Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Strandon/tengerparton hány éves korig elfogadható, ha egy gyerek meztelenül van? fórum

Strandon/tengerparton hány éves korig elfogadható, ha egy gyerek meztelenül van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
65. trapiti (válaszként erre: 64. - Gribedli***)
2016. jún. 3. 14:08
Nem is erre gondoltam :) Természetesen nem a takarást nem engedem, hanem olyat veszünk ami jól áll neki :) és mivel a két csúszkálós háromszög nem ez a kategória, ezért olyat nem kap :)
64. gribedli*** (válaszként erre: 58. - Trapiti)
2016. jún. 3. 14:05
Hát azért ha takarni akarják magukat, és melltartóért hisztiznek, ebben csak nem fogom rájuk kényszeríteni, hogy márpedig azt nem. Ők ilyenek, nem azon hisztiztek, hogy százezres játékot akarnak, hanem amikor csak bugyit adtam rájuk, hiszti volt, hogy felülre miért nem, amilyen nekem is van Ezt meg tiszteletben tartom, máskülönben a pólójukat sem veszik le. Én nem voltam ilyen szégyenlős picinek de nem erőltetem rájuk a nézeteimet. Bezzeg a fiam, az meg az ellenkezője, őt inkább mindig vissza kellett fogni, más típus.
63. gribedli*** (válaszként erre: 53. - Trapiti)
2016. jún. 3. 13:58
Szegény:(
62. trapiti (válaszként erre: 60. - Plavalaguna)
2016. jún. 3. 13:56
Lehet mindig olyat találni ami a gyereknek is tetszik és jól is áll rajta :)
2016. jún. 3. 13:56
Én nem bonyolítanám túl. Simán egészségügyi okokból is kell a fürdőruha. kisgyerek, szeret játszani homokban, fűben, vagy épp koszos hintán stb..
60. plavalaguna (válaszként erre: 55. - Gribedli***)
2016. jún. 3. 13:55
az én lányom ilyen kis topot hord felülre. de ő is kérte, mert tök szép, és kell!! és rajta se csúszkál :) Mondjuk a háromszög melltartó tán tényleg más egy 4 évesen, de szerintem az se zavaró. ennyi szabadság jár egy kicsinek is :)
59. Mézes-Krémes (válaszként erre: 52. - Gribedli***)
2016. jún. 3. 13:54
Lábköröm, fujjjjjjjjj! De az már az igénytelen kategória.
58. trapiti (válaszként erre: 55. - Gribedli***)
2016. jún. 3. 13:54
Az enyém nem kap meg mindent amiért hisztizik :) Persze, ő is mondja hogy bikinit szeretne. Én meg hogy nem csinálunk bohócot belőle, inkább olyanban legyen ami jól áll neki és amiben csinos :)
57. Mézes-Krémes (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2016. jún. 3. 13:53
:D Tudod mit?! Én azt mondom, hogy szépek vagyunk mindannyian, a saját magunk módján. Hiszen így alkotott meg minket a természet. Tökéletesnek! :)
56. trapiti (válaszként erre: 52. - Gribedli***)
2016. jún. 3. 13:52

Szerintem ez két külön dolog. A kislány két ponttal engem sem zavar, még akkor sem ha 10 éves. Az egy más kérdés hogy ha én vagyok az anyja akkor így járatom-e (nyilván nem) de ha más megteszi, végülis tegye.


Az megint más tészta hogy egy csomó embernek semmi önkritikája, és tényleg rosszabbul néz ki mint ahogy kinézhetne egy kis visszafogottsággal.


Az meg a harmadik, hogy valóben nagyon sok a koszos, ápolatlan, lepusztult ember.

55. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Trapiti)
2016. jún. 3. 13:52
Az enyémek, mint írtam lejjebb, vicces vagy nem, hogy csúszkál rajtuk, 2-3 évesen is már hisztiztek, hogy ők csak melltartóban hajlandóak strandolni, úgyhogy nekem ez nem kérdés, ők úgy vannak. Én az ő korukban nem hordtam, ennyi:)
2016. jún. 3. 13:50

szerintem egyáltalán nem elfogadható a gyerek meztelensége se strandon, se tenger-vagy bármilyen parton, se parkban, se sehol az otthonon kívül,

higiéniai okokból SEM

53. trapiti (válaszként erre: 51. - Pengő Gyöngyi)
2016. jún. 3. 13:49

Azért amikor csupasz fenékkel ülnek a kislányok a homokozóban lehet hogy mégis jó lenne rájuk valami... igaz, én egy szál bugyiba sem engedtem be, ha homokózó, akkor rövidnadrág...


Ahová mi járunk strandra, ott van egy rész ahol kikotorják mindig az iszapot és "gyerek pancsolót" csinálnak... az a másik halálom. Sekély a víz, felmelegszik 30 fokosra, éjjel ott jönnek mennek a kacsák, hattyúk, nappal a rengeteg nem szobatiszta gyerek csupasz fenékkel... az iszap is tele van mindenféle kis állatal amik ilyenkor a hőség meg az ocigénhiány miatt pusztulnak... és a sok hülye belenegedi a gyerekét abba az iszapba amibe 150 másik meg még az állatok is ürítenek mindent... Ott nőttem fel gyerekként, soha nem engedtek bele, és én sem a lányomat. Inkább vittem a mélyebb vízbe úszni, mint ez... ismerős kislányát hetekig kezelték gyerek nőgyógyászaton 4 évesen, olyan fertőzést kapott... nyilván ez ellen a bugyi sem véd ha beleül.

52. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Spinneli)
2016. jún. 3. 13:48
Én nem arra gondolok itt, hogy mindenki legyen tökéletes, sőt, nem én döntöm el. Olyanokra gondolok, amikor valaki szétnapozta a bőrét, tiszta ránc és folt meg petyhüdtség és ezt mutogatja. Vagy sorolhatnék még dolgokat, miért vesz fel valaki XS-es bikinit, hogy folyik belőle ki mindene? Nem jobb egy saját méret, ami jól is áll neki? Miért nem lehet levágni a lábkörmöket, nem a méteres körömre még rálakkozni, fúj... Mondjuk teljesen az ő dolga, persze, mindenki azt csinál amit akar, csak megjegyeztem, hogy én az ilyet takarnám, vagy hogy engem jobban zavar az ilyen, mithogy egy kislány melltartó nélkül van és ott van neki 2 pont.
51. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2016. jún. 3. 13:41

Mondjuk az a kis bugyi nem hinném, hogy sokat véd a fertőzések ellen, főleg, ha vizes.

Kisfiúkat nem szoktam látni fügyit húzgálni, de ha látnék is, inkább aranyosnak gondolnám még ilyen kicsi korban, nem kiábrándítónak. Az enyémen mindig volt úszópelus, vagy fürdőnadrág, nem vagyok híve a pucérkodásnak, kivéve, ha itthon vagyunk.

Kislányokat szoktam sajnálni, amikor 4-5 évesen olyan felsőt adnak rájuk a strandon, ami tök kényelmetlen, és nincs is mit takargatni.

A bugyit kötelezővé tenném, rohadt sok beteg ember van, fene se tudja, ki mellé teríti le az ember a törölközőjét.

50. trapiti (válaszként erre: 47. - Spinneli)
2016. jún. 3. 13:40
Az emberek túlnyomó többsége nem szép, akár kövér, akár sovány... az egy más kérdés, hogy sokan azt hiszik magukról hogy gyönyörűek... ebből elég röhejes dolgok sülnek ki a strandon. Sokszor épp azok akik túlsúlyosak, idősebbek, kritikusabban nézik magukat és tudják hogy ha kevesebbet tesznek ki az előnyükre válik... de én is úgy vagyok vele, hogy amíg nem lóg a lángosomba a melle nem nagyon érdekel :)
49. aranylaz (válaszként erre: 14. - Sonysony)
2016. jún. 3. 13:37
..:D
48. trapiti (válaszként erre: 40. - Gribedli***)
2016. jún. 3. 13:35

Igen, harmincpár évvel ezelőtt még rajtam sem volt semmi látványos változás, de azért 8-9 évesen már nem rohangáltam fürdőbugyiban... Kb. az iskolás kor volt a határ amíg még simán csak alsót adtak ránk, később már nem. Az elmúlt 20-40 évben viszont a nemi érés felgyorsult, bizony nem ritka hogy 11-12 éves lányok már menstruálni kezdenek. De ettől függetlenül, egy 8-10 éves kislány már nem kisgyerek, még ha nem is kezdett el konkrétan nőni a melle. Vátozik már ilyenkor a testük is, az alkatuk is.

Az én lányom 8 múlt, eszembe nem jutna felső nélkül engedni, főleg hogy magas is, idősebbnek is néz ki talán. (A melltartót meg elég röhejesnek tartom ebben a korban, különösen amikor csúszkál ide-oda, így ő egyrészest vagy olyan tanakinit hord.)


Az csak az érem egyik oldala, hogy mi látszik a testén. A másik, hogy ebben a korban a lányok már nem igazán kisgyerekek. Mellesleg kizártnak tartom, hogy a lányom szívesen lenne egy szál bugyiban a strandon...

47. spinneli (válaszként erre: 43. - Gribedli***)
2016. jún. 3. 13:35
Szerintem ez más, én kövér vagyok, de pont leszarom, hogy ez kinek nem tetszik, élni nekem is jogon van, nemcsak azoknak, akik szerint nekik tökéletes a testük....vagy mittomén milyen, én nem másokat bámulni megyek ki, hanem úszni, és kikapcsolódni.
46. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 30. - Forrest2010)
2016. jún. 3. 13:32
Őszintén szólva, van akit még fürdőruhában sem szívesen látok a strandon, mert a ruciból is kifigyel olyasmi, amire baromira nem vagyok kíváncsi :)
45. Mézes-Krémes (válaszként erre: 43. - Gribedli***)
2016. jún. 3. 13:31

Szerintem nem gondolja ezt, egyszerűen csak lekakilja, hogy milyen a teste, és úgy van vele, hogy ő attól még élvezi az életet, és jól érzi magát.

Egyébként mindenkinek más a szép illetve a csúnya látvány. Egy bizonyos szintig ez is relatív talán.

44. gribedli*** (válaszként erre: 30. - Forrest2010)
2016. jún. 3. 13:28
Mumi:DDD
43. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Forrest2010)
2016. jún. 3. 13:26

Akkor te korán érő típus vagy!:)


Ja tényleg, a rondaságot se nagyon szabadna mutogatni, de lehet, hogy aki annyira kiteszi, meg van győződve arról, hogy biztos tetszetős látvány:D

42. gribedli*** (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2016. jún. 3. 13:23
:DDD
41. 408020f45e (válaszként erre: 34. - Re11)
2016. jún. 3. 13:22
Egyetértek! Vannak nudista(naturista) strandok, menjen oda aki pucéran akar napozni. De engem is zavarna, főleg ha ismerős is az illető. Arról már nem is beszélve, hogy a pucérság valóban az intimitás része és úgy érzem maga a látvány (függetlenül attól, hogy idős vagy fiatal) az intim szférába történő betolakodás.
40. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2016. jún. 3. 13:21
Nekem akkor még nem volt cicim, sőt, én inkább azt látom, hogy ha egy 8-10 évesnek van, az háj (bocsánat). Persze, ha le akarja takarni azt, tegye, nem érdekel, nekünk ennyi idősen nem volt mit takarni és szerintem akkor ez egyáltalán nem sértette mások ízlését stb.
39. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Sonysony)
2016. jún. 3. 13:17
:D
38. plavalaguna (válaszként erre: 30. - Forrest2010)
2016. jún. 3. 13:16
ezt sose értettem, miért veszi el más teste bárki étvágyát?? nem mindegy lóg e, stb? az ő teste. a strand mindenkié, gondolom nem ugrál előtted se senki, hogy ezt nézd, engem bámulj :D
37. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 310b0ab2aa)
2016. jún. 3. 13:14

Azt gondolom, hogy az otthoni fürdőkádon kívül ne legyen egyetlen gyerek se pucéran.

Ha más nem valamilyen kis póló és fehérnemű csak akad, amit ráadhatnak. Sem a nap miatt sem az egyéb mindenfajta eü.-i kockázat miatt nem éri meg a meztelenség. Persze előfordul egyes népeknél, hogy a szegénység vagy más egyéb miatt a gyerekek meztelenül rohangálnak nyáron, de ahol egyébként nem ez a jellemző, ott csak felesleges kockázatot jelent.

36. Mézes-Krémes (válaszként erre: 34. - Re11)
2016. jún. 3. 12:55

Miért érzed kellemetlenül magadat miatta?

Engem az ilyen egyáltalán nem zavar, egy percig se. De ettől függetlenül azt gondolom, hogy olyan helyre kell menni pucérkodni, ahol ez egyértelműen bevett szokás. Tehát senkit nem zavar, vagy mindenki ezt csinálja.


Mondjuk azt nem tudom, hogy vannak-e egyáltalán ilyen strandok. Ha lenne, én pl. szívesen elmennék egyszer. :) Csak nem lenne kivel, mert a környezetemben senki nem ilyen szabados gondolkodású, mint én vagyok. Brühühü

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook