Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Strandon/tengerparton hány éves korig elfogadható, ha egy gyerek meztelenül van? fórum

Strandon/tengerparton hány éves korig elfogadható, ha egy gyerek meztelenül van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2017. jún. 26. 18:47
azért nekem erről csöppet más kifejezés jut eszembe mint a szellem szabadsága
154. lapbarna (válaszként erre: 153. - Piroska52)
2017. jún. 26. 18:35

Ja.

Meg a szellem szabadsága... :D

153. Piroska52 (válaszként erre: 151. - Lapbarna)
2017. jún. 26. 16:44
Nyilván ,,,,, fontos a kényelem,,,,,
152. Hanami
2017. jún. 26. 16:30
Semeddig nem tudom elfogadni.
151. lapbarna (válaszként erre: 147. - Trapiti)
2017. jún. 26. 16:00

Hagyd már!

Teljesen nyilvánvaló, miért preferálja a 10-11 évesek meztelenkedését.

Nyilván a kényelem miatt... :/

150. Piroska52 (válaszként erre: 146. - Lewisc)
2017. jún. 26. 15:44
akkor csücsülj a homokban meztelen fenékkel remélem akkor is jól érzed magad ha összecsipik a feneked a bogarak
149. lewisc (válaszként erre: 145. - Trapiti)
2017. jún. 26. 14:45
Azt nem mondtam, hogy divat volt, de elfogadott mindenképpen. Minden nyáron láttam 9-10 éves kislányt, igaz, nem sokat, de 6-7 évest rendszeresen és senki sem volt ezen kiakadva.
148. lewisc (válaszként erre: 147. - Trapiti)
2017. jún. 26. 14:39
Ez csak annyi, hogy te a negatív dolgokat emelted ki...miközben meztelenül is lehet vigyázni.
147. trapiti (válaszként erre: 146. - Lewisc)
2017. jún. 26. 14:36
Persze... a varosban is. Akkor jarjon a gyerek az utcan is meztelenul... Raadasul egyaltalan nem is egeszseges, sem annak aki ruha nelkul van, sem a tobbieknek. A napon leegnek, csupasz fenekkel beleulnek ugyanabba a homokozoba ahova ejjel a macskak meg a kacsak piszkitanak, maszatos kezzel piszkaljak a kisfiuk allo nap a kukacukat stb. milyen szuper... en nagyon remelem hogy egyre kevesebb meztelen kisgyerek lesz a strandokon.
146. lewisc (válaszként erre: 145. - Trapiti)
2017. jún. 26. 14:30
Meztelenül lenni kényelmesebb.
145. trapiti (válaszként erre: 140. - Lewisc)
2017. jún. 24. 07:53

Én nem tudom ez melyik strandon és mikor volt divat... gyerekkorom minden nyarát Balatonon töltöttem, és azóta is rendszeresen járunk, soha nem volt divat és főleg nem elfogadott 9-10 éves gyerekek meztelensége. Amennyire én látom 1-2-3 éves korig gyakoribb de ha egy nagyobb kislány van meztelenül, azon a legtöbben megütköznek. Szerintem a szülő felelőssége hogy legyen ruha a gyerekén kortól és nemtől függetlenül.

Egyébként szinte kizártnak tartom hogy egy kislány 1-2 éves kortól felfelé egy csini fürdőruha helyett meztelenül akarna lenni hacsak a szülő nem erre törekszik.

2017. jún. 23. 21:21

Semeddig

Meg ha gyermek is,akkor is adj ra valamit

Ilyet kérdezni

2017. jún. 23. 20:43
Én sem engedtem soha a kisfiunkat meztelenül szaladgálni nyilvánosan. Még babakorában is mindig volt rajta úszópelus. A strandon is bemondták, hogy gyereket ruha nélkül nem lehet a vízbe vinni ( persze a szülők kb fele ezt elengedte a füle mellett)
142. loch ness (válaszként erre: 140. - Lewisc)
2017. jún. 23. 20:30

Nem tudom, mikor volt az a régen, de ilyet sosem láttam. Nem tudok róla, hogy elfogadott lenne ekkora gyerekek meztelenkedése. Szerintem sem egészséges, semmilyen szinten.


A nedves fürdőbugyi mint baktériumforrás: amikor nagy a forróság, percek alatt megszárad az a falatnyi kis anyag, ha pedig nincs akkora meleg, akkor meg legyen mindig váltás és öltöztessék szárazba a gyereket. És nyilván: egy 2-3 éves gyereket nyugodtan át lehet öltöztetni a nyilvánosság előtt, pár másodperc meztelenség ilyenkor belefér. Nagyobbaknak és felnőtteknek meg nagyon praktikus a strandöltöző, otthon is meg lehet varrni, nem kell hozzá nagyobb tudomány.

141. trapiti (válaszként erre: 140. - Lewisc)
2017. jún. 21. 14:36
Szerintem ez tipikusan az amit a szülőnek kell meghatározni, és nem azon múlik hogy mit szeret. Amúgy ha úgy van szoktatva, nem is merül fel az igény.
140. lewisc (válaszként erre: 138. - Globus)
2017. jún. 21. 14:02
Nem a haszon miatt, de ha szeret meztelenül lenni, akkor miért ne? Régebben 9-10 éveseket még simán lehetett látni meztelenül a strandon. A kutya nem háborodott fel ezen...
139. lewisc (válaszként erre: 135. - Trapiti)
2017. jún. 21. 14:00
Ha nem szereti, akkor nem kell erőltetni. Az volt a kérdés, hogy meddig elfogadható.
138. globus
2017. jún. 21. 08:46
Semmilyen értelmes, elfogadható haszna, indoka nincs a meztelenül szaladgálásnak. Igenis adjanak kis ruhácskát a gyerekekre, védi a testüket égető naptól, csípéstől, fertőzéstől, ferde tekintetektől.
137. trapiti (válaszként erre: 134. - Lewisc)
2017. jún. 21. 08:41
Visszaolvasva a korábbi hozzászólásaidat azt tudom mondani, hogy többek között az ilyenek miatt mint te...
136. trapiti (válaszként erre: 134. - Lewisc)
2017. jún. 21. 08:39
Én sem szeretem egyáltalán. A meztelen, ide-oda pisilő, meztelen fenékkel homokozóban ücsörgő vagy a kukacát bambán huzogató totyogók állandó, de egyáltalán nem szívderítő velejárói a strandoknak. Szerintem gáz, én nem akartam volna a saját gyerekemet így látni...
135. trapiti (válaszként erre: 132. - Lewisc)
2017. jún. 21. 08:36
Neked van 10 éves vagy annál idősebb lányod??? Egyáltalán nem normális (szerintem sosem de ebben a korban már különösen nem) ha meztelenkedik nyilvánosan. Részben mert a kislányok jórésze 10 éves kora körül már láthatóan a pubertásban van, elkezd nőni a mellük stb. Sőt vannak sokan akik 10-11 évesen menstruálnak (pl. a lányom unokatestvére 10 éves kora óta, és a lányom osztályában is akik most 9.5-10.5 évesek több kislány) A lányom 10 lesz ősszel, elképzelhetetlennek tartom hogy akár felsőrész nélkül is legyen. De nemcsak én, ő is, már abban a korban van, hogy nem szereti azt sem ha rányit valaki a fürdőben.
134. lewisc (válaszként erre: 133. - .Charlotte)
2017. jún. 20. 09:22
Miért?
2017. jún. 20. 09:21
Én ezen nagyon ki tudok akadni, hogy ha egy gyerek bármennyi éves is, meztelenül van. Számomra ez elfogadhatatlan.
132. lewisc
2017. jún. 20. 09:16
Kb. 11 éves korig.
2017. máj. 10. 18:00
Semeddig.
130. emmke (válaszként erre: 129. - 4d0b637a98)
2017. máj. 10. 17:56
Őőő ,izé... tehát elfogott a rettegés,mert valaki azt mondta,hogy görögországban sok a homoszexuális ??? A kislányodat pedig a heteroszexuálisoktól félted ? A homoszexuális nem egyenlő a pedofillal ! Én a görög tengerparton láttam meztelen férfiakat,mindegyik mellett volt egy meztelen nő,sokuk mellett meztelen gyerekek. Nem gondolom,hogy homoszexuálisok lettek vón... Még az is elképzelhető,hogy a téged megszólító görög férfiak fantáziáját a te szépséged indította be .
2017. máj. 10. 16:48

Én nem javaslom. Amikor a fiam pici volt, 1,5-2 éves, én is engedtem meztelenül szaladgálni Görögországban a tengerparton.


Furcsállottam, hogy állandóan megszólítanak férfiak engem, hogy ugye bébiszitter vagyok?


Mondtam, hogy nem, én az anyuka vagyok.


Aztán később mondták el nekem, hogy Görögországban (is) rengeteg a homoszexuális férfi, vannak olyan partszakaszok Athén környékén, ahol csak ők vannak meztelenül persze...


Akkor fogtam fel, hogy a kisfiam tetszett nekik meztelenül. Borzasztó érzés volt, soha többé nem engedtem fürdőnadrág nélkül mászkálni később sem...


Szerintem a kislányok esetében is vigyázni kell...

2017. máj. 10. 16:44

A 4,5 és 2,5 unokáimon mindig van fürdőruci. Sőt, több váltót is viszünk. Míg kisebbek voltak is volt rajtuk. Elzás, hamupipőkés, fodros, szófiás, verdás olyan aranyosak benne:)

Egészségügyi szempontból is hasznos.

2017. máj. 10. 16:15

Kinek mi az elfogadható. Aki meztelen hagyja a gyerekét a strandon, tengerparton, mindegy hány éves, annak nyilván ez a természetes, ezáltal elfogadható. Másoknak meg nem az.

Mindegy, hogy fiúról vagy lányról beszélünk, egy kis bugyi vagy alsó mindenképp kell. Szerintem.

126. emmke (válaszként erre: 119. - 310b0ab2aa)
2017. máj. 10. 16:04
Az eredeti kérdést két részre osztanám. A horvát,görög,spanyol,portugál tengerparton elfogadott a meztelenség,ott pici koruk óta a mai napig meztelenül fürdőzünk. A parton törölközés,gatya fel,és irány játszani. A magyar strandokon más a helyzet.Itt olyan három-négy éves korig fürödtek pucéran,de a parton csak gatyában. A fertőzérek? Pont a vizes fürdőruha a bacik melegágya. ... Valaki-valakik írtak oltári sületlenségeket nem szép testekről. Hát én láttam már ,,gusztustalan"testeket textiles strandon,de a kedvesen mosolygó meztelen nagymamák látványában semmi visszataszítót nem látok. Találkoztam melleltávolításon átesett naturista nővel.Sosem felejtem el kecses járását,szeme csillogását,önfeledt nevetését. Alig huszonéves koromban egy tábor férfizuhanyzójában találkoztam egy n3met apukával,aki együtt pancsolt két szöszi kislányával. Nem úgy néztek ki,mint akiknek épp akkor sérült a lelkük ! ;)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook