Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mini Yorkit szeretnék vásárolni fórum

Mini Yorkit szeretnék vásárolni (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. pillango2004 (válaszként erre: 78. - Andi6020)
2014. szept. 23. 05:10
Törzskönyv nincs, csak oltási könyv! Maja a neve!
78. andi6020 (válaszként erre: 77. - Pillango2004)
2014. szept. 22. 20:32
Szülők szűrve vannak betegségekre? Törzskönyv van gondolom. Kennelnév?
2014. szept. 22. 18:51
Sziasztok! Májusban született yorki kiskutyánk, szeretnénk eladni, valakit érdekel?
76. *Edo* (válaszként erre: 75. - Ata06)
2014. ápr. 8. 13:35
Kislányka :) Ő volt ez egyetlen kislány és mindenképp lányt akartam,így ő lett :) Először félénk volt, aztán elkezdett nyalogatni :D
75. Ata06 (válaszként erre: 74. - *Edo*)
2014. ápr. 7. 16:11

Igen. :))) Tündéri édes baba kutty. :)

Kislány lett végül a kiválasztott? Mi alapján választottál? Vagy esetleg ő választott Téged? ;)

74. *Edo* (válaszként erre: 73. - Ata06)
2014. ápr. 6. 20:49
Igen tenyésztenek Yorkit és Bolognese kutyusokat. Garanciát is vállalnak a kutyusra és írunk szerződést is. Megnéztem a kicsi oltási kiskönyvét, adtam előleget, írtunk arról is papírt, minden rendben volt! Láttad a képet róla? :)
73. Ata06 (válaszként erre: 72. - *Edo*)
2014. ápr. 6. 20:36

Gratulálok! :)

Végül is ők tenyésztők?

A szülőknek meg vannak a szürései?

72. *Edo*
2014. ápr. 6. 18:22

A környékünkről lesz, olyan családtól,aki már 25 éve kutyázik, van nekik 10 kutyusuk :) Mindegyik nagyon édes :) Voltam megnézni a kiskutyát és ott ragadtam 2 órára :D Nagyon kedvesek a jelenlegi gazdik, mutogatták a képeket a korábban tőlük elvitt kutyusokról, mert sokan visszajárnak látogatóba, vagy nyaraláskor küldik a fotókat :)

Láttam a szülőket is, nagyon szépek! A kicsiről teszek fel képet!

71. andi6020 (válaszként erre: 70. - *Edo*)
2014. ápr. 6. 18:14

Szuper!

Képet dobsz majd? Honnan sikerült venni?

70. *Edo*
2014. ápr. 6. 18:10
Megvan a kiválasztott! :))) Bő 1 hét múlv hozhatom haza :) Akkor tölti be a 10 hetet és meglesz 2 oltása, a másodikat most kapja.
69. Ata06 (válaszként erre: 68. - *Edo*)
2014. márc. 29. 20:48

A lányt jobbnak tartom én is lakásban. Nem kifejezetten a jelölgetés miatt- nekem is fiú van és nem jelölget.

A lányok simulékonyabbak, könnyebben kezelhetőbbek, mint a fiúk az ivarérés után.

68. *Edo*
2014. márc. 29. 19:15
Mindenképpen lányt, mert az említett kutyusoknál (párom anyukájáéknál) van egy fiú és félő, hogy nagy jelölgetés indulna meg otthon :D
67. Ata06 (válaszként erre: 66. - *Edo*)
2014. márc. 28. 21:11
Gondolkodtál már rajta, hogy fiút vagy lányt szeretnél?
66. *Edo* (válaszként erre: 65. - Andi6020)
2014. márc. 28. 18:03
Még szerencse, hogy majdnem mindenhol padlószőnyeg van :D Na nem baj, végülis a párom anyukájának 6 kutyája van, ebből 5 a lakásban, úgyhogy nem áll tőlem távol a takarítás a kutyik után :)
2014. márc. 28. 16:25
Biztos van kivétel, de általánosságban elmondható, hogy később lesznek szobatiszták. 6-8 hónapra simán lehet számítani. Persze ez nem azt jelenti, hogy addig folyamatosan becsinál.
64. *Edo* (válaszként erre: 62. - Ata06)
2014. márc. 28. 16:10

Köszönöm a jótanácsokat, igyekszem betartani őket :)

Egyelőre sajnos még külföldön vagyok, de szerdán megyek haza és akkor belevetem magam a kutyanézésbe!

Anyukám felhívott pár számot, úgyhogy már várnak, hogy menézzem a kutyusokat! Remélem nem akarom majd mindet elhozni :D

63. Ata06
2014. márc. 28. 00:04
Van már valami hír a kutyus nézéssel kapcsolatban?
62. Ata06
2014. márc. 28. 00:04

Vegyél pelenkát és hozzá helyhez szoktató cseppeket. Ha jó helyre pisil ,kakil legyen nagy-nagy örömködés, ha rossz helyre és időben észreveszed, kapd fel és vidd a pelushoz.

Ha már későn kapod rajta,akkor kicsikét rázd meg a nyakbőrét és mond neki, hogy "rrrrossssz kutya". A mamája is így csinálná, ha valami helytelent tenne , így ezt érteni fogja.

Fontos, hogy ha nem 2-3 másodpercen belül kapod rajta, akkor már ne csinálj semmit ,mert nem tudja már hibás cselekedettel összekötni.

Nagy türelem kell, mert pici a hólyagja és nem tudja még tartogatni a pisit. A kakit előbb megtanulják, de azt sem egyik napról a másikra. Van akinek több hónap kell hozzá.

61. *Edo*
2014. márc. 27. 22:43
És amikor még nincsenek meg az oltásai? Úgy hallottam, hogy akkor még nem szabad kivinni!
60. simple (válaszként erre: 59. - *Edo*)
2014. márc. 27. 20:14
Nem hosszabb, mint bármelyik kutyánál. Kb. két óránként ki kell vinni, mikor felébredt vagy evett stb. a játék mozgás is beindítja náluk a dolgokat. Mikor kint csinálja a dolgát akkor nagyon meg kell dicsérni, mintha nem is tudom mi történt volna. Ha véletlenül bent sikerül egy szó nélkül feltakarítod és kész. Ha kint vagy vele érdemes várni, amíg nem produkál valamit.
59. *Edo*
2014. márc. 27. 17:00

Eszembe jutott még egy kérdés, amire jó lenne felkészülni, mielőtt meglesz a kutyus! :)

Hogyan kezdjem a szobatisztaságra szoktatást? A yorkiknál ez valóban hosszú ideig tart?

58. Kamillka (válaszként erre: 57. - *Edo*)
2014. márc. 25. 16:36
Igen, ez így van. :-)
57. *Edo* (válaszként erre: 56. - Kamillka)
2014. márc. 25. 15:43
Az Állatorvosi Kamara honlapján olvastam én is a szabályokról. Én Svájcba szeretném kivinni, de azt írják, hogy az EU-s szabályok érvényesek ott is.
56. Kamillka (válaszként erre: 55. - *Edo*)
2014. márc. 25. 15:31

Igen, én is erre gondoltam. Csak az ezzel kapcsolatos dátumokban nem vagyok jártas.


Nagy- Britannián, Írországon, Svédországon, Máltán meg talán Norvégián kívül viszonylag egyszerű a dolog. Elég egységesek is a szabályok.

55. *Edo*
2014. márc. 25. 14:35
Úgy néz ki, hogy jó pár hétig otthon kell majd maradnom vele, mert olvastam, hogy 3 hónapos kor után kell beadatni az első veszettség elleni oltást, majd azt követő 21 nap múlva lehet csak kivinni az országból, illetve bevinni EU-s országba...
54. Kamillka (válaszként erre: 53. - *Edo*)
2014. márc. 25. 14:23
Nincs mit :)
53. *Edo* (válaszként erre: 52. - Kamillka)
2014. márc. 25. 14:01
Jaj nagyon köszönöm a segítséget! Gondoltam, hogy vannak, közelezettségek, de nem tudtam, hogy ennyire komolyan veszik! Mindenképpen felhívom majd őket, nehogy utazás közben probléma legyen :)
52. Kamillka (válaszként erre: 50. - *Edo*)
2014. márc. 25. 13:59

Nincs külön oltási könyv, ha van útleve a kutyának.


Nem elég magában, mert az a fontos ami benne vam... És egy pár hetes kiskutyának nyilván nincsen meg a teljes oltási programja... Az útlevél meg a chip még nem elég önmagában ahhoz, hogy kividd a kutyát az országból.


Mivel kiskutyáról van szó, a veszettség elleni oltás miatt eléggé behatárolt, hogy mikor tudod kivinni az országból. Még mindig vannak EU-n belül is titer köteles országok. Ill köteles vagy paraziták ellen is kezeltetni utazás előtt x időn belül. Van olyan ország is, ahol kérnek az útlevél mellé plusz egy igazolást, hogy nem beteg a kutya. És az sem árt, ha meggyőződsz róla, hogy a chipszáma alatt is te jelensz meg mint tulajdonos.


Érdeklődj a magyar állatorvosi kamaránál- elég segítőkészek és naprakész infót tudnak adni arról, hogy mit kell elintézned/ mire van vagy, nincs szükség. Ha bemondod hogy hová szeretnél és mennyi idős kutyát vinni, akkor legalább ezzel is tisztában leszel. Ha szükséges, én is mindig őket hívom.

51. simple (válaszként erre: 50. - *Edo*)
2014. márc. 25. 13:09
De elég. Ahova vinni szeretnéd, ott kell utána nézned milyen oltásai kell meglegyenek.
50. *Edo* (válaszként erre: 45. - Kamillka)
2014. márc. 25. 12:12

Milyen papírok kellenek egy ellenőrzés során?

Útlevél, oltási könyv, chip nem elég? :O

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook