Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szabadkai piac vélemények? fórum

Szabadkai piac vélemények? (beszélgetős fórum)


27. timycat (válaszként erre: 26. - Hattori)
júl. 17. 18:44
Én még olyat nem találtam legal üzletben, de biztos rossz helyen kerestem.
26. Hattori (válaszként erre: 24. - Timycat)
júl. 17. 16:34
Olcsó, jó, de nem márkás dolgot itthon is lehet venni.
júl. 6. 23:52

Jaaaa Szerbiába a környékünkről sokan járnak át házfelújítás kapcsán, szép és jó minőségű anyagokat vesznek az itthoni árnál jóval olcsóbban és a következő vásárlásnál az ÁFA-t is visszakapják.


Arról nem beszélve hogy vannak termékek amik itthon, vagy EU-ban az eu-s szabályok miatt már nem is kaphatóak Szerbiában meg igen, a határon meg nem különösebben vegzálják a népet.

24. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 6. 23:49

Régen sokat jártunk, voltak lent ismerősök, varrodások, sok minőségi cuccot lehetett venni, nemcsak gagyit.


Anno rengeteg háztartási cuccot, vagy épp CD-t hoztunk lentről. Teljesen jó minőségűek voltak.


A rizses csokijuk, banán csokijuk, rum-puncs kihagyhatatlan volt, vagy a szerb "napraforgó" kenyér. Idővel ezek minősége elromlott. 😕


A szerb ruhásokat leuralták az "egyéb származásúak" és ők cseppet sem "fogyasztóbarát" hozzáállásúak, az áruval is többször volt probléma. De biztos vannak még helyek ahol lehet jót kapni, de mi évek óta nem voltunk lent.


A török cuccokra viszont adnék még egy pozitív értékelést, messze jobb minőségű az anyaga mint az eredeti, amiről koppintották, tartósabb, jobb érzés hordani is azt az anyagot amit használnak, kényelmesebb, de tény az összes koppintásnak ugyanaz az anyaga, varrása, csak más logót tolnak rá. 😂

Én nem a koppintásért hordtam őket hanem az anyagáért, előny volt ha nem logózták fel. De már ezt sem veszem, találtam török márkát ami megállja a helyét bárhol, csak nincs felkapva, de árban már az sem olcsó.

23. Hattori (válaszként erre: 21. - Bibeszál)
júl. 6. 22:45
Ilyen mű török cuccokat itthon is tudsz venni piacon is, vagy a Lidlben.
22. Bibeszál (válaszként erre: 5. - Corinna.)
júl. 2. 10:25
Nagyon jó megfogalmazott leírás.🤗👍
júl. 2. 10:16

Sziasztok.

2 hete voltam kint vásárolni. Nekem speciel vannak ahogy írják az oldalon mű márkás pólóim páromnak is több tucatnyi. Mind török től vásárolt jó minőségűek.

Nem szégyellem hordani. Miért is kéne szégyellni? Van eredeti márkás pólóink is de semmivel sem különb az anyaga és a felirat is ugyanolyan rajta, összehasonlítás kedvéért írtam azoknak akik csak kommentelik

a hülyeséget és nem a valóságot mutatja.

Írók példát is. Márka boltban vásároltam cipőt és szabadidő szettet. Képzeljétek 2 alkalommal vettem fel és már bolyhos lett az anyaga. Úgynevezett márkás Cipő ről annyi hogy szét foszlott a cipő hálója, varrása már 6 óra hordása után. Elmentünk vissza a márka üzletbe és vittük magunkkal amit ott vettünk.Váltig

állította hogy ez eredeti árú és nem bovli. Még neki állt feljebb és üvöltözött velünk. Aztán mikor közöltük vele hogy elvisszük a fogyasztó védelemhez bevizsgáltatni akkor más reakciót váltott és lám láss csodát vissza adta a pénzünket és az árút eltette. Egyszóval honnan lehet tudni hogy eredeti vagy nem? Mindenki ott csal ahol ahogy lehet Pedig eredeti cimke volt rajtuk. Szóval erről ennyit. Nesze márka bolt. 2 hete mentünk ki vásárolni autóval semmi fekete zsák nélkül. Simán át engedtek bennünket szokásos ellenőrzés után. Mi magunknak vásárolunk különböző dolgokat ami olcsó és megéri kint megvenni. Van rengeteg árú lehet válogatni bőven.

Hazafelé minden egyes alkalommal be térünk a határdiszkontba és na ott érdemes vásárolni bőven, mert a papír keztőrlő tekercs sokkal olcsóbb mint itthon bárhol. Wc papír, tusfürdő,sampon, hajfesték, és

sorolhatnám. Csecsemőknek különböző dolgok is jóval olcsóbb. Teheted nézz körül jól és minent is betudsz vásárolni úgy hogy spóróltál nem kevés pénzt. Mi megyünk vesszük 3 havonta ami kell és fogy. Érdemes oda utazni az biztos.

A piacon drágább mert ott hasznot is húz az árúkon.

20. Hattori (válaszként erre: 17. - Corinna.)
2023. nov. 28. 15:54

Lidliben, Aldiban is van olcsó ruha.

Piacon meg mi a garancia, hogy nem vernek át?

19. Titkoskert (válaszként erre: 18. - Corinna.)
2023. nov. 28. 14:30

Értem, erre gondoltam, csak nem akartam elhinni, arra gondoltam nekem vannak morbid gondolataim.


Köszönöm a válaszod!

18. Corinna. (válaszként erre: 15. - Titkoskert)
2023. nov. 28. 14:20
Volt erről szó sok helyen, hogy csak egy morbid riogatás, hogy ez kell, de többen arról számoltak be, hogy a rendőr kéri, ezért nálunk szokott lenni. Nem nagyon feszegetném itt a témát, de az elsősegélydoboz mellé kérték régebben. Így valószínűleg érted, miért. :/
2023. nov. 28. 14:16

Köszönöm, hogy ilyen kedvesen -úgymond- "mellém álltatok" a kellemetlenkedő hozzászólás kapcsán.

Először általánosságban fogalmaznék meg egy röpke gondolatot ezzel kapcsolatban:

Sajnálatos az, hogy legyen itt szó bármilyen témáról, mindig van 1-2 megmondó ember, aki szeret odaszúrni a másiknak. Már korábban is hangot adtam annak (és továbbra sem értem), hogy miféle örömet lel abban bárki is, ha ilyet tesz?! Mondjuk Hattori kommentje itt még nem annyira vészes, mint azok, amiket máshol olvasok. Ám mégis felmerül bennem a kérdés, hogy ha ő maga elmondása szerint középosztálybeli és elvileg tehát igyekezett azt sugalmazni, hogy nem néz le másokat , mégis hogy született meg az elméjéből mégis ez a gondolat, és miért érzett késztetést arra, hogy nekem válaszul ezt leírja ebben a stílusban? Komolyan érdekelne!

Meg aztán, ha még kötekedni akarnék: a te "köreidben"? Nekem nincsenek köreim, én ember vagyok. Ahogy te is, meg az is, aki egy felhőkarcoló legmagasabb szintjén egy bőrszékből irányít , vagy éppen az, aki az aluljáróban kéreget. Ez az egy kör van. Szerintem.

16. Titkoskert (válaszként erre: 7. - Hattori)
2023. nov. 28. 14:08

Jó, te ne menj ilyen helyre vásárolni.

Nagyon egyszerű vagy, mint a faék, miért bántasz meg mást? Jobban érzed most magad?

Más meg rajtad nevet, hogy a köreidben nem tud segíteni senki, pl. mennyibe kerül egy felújítás?

15. Titkoskert (válaszként erre: 5. - Corinna.)
2023. nov. 28. 14:05
A fekete zsák miért kell? Még nem is hallottam.
14. Flóra76 (válaszként erre: 12. - Hattori)
2023. nov. 28. 13:20

Arra értettem, hogy kiröhögöd a műmárkásat.

Nekem sincs de nem röhögöm ki.

13. libikóka (válaszként erre: 9. - Hattori)
2023. nov. 28. 13:20
Értelek,,ha ezt így írod először akkor sokkal jobban hangzik.
12. Hattori (válaszként erre: 11. - Flóra76)
2023. nov. 28. 13:18
Többre tartok egy sima, tiszta, egyszerű ruhát, mint egy műmárkásat. (Nekem sincs Guccim, nem is lesz)
11. Flóra76 (válaszként erre: 9. - Hattori)
2023. nov. 28. 13:15
Felszínes vagy!!
10. Hattori (válaszként erre: 9. - Hattori)
2023. nov. 28. 13:12
Mondjuk sima original feltűnő logós divatcuccot SEM vennék.
9. Hattori (válaszként erre: 8. - Libikóka)
2023. nov. 28. 13:12

Nem a felsőosztályba tartozom sajnos.

Középosztály.

Nagyon lerí valakiről, hogy tuti kamu Gucciban ül a 3-as villamos.

Ha meg véletlenül eljut a hamis Guccis felső körökbe, na ott veszik le igazán.

Mondjuk sima original feltűnő logós divatcuccot vennék.

8. libikóka (válaszként erre: 7. - Hattori)
2023. nov. 28. 12:37
Ez nem volt szép🙄
7. Hattori (válaszként erre: 5. - Corinna.)
2023. nov. 28. 11:34

replika márkás cuccok (ruha, cipő, táska, parfüm, autós felszerelések)



Az én köreimben az ilyeneket kiröhögik.

6. barai (válaszként erre: 3. - Józsibirka)
2023. nov. 28. 11:28
Mindenféle! :)
2023. nov. 28. 11:17

Voltunk már többször is. Van sok minden, főként a replika márkás cuccok (ruha, cipő, táska, parfüm, autós felszerelések) miatt járnak sokan. Ezek ára az eredetihez képest 40-50%-al olcsóbb. Minőségük természetesen az árral arányosan gyengébb. Esetleg érdemes a török melegítőket keresni, a hátsó csarnokban árul egy pasi kifejezetten jó minőségűeket, elmondása szerint ő varrja, hímezgeti őket. Ezek érezhetően nehéz esésű, nem bolyhosodó pamut + elasztán anyagból vannak, több évet is kibírnak akár.

Vannak háztartási eszközök, játékok is, de az első csarnokban van tisztítószer, édesség, fűszerek, egyéb drogériás termékek is. (Ja, hátul van egy kis zöldség-gümölcs, házi kézműves termékes rész is, de mi ott nem szoktunk vásárolni semmit - a magyar minőségben jobban bízok.)

Ha csak 1-2 dologra lenne szükséged, akkor azt mondom, nem érdemes odáig elkocsikázni. Max. csak úgy, ha azt mondod: kirándulsz egyet arra. (A környéken a Palic-i tóhoz érdemes elnézni, esetleg az állatkertbe. Ezekre a helyekre is tavasszal vagy nyáron.)

Egyébként többen járnak ki a piacra, és árulják itt-ott, internetes oldalakon ezeket a termékeket kis haszonnal. Szóval , ha kirándulni nem akarsz arra, akkor inkább vásárolj tőlük.

Határátkelés gördülékeny, néha várakozós, de az autót érdemes felkészíteni a helyi előírásoknak megfelelően (matrica, fekete zsák, hólánc, stb. legyen). A piac melletti fizetős parkolóban érdemes letenni az autót. A piacon Euro-ért, Ft-ért is lehet vásárolni, de figyelni kell, mert elég érdekes árfolyamokon váltogatják. ;-)

2023. nov. 28. 10:55
Egyszer voltam, többször nem fogok.
3. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. nov. 28. 10:50

Mik vannak ott?

Pl,


Ott is, Olyan mindenféle?

2023. nov. 28. 10:49

Nem.

Nem.

2023. nov. 28. 10:40
Voltál már? Tervezel menni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook