Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szalvétatechnikához milyen "kezdő csomagot" érdemes vásárolni? fórum

Szalvétatechnikához milyen "kezdő csomagot" érdemes vásárolni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. jan. 23. 19:01
én is olvasgattam,de eddig még csak a gipsz szalvétaképekig jutottam el:)én is kedvet kaptam,viszont nálunk megszünt a kreatív bolt érdeklődés híján,de ha eljutok a nagyvárosba beszerzem a kellékeket,addig jegyzetelek mit kell vennem.....
20. 754c7e07c3 (válaszként erre: 19. - 'szti)
2008. jan. 23. 17:55
Oké, köszi. Írok, ha bele merek vágni. :)))
19. 'szti (válaszként erre: 18. - 754c7e07c3)
2008. jan. 23. 17:54
van még néhány trükk, ha belefogsz üvegbe, majd segítek
18. 754c7e07c3 (válaszként erre: 17. - 'szti)
2008. jan. 23. 17:39

Ó, köszi, nem is gondoltam volna.

A napokban mennem kell a kikába is bohócorrért. Akkor körülnézek. Kíváncsi vagyok, tudok-e hasonlót a tiedhez. Mert pont olyat biztos nem. De, megpróbálom. Feladtad a leckét. :)))

17. 'szti
2008. jan. 23. 17:33
ha üvegre akarsz dolgozni, az ikeás tányérok, gyertyatartók a legolcsóbbak
16. 754c7e07c3 (válaszként erre: 14. - 'szti)
2008. jan. 23. 17:17
Oké, értem. Köszi mégegyszer. :)
15. 754c7e07c3 (válaszként erre: 13. - 'szti)
2008. jan. 23. 17:16

Köszi minden infót. Egyszer én is ügyes leszek. :)) Addig próbálkozom.


Ha van kép én örömmel venném, kitalálásban nem vagyok jó. De, roppant lelkes vagyok. :)))

14. 'szti
2008. jan. 23. 17:00

ja, a lakkot kérdezted én csak legelőször használtam a ragacsot lakknak, aztán vettem inkább, mert nekem valahogy olyan ragadós maradt

ha veszel arra is figyelj, hogy van matt, selyemfényű és fényes is, nehogy meglepődj, ha fényes tárgyat szeretnél és épp matt lakkot vettél

13. 'szti (válaszként erre: 12. - 754c7e07c3)
2008. jan. 23. 16:55

a felületrepesztőt más néven kétfázisú lakknak is hívják, két üveget kell kapnod: az elsőt felkened, megszárad, rákened a következőt és az reped meg, de a repedések csak akkor látszanak, ha belemaszatolsz valamit, én patinát szoktam (aranyat vagy sötétbarnát), de lehet pigmentport is, van aki cipőpasztát használ:-)

a patinát úgy kell használni, hogy rákened a megrepesztett felületre és azután nedves ronggyal visszatörlöd a felesleget, hogy csak a repedésekben maradjon, gyorsan kell dolgozni vele, mert hamar szárad

a tányér az első ilyen nagyméretű üvegem volt, sok benne a hiba, de csak én tudom ;-)

a bókot köszi, megélni nem lehetne belőle, mert annyiért nem hiszem, hogy eladható lenne, amennyiért megérné, így aztán csak ajándékba gyártom

majd keresek még képet és teszek az adatlapomra kedvcsinálónak

12. 754c7e07c3 (válaszként erre: 11. - 'szti)
2008. jan. 23. 16:38

A tányérról meg nem mondtam volna, annyira szép, azt hittem porcelánfilccel rajzoltál rá. (azzal is próbálkozom)


Köszi az infókat, holnap megyek a kreatívboltba, kipróbálom, amiket írtál.

Akkor akrillfesték, és felületrepesztő lakk.


Olyan ragasztót vettem, ami egyben lakk is. De akkor erre mehet a felületrepesztő, és utána megint ragasszam, vagy vegyek sima lakkot is?


Az a tányér nem hagy nyugodni. :))

Simán megélnél ebből. :)

11. 'szti (válaszként erre: 10. - 754c7e07c3)
2008. jan. 23. 12:57

Naszóval:

cserép - ha nem cserépként akarod használni, teljesen jó lesz csak a szalvétával is, ha látszik a minta. nekem is van afrikai mintás szalvim, ami eleve sötét, azt nem zavaraja a cserép sötét színe, ami átüt a vékony papíron. viszont ha növény lesz a cserépben, nagyon hamar le fog ázni, de ha kívül-belül elég alaposan átkened, akár több réteg akrillal, viszonylag sokáig tűri a vizet

szívdoboz - jól gondolod, nincs alapozva, világos nyersfa doboz volt és a teljes felületét beszalvétáztam, de a belsejét kifestettem. amúgy az öregítve van kicsit, felületrepesztő lakkal és aranypatinával

tolltartó - a változatosság kedvéért azt nem alapoztam, hanem pácoltam vizes alapú fapáccal, arra jött a szalvéta és szintén felületrepesztés, sötétbarna patinát kentem a repedésekbe és végül vagy 4 réteg lakk (muszáj volt, mert túl mélyre sikerültek a repedések)

üvegtányér - szintén szalvétatechnikával készült (azért ne kösd fel magad ;-)): pontosan körbevágtam a motívumot, ráragasztottam a tányér külsejére majd arra rostpapírt ragasztottam, és a szélét arannyal festettem, végül lelakkoztam, ezt lakkspray-vel (szóval mindent a tányér külső felén, hogy a belseje valamennyire használható legyen)

ami nagyon fontos bármelyik szalvétatechnikás eljárásnál, hogy minden rétegnek jól meg kell száradnia, mielőtt a következőt rányalja az ember

10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 9. - 'szti)
2008. jan. 23. 11:01

Oké, akkor én lehet elcsesztem nagy igyekezetemben. A cserepet simán lekentem ragasztóval, beborítottam, és ismét lekentem. Nem alapoztam.


No, naplódban láttam egy szivecskés dobozt, egy tolltartót, és tányért. Ha a tányért szalvétával csináltad, felkötöm magam.

Szóval, dobozkát előtte lekented festékkel? Szerintem nem, de már nem vagyok biztos.

Fő kérdés. Hogy csináltad a tányért.

Köszi mindent. Bocsi, sokat tudok kérdezni ám. :)))))

9. 'szti (válaszként erre: 8. - 754c7e07c3)
2008. jan. 23. 08:14

Az akrilfestéknek több funkciója lehet:

1. alapozó

ha világos színű tárgyat szalvétázol, akkor nincs rá szükség, de ha pl. egy cserépre akarsz ragasztani, már alá kell festeni, mert nem látszik a szalvéta mintája különben

2. festék

ha a tárgyadat nem borítod mindenütt be a szalvétával, olyankor szebb lesz, ha a szalvéta alapszínének megfelelő, vagy ahhoz hasonló színnel fested, maszatolod a motívum körül

3. repesztésnél

ha öregíteni szeretnél és köztes repesztőt használsz, akkor két kontúros színű festékréteget viszel fel, a felső megreped és az alsó színe fog látszani a repedésekben – ehhez nem árt gyakorlat


én általában a világosakat is szoktam alapozni, tartósabb lesz

idén, meg tavaly karácsony körüli időszakban a naplómban vannak képek a dekuzott cuccaimról, kérdezz, ha érdekel valami hogy készült

8. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - 'szti)
2008. jan. 23. 06:03
Ennyire nem vagyok kreatív. Azt mire használod? Még most tanulgatom. Elárulod?
2008. jan. 22. 20:37
én vennék egy-két alapszínű akrilfestéket is
2008. jan. 22. 20:27
Egy ecset, egy ragasztó, ami lakk is, és szalvéta. Illetve bármi alaptárgy, pl kukoricásdoboz, vagy egy cserép. De a kreatívboltban lehet kapni kis dobozokat, illetve képnek való alapanyagot. 2000-ből megúszod, és akkor jót vettél, és marad ragasztód későbbre is.
2008. jan. 22. 19:33
azért nem ártana valami alap is, amit díszíthet
2008. jan. 22. 19:31
Tapasztalt szalvétásként mondom. Nem csomag kell. Egy spec ragasztó, egy ecset, a szalvétákat meg maga tudja darabra kiválasztani a kreatívságokat áruló boltban.
3. Juddyt (válaszként erre: 2. - Edb6c38cef)
2007. nov. 7. 22:06
2007. nov. 7. 14:39
Kislányom 11 éves, és annyit olvasott róla, hogy megjött hozzá a kedve. Mi legyen az alapcsomag? (Így elsőre vagyonokat nem szeretnék a boltban hagyni.)
2007. nov. 7. 14:39
Szalvétatechnikához milyen "kezdő csomagot" érdemes vásárolni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook