Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hosszú utazáshoz milyen étel ötleteitek vannak, amit autóban is normálisan el lehet fogyasztani? Szendvicsek mellett... fórum

Hosszú utazáshoz milyen étel ötleteitek vannak, amit autóban is normálisan el lehet fogyasztani? Szendvicsek mellett... (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 18. 20:25
Én hosszú utra szoktam vinni nudlit, lekváros derelyét,jó sok pogácsát,sőt vittem már mákos tésztát és turógombócot is amit elsőként fogyasztottuk el,mert nem nagyon szeretem a hentes árut,inkább eszem kacsazsiros kenyeret mint parizelt vagy valamilyen szalámit. Ha vinni kel húsfélét akkor füstölt csülköt főzök és viszem az birja az utazást
2012. dec. 17. 14:08
Van,egy lassan 1 éves kisfiunk. :) Ááá csak látogatoba megyünk haza :) Köszi :)
2012. dec. 17. 14:06
Jah, akkor bocsánat. :D Azt hittem legaláb sielni mentek az osztrák testvérekhez. :D Akkor jó utat idefelé, öveket becsatolni, vigyázzatok nagyon magatokra, főleg ha gyerkőc is van. ;)
2012. dec. 17. 14:04
Hááát azt nemtudok vinni,esetleg visszafelé,mikor magyaro-rol jövünk vissza :D
2012. dec. 17. 13:41
Megy egy demizsonban jó kis hazai pálesz, hagy tudják meg az idegenek, hol terem meg a magyar huszár. ;) Na, meg ha eltévednétek- ne adj isten- akkor csak előkapjátok, megkináljátok az utca emberét, és már beszél is...magyarul. :D
2012. dec. 17. 13:37
Köszi mindenkinek az ötletet :)
22. 34c48a3825 (válaszként erre: 16. - Lov.ildi)
2012. dec. 17. 12:31
Kéztörlésre remek kézfertőtlenítő kendőket és folyadékokat lehet kapni pár száz forintért.
21. 34c48a3825 (válaszként erre: 17. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 17. 12:30
Soha nem értettem, hogy a rántott húst miért nem tartják romlandónak :) Vagy azt, hogy a szagos, romlandó fasírt mióta komilfó úti étel :)
2012. dec. 17. 12:12
Attól is függ hogy milyen korúak az utasok. Ha felnőttek én csak egy kis nasit és innivalót vinnék, és útközben megállnék enni valami kisvendéglőben. Nem egy horror összeg és legalább megismeri az ember az adott ország kajáit, és nem kell előtte kifárasztani magad a kajakészítéssel. Úgy is meg kell szakítani az utat mert vannak egyéb elintéznivalói is az embernek:-)
2012. dec. 17. 12:06
nekem legjobban a hordós káposzta tetszik...gondolom hordóstól? hozzá csirkepaprikás nokedlival...
2012. dec. 17. 12:04

Mi virslit szoktunk,mellé összevágott paprika-paradicsom.Mustár is volt,..papírtálcákat vettem,azon ettünk utűna eldobtuk.

Dobozban császármorzsa lekvárral leöntve,eldobható doboz,eldobható villa-kanál.

2012. dec. 17. 12:03

Mi a normális? Damaszt terítô, Zsolnay porcelán, ezüst evôeszköz?


Szendvics: téli szalámi, vaj, sajt, paprika, sav. uborka... rántott vagy sült hús, sav. uborka mellé;

ezek nem romlandók.

2012. dec. 17. 12:03

Szia!


Ha hűtőtáskába 1.5 vagy 2 literes palackba vizet teszel és azt fagyasztod le,akkor az jobban bírja,mint a jégakú. Ráadásként ha kiürül a táska,akkor a palackokat ki lehet dobni és nem foglalja a helyet.

Kis edényekbe készíthetsz be sült húsit, fasírozottat,stb és salátát köretnek hozzá. Ha előre kiporciózod,csak ki kell nyitni a dobozkákat és lehet is enni.

Egy étkezésre vihettek péksütiket is.

Én mindig viszek magammal popsitörlőt. Azzal megállás nélkül tisztára lehet törölni a kezeket.

Ha nem akarod a dobozkákat is cipelni,akkor abból is lehet venni egyszer használatosat.

A legtöbb autópálya melletti parkolóban van már szelektív hulladékgyűjtő sziget. Így a palackok,stb kidobása sem okoz gondot.

Én általában nagyon odafigyelek az újrahasznosításra. De ilyen eseteben vannak fontosabb dolgok is.

Az a lényeg,hogy kényelmesen utazzatok.

15. yamline1 (válaszként erre: 14. - A97b9a4e4e)
2012. dec. 17. 12:00

Szerintem csülökpöri sem szükséges.

Jó fokhagymás fasírt, hurka, kolbász is épp elég a sofőrnek....:-))))

2012. dec. 17. 11:55
Pacalpörkölt, csülökpörkölt(hogy lehessen cuppogni út közben miközben a sofőrt az idegbaj kerülgeti) rántott csirke, főtt krumpli, hordós képoszta... soroljam még? :D
13. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 1. - Szuszika23)
2012. dec. 17. 11:36
Hurka, kolbász, husi lesütve, finom kenyérrel. Rágcsinak pogácsa, ropi. Gyümölcsöt is vigyetek, mondjuk azzal nyilván nem lehet jól lakni, de nem árt ha van.
2012. dec. 17. 11:34
Mindent, amit hidegen el lehet fogyasztani, mert ugyebár ha van szivargyújtós.. hótődoboz..
2012. dec. 17. 11:22

Én mindig csinálok szendvicset, sajátát görögöt vagy bármilyen friss salátát sajttal, és rántok ki húst, és felcsikozva a salihoz teszem.

Olivabogy sajttal egy kis tálkában pl még pluszban.

Gyereknek főtt kaja kicsi dobozban, bárhol megmelegitik.

2012. dec. 17. 11:07

Már többször voltunk ilyen hosszu uton,évente kb 3x :D De eddig különbözö szendvicseket,és sült husikat vittünk.de ez nap végére már elég unalmas,és ugye 2000-2500 km-t még a nap végére nem teszünk meg.


De eddig nagyon jo ötleteket kaptam :) Köszi :)

2012. dec. 17. 10:55

Esetleg cerbona szeletek, meg chips. Vittunk ilyen 100%-os 2 literes multivitamint, az is ad energiat, es laktat is. Meg magok: dio, mogyoro, mandula.


Nekunk ez igy eleg volt 1500 km-re (a fankokkal meg a szendvicsekkel)


Persze azt nem mondom, hogy nem toltam volna be nap vegen egy csulokporkoltet, de szerintem ez normalis.

2012. dec. 17. 10:48
Mi szendvicseket meg fankot vittunk. A fank finom hidegen is. :)
2012. dec. 17. 10:47

Sós süti, például, ami nekem elsőre beugrik.


Namost, függ attól is, hogy milyen hosszú az út. Mert ha neked hosszúnak számít egy 5 órás út, két emberre, attól még nem kell feltétlenül a hűtőt a kocsi után kötni, de ha 16 óráról és 5 emberról van szó, akkor nagyobb kajamennyiség sem árt.


Ha kevés ember, kevesebb óraszám, akkor egy kifli-szendvics kombó is megteszi. Azért nem ajánlom a rántott húst és fasírtot, mert azt körülményes kipakolni, enni autóban.


Hosszabb úton viszont elkerülhetetlen a többszöri evés, és a szendvicset is nagyon meg tudja az ember már vacsorára unni, ha a reggeli, ebéd is az volt. Javaslom, hogy egy lezárható dobozkába vagdoss össze banánt, mandarint, klementint és almát, azt egyszerű kieszegetni, könnyű ennivaló, és egy uzsonnára megteszi.

2012. dec. 17. 10:43

Köszi az eddigi ötleteket :)

kb 2000 km-röl van szo,és nem szeretnénk csak szendvicsen élni.

2012. dec. 17. 10:38
Hány km-ről van szó?
2012. dec. 17. 10:38

Bármilyen salátát, tésztasalátát, rizssalátát, csirkesalátát, csak zöldségeset, gyümölcsökből állót stb. Kis dobozkába be, mellé evőeszköz és kész.


Esetleg egy kis hűtőtáska, hűtőhátizsák beszerzését javasolnám, egyik sem olyan nagy debella, mint a régiek már.

2012. dec. 17. 10:35
fasirt, rantott hus
2012. dec. 17. 10:35
sült krumpli ,rántott szelet . igaz melegen finomabb
2012. dec. 17. 10:34
Hosszú utazáshoz milyen étel ötleteitek vannak, amit autóban is normálisan el lehet fogyasztani? Szendvicsek mellett...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook