Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Számlák kontra végrehajtó fórum

Számlák kontra végrehajtó (beszélgetős fórum)

16. omaja
2012. jan. 25. 14:36
helyes! ha befizeted nehezen utalják vissza...ne is kockáztass :)
2012. jan. 25. 11:10

igazad van. Van mire költsem én azt a visszajáró 30 ezret.

10-et jogosan követel, de a többit nem. Holnap ha átutalom csak megkapja rövid időn belül, a többit meg számolja el ahogy akarja az elszámoló számlában.

14. omaja
2012. jan. 25. 07:27
bármit megteszenk, csak ne kelljen visszafizetniük... ügyi vagy :) nem szabad hagyni magad ilyen esetekben. Udvariasan de határozottan kell fellépni, azzal nem tudnak mit kezdeni :)
2012. jan. 24. 20:31

No elmentem a régi szolg.hoz.

mit mondjak... nagyon cinikusan viselkedett a nő, majdhogynem lekezelően hogy ott csak ő a valaki...

mikor mondom neki h mi van, jött azzal h 6-8 hét mire az új szolg majd megküld nekik egy tippelt óraállást és azután készíthetnek majd csak elszámoló számlát, addig tartozunk feléjük. Egyik mondata keresztezte a másikat érdekes módon.

Elmentem a másik "új" szolgáltatóhoz is, ott mikor elmondtam h amott miket mondtak jót röhögtek. A régi szolg-nak állítólag 20 naptári napon belül kell megküldeni az általam diktált állást és az alapján kezdik ők a számlázást.


Hát ezek után mivel 60m3-el tartozunk a 2*250 kiszámlázott m3-ből, így 10.000ft-ot át utalok nekik, a többit meg nem fizetem be egyszerűen.

Márc elejéig úgy is van a 60 napos türelmi idejük a felszólításokkal kiküldve, így addig el tudom húzni az időt. Addigra úgyis visszaigazol az új szolg, és akkor a régi is remélem kiállítja a záró állást.

12. b643145122 (válaszként erre: 11. - Timycat)
2012. jan. 23. 15:48

No holnap pont megyek a fogorvosomhoz, bemegyek az ügyf. irodájukba. Elszántam magam á h beolvasok nekik s persze ha kell nem kedves pofival.

Így is ki van számolva a pénzem minden hónapban, ne hogy már még fölöslegesen fizessek nekik.

Már nagyon várom h mire jutok velük...

11. timycat (válaszként erre: 5. - Omaja)
2012. jan. 23. 14:56

Pontosan! Ügyfélszolgálatra kell bemenni és nem hagyni magad! Hiába húzza a száját szépen sztornózza le a számláidat és az utolsó óraállás szerinti számlát nyomtassa ki!


Nem fog nekik tetszeni; én ezt nyáron küzdöttem végig a szegedi lakásommal -ami üresen állt nem diktáltam az óraállást ők meg csak küldték a számlát; oké ebben az én hanyagságom is benne volt; de végül sikerült elintézni, csak verte magát a nő hogy ez mennyi pluszmunka... óóó szegénykém

10. b643145122 (válaszként erre: 9. - Omaja)
2012. jan. 23. 14:53

elvileg átalány díj alapján vagyunk a réginél. Csak volt hogy arra hivatkoztak h azért jött 1 hónapban 2 számla mert fizetési határidőt módosítottak és így jött ki, volt hogy azzal jöttek hogy elszámolta a rendszer véletlen a számlánkat.

Volt hogy elfelejtettek véletlen számlát készíteni, aztán mikor szóltam nekik kiküldtek tavaly 110.000ft-os számlát mondván ez 2 hónap számlája mert a rendszer véletlen nem készített számlát.

2012. jan. 23. 14:08
azért jó az átalány...egyenletesen fizeted és nincs meglepi semmikor...max az éves elszámoló okozhat döbbenetet, de ha figyelemmel kíséred folyamatosan az óra állást, akkor az sem:)
8. b643145122 (válaszként erre: 6. - Omaja)
2012. jan. 23. 14:02
Gondoltam már a havi diktálásra az új szolgáltatónál, de akkor a nagy hideg télen lenne tuti h nem 250m3-ről lenne 42.000-es számla hanem mondjuk pl lenne vagy 70.000ft 1 hónapban.
2012. jan. 23. 14:00

Valami ojanról dumáltak h meg kell várni az elszámoló számla elkészültéig hogy az új szolgáltató az általam bediktált óraállást elfogadja. Ez szerintük 6-8 hét.


Az új szolgáltató közli h mivel az 1. számlánkat febr közepén csinálják ami febr végi határidős lesz, így ők ezt max febr közepéig visszaigazolják nekik régi szolgáltatónak.


A számlám fiz hat január 4.-én lejárt, onnantól van ugye 60 nap felszólítási idő max ameddig tűrnek. Ez ugye márc első napjaiban telik le.

Várjam ezt meg és csak max 10.000t fizessek be nekik amennyit az elszámolásig elfogyasztottunk a kiszámlázott számlájukból?!


Sajnos van ismerősöm aki a vissza igért 27.000ft-ot a mai napig nem kapta vissza, ennek már 1 éve...

2012. jan. 23. 13:59
ezért jobb az átalány... kiszámítható és követhető.....
2012. jan. 23. 13:57
ezért a záró óraállással menj be az ügyfélszolgálati irodára és ott tisztázd velük hogy áll az egyenleged... és ne hagyd magad!!
2012. jan. 23. 13:56
omaja pontosan írja...megszűnéskor rendezni kell az óraszámot és a pénzt is...
2012. jan. 23. 13:56

Dec elején volt egy 40.000-es szánlám amit befizettem határidőre. Utána ett egy újabb számla dec 20.-án ami jan 4.-éig kellett volna befizetnem.

Ez az a 230m3-es számla amiből 62m3-t használtunk csak el a szedai elszámol diktálás után.

És azóta a múlt héten jan 17-én kelt egy 42.000ft összegű számla ismét ami már több a soknl.

Szerdán megszűnt velük a szerződésünk, csütörtöktől már az új gázszolgáltatónál vagyunk.

Tehát most van egy 42.000-es számlám amit még fel se használtunk, és ott az előző 39.000-es számlám amiből max 10.000ft-ot használtunk el azzal a 62m3-el.

2012. jan. 23. 13:54
ha megszűnik a szolgáltatás, az aktuális óraállás alapján kell lezárni a számlázást és azt kell vagy befizetned, vagy neked fizetnek vissza.
2012. jan. 23. 13:52

Nekem az a problémám hogy a gázszolgáltató annyi számláz kiszámlázott előre (1 hónapban volt hogy 2*39000ft-ot) hogy azt kifizetni lehetetlen.

A kiszámlázott számlák alapján már jóval előrébb járunk a kifizetések összegével mint amennyit mutat jelenleg a gázóránk.

A szolgáltatóval közbe a szerződés a múlt héten megszűnt.

Köteles vagyok én azt a lejárt számlát kifizetni nekik amit nem is használtam el náluk a végső óraállás diktálása óta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook