Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szakítás empataként fórum

Szakítás empataként (beszélgetős fórum)


1 2
38. Alnisa (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 2. 10:48

Ugyan ezek az érzéseim vannak....

Anno meg is kaptam, hogy én változtam, nem ő.....

37. Alnisa (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 2. 10:47
Írj már rám privátban légyszíves, szívesen beszélgetnék Veled, ha Neked is van kedved!
2023. márc. 1. 22:21

Lehetne a cím "Szakítás társfüggőként". Soha nem a másikat kell megváltoztatni, hanem a saját viselkedésünket megérteni, majd felelős döntéseket hozni.


24 év sok idő, azt felülírni nem kevés munka lesz, de ha döntöttél, akkor indulj, ne vesztegesd az időd, sem az övét. Az is lehet, hogy hamarabb rendbe teszi az életét, mint te.


Más okból, de én addig totojáztam a válással, míg lebénultam. Aztán megráztam magam, s léptem. A volt férjem kis síránkozás után simán talált párt, s kiderült, hogy nélkülem is életképes.

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2023. márc. 1. 21:13

Az a terhességem, melyből született a gyerekünk, már a harmadik volt. Gyógyszer mellett estem teherbe mindháromszor. Az első kettő terhességemnél még nem volt saját lakásunk, ezért meggyőzött, hogy nem kell még gyerek. A harmadik terhességnél már a saját lakásban laktunk, és attól is tartottam, hogy egy újabb abortusz után nem lehet többé gyermekem.

Úgyhogy ez a "kibulizás" azért nem volt annyira önzőség részemről.

34. Sütikee (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 19:49
Én voltam ebben a helyzetben! Tudom, milyen, én is féltem, hogy mi lesz ha egyedül maradok a gyerekkel, hogyan tudom eltartani magunkat. Aztán egyszer fogta magát, költözött. Ilyen szempontból helyzeti előnyben voltam, mert enyém volt a lakás, így nekem nem kellett mennem sehova. De ha tudtam volna, hogy sokkal jobban kijövök a pénzemből, előbb léptem volna.
33. Sütikee (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 19:41
A lelki terror a legrosszabb! A fizikai sebek begyógyulnak, a lelkiek soha. Tapasztalat! Én biztos nem sajnálnám, közölném a tényeket és lépnék. Van hova mennetek? Vagy hogyan laktok, kié a lakás?
32. andi6020 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 16:25
Mondjuk ha tudtad, hogy nem akar gyereket, mégis szültél, akkor azt tényleg te buliztad ki magadnak.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Libikóka)
2023. márc. 1. 16:08
Mondjuk, ha túl van azon, amit én még nem léptem meg, segítség lehet mentálisan számomra.
30. libikóka (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 15:06
Mit segítene egy másik töprengő?
2023. márc. 1. 14:41

Higyjétek el, fejben már olyan szépen elváltunk. Többször is :-)

Tudom, menthetetlen vagyok, és azt is, csak én tudok ezen változtatni.

Csak gondoltam, olvas olyan, aki esetleg hasonló helyzetben volt/van, mint én.

Tisztában vagyok azzal is, hogy előbb vagy utóbb meg kell történnie a beszélgetésnek. Csak nehéz.

Most talán könnyebb, hogy "beszélek" róla.

2023. márc. 1. 14:15

Félsz a reakciójától? Ezért nem mersz elé állni, és elmondani, hogy így döntöttél?

Lehet, hogy előbb biztosítanod kellene a szétválás feltételeit. Aztán, amikor minden kész, közölni vele. Ha nagyon nem megy, akkor írásban. Tudom, tudom, nem szép dolog írásban szakítani. De megfélemlíteni a másikat sem az.

27. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 13:44

Olvasd vissza, hogy nekünk milyen magyarázatokat adtál, hogy miért akarsz válni. Ebből kell kb. összeállítanod a monológot, amit neki előadsz.


Ha nem mondod el, akkor mindkettőtök értékes idejét csak húzod, elveszed a lehetőséget mindkettőtöktől, hogy új, megfelelőbb párt találjatok, vagy csak egyszerűen boldogabban éljetek.

26. dfc04c70e4 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 12:18

Pedig előbb-utóbb úgyis meg kell neki mondanod, hogy nincs tovább. Hiszen eldöntötted. Akkor meg csak magadat kínoznád, ha még bármeddig is húznád a dolgot. Nem?


Tudom, hogy könnyű kívülállóként azt mondani, hogy ne halogasd, és más benne lenni.

De ha egyszer eldöntötted, hogy nincs tovább, akkor legyen bátorságod elmondani neki, mert az idő húzásával csak magadnak teszel rosszat.

Van, amikor már nincs visszaút.

Hiába vagy te empatikus vele, ha a boldogság messze elkerül.

25. libikóka (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 12:16
Nem az.
24. libikóka (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 12:16
Írd le ,,sokszor,,mit mondanál neki,,addig írd míg a szavak akkor is megragadnak ha épp lefagynál.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Libikóka)
2023. márc. 1. 12:15

Nem nagyon van szándékomban teregetni, csak azért írtam, hogy valamivel könnyebb legyen megérteni azt, hogy tulajdonképpen miért is akarok válni, ha olyan nagy baj igazából nincs is.

Tudom, én voltam a hibás, ezeket a viselkedéseit már akkor nem lett volna szabad elfogadnom, amikor először történtek. Vagy ha igen, most nem kellene felhoznom. Hiszen Ő azt hitte/hiszi, ez a természetes.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Dfc04c70e4)
2023. márc. 1. 12:13

Többször, több szálon próbáltam felgöngyölíteni a problémákat, azt, hogy nekem mi fáj az Ő viselkedésében, de süket fülekre találok. Akkor látszólag megérti, és azt mondja, változtat. Aztán amikor megfeledkezik magáról ismét ott folytatódik minden.

Én döntöttem, de egyszerűen lebénulok, ha színt kellene vallanom. Sajnálom Őt azért, mert nem tud úgy szeretni, ahogy az nekem lenne jó.

21. libikóka (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 12:09

Szerintem ne "teregess"(már bocsánat,,természetesen azt írsz amit akarsz)


Anélkül is lehet válaszolni az adott kérdésre.Sok szerencsét:))

20. dfc04c70e4 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 12:07

Akkor jó volt a megérzésem.

A megalázás nagyobb sebet tud ejteni, mint mondjuk egy pofon. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a pofon vagy bármilyen fizikai bántalmazás helyén való lenne.

24 év házasság után - főleg, ha már (mint írtad) beszélgettetek a problémákról - tudnia kellene, hogy mi a különbség a viccből mondom és a bántás, alázás között. Gondolom, elmondtad neki, hogy téged bántanak a „viccei”.


Nincs az az empátiahatár, ami a megalázást eltűrné.


Viszont döntened majd neked kell, hogyan tovább.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Alnisa)
2023. márc. 1. 12:07

Mi is együtt voltunk/vagyunk, csak amikor megszületett a gyerkőc, évekig nem "üzemelt" apaként, sőt, egyáltalán nem akarta, hogy gyerekünk legyen. Ezt is én "buliztam" ki szerinte. Tehát akkor azzal büntetett, hogy akkor élvezzem én ki minden örömét és nehézségét a gyerekáldásnak.

Ez csak egy szösszenet. De ha valóban szeretnétek egy kicsit nagyobb betekintést nyerni az életemben, hogy miért is gyökér kedves uram, mesélhetek.


Ahogy írod, valóban, külső szemlélődő nem látja, hogy mi megy a falak között. Látszólag álomcsalád, de semmi sem az, aminek látszik.

A Te férjed is picit hajaz egy nárcisztikusra. Mint az enyém is. Csenddel verés. Passzív agresszió.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2023. márc. 1. 12:02
Ha végigolvastad, azért vannak bajok. Olyan bajok, amik másnak esetleg semmiség, de nekem, legbelül nagyot ütöttek, és a sebek a mai napig tátonganak.
17. Alnisa (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 11:57

Lehet én indítottam anonim forumot??? Mintha én írnám le mind ezt. Annyi változással, hogy mi mindig együtt voltunk, tehát a gyerekkel is.

Kintről nem is látják az emberek milyen, mert velük mosolygos, beszélgetős, de otthon....

Ha elmegyek egy céges év végi bulira, egy hétig hallgatok érte, lelki terrort tart.

Vagy pl némasággal büntet, nem szól hozzám.

16. globus (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 11:43
Ha így áll a helyzet, akkor számíthat rá, hogy nem tudja megjavítani. Nem létezik humánusabb módszer a közös megegyezésnél.
15. libikóka (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 11:42

Csak a kérdésre válaszolva (nem boncolgatva az okokat).

Tisztázd le magadban,,,aztán majd vele is,,, hogy mi hogy lesz/ lehet,mármint lakhatás és egyebek.Aztán közöld vele a valót.Egyszerűen .

Ennél jobb út nincs.

14. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 11:37
Mitől gyökér, ha semmi bajod vele?
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Dfc04c70e4)
2023. márc. 1. 11:03

Rátapintottál a lényegre.

A megalázás nagyon megy Nála. Ami szerinte mindig csak vicc. Egy ideig túl tettem magam ezeken a "viccein", de úgy gondolom, ennél azért több tisztelet jár annak, akit szeret az ember. És úgy érzem, talán van még esélyem arra, hogy egyszer valakitől én is megkapjam ezt.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Globus)
2023. márc. 1. 11:01
Nem, nincs senki.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Dad1f54482)
2023. márc. 1. 11:00

Hát, majdnem...

Próbál tenni, de csak annyit, amennyi a komfortzónáján belül van.

Apaként azért vannak elég nagy hiányosságai. (Nem akartam Ádám - Évától kezdeni, de gyerkőc 4 éves koráig nem sok jelenléte volt)

A lelki terror miatt írtam, hogy gyökér. Mert valóban úgy viselkedik. Most mondjam azt, hogy "megszoktam"?? Mert sajnos így van. De a megszokás sosem jó tanácsadó, nem akarok tovább így élni. Ezért döntöttem amellett, hogy külön jobb lesz nekünk.

10. dfc04c70e4 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 10:49

A te esetedben mi az, ami összetart egy házasságot? Mi az, amit úgy érzel, hogy idáig összetartó erő volt, de elmúlt?


Nehéz ám tippeket adni, mert az biztosan nem elegendő egy jó házassághoz, hogy fizikálisan nem bánt, nem iszik, és dolgozik a másik fél. Ez annál sokkal összetettebb dolog.


Esetleg verbálisan bánt? Megaláz? Erre azért gondolok, mert írtad, hogy fizikálisan nem bánt.


Ez megint olyan téma ám, amiben nem igazán lehet tanácsot adni. Sok olyan fórum van, ahol nem ismerjük a másik fél verzióját, csak egyoldalúan, a „panaszos” részéről tudunk meg bizonyos infókat.

De ha több mindent elárulsz, talán előbbre jutsz néhány tanáccsal. Talán.

9. globus (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 10:36
Van valakid? Mást szeretsz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook