Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? fórum

Szed valaki Yasminelle fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2439. Netti 89
2011. febr. 16. 17:32

Sziasztok!


Kicsit parázok. A 7 napos tabi mentes szünetben megbetegedtem és antibiotikumot kellett szednem az utóbbi 3 napban. A 4. napon (ma)reggel szokott megjönni és még semmi nem volt (4 hónapja szedem a yasminellét). Járt már így valaki? És szerintetek kell még kiegészítő védekezés a szünet után?


Köszi előre is

2438. Netti 89
2011. febr. 16. 17:30

Sziasztok!


Kicsit parázok. A 7 napos tabi mentes szünetben megbetegedtem és antibiotikumot kellett szednem az utóbbi 3 napban. A 4. napon (ma)reggel szokott megjönni és még semmi nem volt (4 hónapja szedem a yasminellét). Járt már így valaki? És szerintetek kell még kiegészítő védekezés a szünet után?


Köszi előre is

2437. Dorkinc (válaszként erre: 2418. - Netti 89)
2011. febr. 16. 15:24
ha azt írta h véd a 7.napon akkor véd :) ha rendesen szeded nem lehetnek olyan napok amikor nem véd, mert egyébként nem így kéne szedni
2436. Dorkinc (válaszként erre: 2431. - Szunika)
2011. febr. 16. 15:21
a kovaföld mire jó? valami fogyókúrás?:)
2435. Dorkinc (válaszként erre: 2434. - Szunika)
2011. febr. 16. 15:20
szerintem szedd tovább
2434. szunika
2011. febr. 1. 20:02

egy kérdés..sose fordult még elő ilyen velem..

elfelejtettem tegnap este bevenni a bogyót,ma vettem be a maival együtt tehát ma 2t vettem be.Pénteken fog elfogyni a gyógyszerem,akkor ne hagyjam abba,és ne tartsak 7 napos szünetet,hanem szedjem tovább a másik levéllel?

kérlek válaszoljatok..

2433. zsófyc (válaszként erre: 2432. - Elma)
2011. jan. 31. 17:26
Ment a privi! :)
2432. elma
2011. jan. 29. 19:52

sziasztok:)


olvasgattam a fórumot, úgy látom eléggé otthon vagytok a témában, ezért szeretnék két kérdést feltenni, talán ti biztosabban tudjátok rá a választ:) remélem tudtok segíteni:)


az lenne az egyik kérdésem, h a yasminelle esetében a tabletta beszedésének időpontjában átlag mennyi csúszás lehet? tudom, h max 12 óra, de ha általában 1-4/5 óra csúszással veszem be, az még belefér vagy már abszolút nem, és csökken a hatása? (bár a 4-5 óra már jóval ritkább, de sajnos megesik, hiába próbálom kiküszöbölni:()


másik: ha a tablettaszedés szünetében megjön, a yasminelle esetében ez 100%-osan kizárja a terhességet? volt ismerősöm,bnőm, akiknek tabletta mellett megjött, és elég későn vették észre, h baj van...


igen, amúgy én is a parázósosabbak közé tartozom:)

2431. szunika
2011. jan. 24. 19:26
egy kérdésem van, kovaföld kapszulát lehet szedni yasminelle mellet?köszi
2430. Saccmacc
2011. jan. 24. 16:30

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Szedett már valaki 7 napos szünet nélkül két levél gyógyszert? Nekem most egy alkalom miatt nagyon fontos lenne, hogy ne jöjjön meg hétvégén pedig akkor kellene.

Aki próbálta már annak volt valamilyen gondja? vagy teljesen normálisan megjött a 2. levél után a 7 nap alatt?

Előre is köszi:)

2429. Netti 89
2011. jan. 19. 13:24

Sziasztok!

Van egy buta kérdésem:

Szerintetek abból lehet probléma, ha a 7 napos szünetben megy a hasam? Elkaptam ezt a hülye vírust :S


Köszi

2011. jan. 18. 22:17
drospirenon
2427. mornie
2011. jan. 13. 23:10
Sziasztok! Lenne egy kérdésem: 17 éves korom óta szedek fogamzásgátlót, most 23 vagyok. 4 féle tablettát és a hüvelygyűrűt is kipróbáltam, de előbb-utóbb mindegyiknél jelentkezett valamilyen kellemetlen mellékhatás, azért váltottam ennyiszer. Jelenleg sokszor van hangulatváltozásom, 2 héttel a vérzés előtt már fájnak a melleim, de az utóbbi hónapban már annyira, hogy a páromnak sokszor már szólnom kell, hogy óvatosabban érjen hozzám, mert nagyon érzékeny, pedig tényleg nem durván bánik velük :) Ezen kívül nagyon szokott fájni a fejem, egyszer ráz a hideg, aztán melegem van. Mikor megjön, van, hogy hőemelkedésem lesz. És a legrosszabb, hogy pár hónapja szinte egyáltalán nem kívánom a szexet :S Egyszóval besokalltam. Meguntam, hogy egy idő után minden gyógyszerrel problémám van, és egyre jobban úgy érzem, hogy abba kellene hagyni a hormonális fogamzásgátlást, úgy ahogy van. Ma kezdtem el egy új levelet, és még van egy bontatlan. Egyrészt jó lenne a hormonok játéka nélkül élni, másrészt viszont iszonyat feszült vagyok együttlét közben, ha nincs ott a tudat, hogy védve vagyok. Az óvszer volt hogy kiszakadt, mindig azon jár az agyam hogy le ne csússzon, a krémek és kúpok (Pharmatex) nem nyújtanak akkora védelmet, mint egy gyógyszer, és hát valljuk be az sem rossz a gyógyszerben, hogy bármikor és bárhol összebújhattok a párotokkal. Szóval kinek mi a véleménye? Ti mit csinálnátok a helyemben?
2426. mornie (válaszként erre: 2425. - Vikki.)
2011. jan. 13. 23:00

Én sem mindig percre pontosan veszem be. Például ha beülünk egy filmre moziba, akkor előtte beveszem, vagy mindig van pár ilyen alkalom, az a lényeg, hogy 12 óránál ne teljen el több attól az időponttól, amikor be szoktad venni. Persze jobb, ha viszonylag egy időpontban veszed be mindig, de nekem az eddig kipróbált 4 féle gyógyszerrel sosem volt ilyen téren bajom.

Sőt, pont a Yasminelle-nél volt olyan, hogy egy ideig mindig szombaton jött meg, olyan fél év után átcsúszott vasárnapra, és mostmár mindig vasárnap reggel jön meg, úgyhogy nyugodj meg :)

Ja és boldog fél évet! :)

2425. vikki. (válaszként erre: 2423. - Mornie)
2011. jan. 13. 15:53
Eddig maximum kétszer fordult elő hogy 1-2 órával később szedtem be, de az a leírás szerint még nem baj. Most is szerintem csak azért késik (ma kéne megjönnie, de még semmi) mert fél év volt, és kicsit feszültebb voltam a kelleténél. Nagyon köszönöm a választ, most már teljesen megnyugodtam.(:
2424. mornie (válaszként erre: 2410. - Sophe)
2011. jan. 12. 22:22
Szia! Ha hétfőn kell kezdened, akkor mindegy, hogy melyik hétfő feliratú tablettával kezded :)
2423. mornie (válaszként erre: 2422. - Vikki.)
2011. jan. 12. 22:13

Szia! Teljesen normális a menstruációd. Ha szombaton veszed be az utolsó tablettát, akkor nem vasárnap, hanem kb a 4. napon jön meg, tehát a szerda, csütörtök teljesen rendben van, ne aggódj.

A másik kérdésedre annyit tudok mondani, hogy én több, mint 2 éve szedem ezt a tablettát, és sosem figyeltem arra, hogy mikor bújunk össze, sosem használtunk mellette más védekezési módot és nem estem teherbe. Ha rendesen szeded a bogyókat, akkor mindig védett vagy. Persze vannak kivételek, mert sok nő esik teherbe gyógyszer mellett is, de valószínűleg az a helytelen használat miatt lehet. Úgyhogy nyugodj meg! :)

2422. vikki.
2011. jan. 9. 20:08

Sziasztok.

3 hónapja szedem a Yasminelle tablettát. Általában mindig vasárnap kéne megjönnie (az utolsó tabit mintig szombaton szedem be) de eddig mindig a rákövetkező hét szerdáján, vagy csütörtökén jött meg. Normális, hogy még nem állt be rendesen a menstruációm?

És lenne még egy kérdésem. Ugye 3 hónapja szedem a tablettát, és az utolsó hónap közepén (amikor elvileg a legtermékenyebbek a nők) a barátomnak mondtam hogy nyugodtan menjen el bennem, és mondták egy páran, hogy ha pont a 2 közt vagy, akkor tabi mellett is teherbe eshetsz. Ennek mennyi igazság alapja van?

Előre is köszönöm a választ.

2011. jan. 9. 13:09
Nektek is szokott feszülni a melletek az utolsó pár tabletta beszedése idején?
2420. Kaziné
2011. jan. 9. 12:20

Sziasztok!

4,5 éve szedek fogamzásgátlót. Most a Yasminelle tablettát szedtem. Úgy döntöttünk a párommal, hogy abba hagyom a gyógyszer szedését, mert szeretnénk babát. Szerintetek mennyit kellene várnunk, hogy a gyógyszer már biztossan ne befolyásolja a baba fejlődését? Előre is köszönöm a választ.

2419. edyt0218 (válaszként erre: 2418. - Netti 89)
2011. jan. 5. 11:44
szerintem véd, ha ez van a tájékoztatóban.de csak akkor ha rendesen szeded és nem felejtesz el gyógyszert bevenni.
2418. Netti 89
2010. dec. 27. 22:32

Sziasztok!


Lenne egy újabb kérdésem. A 7 napos szünetben a 7. napon is véd a tabi? Mert a tájékoztatón azt írta, hogy ha a 8. napon beszedem a következőt (ami meg is történt) akkor véd. Szerintetek? Tapasztalat valakinél?


Köszi a választ

2010. dec. 12. 21:10
sziasztok!Beteg lettem,és az orvosom antibiotikumot irt fel nekem ami ugye csökkenti a védelmet.Viszont én közben együtt voltam a párommal,megszakításos módszerrel.Szeritetek nem lehet problémám ebből?(mármint hogy nem a gumit választottuk)
2416. Niikee
2010. dec. 3. 21:34

Sziasztok!


A yasminella-t egy nappal hamarabb kezdtem el szedni, mint kellett volna. A következő levelet is egy nappal hamarabb kezdjem szedni(szerdán) vagy várhatok egy napot és szedhetem a rendesen csütörtöktöl mint, mint elötte.

Köszönöm

2415. Syssi84 (válaszként erre: 2412. - Netti 89)
2010. dec. 2. 22:16
Köszönöm szépen . És örülök ,hogy megoldódott a probléma :)
2414. 2a44b32e51 (válaszként erre: 2413. - Netti 89)
2010. nov. 29. 14:00
igen :)
2413. Netti 89
2010. nov. 29. 13:45

Sziasztok!


Van még egy kicsit buta kérdésem. Tegnap kezdtem a 2. levél tabit. Mostmár a 2. levél első szeme véd teljesen?


Köszi a választ

2412. Netti 89 (válaszként erre: 2411. - Syssi84)
2010. nov. 27. 16:47
Már megoldódott a probléma :) a szünet 3. napján, pont ahogy a betegtájékoztatóban volt írva. Holnap kezdem a 2. levél tabit szedni. :) Sok sikert a babához!
2411. Syssi84 (válaszként erre: 2405. - Netti 89)
2010. nov. 27. 15:45
Hát jobb megoldást én se tudok minthogy várjál . Ó igen én készen vagyok a babára ,de előtte 3 évig szedtem Yasminellet és nálam sem akadt gond vele.Pedig én se tartottam be az egy hónapot :) Nálam az első pár hónapban voltak pecsételős vérzések . Aztán szerencsére beállt.
2410. Sophe
2010. nov. 22. 20:56

Hello!Az új yasminelle csomagolásnál nem éppen világos hogy hol kell elkezdeni szedni a bogyót.Az oké h miután meg van az első akkor a nyíl irányába kell haladni.Dehogy melyik az első hét azt igen csak kifelejtették a betegtájékoztatóból.Vagy ha nincs ilyen akkor miért nem irták bele hogy bármelyik,pl:hétfői napon lehet kezdeni az eszegetést???

Ja és az előző csomagolásra rá volt írva hogy 1.hét, 2.hét, 3. hét...akkor ezek szerint ez csak dísznek írták rá anno?

Meg lehet hogy hülye vagyok,de a 2 hormonú fogamzásgátlóknál én úgy emlékszem h nem mindegy h melyik nap melyiket veszem be,mert mindegyik tabiban különbözö arányban vannak jelen a hormonok.Vagy nem így van????

Légyszi homályosítsatok fel!Köszi:)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook