Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Strapabíró, kis fogyasztású, 5 ajtós autó... Mit ajánlanátok? fórum

Strapabíró, kis fogyasztású, 5 ajtós autó... Mit ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)

1 2
32. bowie (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2013. júl. 4. 22:58
:DD
31. michelle.r (válaszként erre: 30. - Bowie)
2013. júl. 4. 14:41
Áh, ilyen sztorija szerintem mindannyiunknak van :). Én pl. egyszer a férjem korábbi autójával kiszálltam beszélgetni, nem vettem ki a kulcsot, az meg bezárta magát. Férj néhány ezer km-rel arrébb, saját autó a garázsban, de a kulcsok a házban. A ház kulcsai viszont a bezárt autóban, online riasztóval. Szerinted mennyire hápogott a Rimi operátora, amikor felhívtam, hogy most hazamegyek és betörök a házba, nem kell kiszállniuk? :D
30. bowie
2013. júl. 3. 21:43
Jah, szóval letiltott a kocsi, nah..bár gondolom az immobilizerből rájöttél.:))
29. bowie (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2013. júl. 3. 21:42

Enyém sötétkék, vászontetős.:))


Ma piszokul megszívatott a kis drága...a hülye immobilizer...óheee....szerinted a másik kulcs megvolt? Dehogy volt...Még jó, hogy városon belül voltunk, de persze jó messze itthonról..taccsra vágott teljesen. A bátyám most jött haza Kefalóniából, Pestről tűzött haza, hogy hazavontassa a kocsit..(páromén nincs vonóhorog, ráadásul estig dolgozott és SENKI, de senki nem volt elérhető a mai napon), közben meglett persze a pótkulcsom, de a 2 gyerekkel már nem másztam vissza a kocsiig..szóval ezt egy jelnek vettem...hétvégén megyünk kocsit nézni..:/

Más örülne, én meg húzom a számat. Itt őrjöngtem, hogy a hülye számítógépes vezérlésű világ, meg minden..:DDD Azt mondja az ember, ha nyavajogsz egy kis polskit kapsz..:DD Mondom, mer abba olyan prímán elférne a két gyerek meg a sok cucc, mi?:DD


Mert ugye egyszerű, személyigazolvány, forgalmi, meg szervíz és kiadják a kódot, de segítségem nincs, 2 gyerekkel elbuszozni a városba, 30 km-re, onnan elbuszozni szintén a nem tudom hanyas busszal ide meg oda....áááá, romokban hevertem a mai napon.

Na jó, rohangáltam, mint a mérgezett egér..és tuti büntetett a kicsi kocsi, mert láttam egy szép pezsgő színű suzukit, amilyet mondtál, és először volt bennem, hogy jajj, de kis szép.


Citroenből C2-őm volt, automata váltós, sportkipufogó meg minden..nagyon kis pöpec jármű volt..:)) De alig tudtam eladni. Már ott is vért izzadtam, sőt, szépítettem a dolgon mire elment. Mert decemberi gyártású volt, de csak következő évben került forgalomba..így azt az évet adtam meg gyártási évnek..és így lejött Pestről egy autószalonos pasi...rosszul volt, szinte hörgött, amiért nem is az az évjárat. Aztán alkudott egy 50est és elvitte.:D

28. Timicicaanyuka (válaszként erre: 17. - Vazsika24)
2013. jún. 27. 13:03
Golf plusz nem is lenne rossz. Az előbb nézegettem őket, van pár szép darab, 5 literes fogyasztással.
27. michelle.r (válaszként erre: 25. - Bowie)
2013. jún. 27. 12:29

Nekem nagyon nem tetszik az új. Elveszítette az egyéniségét :/


Nézegesd a Citroeneket, azoknak híresen strapabíró a futóművük. Bár én elgondolkodnék azon az esernyőkocsin, ha egyéb bajod nincs a cukikával ;) Milyen színű? Az enyém mohazöld metál volt. Olyan kevés volt belőle, hogy amikor megláttam, meg voltam győződve róla, hogy biztosan egy rommá tört újrafényezett autó :))

26. bowie
2013. jún. 27. 12:14
Én is 2 éve vagyok vele. De ebből kimaradt egy fél év, amikor a hasamtól nem fértem be, vagyis de, csak akkor a pedált nem értem el..:D
25. bowie (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2013. jún. 27. 12:13

Hát max másfelet..de azt már szájhúzgálva..

Én is bőgtem, mikor szóba került..pedig azt mondtam, hogy ez a kocsi majd alólam megy a bontóba, ha olyan öreg lesz..végülis lassan fél éves a kicsi...gondolkodtam, hogy egy sima esernyőkocsit veszek, az könnyedén befér, a hordozót meg 2 hónap és le lehet cserélni fix gyerekülésre...mondtam a páromnak, hogy az új kocsi árából lehetne mindig a kátyús bajokat orvosolni, meg fiatalítani, de azt mondja nem vagyok reális...:)))


Még új twingire is gondoltam néhány hete, hogy akkor azt is hátha így megszeretném, de azzal ugyanott vagyok..:D

24. michelle.r (válaszként erre: 22. - Bowie)
2013. jún. 27. 12:05

Nekem fél évig két autóm volt, már megvolt a Lancia, de képtelen voltam eladni a twingot. Amikor beleültem, úgy éreztem, azt tartom meg, és sírtam, amikor elvitték végül, pedig csak két évig jártam vele ;)


2 gyerekkel tényleg alkalmatlan. Viszont lehet, hogy a Suzi sem lesz elég nagy, annak sem túl nagy a csomagtartója. Esetleg az SX4, de az már egy másik kategória. Mennyit akarsz költeni rá?

23. bowie
2013. jún. 27. 11:57
NA és nálunk is pont ez a baj..hogy ez a második, szaladgálós..olyan gány úton megyünk vele, ahol annyira kátyús, hogy 10 km lépésekben..biciklivel is gyorsabb lenne, és amióta kitavaszodott látszik, hogy még jobban tönkrement az út télen..azóta háromszor vittük szervízbe, és annyira sajnálom tönkrevágni szegénykét.
22. bowie (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2013. jún. 27. 11:54

Én is imádom, de, hogy meglett a kicsi, sajna már kicsi. De lehet a babakocsi nagy meg a hordozó..:D


Egyébként tuti azért húzom a számat mindegyikre, mert ezt annyira szeretem. Nagy melegben csak elhúzom a tetőt és suhanunk..:D

De valamelyik nap már olyan ideges voltam, mert nem tudtam egyedül kiszedni a babakocsit, hogy wáááá....

21. michelle.r (válaszként erre: 1. - Bowie)
2013. jún. 27. 11:44

Vááááááááááááá, de imádom :))). Fényévekkel jobb és kényelmesebb autóm van, de még mindig beremeg a térdem, ha ránézek egy twingire :)). A barátnőméknek van egy szaladgálós, másodiknak, néha vezethetem :)))


Vegyél egy Suzikit, szerintem nagyon szépek a swiftek, nem a mostani, nem is a régi, a kettő között. Egy barátunknak van, ülésfűtéstől kezdve a digitális klímaberendezésig minden kütyü van benne, 6-8 liter között fogyaszt, van benne kb. 200.000 km már, de semmi különösebb baja, igaz ők folyamatosan szervizelik, nem egy elhanyagolt kocsi. És egy Törpillához illik is ;))

20. bowie (válaszként erre: 17. - Vazsika24)
2013. jún. 27. 10:24

A páromnak van ötös golfja.


Azt max akkor adná ide gyerekekkel rohangálni, ha most vennénk egy nagy autót..tehát egy 7 ülésest..de akkorára nincs szükségünk.

Szóval, ha azt mondanám neki, hogy ezt kérek, a füle ketté állna..:D

19. bowie (válaszként erre: 18. - 32fab46f2a)
2013. jún. 27. 10:22
Az nagy nekünk, második autónak meg pláne.:)
2013. jún. 27. 10:13

Szia!


Toyota Corolla Versonk van 1.8-as. 5+2 üléses, benzines, imádjuk. 6 éve van meg, semmi problémánk nem volt eddig vele, pedig azért hajtjuk rendesen. Hatalmas a csomagtartűja, nyilván kell is, hisen ott van besüllyesztve a két pótülés is.

Én azt mondom a méreteihez képes nem fogyaszt sokat.

Hosszabb úton olyan 6.2 körül, városban 7 l. De mondjuk ez nagyban függ a vezetési stílustól is, van olyan a családban akinek simán 8 l a fogyasztás közúton is.....Nagyon biztonságos autó. 100% toyota párti vagyok :)

2013. jún. 22. 20:31
Nekünk vw golf plus van. Csak ajánlani tudom. Max. 5,2 l a fogyasztása városban is!!!!! 2.0 PDTDI Ez 3 hónapos autó. Előtte ugyanez volt csak 2005-ös évjárat. Ugyanúgy tudom ajánlani. Más autó nem is kéne! :)
16. bowie (válaszként erre: 15. - Jamegabi)
2013. jún. 22. 16:06

Klíma nélkül. Városon kívül nem volt vele gond, akkor olyan 8-9et evett, de magamnak külön, a gyerekekkel rohangálni még azt is sokallom és nagynak tartom hozzá az autót.

Szeretem a twingimet, annál csak egy picit kellene nagyobb...legalábbis 5 ajtós kell mindenképp.

15. jamegabi (válaszként erre: 13. - Bowie)
2013. jún. 22. 16:00
Húú, az durván sok. Csak magában, vagy klímával/káhlyával együtt??? (De még úgyis sokallom.)
14. jamegabi (válaszként erre: 12. - Timicicaanyuka)
2013. jún. 22. 15:58
Nekem most Sharanom van, az valamivel nagyobb, mint a Touran, 1,9 PDTDi, vegyes használatban 7-8 L között eszik, az szerintem nem vészes egy ekkora autótól.
13. bowie (válaszként erre: 12. - Timicicaanyuka)
2013. jún. 22. 14:48
Pesten 14 litert evett, Debrecenben 11-et. Minden más tekintetben szuper volt, de emiatt nekünk nem érte meg.
12. Timicicaanyuka (válaszként erre: 7. - Bowie)
2013. jún. 22. 14:18
Mennyire sok? Mi a Boránkat tervezzük lecserélni Touranra.
11. bowie (válaszként erre: 9. - Bowie)
2013. jún. 22. 13:34
Azt olvasom, hogy a 90-es évek végétől már nem _Japánban gyártják őket, a Japánban gyártottakról még a 20 évesekről is jót írnak, míg az újabb évjáratokat már nem dícsérik annyira.
10. bowie
2013. jún. 22. 13:29
És a yarisok?
9. bowie (válaszként erre: 5. - Jenci80)
2013. jún. 22. 13:26
Milyen évjáratú a tied? Már, hogy melyik évjáratot érdemes nézni belőle, azért kérdezem.
8. bowie (válaszként erre: 6. - Jenci80)
2013. jún. 22. 13:25
A swift II törésteszten 5 csillagot kapott.
7. bowie (válaszként erre: 3. - Timicicaanyuka)
2013. jún. 22. 13:23
touranunk és sharanunk is volt már..városban durva a fogyasztásuk, és vmi kisebbet szeretnék megint.
6. jenci80 (válaszként erre: 4. - Jamegabi)
2013. jún. 22. 13:19
A Suzuki tényleg a legolcsóbb fenntartású autó de én a gyerekeket nem hordoznám benne nyugodt szívvel...magamat sem. Túl törékeny...
2013. jún. 22. 13:17
Én 2 gyerekkel, szintén nagyon rossz utakon Toyota Corolla combit használok és imádom! A csomagtartóban mindig benn van a babakocsi, kisbicikli de még a nagybevásárlásnak is jut hely. A futóműve nagyon strapabíró és igénytelen, igazából műszakin kívül nem költök rá. Ja és keveset is fogyaszt. 1,4-es és olyan 5-7 litert városban.
2013. jún. 22. 13:04

Suzuki Swift, szerintem. Keveset fogyaszt, mondhatni igénytelen autó, olcsó alkatrészekkel. (Férjem szerelő, Suzukikat 90% százalékban a kötelezp szervizeken kívül csak műszaki lejártakor látni nála.)

Én mondjuk kombi-párti vagyok, anno egy Opel F Astrával sokat jártam (3 gyerekkel), az is keveset fogyasztott és strapabíró volt, de öreg volt szegény már nagyon.

2013. jún. 22. 12:59
VW. Touran?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook