Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svédországi magyarok topicja! fórum

Svédországi magyarok topicja! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
5307. Joshx (válaszként erre: 5305. - Bacskai Tamara)
2014. ápr. 4. 01:35
En nem akarok belekotyogni mert nincs gerekem de ha mindketten magyarok vagytok es ugye a gyerek is magyar lesz es esetleg vannak magyar papirok nem egyszerubb MO.-n szulni? Hazamennetek majus elejen vagy ha a ferjed dolgozik akkor csak te es nyugiban megtudnad szulni a gyereket. En ezt tennem. Söt repulovel csak 1 iranyba kellene a babaval jonnod vissza Svedbe ami nem elhanyagolhato.
5306. virag32 (válaszként erre: 5305. - Bacskai Tamara)
2014. ápr. 3. 20:42

Magyar állampolgár lesz, és ezt szerintem otthon kell főleg intézni.

Ha itteni Personnummeretek van és biztosítva vagytok, akkor a babának is feltétlen meg kell csináltatni az EU-kártyát a Försäkringskassannál. Ezenkívül fényképes személyi igazolványra vagy útlevélre van szüksége, amit, ha nem vagytok svéd állampolgárok, a stockholmi konzulátuson tudtok megcsináltatni.

2014. ápr. 3. 17:34

Sziasztok!Tudna nekem az ugyben vki segiteni,hogy ha mäjusban tervezett a szules elöreläthatoan,akkor a babänak mit kell elinteznunk,hogy utazhasson velunk repulön?Hazalätogatnänk Magyarorszägra.Ezenkivul az EU kärtyät meg kell igenyelnunk neki,vagy mit kell tennunk,hogy ha szukseg van rä-otthol is ellässäk egeszsegugyileg.?

Esetleg olyat is hallottam,hogy mivel mindketten magyarok vagyunk(szulök)a kicsi automatikusan magyar ällampolgär is lesz-vagy esetleg ezt is intezni kell?

5304. Hzsu
2014. ápr. 3. 09:45
Az Apam egyszer megcsinalta,hogy volt egy kis lyuk az ablakkereten es ott bevezetett egy madzagot amit elötte a faagra kötött ra.Aztan amikor latta h Cinege helyett Vereb eszi az altala kipakolt kajat,iszonyatosan elkezdte rangatni a madzagot!es közben karonkodott.Azota is ezen röhögök!:):):)elnezest az allatvedöktöl:):)
5303. Joshx (válaszként erre: 5295. - Hzsu)
2014. ápr. 2. 22:35
Az a baj,hogy nincs baj tehat az ember kreal maganak :) Na de tenyleg ezek a kis komak mostansag a sirba kergetnek. Minden reggel rajuk ebredek aztan elzavarom oket egy ablaknyitassal majd 10 perc fel ora es megint itt vannak. Veszek egy madaretetot holnap es telivagom kajaval majd a haz tuloldalara ahol a förråd van oda kiteszem. Remelem nem jonnek az ablakomhoz. :)
5302. Hzsu
2014. ápr. 2. 21:44
Eppen ma reggel szult meg a növerem nyiregyhazan.es ö is csak akkor mehetett be, amikor mar 5 perces fajasai voltak.de ö egyaltalan nem banta...legalabb addig skypon beszelhettem vele.:)nyugodt környezetben keszulhetett fel a szulesre.
5301. virag32 (válaszként erre: 5300. - Bacskai Tamara)
2014. ápr. 2. 17:52
Persze,a számot megadják.Nem,a saját barnmorska nem vesz részt a szülésben,ő csak a terhességet viszi végig.
5300. Bacskai Tamara (válaszként erre: 5299. - Virag32)
2014. ápr. 2. 17:25
A Barnmorskanak szoltäl telefonon,vagy egyenesen a diszpecsernek?a telefonszämot megadtäk neked,vagy magad deritetted ki?
5299. virag32 (válaszként erre: 5298. - Bacskai Tamara)
2014. ápr. 2. 15:04

Sajnos nem tudom, Magyarországon hogy van.

Itt általában mindenki külön szobában szül, nem kell előre kérni. Igen, így van, fel kell hívni a diszpécsert, ha elfolyt a víz, és ő irányít el az éppen szabad kórházba (már ha több van a környéken, nálunk kettő van.) Ő mondja meg, hol van szabad hely éppen, és oda kell menni. Nekem nem voltak fájásaim, anélkül folyt el a víz, így indíott szülés lett, ami végül császárral végződött.

Annyiban más a helyzet itt, hogy ha fájás nélkül megy el a víz, három teljes napot várnak az indítással, míg otthon asszem csak valami 12 órát. Én maximálisan elégedett voltam az ellátással, olyan színvonal volt, mint otthon egy luxuskórházban.

5298. Bacskai Tamara (válaszként erre: 5297. - Virag32)
2014. ápr. 2. 13:51
Tudnäl abban tanäcsot adni,hogy mire keszuljek fel esetleg-ami mäs Magyarorszäghoz kepest?Azt hallottam,csak 5 perces rendszeres fäjäsoknäl,vagy verzessel lehet bemenni.Mennyivel elötte kell mondani,vagy kerni a csalädi szobät ?stb.
5297. virag32 (válaszként erre: 5296. - Bacskai Tamara)
2014. ápr. 2. 12:14
Én Göteborgban szültem decemberben,nekem bejött. :-))
5296. Bacskai Tamara (válaszként erre: 5293. - Virag32)
2014. ápr. 2. 10:23
Ältaläban is jo,de Lundrol szuper lenne valami info,mert mäjusra värjuk a babät es csak magyarorszägi tapasztalataim vannak eddig.-Köszi!
5295. Hzsu
2014. ápr. 2. 08:18

Ha jol tudom az a cinege es azt mondja hogy nyitnikék.:):)en egy erdö mellett lakom es rengeteg van itt is belöle,de en szeretem öket.De ha idegesitenek akkor csald el öket valahogy. Pl rakjal nekik kajat oda ahonnan nem hallod öket.Ök mindent megesznek.pl a megmaradt kenyeret is kidobhatod nekik.


De hogy neked mekkora problemaid vannak?!?!:):):)

5294. Joshx
2014. ápr. 2. 01:54

Megkerdezem hatha. Talalkozott mar valaki talgoxe-vel? Pici sarga, fekete kek szinei vannak es kurv@ra idegesito :)

Lassan 1 honapja nemtudok aludni mert rosszabb mint egy ebreszto ora. Minden marcius es aprilis igy telik el hajnalban bolondokhaza van....

Nesze neked termeszet. Visszasirom a varost..... :)

Van valakinek otlete,hogy hogyan tudnam a kis komakat a hazam melletti farol tavoltartani? (persze pont a haloszoba ablaknal van 1-2 fa) hurra.....

5293. virag32 (válaszként erre: 5292. - Bacskai Tamara)
2014. ápr. 1. 14:28

Szia!

Mire vagy pontosan kíváncsi,a Lund-i szülésekre,vagy csak úgy àltalában? :)

2014. ápr. 1. 10:23
Sziasztok!Most talältam rä erre a forumra,amin ek nagyon örulök.Tavaly oktoberben költöztem ki a päromhoz ket elözö häzassägpombol szuletett kisfiammal,akik mär itt järnak iskoläba es oviba.Most mäjusban fogok Ludban szulni-esetleg ezzel kapcsolatos tapasztalatokkal rendelkezik-e vki-azt nagyon megköszönnem.Egyebkent Arlövben elunk-Malmö mellett.
5291. Joshx
2014. ápr. 1. 01:55
Annyira sajnalom. Ertelmetlen halal sok idiota miatt. En mondjuk ruhellem a focit lehet ezert nemtudom megerteni a sok primitiv idiotat akik ilyen miatt osszebalheznak.
5290. Hzsu
2014. márc. 31. 14:16
A Djurgårdeni csapat szurkoloi allatok!en minden Helyi meccsen ott vagyok,de ha ök jönnek akkor fokozott a biztonsag....egyebkent az lsszes többi mexcs higetetlenul bekes es hangulatos.rengeteg gyerek van a lelaton!(magyarorszagon ez elkepzelhetetlen)szomoru ami törtent..remelem nem veszik el a kedvemet attol hogy meccsekre jarhassunk...legalabb itt ne!
5289. Joshx
2014. márc. 31. 01:34

Ma elkezdodott a Sved foci bajnoksag. Az eredmeny : 1 halott :(

Helsingborg-Djurgarden meccsen irdatlan nagy verekedes meg a palyara is bement a tomeg.....1 ember anntira sulyosan vagtak fejbe uveggel,hogy az meghalt.

Mi lesz ebbol az orszagbol? :(

5288. Hzsu
2014. márc. 29. 14:23
Es az esik a legjobban,amire egyaltalan mem is szamitottal!:):):)Szep hetveget mindenkinek!
5287. virag32
2014. márc. 29. 09:11

Oppá!!!!!! Most néztem meg, de nagyot tévedtem!!! :) Hát ez jól fog jönni egy kisbaba mellett. :))


Gud bevara Skatteverket!!!!! :)))

5286. virag32 (válaszként erre: 5284. - Hzsu)
2014. márc. 29. 09:01
Ahhhh,a régi szép idők,amikor 18 000-et kaptam vissza....Idén asszem egy kanyit se fogok. :-((
5285. Joshx (válaszként erre: 5284. - Hzsu)
2014. márc. 28. 23:38
Nagyon bolcs dontes. Nekem is azt kellene de inkabb hozzacsapom a nyaralashoz :D
5284. Hzsu
2014. márc. 28. 10:05
Nekem is az van Josx, el is rakom a sparaba amint megerkezik :);)
5283. Joshx
2014. márc. 27. 23:50
Ma megjott az adopapirom es tulfizetesem volt 2013-ban :) Most jol fog jonni az a kis plusz :)
5282. virag32 (válaszként erre: 5276. - Hzsu)
2014. márc. 27. 23:15
Mölndal és Kungälv kb. félóra Göteborgtól,mindkettő szép város.Nyugodt helyek,kedvelem őket.
5281. virag32
2014. márc. 27. 10:10
Én göteborgi vagyok,de sajnos annyira nem vágom ezt a dolgot,utánanézek."Hisingent kerülni kell",ez kb.olyan,mintha valaki Budapesten azt mondaná,hogy "Pestet kerülni kell".Az a város másik oldala,tény,hogy vannak randa részei,de szépek is.Angeredet,Hjällbot ellenben semmiképpen nem ajánlom,svéd szó ott már nem hangzik el,bevándorló-gettó.Mölndalba akkor érdemes menni,ha van kocsi és nem sajnálja az ember a pénzt a Trängselskatt-ra,vagy ha szeret villamossal-vonattal ingázni.A többi rész teljesen OK.
5280. Hzsu
2014. márc. 27. 09:39
A baj az h nem talalok olyan ingatlanost, aki nem göteborgban ajanlana alberleteket.egy kettöt talaltam, de ezzel nem sokra megyek....
5279. Joshx
2014. márc. 27. 01:57

Ja en nem vagyok göteborgi de lehet meg az leszek :)

Azt hallottam del gb. jobb pl. mölndal

Bäckebol meg jo ott van par shopping center :)

5278. Joshx
2014. márc. 27. 01:47

Jo hely engem is erdekelne. Amit tudok,hogy hisingen-t kerulni kell az gøteborg eleg rossz resze allitolag.

E45 autopalyarol konnyu gb.-ba bejutni annak menten huzodo varosokban erdemes meg keresni ingatlant. Vänersborg magassagig.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook