Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spórolási tippek. Ki hogyan és min spórol egy kis pénzt? fórum

Spórolási tippek. Ki hogyan és min spórol egy kis pénzt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. ápr. 1. 02:20
Mindenen egy picit:)
114. patrícia2000 (válaszként erre: 113. - MelisUK)
2009. márc. 22. 12:41
itt falun mindenki azt csinálja,legalább addig se kell a drága fát, szenet megvenni,nem annyi mennyiség fogy,és a háztartási szemét szépen elég. itt falun a falevelet,kerti szemetet is égetik,én is fogok holnap,ha az idő engedi, itt így megy máshol máshogy. persze városban nincs tüzelési nap,itt van ,hétfőn és csütörtökön lehet égetni. igazad van részben, de ha itt van egy rossz bakancs azt nem fogom a kukásoknak kitenni,attól ég csak a tűz. mi csak fával tüzeltünk, hoztunk szenet is pár zsákkal,de azt csak 1-2 kis lapáttal használtuk. a papírt mi leadjuk a papírgyűjtésbe, a lányomék a suliban minden ősszel gyűjtik. meg különben ,ami a háztartásban van szemét az nem sok, azzal nem igazán károsítod a környezetet. akkor akik gázzal fűtenek?nálunk is van az is. annak is van károsanyag kibocsájtása.
113. MelisUK (válaszként erre: 105. - Patrícia2000)
2009. márc. 20. 16:03

Mióta környezetbarát az, ha elégeted a szemetet? Ezzel nagyobb kárt okozol, mintha hajtógázos spray-t használsz... Gondolj csak bele, hogy ha mindenki a szemetét tüzelné, akkor milyen lenne a levegő. Így is a családi házas környékekre szörnyű fűtés idején menni, ha csak szenet meg fát használnak, de ha még a ruhákat, műanyag cipőket, stb is rádobják az emberek, akkor még szmogosabb lesz a levegő. Épp hogy extra nagyon károsítjátok a levegőt, nem pedig véditek!!! Azért is temetik a szeméttelepeken is el a szemetet, hogy ne égetni kelljen! Mert az extrán környezetkárosító!

Inkább a papírt dobálnád rá a tűzre, az nem szennyezi úgy a környezetet, mint a gumi, műanyag és egyéb dolgok...

A szemét elégetésével nem véded a környezetet! Ahol elégetik, azok olyan speciális helyek, ahol extra szűrőkkel megszűrik a káros anyagokat, nem hagyják kijutni a természetbe. A sok pernye, ami a kéményetekből kijön, az szépen lerakódik a termőföldre, aztán csodálkozunk a sok betegség miatt....

2009. márc. 20. 15:30
hússal úgy lehet spórolni, ha pl marad ki pörkölthús, főtt csirkehús... azt én ledaráltatom mostanában a nagyimmal és fasírtnak bekeverem. nem dobom ki a húst, hisz nem olcsó. anyum szokott még úgy fasírtot eltenni fagyasztóba, hogy rendesen zsemlemorzsázza és kis tálcán elteszi a fagyasztóba,így ha sűrgősen kell főzelékre...,akkor csak ki kell sütni.
2009. márc. 3. 16:25

Én már elkezdtem. Az eddig szőlőként használt területet /borszőlő/ most felszabaditjuk, ma ki lett szedve az összes, és veteményesnek használjuk.

Igy legalább egy kis zöldségféle megterem majd a tavasszal és nyáron.

110. Takiné Mariann (válaszként erre: 96. - Megryan)
2009. márc. 3. 15:18
Ez tök jó ötlet, én is kipróbálom!
109. patrícia2000 (válaszként erre: 107. - C20c593f1c)
2009. febr. 27. 12:33
igen lehet igazad van, úgy érzed. de ha több köbméter szemetemet eltüzeljük és nem a helyet foglalja a szeméttelepen,ahol mellesleg ugyan úgy meggyújtják, akkor az nem környezet szennyező?láttam már Eger környékén szeméttelepet meggyújtva, a füsttől alig lehetett látni, és irtó büdös volt, jó nagy füsttel körítve.
108. Serry (válaszként erre: 106. - Kattyus)
2009. febr. 26. 22:43
Tudod szerencséd van. Mi meg termeljük itt a szemete és megszakad a szívem,hogy nem tudom hasznosítani. A Műa flakonok mennek a szelektívbe. Az olajat moslékot szűrve öntőn a csatornába, mert nincs aki elvinné. Étel maradék kuka. Papírt gyűjtöm és hol a dédihez viszik, hol mi visszük anyukámékhoz. Szóval szívesen találnék helyet mindennek ahogy megszoktam,de ez városon nem a kultúra része.
107. c20c593f1c (válaszként erre: 105. - Patrícia2000)
2009. febr. 26. 22:26
Remélem azzal, hogy mindent eltüzelsz, nem gondolod, hogy környezetvédő módon jársz el. Ahol a szemetet elégetik, ott a kiáramló füstöt "megszűrik".
106. kattyus (válaszként erre: 103. - Serry)
2009. febr. 26. 20:09
A tesóim állattartással foglalkoznak, az ételmaradék odamegy. A papírt apukám elviszi begyújtani. A műanyag flakonokat gyűjtöm, és elviszem a tejboltba a sógornőmnek. Van aki elmegy kimért tejet venni, flakon nélkül:) Ott hasznát veszik. Van a kertünkben komposztos gödör, az olyan hulladékot, amit nem visz el tesóm a malacoknak, azt komposztáljuk.
105. patrícia2000 (válaszként erre: 103. - Serry)
2009. febr. 26. 16:12
IGEN,TE OLYAN LEHETSZ MINT ÉN,KERESED MINDENBEN, HOGY MIRE JÓ. MI IS TÁRSASHÁZBAN LAKTUNK,CSAK AZ VOLT A JÓ, HOGY A MOSLÉKOS VÖDRÖT TUDTAM HOL TÁROLNI, ÉS ANYUMÉKKAL EGY FALUBAN LAKOM, TÖBBSZÖR A PÁROM HA ÚTON VOLT FELKÜLDTEM ANYUMÉKHOZ A VÖDRÖT. MOST NOVEMBER ÓTA ANYUM ÉS MAMÁM KÖZÖTT LAKUNK, ÍGY NAPONTA-MÁSNAPONTA ÁTVISZEM A MOSLÉKOST. MAMIMNAK MOST VAN TÖBB TYÚKJA, AZ SEM MINDEGY, HOGY KAPOM TŐLE A TOJÁST 10-ESÉVEL. LEHET VESZ TAVASZRA 1 MALACKÁT IS. ITT AZ ÚJ HÁZBAN A GÁZ MELLLETT VEGYES TÜZELÉS IS VAN,MINDENT EL TUDOK ÉGETNI, ROSSZ CIPŐ, SZEMÉT. ÉN A SZELEKTÍV HULLADÉKGYŰJTÉS HÍVE VAGYOK. SZERINTEM JOBB ELÉGETNI DOLGOKAT,MINT A FÖLDBE ELTÚRNI. ITT IS MINT MÁS ORSZÁGOKBAN A SZEMÉTBŐL LEHETNE HŐT TERMELNI,EZZEL LEHETNE A KÖRNYEZETET IS VÉDENI.A PAPÍRT GYŰJTÖM KÜLÖN KARTONDOBOZBA ÉS 1 ÉVBEN 1-SZER A LÁNYOM ELVISZI A SULIBA MIKOR PAPÍRGYŰJTÉS VAN, AZ OSZTÁLYUNK 6-8 EZRET SZOKOTT ILYENKOR KAPNI,AMI KIRÁNDULÁSKOR A GYEREKEKRE VAN FORDÍTVA, FAGYI VAGY BELÉPŐJEGYBE TESZIK BELE EZT A PÉNZT.SOK HASZNOS DOLOGGAL LEHET SPÓROLNI,CSAK ÉSZRE KELL VENNI A LEHETŐSÉGEKET.
104. patrícia2000 (válaszként erre: 101. - Megryan)
2009. febr. 26. 16:03
igen,ez érthető, tudom még a lányom ovis volt szinte mindennap új nadrágot vett fel, sáros lett, fűfoltos. de már 9 éves lesz és jobban vigyáz rá, több napig is tisztán marad neki.
103. Serry (válaszként erre: 100. - 874eb11dfd)
2009. febr. 26. 14:26
Én amióta az eszemet tudom spórolok. Mindig is voltak dolgok amiket nem pazaroltunk. Engem pl nagyon zavar, hogy nem tudom hol eltüzelni a papírszemetet és nem tudom hová kidobni a moslékot stb. Mert, hogy falun és családi házban nőttem fel, most meg városban és társasházban lakom . Rengeteg olyan dolog van amivel régebben nem pazaroltam, most meg kénytelen vagyok.
102. Serry
2009. febr. 26. 14:26
Én amióta az eszemet tudom spórolok. Mindig is voltak dolgok amiket nem pazaroltunk. Engem pl nagyon zavar,hogy nem tudom hol eltüzelni a papírszemetet és nem tudom hová kidobni a moslékot stb. Mert,hogy falun és családi házban nőttem fel, most meg városban és társasházban lakom .Rengeteg olyan dolog van amivel régebben nem pazaroltam, most meg kénytelen vagyok.
101. megryan (válaszként erre: 99. - Patrícia2000)
2009. febr. 26. 14:24

Igaz, 2 gyerek mellett majdnem minden nap mosni kell, pláne ilyen sáros időben. Oviban az udvar után merő sár a ruha.


Lehetne spórolni hogy nem fürdetem hanem zuhanyzom őket, de a gyerek egyszer gyerek. Sajnálnám... én is imádtam fürödni kiskoromban. Ráadásul a fiam most tanul úszni, így minden este úszószemüvegben gyakorolja a merülést :)


A mosogatógép nekem 14 litert fogyaszt, ennyiből biztos nem tudnák elmosogatni.

2009. febr. 26. 13:45
bocsi,hogy ilyet kérdezek,de semmi rossz szándékom nincs,csak azt szeretném kérdezni,hogy sporoltatok válság elött? mármint figyeltetek a villanyra, meg vízre, stb?
2009. febr. 26. 09:45

ahol több gyerek van ott biztos nem egyszerű spórolni sem, nekem csak 1 lányom van. biztos ,hogy több víz fogy, többet kell mosni,több víz fogy a fürdéshez is.

a kajára és a fűtésre megy el több pénz minden háztartásban,az a véleményem.

gyerekeknél lehet még úgy spórolni,ha a rokonságban van kinőtt gyerekruha. mi unokatesómról szoktunk jó cuccokat kapni, a lányom és unokatesóm között nem sok a korkülönbség, 5 év, így nincsenek elavult ruhái.

98. c20c593f1c (válaszként erre: 94. - Kattyus)
2009. febr. 25. 22:02

Utálok zuhanyozni. Én is úgy vagyok, mint Te.


Hasonlót fizetek én is átlagban. Nyáron időnként a kertet - ami sajnos elég kicsi - is meglocsolom, de van egy kisebb felfújható medencénk is.

2009. febr. 25. 22:00

Van olyan program a mosogatógépnél, amikor 9 literrel elmosogat, de van olyan - akkor telepakolom, mint az állat - 22 literrel (ez alig több, mint 2 vödör víz!). Nekem ne mondja senki, hogy el tud mosogatni 12 tányért, 6-8 poharat, egy rakat evőeszközt, jénait, 3-4 lábast, minimum 2 fedőt öblítéssel kevesebb vízzel.


Ahol sok gyerek van ott sokkal több vizet fürödnek el, jóval többet mosnak, de mosogatnak is. A mosás nemcsak a ruhájuk, hanem az ágyneműjük, stb. is...

2009. febr. 25. 20:22
Nekem az nagyon bevált, hogy összeírom mi kell otthonra, kiszámolom hogy kb. mennyibe fog kerülni, és nagyjából annyi pénzt viszek magammal. Így nincs az, hogy beteszek még ezt-azt a kosárba, valóban azt vesezm meg, amire szükségem van. Persze aki kártyás az nem tudja így csinálni.
95. kattyus (válaszként erre: 94. - Kattyus)
2009. febr. 25. 20:00
Ja! Ez csatorna díjjal együtt van. 540 Ft a víz+csatorna-díj. Szerintem nem sok. November óta van mosogatógépem,de nem fizetek többet mint előtte.
94. kattyus (válaszként erre: 93. - Patrícia2000)
2009. febr. 25. 19:59
Én havi 3500-öt fizetek, de van egy mániám: Imádok nyakig vízben fürödni:)
2009. febr. 25. 18:32
nem mondom én sem,hogy drágább a mosogatógép, igaz nagyon nem tudom ,mert nincs hasonlítási alapom,csak a barinőm.akinek nagy családja van ,annak biztosra megéri, de mi a párommal és a lányunkkal hármacskán vagyunk.nekem csak annyi a hasonlításom, hogy mi 2 felnőtt 1 gyerekkel 2500-at fizetünk 2 hóra a vízdíjat, barinőmék 3 gyerek és ő,mert most egyedül neveli a gyerekeket 7000-et fizet 2 hóra,neki van mosogatógépe.
92. kattyus (válaszként erre: 91. - C20c593f1c)
2009. febr. 25. 14:42
Én is mosogatógéppel mosogatok,de szerintem sem drágább így a mosogatás.
91. c20c593f1c (válaszként erre: 82. - Patrícia2000)
2009. febr. 25. 14:28
A mosogatógéppel való mosogatás nem jelent több vizet! Sokan tévednek.
90. kattyus (válaszként erre: 89. - Patrícia2000)
2009. febr. 25. 14:19
Ez tényleg jó:) Tavaly 12 liter szederdzsemet, 10 liter málnadzsemet és szűken9 liter eperlekvárt főztem. Mindet tudtam diétásra főzni, így mindenki eheti. Ha jól belegondolok hogy mennyi 1 üveg lekvár?! És még a többi gyümölcs amit beraktam....
2009. febr. 25. 14:13
mi társasházban laktunk ,de novemberben átköltöztünk családi házba,itt aztán van meló, gyümölcsfánk vagy 130db, fűnyírás....,van klassz kis konyhakertem,már vettem veteményeket,ez jó föld itt, anyumék és mamám között lakunk. szóval megvettem a veteményeket,mindent ültetek ,borsó,csemegekukorica,saláta, sütőtök...,van málnánk,eperültetvényem/csak besikerülne,lenne sok eper tavasszal/ szeder.azért ha besikerül lesz mindenem semmit sem kell vennünk, zöldségeket gyümölcsöket biztos nem.
2009. febr. 24. 15:53

én is csak ,majd ha minden jól megy akkor március vége-április elején kezdek dolgozni, 2 évig itthon voltam bedolgozó,még jó hogy a párom vállalkozó.van egy 9 éves lányom.


van egy olyan mondás hogy "az olcsó húsnak ,híg a leve". szerencsére ez nem mindig igaz, akinek valami bevállt és olcsó,az használja,mindenki tudja mi a jó neki. de a lid..-es és penn.-s cuccokat szeretem,még soha nem csalódtam bennük.

viszont ha spórolni akarok ,akkor nem megyek a piacra nézelődni,mert tuti nem bírok ellenállni és valami sza..-ságot veszek. a férjemet viszont gazdaságos elküldeni,mert csak azt vesz a boltba,amit felírok neki. mi 1 hónapba 1-szer nagy bevásárlást teszünk,ez vagy a lid..,vagy a penn.., vagy tesc... mikor hogy jön össze és mi esik útba.

2009. febr. 24. 15:46

az áram fogyasztásra én is figyelek, nekünk is a szgép fogyaszt többet és a tv. világítás az nem vészes,mert szinte csak a nappaliba ,konyhába picit és fürdőbe használjuk,de mindent kapcsolok le,he nem vagyunk . eszembe jutott hogy olvastam, ha süt a Nap akkor a redőnyöket fel kell húzni,mert felmelegíti a lakást, este viszont ha lemegy a Nap akkor lekell húzni a redőnyöket,ilyenkor télen és ki kell zárni a hideget.

mi sem iszunk,nem cigizünk,szoktuk is beszélni párommal,hogy mi milyen sokat megtakarítunk így, kettőnknek biztos lenne 40 ezer is a cigi havonta,ha szívnánk. muszály spórolni,mert a nyáron el kellene jutni valami szép helyre is, szerintem ennyi áldozatot megér mondjuk Korfu. de majd adóbevallás után meglátjuk hogy állunk.

2009. febr. 24. 13:33

A laptop monitorján levesszük a fényerősséget, így a szemet se folyatja ki és gazdaságosabb. (A laptop is kevesebbet fogyaszt, mint egy asztali pc.) TV helyett kivetítőnk van, hogy ne kelljen TV adót fizetni (nálunk még van), azon is leállítjuk a fényerőt, így tovább él majd benne az égő és kevesebb áramot fogyaszt.

A hűtőnk sincs túl hidegre állítva, csak ahogy kell.

Hatalmas ablakaink vannak, így a fürdőszoba kivételével csak télen kell föloltani a lámpákat vagy éjszaka, ha későn érünk haza valahonnan. (Nálunk nem divat a függöny, had jöjjön be a fény. Csak sötétítő függöny és reluxa van, így nappal jön be a meleg és a fény. Ha kisüt a nap, akkor leveszem a radiátorokat még télen is, mert képes akár 26 fok is lenni a hatalmas ablakoknak köszönhetően. (Egyébként 20-22 fok van a lakásban.) Kb térdmagasságban kezdődik az ablak és majdnem a plafonig felér és nálunk hatalmas a belmagasság - mivel egy 150 éves házsorban élünk. (Ezután nem is tudom elképzelni a pici modern lakásban való életet.)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook