Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szakítanál, ha nagyon sokat dolgozna? fórum

Szakítanál, ha nagyon sokat dolgozna? (beszélgetős fórum)


1 2
53. lapbarna (válaszként erre: 33. - Lewisc)
2018. dec. 17. 15:30
Te vagy Nagycsaládos?
2018. dec. 17. 15:28
nem, mert a családért dolgozik
51. birebora (válaszként erre: 33. - Lewisc)
2018. dec. 15. 18:55
Ne az utcára menjen hanem dolgozni. Az nem játszik? Az fel sem merül? Otthoni semmittevés vagy utca, egyéb opció nincs?:) Nyugdíja, betegbiztosítása van, lesz? Ha veled történik valami biztosításod van? Eltartod egész az ítéletnapig?:)
2018. dec. 15. 18:04
Az, elküld ilonába.
49. birebora (válaszként erre: 33. - Lewisc)
2018. dec. 15. 17:54

Miért engedted, hogy ne dolgozzon?

Mióta nem dolgozik? Hány éve?

Vissza kell küldeni dolgozni.

2018. dec. 14. 16:16
Csak a munka miatt,dehogy is.Addig sincs vele gond,legalább dolgozik:)))))
47. hornyak23 (válaszként erre: 46. - Pasionella)
2018. dec. 14. 13:45
Jó olvasni, nekem pont ezek a dolgok tűntek el 7 hónapja már teljesen a kapcsolatból...
46. Pasionella (válaszként erre: 44. - Hornyak23)
2018. dec. 14. 13:18

Vannak közös programjaink, mindig megyünk minden héten valahova, mozi, fürdő, sétálni, vacsizni. Minden nap nyilván nem, mindketten dolgozunk, sokszor csak arra vágyunk, hogy hazamenjünk és összebújva tv-t nézzünk. Mindig igyekszünk közös élményeket gyűjteni, szép időben kirándulunk stb... de sem minden hétvégén, viszont valahogy mindig csinálunk valamit :-) sosem éreztem annak a hiányát, hogy nem.

Előző kapcsolatomban hiányoltam sok mindent de akkor jóval fiatalabb is voltam, de az teljesen más tészta is volt, az ex inkább a számítógépet nyomkodta egész nap munka után mint hogy velem töltsön több időt.


Minden nap azért nem lehet menni :-) nem is lehet minden nap elvárni senkitől sem. Még az elején ok...de azért 2 év után szerintem már teljesen rendben van ha heti egyszer elmentek valahova, otthon is lehet minőségi időt tölteni együtt szerintem.


Nekem szerencsém van mert a párom ha látja rajtam mehetnékem van akkor kitalál valami programot, mégha nincs is kedve hozzá, igaz mi csak napi 8 órát dolgozunk ahogy a legtöbben. De Ő más tészta, Ő helyenként nem úgy viselkedik mint az átlag férfi és nem akarok én senkit sem ledegradálni de nagyon figyelmes még ennyi év után is igyekszik meglepni, kedvemben járni, és sokszor fontosabb neki az én boldogságom mint bármi más. Segít otthon, kiveszi mindenből a részét, igazából nem panaszkodhatok rá egyáltalán de Ő más, akik ismerik vagy ismernek minket mindenki nagyon szerencsésnek tart és én is magam, hogy ilyen férfival vagyok együtt :-)

45. sanyinak (válaszként erre: 37. - Hornyak23)
2018. dec. 14. 13:12

Még ha veled is alapít családot, nem biztos, hogy boldog leszel egy olyan kapcsolatban, ahol csak kevés időtök van egymásra.


Milyen sikerélményei vannak a vállalkozásában? Van rá remény, hogy a jövőben kevesebb energiával is képes lesz továbbvinni azt?

44. hornyak23 (válaszként erre: 43. - Pasionella)
2018. dec. 14. 13:08
Akkor nálatok hogyan telik a közös idő töltés? 😊
43. Pasionella (válaszként erre: 40. - Hornyak23)
2018. dec. 14. 11:59

Kölcsönösen nem bíztok egymásban...


Ezen kívül én úgy látom nagyjából már felvázolta miért csinálja...


Neked leginkább hiányoznak a randizásaitok, a közös élmények, a kapcsolat eleje és izgalma...

Volt ebben részem, hiányzott, ez kapcsolatfüggő szerintem. Hogy ne laposodjon el nyilván kellenek közös programok. Mostani kapcsolatomban már lassan 7 éve vagyunk együtt mégsem érzem azt ellaposodott pedig nyilván a kezdeti izgalom átalakul de nem zavar.

Már nem vágyom a régi ismerkedős randikra, izgalomra, így tökéletes ahogy van.

23 évesen viszont én is izgalmakra vágytam, tűzre stb...

Most is van tűz nem arról van szó de nem ábrándozok arról milyen jó volt a kapcsolat elején.

42. PöttyösPanka (válaszként erre: 37. - Hornyak23)
2018. dec. 14. 11:30
Semmiképp se várj otthon. Neked sem árt beszállni a jövőtök építésébe. Ha a tanulással, hogy később jobb kereseted legyen, akkor azzal, ha akár csak részmunkaidős állással, akkor azzal, ha meg mással nem, legalább azzal, hogy támogatod, esetleg meleg vacsival varod haza. A jövő sosem biztos. Még a házassági anyakönyvi kivonat sem garancia arra, hogy együtt fogtok maradni. De arra nem lehet kapcsolatot építeni, hogy mi van, ha elhagy.
41. apeeng (válaszként erre: 27. - Dd9dec5381)
2018. dec. 14. 11:27
nálad a pont!
40. hornyak23 (válaszként erre: 36. - Pasionella)
2018. dec. 14. 11:22
Igen sokszor beszéltem vele erről, mivel én elég sokat veszekedtem vele az elmúlt 7 hónapban. Volt majdnem szakítás is emiatt , de mindig el mondta, hogy nagyon szeret engem és nem igaz, hogy nem lehet még értenem, hogy értem is teszi, hulla fáradtra dolgozza magát és el hihetem, hogy nem csak saját maga miatt teszi, illetve mivel voltunk október végén hosszú hétvégén szerintem ő úgy gondolja ez most mondjuk nyárig ki tart 😁viszont mielőtt össze jöttünk ő sokat udvarolt nekem évekig, én pedig fiatal voltam mindig át vertem, le mondtam a randikat stb, de ez 16 17 18 éves koromban volt.. ő pedig mindig azt mondja honnan tudja biztosra, hogy nem lépek le hirtelen valami hapsihoz, úgyhogy azthiszem ez is közre játszik..
39. Érdekes73 (válaszként erre: 37. - Hornyak23)
2018. dec. 14. 11:17
Nem bízol benne...
38. dd9dec5381 (válaszként erre: 37. - Hornyak23)
2018. dec. 14. 11:15

De mi ez a hülyeség, hogy te vársz meg otthon ülsz? Építsd az életed, haverkodj, legyenek hobbijaid.

Én ebben látom a fő gondot, hogy életképtelen vagy nélküle.

Sosincs semmire biztosíték, elhagy-nem hagy, mi lesz.

37. hornyak23 (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2018. dec. 14. 11:10
Inkabb úgy értem, hogy dolgozzon oké reggeltől, estig viszont ha nem maradunk együtt, esetleg ő szakít velem, és én türelmesen vártam évekig,hogy érje el a céljait de aztán találjon vissza hozzám és végre töltsön időt is velem, ez a pár év meg el úszott azzal, hogy én otthon vártam.. Ő meg végül mégsem velem alapít családot pl. Habár soha nem volt hűtlen ember, igazából amíg nem lett ez a vállalkozás neki folyton velem volt mindig mindenhova közösen mentünk, nagyon szép emlékeim vannak róla azokból az időkből,de mégsem tudni mit hoz az élet..
36. Pasionella (válaszként erre: 31. - Hornyak23)
2018. dec. 14. 11:07

Teljesen más igényeitek vannak az élettől és egy párkapcsolattól is de ez adódhat pusztán abból, hogy te a 20-as éveid elején vagy Ő pedig már lassan a 30-as évei elején.

Tudom milyen ha elhanyagolnak csak nem mindegy miért.

Próbáltad ezt vele egyébként őszintén megbeszélni? Hogy hétvégén csináljatok legalább közös programokat?

Azt sem ártana tisztázni mert sok mindenből az derül ki jövőtök bizonytalan, hogy veled képzeli-e a jövőt és hogyan.

Ha végképp nem tudtok kompromisszumra jutni akkor jobb ha elengeditek egymást és mindenki megy a saját útjára szerintem, ez esetben az ellentétek nem tudják egymást vonzani.

35. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Hornyak23)
2018. dec. 14. 11:05
Pont az, ami akkor is fenn fogja tartani, amikor tényleg nem lesz egymásra szinte semmi időtök, mert ha épp van egy szabad fél órád, azt inkább alvásra fordítod, mielőtt még felébred a baba. Nem lehet örökké közös romantikus programokkal egyben tartani egy kapcsolatot, mert sajnos ebben a világban nincs rá idő. Ha meg tényleg csak ez tart össze két embert, akkor ők nem illenek egymáshoz.
34. Lávli (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2018. dec. 14. 11:04
Nekem úgy jött át, hogy nem hangzott el: közös jövőt tervezek veled, kettőnknek vennénk házat, ehhez sokat kell dolgozni. Márpedig ezt én is fontosnak tartanám. A közös célokat, terveket, nem csak úgy lenni a semmiben, aztán ki tudja, mi lesz 5 év múlva, ahogy írod is.
33. lewisc (válaszként erre: 26. - Birebora)
2018. dec. 14. 11:02

Naná, hogy megérdemlem.


De mit csináljak? Hagyjam el? Menjen az utcára? Szerezzek egy másik anyát a gyerekeknek?

32. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - Lávli)
2018. dec. 14. 10:59
Nekem kicsit úgy jött át, hogy na jó, esetleg megengedem neki, hogy sokat dolgozzon, ha biztos lehetek benne, hogy nekem veszi azt a házat. De biztos csak nem volt túl szerencsés a megfogalmazás.
31. hornyak23 (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
2018. dec. 14. 10:57
Nagyon elgondolkodtató amit írtál, és teljes mértékben igazad is van. Viszont az még mindig nem tiszta, hogy mire a család alapításhoz kerülnék a ffival, mi fogja a szerelmet fenntartani, és a kapcsolatot ha este haza ér vacsorázik és mindig elalszik a faradtsagtól, és nincs soha ideje semmire sem rám, de még a szüleihez sincs ideje soha elmenni, semmi?
30. Lávli (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
2018. dec. 14. 10:55
Ez nekem egyáltalan nem hangzott számítóan. Sokkal inkább a nem tisztázott közös célokról és a bizonytalanságról szól, mint ahogy az egész fórum is.
29. birebora (válaszként erre: 27. - Dd9dec5381)
2018. dec. 14. 10:40

Hjah, ne unatkozz!:)


Mármint nem te ha nem a fórumindító:)

28. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Hornyak23)
2018. dec. 14. 10:40

"Honnan tudjam értem teszi-e, nem nekem fogja venni a házat.."


Ez kicsit sem hangzik számítóan.


Rendben, hogy tanulni akarsz, és élményeket szerezni, de gondolj bele, hogy amikor majd 5 év múlva majdnem 30 évesen kijössz az egyetemről, mit szeretnél, mi várjon? Egy jó egzisztenciális alap a családalapításhoz, vagy akkor akarsz nekilátni a nulláról összekaparni egy lakásravalót? Utóbbi azért nem két hónap. Simán lehet, hogy ott állsz majd közeledve a 40-hez, és nézed, hogy az összes korodbeli a második, harmadik gyerekét ringatja, te meg még mindig anyucinál élsz, mert huszonévesen többre tartottad a szórakozást, mint a jövődet. Nem akarlak ezzel vádolni, nem biztos, hogy ilyen vagy, csak gondolkozz el ezen.

27. dd9dec5381 (válaszként erre: 25. - Hornyak23)
2018. dec. 14. 10:33

Akkor találj egy magadéhoz hasonló életvitelű srácot, akivel esténként eljárhattok, ilyesmi. 23 évesen én is buliztam, jöttem-mentem, hátizsákkal jártuk az országot,közben dolgoztam.

Nem az a baj hogy közös programra vágysz, hanem hogy veszekszel egy emberrel, aki 30 évesen rendesen hajt és céljai vannak. Neked egyelőre tényleg még valami himi-humi pubigyerek való,gondold át mit vársz egy kapcsolattól.

És tanuld meg egyedül lekötni magad.

26. birebora (válaszként erre: 23. - Lewisc)
2018. dec. 14. 10:32

Nem, nem jó.


De miért nem dolgozik a mai világban az asszony?

Annyit keres a férj, hogy eltartja? És ő otthon van?

Mindent te veszel neki? A ruhát, cipőt, kaját, még a tamponját, parfümjét is?


Persze, hogy rámegy az egészséged, az asszony meg otthon unatkozik, chatel, fész, insta, stb. Ismerek ilyet.


Az ilyen férfi meg is érdemli. A nő meg ezt kihasználja. Teheti? Teheti. Ennyi.

25. hornyak23 (válaszként erre: 11. - Bless the child)
2018. dec. 14. 10:12
Tanulok, gyakorlatra járok, kapok érte ösztöndíjat nem tart el, viszont ő ragaszkodik ahhoz, hogy az autót amivel járok tankolja és a Telefonszámlát rendezi, de én ezt soha sem kértem tőle . De én otthon vagyok már délután 3 után, és hétvégén is folyton otthon ülök. Májustól rendes állásban leszek, lesz, hogy éjszakázok, dolgozni fogok unnepekkor stb illetve ha fel vesznek szeptembertől egyetemre is megyek. Nem akarok tőle függni, viszont én nekem még szükségem van a tanulásra. Én szeretem őt, és vele szerettem volna tervezni a jövőm, de úgy érzem amikor régen sok közös programom volt vele akkor sokkal jobb volt a kapcsolat, mint most, hogy csak este látom vacsorázik és alszik. Honnan tudjam értem teszi-e, nem nekem fogja venni a házat.. Én csak újra akarok közös időt vele de ő sem érti meg..
2018. dec. 14. 09:37

Ha valaki hozzászokik, hogy a napjait szinte csak munkával tölti és nem marad szabad ideje a párjára, családjára, akkor előbb-utóbb tönkremegy a kapcsolata, sőt az egészsége is.

Persze van, akinek a munkája a szerelme.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook