Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svájci frank!!! fórum

Svájci frank!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
434. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 430. - Pocokfa)
2011. jún. 30. 09:57
Ebben igazad van: Az állam mivagyunk. Mi meg már bocsánat de birkák vagyunk. Mert mindent hagyunk. Azt csinal velunk a magyar állam amit csak akar...
433. tücsimücsi (válaszként erre: 428. - Pocokfa)
2011. jún. 28. 18:04
aha...értem...szóval ne az államtól várjuk hogy munkahelyet teremtsenek...mégis megmondanád kitől? Mikor már lassan az egész országot eladták!!! Elhiheted sokan mennénk dolgozni, de nincs hova! Nem kéne általánosítani.
432. Békanya (válaszként erre: 428. - Pocokfa)
2011. jún. 28. 17:59
Elég önelégült hozzászólás volt... már ne is haragudj de vagyunk mégy így jópáran! Én speciel nem hogy anyámék segítettek nekem, hanem én nekik... És mégis meg van a magam tulajdona... a legtöbb ember főleg akiik nincsenek képbe a dolgokkal, felveszik a hitelt úgy hogy nem értenek belőle semmit. De ez nem az egyén hibája, hanem a bankoké! És szerintem van sok ember ebben az országban aki szeretne dolgozni de nem tud! Ebben persze hogy az államtól kér/várja a segítséget. Az hogy egy 6 éve felvett svájci frankos kölcsön mára a törlesztő részlete a duplájára nő arról meg szintén nem az egyén tehet, és nem lehetett előre tudni a válságot! Ebben meg igen is várja az adófizető ember, hogy segítsenek neki azok akiktől szó szerint függ. Segélyeken tudjuk kik élnek... A gyesen lévők is egyhamar munkát keresnek, de jelenleg ma nem épp fényes a kilátás egy gyesen lévő anyukának, hogy munkahelye legyen. Még akkor se ha volt neki! Erről ki tehet? Én mert nem vesznek vissza? Nem tudom fizetni a horribilis törlesztőt, ki tehet róla? Én igen, mert nem tudok dolgozni, de arról ki tehet? Ha fizetem is nem én járok jól, hanem a bankok... Már rég nyertek a dolgon! Persze hogy várja a magyar paraszt, hogy enyhítsenek a baján. És ki tud érdemben erről tárgyalni a bankokkal az állam....
431. Panni58 (válaszként erre: 430. - Pocokfa)
2011. jún. 28. 10:38

hát persze... :)

végeláthatatlan gyes... 20-tól 60-ig... :)))

430. pocokfa (válaszként erre: 429. - Panni58)
2011. jún. 28. 10:31
Melyik rétegbe tartozol, hogy így zokon vetted? Munkanélküli segély, végeláthatatlan gyes, stb.? Tudom, hogy a legegyszerűbb kollektívan anyázni az államot, csak azt ne felejtsétek el, hogy az az állam mi vagyunk, mi emberek, akik itt élünk és rajtunk is múlnak dolgok.
429. Panni58 (válaszként erre: 428. - Pocokfa)
2011. jún. 28. 09:51

Örülök, hogy ezt a nagyon komoly tanulságot sikerült levonnod a beleolvasgatásokból, és ezt megosztottad velünk.

Ennél azért kicsit többről volt szó.

428. pocokfa
2011. jún. 28. 08:02
Ahogy beleolvasgattam a fórumba, azt a következtetést vontam le, hogy bizony a magyar ember azt várja, hogy oldja meg helyette valaki (állam, bankok) a problémákat, melyeket ő okozott magának. Ésszel kellene hitelt felvenni. És ha gáz van, segíts magadon. A fél ország így is vagy segélyekből él vagy gyesen van vagy leszázalékoltatta magát. Dolgozni kellene. Én a semmiből kezdtem az életem, a szüleim egy mosógépet tudtak venni nekem, nem tettek semmit a fenekem alá. Nekem is van lakás, illetve autóhitelem. Hogy fizetni tudjam, másodállást vállaltam. Napi 13 órát dolgozok - és nem panaszkodom. Örülök, hogy van lehetőségem dolgozni. Nem siránkozni kell, hanem tenni a dolgokért és nem az államtól elvárni, hogy kihúzzon a szarból.
2011. jún. 28. 01:08

:):)

igen ez egy jó gondolat:)

2011. jún. 27. 14:59
VAlahonnan le kéne akasztani egy gazdag svájci nagybácsit: DDD
425. secret! (válaszként erre: 424. - Szonja27)
2011. jún. 25. 16:37
Igazából körüljártam már a kérdést, tenni semmit nem lehet, csak fizetni.
424. Szonja27 (válaszként erre: 422. - 7a1c4d35f1)
2011. jún. 24. 16:07

Igen elcsitult:)

Pedig én nem akartam ekkora vihart keverni,sima natur beszélgetést terveztem,részben ez is az volt;)

pedig még várom a további hozzászolásokat..

423. ice kuszi (válaszként erre: 10. - Szonja27)
2011. jún. 24. 12:30
Nekem a duplája lesz...:-( Vagy kifizetem, vagy mehetek a 3 éves lányommal a híd alá.:-(
422. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 421. - F758a7200f)
2011. jún. 24. 12:19

Köszi, meggondolom:)


Látom elcsitultag a tegnai viharfelhők, bár éjszaka nálunk volt is eső meg szél....lehet mi gerjesztettük:)))

421. f758a7200f (válaszként erre: 417. - 7a1c4d35f1)
2011. jún. 23. 17:50

Kifelejtettem, evekkel ezelott nekem is volt egy szamlam frankban, nem is volt lekotve szoval kamat semmi, es valahogy nem akartam rola levenni, sajnaltam a frankot de egy ideig hozza sem tudtam adni, mert masra kellett. Telt mult az ido 4-5 ev is, erdekes, ok kuldozgettek a szamlakivonatot, vezetgettek a szamlamat (a semmi mozgast rajta), es mindezert vettek ugye le a penzt. Megis, mire oda jutottam hogy na most mar kiveszem, tobb penz volt rajta mert a levett szamlakoltsegek ellenere is, a forint annyira carodik es a frank meg annyira emelkedik, hogy meg nyertem is rajta:)


Szoval ne becsuld le a kis penzedet, amit tudsz vele kezdeni, hidd el, hogy az az 1-2 ezer szamlakoltseg is hamar megterul, ne kerj szamlavezetest, inkabb menj be mindig szemelyesen megkerdezni, es ne kerj ra hitelkartyat sem, ha ki kell venned, menj be szemelyesen. Ezzel mar joval lecsokkented a szamlavezetesi koltsegeidet. Bizonyos osszeg kell legyen, hogy le tudd kotni, es ha lekotod, ne nyulj hozza hatarido elott, mert akkor elveszted a kamat egy reszet (a 10%ot ami az arfolyam novekedesebol adodik, meg ebben az esetben sem veszited el).

420. f758a7200f (válaszként erre: 417. - 7a1c4d35f1)
2011. jún. 23. 17:37

Igen de a frank ara evrol evre egy jo 10%-ot emelkedik mig a forint csak romlik, plusz ha lekotod, a frankra azt hiszem van 2% kamat is (aktiv), magyaran a 10-20 ezred amiket rakoskatsz, evente fialnak majd olyan 10%-ot, de mindegy, amennyivel felemelik a frankot, annyival felemelodik a tied is. Tehat igazad van, vegeredmeny nulla, de jo ertelemben, mert igy nullaval emelkedik a torlesztoreszed is, erted? Szoval ha mittudomen, evente 10%-al meg akarjak emelni a torlesztoreszletedet, sebaj, neked olyan lesz mintha nem emelnek meg, ugyanannyit fizetsz mert frankban tettel felre penzt. Nem mindegy azert hogy mennyit tudsz tenylegesen felretenni, de ha forintban hagyod akkor csak romlik, es nem leszel elorebb csak hatrebb. Ha frankban tartod akkor valamennyire utolerheted magad, hiaba cseszegetnek hogy felemelik a frankot, te elebe tudsz nezni jobban.


Mindig van ertelme felretenni, kicsiket is:) lenyeg hogy legyel kovetkezetes (a svajciak atombiztosak, romlani bizti nem fog a frank, mert az egesz vilag naluk tartja a penzet)

2011. jún. 23. 16:17
na jol van, én is léptem..mindenkinek további kellemes eszmecserét!
418. Vecy (válaszként erre: 409. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 16:17

Oké tedd azt.

Én kiszálltam, mert elvadult a topic.


Én kiegyeznék veled ott, hogy elfogadom, hogy más elveket vallunk, mert ez helyén is van, és tényleg őszintén kívánom, hogy ne kerülj semmilyen okból kifolyólag még csak hasonló helyzetbe se. Cserébe csak icipici empátiát kérek jó pár adóstárssal szemben, akik nem a felelőtlenség és meggondolatlanság, becsvágy miatt kerültek most olyan helyzetbe, hogy segítségre lenne szükségük. Ennyire ne általánosíts, vagy ha nem így szántad, akkor talán óvatosabban fogalmazz, hiszen Te is tudod, érzékeny téma ez. Sok érintett - köztük én is - azért háborodtam fel, mert nem éreztem igazságosnak, hogy engem okolsz, mert felelőtlen lennék. Elvégre is egy országba szeretnénk élni, és adózni, hogy mindenkinek jobb legyen. De van aki ehhez most segítségre szorul. Ez még nem bűn.


És akkor így kulturáltan le is zárhatjuk kettőnk részéről ezt a dolgot, a többiekkel meg ott folytatjátok, ahol akarjátok :DDDDD

417. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 408. - F758a7200f)
2011. jún. 23. 16:11
Ezzel az erővel fiezthetem továbbra is a hitelemet, nem vagyok előrébb, hiszen valuta váltonál is ennyi a frank. Tudod nekem nem sokat oszt hogy mennyi emelkedik, mert enm havi 3-400 frankot kell fizetnem...nem éri meg váltogatni. Egy deviza számla fenntartása is 1-2 000 Ft havonta...mindek fizessem még ezt is?
416. d5ef6da91d (válaszként erre: 414. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 16:11

Ja, nem megy. Én nem tudok szöveget értelmezni :-)


Na, én elmentem. Lehet további megjegyzéseket tenni és mindenkitől elnézést, akivel nem álltam le kórusben szidni a Zállamot meg a rendszert :-)


Nyilván ez azért van, mert izé vagyok, sőt, még izébb. Pláne.

415. d5ef6da91d (válaszként erre: 411. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 16:09

S hogy én "felvettem más mondatait"...arra csak annyit tudok mondani, hogy felénk nem szokás ész nélkül válogatott bunkóságokat leírni s mellé tenni, hogy hű, hát ez csak humor.

Mert nem az.

Így pontosan úgy reagáltam rá, ahogyan írva voltak. Szó szerint.

414. Kalomoira (válaszként erre: 412. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 16:08
látom az értelmezés nem megy...na szia. mentem
2011. jún. 23. 16:07

na mennem kell, szép időnk van menjetek sétálni egyet, de előtte olvassatok el minden híradást és oltassátok be magatokat minden ellen és a bankártyátokat zárjátok széfbe....:-D

na pusza

412. d5ef6da91d (válaszként erre: 411. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 16:07

Azt azért ne felejtsd el, hogy egy nicknek nincs lelke. Meg hogy mivel nem ismersz, a lelkemet sem ismered.

Így aztán az életemről sem lehet véleményed :-)

Hát erről ennyit.

411. Kalomoira (válaszként erre: 401. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 16:05

Miért lenne baj, ahogy én is nagy ívben tojok a véleményedre úgy te is az enyémre, ez sosem volt baj senkik sem vagyunk egymásnak nem is én vettem fel a másik mondatatit hanem te ;-)

Te jössz a sértegetés szóval senki más....te vagy aki mindent zokon vesz, depróbálja lepleznicsak nem megy.

Tudod mi a helyzet, hogy a nyomorkodásban a lelked is megnyomrodott, mert téged anno senki nem sajnált. A nagymamám a jó példám annyit mint ő senki nem nyomorgott, 18 éves koora óta fél karral fél szemmel egy háború után 3 gyerekkel idegen országban egy mindent leszaró férjel,.,,,és még sem híresztelte soha, és még sem olyan mint te.....szeretem az életem.

410. d5ef6da91d (válaszként erre: 407. - Vecy)
2011. jún. 23. 16:04
Hmmm.... sok hsz-szel ezelőtt nem neked írtam le több példát előre nem látható dolgokra? Úgymint halál, betegség, árfolyamváltozat, munkanélküliség, meg mi is volt még?
409. d5ef6da91d (válaszként erre: 405. - Vecy)
2011. jún. 23. 16:03

Kedves Vecy, sokszáz hsz. után igen, vissza fogok vágni. Most is megtettem.


De nem sértegettem senkit, engem sértegettek itt sokan, személyeskedve. Eddig tűrtem, mert az én türelmem sem végtelen :-)

408. f758a7200f (válaszként erre: 380. - 7a1c4d35f1)
2011. jún. 23. 16:03
Ezeket a 10 20 ezreket atvalthatnad svajci frankra vagy lekothetned svajci frankban igy ha megint emelkedik az arfolyam, legalabb egy picit hozzajarul ahhoz hogy kifizesd az emelkedett torlesztest:)
407. Vecy (válaszként erre: 404. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 16:02
De, csak Te mindig egy dolgot emelsz ki. És csak azt tekinted előrelátásnak. De nem fogadod el, hogy vanank előre nem látható dolgok is.
406. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 395. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 16:01
jujjjhhhh tényleg:)))
405. Vecy (válaszként erre: 401. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 16:01
Látod, gúnyt űzöl más baján. Ne gondold, hogy a burkolt beszólás, nem beszólás. Hiába magyarázod, hogy nem azt írtad oda, bla bla bla...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook