Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szalagos fánk receptet tud valaki ami bevált? fórum

Szalagos fánk receptet tud valaki ami bevált? (tudásbázis kérdés)


13. Magdi8 (válaszként erre: 11. - Anyuca66)
2009. febr. 10. 18:34
A fánkot csak kézzel szabad kihúzogatni, nem szabad nyújtófával.
12. Magdi8 (válaszként erre: 7. - Neni1)
2009. febr. 10. 18:33
Én is e szerint a recept szerint készítem, annyi különbséggel, hogy egy pohárka rumot is teszek a tésztába, így még annyira sem szívja meg magát olajjal. Ez tényleg nagyon jól bevált recept.
11. anyuca66 (válaszként erre: 7. - Neni1)
2009. febr. 10. 18:10

Így ismerem, némi kiegészítéssel, ez is fontos. A helyiség ne legyen huzatos.

Nem kell sodrófával nyújtani ? Elég a kezünnkel is ? ( az jó mert a lányom elvitte a sodrófát :-)))

10. Saci49
2009. febr. 10. 18:08
Ez az igazi jó recept, én is így csinálom és igazi szalagos lesz.
9. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - 43d02447da)
2009. febr. 10. 18:08
Szia. Nálam a naplómban van 1 szalagos fánk recept, nekem ez vált be.
8. vviki2 (válaszként erre: 7. - Neni1)
2009. febr. 10. 17:46

Én is így ismerem és nagyon finom!!!!


(Az már más tészta, hogy az én villanytűzhelyem nem tud olyan hőmérsékleten működni, hogy normálisan süljön...vagy éget vagy nem sül rendesen...:-(((

2009. febr. 10. 17:21

Az alábbiakban leírt recept nekem bevált. Évek óta csak e szerint sütöm és mindíg finom és szalagos lesz.

Hozzávalók:

1/2 kg liszt, 2 dkg élesztő, 5 dkg porcukor, 5 dkg vaj, 2 tojás sárgája, csipet só, kb 1/2 liter tej, 1 liter olaj a sütéshez.

Elkészítés:

3 dl langyos tejjel, az élesztővel, egy kanál porcukorral, 3 kanál liszttel félsűrű kovászt készítünk. A többi porcukorral a tojássárgát elkavarjuk, az érett kovászhoz adjuk, jól elkevere hozzáöntjük a langyos vajat, a lisztet és annyi langyos tejet, hogy lágy kalácstészta sűrűségű tésztát kapjunk. Fakanállal 20 percig verjük vagy géppel dagasztjuk. A tetejét liszttel megszórjuk, letakarjuk és langyos helyesn jó másfélszeresére kelesztjük. Utána lisztezett deszkára kiborítjuk, kezünkkel ujjnyi vastagra szétnyomkodjuk, vizespohár nagyságú fánkszúróval (én pohárral szoktam) kiszaggatjuk, és gyengén lisztezett deszkán letakarva, még kb. 1/2 órát kelesztjük. Vigyázni kell, hogy túl ne kelljen, mert akkor nem lesz szalagos.

A fánkot középforró bő zsíradékban, egyenletes tűzön sütjük. A megkelt fánk felső része kerüljön a sütéskor alulra. A sütés kezdetén az edényt befedjük, majd ha megfordítottuk, fedő nélkül sütjük tovább. Szűrőkanállal itatós papírra szedjük, porcukorral meghintjük, lekvárral kínáljuk. Legjobb a baracklekvár. De ez már ízlés dolga.

Sok sikert az elkészítéséhez.

2009. febr. 10. 17:06
Ott van az enyém a receptek között!Szalagos fánk néven!
2009. febr. 10. 17:04
Készítsd el a fánkot ahogy a receptet szoktad,és az első oldalt süsd fedő alatt,és szalagos lesz...Sok sikert...
2009. febr. 10. 17:02
köszike:)
2009. febr. 10. 17:01
2009. febr. 10. 17:00
én nem mert minden félét írnak az egyikban hol fél kg liszthez 5 tojássárgája kell hol meg csak egy akkor most mi is a tuti?:Ö)
2009. febr. 10. 17:00
Szalagos FÁNK receptet tud valaki ami bevált?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook