védettség? Nem 1 nappal később vettem be, hanem csak 5-6 óra volt a csúszás. Van aki szerint gáz, van aki szerint nem. Most akkor melyik? Tájékoztatóban nem találok olyat, hogy mi van ha rögtön az első szemmel késik kicsit az ember!



redhead13: Nem biztos, hogy már aktuális, de ne aggódj, nekem mindig az 5. napon szokott megjönni, de most pl csak a 6. napon dél körül. Na akkor már én is kezdtem kicsit ideges lenni, mert 5.-en mindig meg szokott, most valamiért csúszott kicsit. Szóval szerintem ne aggódj

2489. kisvirág1990 (válaszként erre: 2487. - Redhead13)
2011. jún. 15. 06:36
én is yasminellet szedtem régen és volt hogy csak az 5. nap jött meg,
2488. kisvirág1990 (válaszként erre: 2487. - Redhead13)
2011. jún. 15. 06:35
szerintem ne idegeskedj, mert akkor lehet, hogy az idegeskedéstől is késhet. legalább is nálam mindig ez van, ha nem jön meg és elkezdek rajta agyalni, akkor tuti hogy késni fog.
2487. redhead13
2011. jún. 14. 11:11
Nektek hogy szokott megjönni? Most váltottam yasminelle-re, és nem jött még meg, pedig pénteken vettem be az utolsó szemet és ma kedd van. Azelőtt Volinát szedtem, és a harmadik napon megjött, vagy a negyedik nap reggelére. Ez ugyebár a negyedik nap, ma még megjöhet? Ne kezdjek el kétségbeesni?:S
2486. kisr
2011. jún. 6. 15:48

Sziasztok! 3 évig szedtem Yasminelle-t, az első 3 hónapban megnőttek a melleim és eléggé fájtak, aztán elmúlt. Kb. másfél év után egyre gyakoribbak lettek a fejfájásaim, a vége fele pedig konkrétan migrénem volt. Naponta megesett, hogy hideg víz alá tettek és erős kávét itattak velem, hogy észhez térjek a migrénből. A dokim azt mondta, biztos nem a gyógyszer, annak nincs mellékhatása. Én ennek ellenére letettem 3 év után a bogyókat, egyik pillanatról a másikra elmúltak a fejfájások. Ja, és nagyon kellemetlen tünetem is lett: libidó csökkenés... Húgom például hízott a Novynette-től, és neki is fejgörcsei voltak. Abbahagyta, visszaállt minden a helyére.

Egy jó TANÁCS: jól gondoljátok meg, meddig szeditek. Ezek a szerek teljesen megbontják a természetes egyensúlyotokat a sok mellékhatásról meg nem is beszélve. Az orvosok meg mind azzal fenyegetnek, ha nem szeded, terhes leszel. Szó mi szó, az óvszer valahogy zökkenőmentesebb. Ha jól használod, nem lehetsz terhes!

2011. jún. 6. 06:10
Annyit tudok mondani hogy a yadin-ban ugyanaz az összetevője mint a yasminellenek. csak a yadinban egy kicsivel több van benne.
2484. kisvirág1990 (válaszként erre: 2475. - Netti 89)
2011. jún. 6. 06:07
Egyszer nekem is kellett antibiotikumot szedni, és nekem azt mondták, hogy amíg szedem az antibiotikumot és után 7 napig kell kiegészítő védekezés...én betartottam a biztonság kedvéért.
2483. tono2323
2011. jún. 5. 20:12

Sziasztok!



Nekem olyan kérdésem lenne, bár hiába kérdezem, hiszen mindegyikünk más, másképp regálunk. Én 2 éve szedem a yasminellt. Amúgy se vagyok pattanásos.. havonta egyszer ha egy kijön... Nagyon vékony voltam de kb. 2009től mostanáig úgy vettem észre hogy 2 havonta feljött 1-1 kg. Holott nem zabálok, minden este edzek, meg olyan teát iszom amitől már egyszer fogytam 12 kg, anno a gyógyszer elött..


Úgy érzem abba hagyom a gyógyszert, de megrémít az, hogy valakinél hízás jelentkezik a gyógyszer után... Ha még híznék biztos kikészülnék.


A nővérem, mikor abba hagyta a gyógyszerét, ami még a régi fázisú, a sok hormontartalmú volt, elkezdett tőle fogyni. Vissza akarom kapni a régi alakomat..


Ti mit gondoltok erről?

2482. kisvirág1990 (válaszként erre: 2476. - SaktiBakti)
2011. jún. 1. 06:20
nekem is a yasminelle volt az első fogamzásgátló gyógyszer és nekem azt mondta az orvosom, hogy a mensturáció 5. napján kezdjem, és 1 hónapig még más kiegészító védekezés is kell....remélem segítettem
2011. máj. 31. 10:25
És nekem a 9-dik napon szokott meg jönni és én mindig az első napján kezdem szedni vagy lehet az a gond hogy az első napon veszem be???
2480. Dorkinc (válaszként erre: 2463. - Elma)
2011. máj. 31. 10:24
és igen, szerintem tartsál szünetet :)
2479. 133b07a78d (válaszként erre: 2476. - SaktiBakti)
2011. máj. 31. 10:24
Én 3 éve kezdtem el szedni szülés után és az első napon és kb 4-dik napon voltunk együtt és nem lettem terhes!
2478. Dorkinc (válaszként erre: 2461. - Elma)
2011. máj. 31. 10:24

szia!

ilyen már nekem is volt, hogy kihagytam és helyesen tetted hogy 2-t vettél be, bár én már másnap beveszem ami kimaradt, és szerintem mindenképpen érdemes pont ezért a napok sorrendje szerint haladni, de szerintem nincsen baj.

2011. máj. 31. 10:21
Sziasztok 8 hónapja szedem a yasminelle fogamzásgátlót január óta szinte nincs vérzésem a görcsölés és a mell feszülés meg van de nem kel be rakni se betétet se tampont sem pár csepp az is WC papíron és nem minden alkalommal valaki tudja hogy ez normális e vagy váltanom kéne gyógyszert?
2011. máj. 28. 21:21

Nekem egy olyan kérdésem lenne a Yasminellével kapcsolatban, hogy mennyi ideig kell szedni, ahhoz, hogy másfajta védekezési módszereket ne kelljen alkalmazni az aktus során?

Velem az a furcsa dolog történt, hogy a nőgyógyászom azt tanácsolta nekem, hogy az első egy hónapban használjunk óvszert a tabletta mellé, de a betegtájékoztató azt írta, hogy, ha a menstruáció első napján szedem be, akkor azonnal védett vagyok a terhességtől.

Ti hogyan cselekedtetek ez ügyben?

2475. Netti 89
2011. máj. 19. 17:47

Sziasztok!


8 hónapja yasminelle-t szedek, ma kezdtem antibiotikumot (augmentin) szedni. Nektek mi a tapasztalatok? Meddig kell kiegészítő védekezés? A háziorvosom szerint semennyire se befolyásolja, de mindenhol azt olvastam h a ciklus végéig, ami nekem még elég soká lesz...

2474. Melindy
2011. máj. 9. 16:13

Sziasztok!

Nekem a Yasminelle-től hiszti rohamaim voltak, egyébként is hajlamos vagyok rá XD ,de mikor szedtem,a semmibe is belekötöttem.Ezután Triodena-t kaptam,majd ...elküldetm párom gyógyszert írtani,ésYadine-t írtak neki helyette,mondván,h az modernebb.Valami tapasztalat?Köszönöm! :)

2011. máj. 9. 13:56

Létszi válaszoljatok :D

Én már régóta szedem a yasminelle fogamzásgátlót és és amikor elfogyott a tabletta utánna abbahagytam és rá következő 7. napon kezdtem el szedni nem 8. napon. Szóval előtte egy nappal miután kellene. És ez baj vagy nem? Lehet valami következménye? Köszönöm a választ.

2011. ápr. 30. 17:00
En a Yadinet szedem, ami hasonlo,mint a Yasminelle,csak kicsit tobb hormon van benne, nem hiztam tole,meg mellette fogytam tiz kilot,viszont cicimeret nalam is novekedett! Nem is tudom,oruljek e neki,vagy sem...:D
2471. arcansas
2011. ápr. 30. 12:21

szia!Én is híztam előtte mástól(graciel,nagyon kevés idő alatt!),viszont amint a yasminelle-t kezdtem el szedni jól megdagadtak a melleim,nagyon érzékenyek is lettek.Most pár hete hagytam abba,és a mellem fele akkora újra:D szépen fogyok lefele is,bár mozgok és oda is figyelek magamra!

Ezen kívül más tapasztalatom nem volt a yasminelle-re.

2011. ápr. 30. 11:57
Én a Milligestet tudom ajánlani,l 6éve szedem szünet nélkül, mellékhatása nincs, a bőröm szebb, a menzeszem mennyisége kevesebb jócskán. :) Ja és egy deka nem jött rá, sőt...
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook