Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Strandon/tengerparton hány éves korig elfogadható, ha egy gyerek meztelenül van? fórum

Strandon/tengerparton hány éves korig elfogadható, ha egy gyerek meztelenül van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
95. Bolen (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2016. jún. 7. 12:09
...és a vizes fürdőruha kényes téma ,ha hajlamos a felfázásra:)))Mondjuk a Balatonnál a német turistáknak ez sem okozott gondot :))
94. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 79. - Loch ness)
2016. jún. 7. 09:48

A gyerek szerintem egyáltalán ne legyen meztelenül a strandon, a mi fiunk még babaként is úszópelust hordott. Max. az elfogadható olyan 3 éves korig, hogy ha a gyerek csuromvíz, nem "bújunk el" átöltözéshez.

A fürdőruhákról: én is jobban szeretem az egybe fürdőruhát pedig 0.0 terhességi csík maradt rajtam és nálam vastagabbak is simán vesznek fel bikinit. Viszont egyszer próbáltam meg egyrészesben kimenni a strandra... annyi megvető, gúnyos nézést még életemben nem kaptam (kb az "ez is vajon mit takargat" - fej) . Az ott lévő kb70-80 nőből én voltam az egyetlen aki nem azt a mindent mutató sz.rt viselte, pedig mindenféle korosztály/testalkat jelen volt. Komolyan, én szégyelltem magam, pedig a 150 centis dagadt tyúknak aki a társaságunkban volt és konkrétan kilógott a fél melle alul a bikiniből, neki kellett volna szégyellni magát :/ Idén nem vagyok hajlandó strandra menni. Szerencsére a kisfiam sem rajong a strandért, és akkor még finoman fogalmaztam :D

2016. jún. 5. 06:49
Csecsemőkorban hagynám, hogy a szabad levegőn a pléden pár órát legyen meztelen.
2016. jún. 5. 05:55
Mindig ruha ahogy előttem is írták. Érdekes, hogy én gyerekkoromban is szemérmes voltam. Apám szerintem csak pelenkázás miatt látott mesztelenül. Azért ha gyerek, ha nem, neki is van méltósága. Facebookra se raknék fel olyan képet. Undorító szerintem.
2016. jún. 4. 20:24

Kicsinek a strandon az úszópelenka kell, több helyen kötelező is, hogy nehogy takarítani keljen a medencét,egy "baleset" miatt.

Amikor meg kinövi a pelenkás kort, ízlésesebb, ha van legalább egy kis bugyi, gatyó rajtuk.A fenekükbe se megy a homok, kavics stb, ha leülnek, na és a csúnya bácsik sem élvezkedhetnek.

2016. jún. 4. 18:13
Látom szinte mindenki azon a véleményen van hogy legyen a gyereken fürdőruha bármekkora is a kicsi,de nem ítélem el azokat akik másképp csinálják,de ha lenne gyerekem biztos nem engedném meztelenül strandolni,ne bámulják mások.Van amúgy egy barátnőm akinek 6 éves lánya van,egyszer el voltunk együtt strandolni,és simán hagyta egész nap pucéran.. mondtam is neki utána hogy ez nagyon nem helyes,vissza vágott azzal hogy én prűd vagyok.
89. viva70
2016. jún. 4. 10:11
Az én lányom sosem volt meztelen strandon. Szerintem semmilyen korban nem elfogadható az.
88. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 87. - Pengő Gyöngyi)
2016. jún. 3. 22:28
nem szombaton, hanem gyereknapon, bár lényegtelen
87. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 10. - Gribedli***)
2016. jún. 3. 22:27
Az én fiam szombaton beleesett a szökőkútba, cipő nem volt rajta, de a rövidnadrágja, kisgatyája elázott. Fogta, levette, és közölte, hogy ő így jön haza, egy szál... pólóban :)
86. 3d787b167a (válaszként erre: 10. - Gribedli***)
2016. jún. 3. 22:18
:DDDD
85. 3d787b167a (válaszként erre: 14. - Sonysony)
2016. jún. 3. 22:18
Hát te!:D
84. Cilumiluci (válaszként erre: 80. - Pengő Gyöngyi)
2016. jún. 3. 19:52
Mi is így tettünk anno :)
83. trapiti (válaszként erre: 80. - Pengő Gyöngyi)
2016. jún. 3. 19:08
Nálunk is több fürdőruha szokott lenni, bár nem mindig van idő átöltözni két fürdés között, de amíg kisebb volt mindig átöltöztettem. Meg amúgy is, kicsi gyereknek mindig kell egy garnitúra csereruha... ha jól emlékszem, 6 éve kor körül szoktunk le róla hogy mindenhivá tartalék ruhával járjunk... :)
2016. jún. 3. 17:51
Semeddig. Ne legye meztelen, bármilyen kicsi.
2016. jún. 3. 17:08
minden esetben két fürdő ruha jó lenne már csak egészségügyileg is,
80. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 77. - Trapiti)
2016. jún. 3. 17:02
Én is mindig két fürdő alsót viszek a kisfiamnak, hogy amíg mondjuk eszünk vagy fagyizunk, addig ne vizes gatyában üljön egy asztalnál.
79. loch ness (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2016. jún. 3. 16:39

Na igen, ez már a praktikus anyukai megközelítés :) Én csak az elméletre koncentráltam. Ilyen értelemben praktikusabb a rendes fürdőruha. Mikor én voltam kicsi, még nem volt ilyen UV sugárzás, mondjuk mi akkor sem a tűző napon voltunk, hanem vagy vízben, vagy árnyékban.


Különben én is jobban szeretem az egybe fürdőruhát, mert sokszor a bikinik többet mutatnak, mint takarnak, és nem szeretem akaratlanul is mások kitakart kebleit nézegetni. Engem is zavart volna, ha ilyenben vagyok, még akkor is, amikor jól néztem ki, szóval nem azért, mert savanyú a szőlő :) De - visszatérve a témára - a fejlődni kezdő gyerekeknél meg pláne nem jó a bikini, mert csúszkál, és pont azt nem takarja, amit akarnak.

78. forrest2010 (válaszként erre: 77. - Trapiti)
2016. jún. 3. 15:48
:)
77. trapiti (válaszként erre: 76. - Forrest2010)
2016. jún. 3. 15:31

Na, az zavar... mindig ugyanarra a strandra járunk, ugyanabban a grillkertben ebédelünk minden nap amikor ott vagyunk (gyerekkori barátnőmé a hely). A strand területén van ugyan, egy része fedett de a nagyobb része nyitott, kiülős. Pincérek szolgálnak fel rendes ruhában, rendes asztaloknál, tehát attól eltekintve hogy egy strandon van, mégis inkább étterem mint büfé. Ott zavar. Nagyon sokan beülnek egy szál csöpögő fürdőnadrágban vagy fürdőruhában. És simán behozzák a gyerekeket is meztelenül... lehet hogy én túl konzervatív vagyok, de nálunk nem divat félmeztelenül vagy meztelenül asztalhoz ülni. A férjem átveszi a rövidnadrágját, pólóját, én rá szoktam venni a fürdőruhára pólót, rövidnadrágot vagy strandruhát, a lányom szintén felvesz valamit. Lehet hogy kicsit melegünk van, viszont nem csöpög az izzadtságunk az ételbe... meg egyáltalán... ilyen helyen zavar, persze.


De egyébként a strand többi részén sokkal zavaróbb tud lenni az emberek viselkedése mint a kinézete :)

76. forrest2010 (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2016. jún. 3. 15:19
....majd fog :) ha a levesedbe lóg neki :)
75. forrest2010 (válaszként erre: 46. - Pengő Gyöngyi)
2016. jún. 3. 15:17
:)
74. forrest2010 (válaszként erre: 38. - Plavalaguna)
2016. jún. 3. 15:15
....szerintem + elveszi a másik étvágyát , gusztusát , de felőlem :) azt csinál mindenki , amit akar , de ha nincs az ember lányának egy minimális önkritikája , akkor az baj :) nem báj :( nem kell ahhoz bámulni se , a férjem megnézi a szép didiket , naná ! melyik pasinak nem tetszik ?! de ő is úgy van vele , h dugja már el egy sátorlap alá az , aki csak a randaságát mutogathatja :) / na ezért vagyok én is a sátorlap alatt :) :) :) tartva , mert túl sok hű de szép 62 éves mumi nem futkározik a nagyvilágba :) /
73. forrest2010 (válaszként erre: 32. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 3. 15:07
.....nem mamát :) mumit :) múmiát , csoroszlyát :)
72. forrest2010 (válaszként erre: 33. - Andi6020)
2016. jún. 3. 15:05
....nem is Rád gondoltam :)
71. forrest2010 (válaszként erre: 69. - Sonysony)
2016. jún. 3. 15:02
....tudom :) én is ismerek olyat :)
70. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 69. - Sonysony)
2016. jún. 3. 14:59

Máskor ha látsz, akkor köszönj!

:D

69. sonysony (válaszként erre: 30. - Forrest2010)
2016. jún. 3. 14:52
...demá! Láttam én már jó negyvenest, aki többet ért mint két hu ........ mindennél!
68. sonysony (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2016. jún. 3. 14:48
Nem szóltatok, hogy itt vagytok. :(
67. trapiti (válaszként erre: 66. - Gribedli***)
2016. jún. 3. 14:16
A decathlonban mi is mindig jókat találunk :)
66. gribedli*** (válaszként erre: 60. - Plavalaguna)
2016. jún. 3. 14:12
Mi a decathlonban találtunk tök olcsó 2 részeseket, az egyrészeseket pedig a calzedoniában. Mivel a 2 kis boszi mindenben egyformát akar, egymást majmolják, nehéz mindig 2 méretben ugyanolyat találni, főleg, hogy ők 2 korosztály voltak jó ideig és nem minden márkában csinálnak ugyanolyat. Néha a fejemet fogom, hogy mi lesz később:DDD
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook