Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spórolási tippek. Ki hogyan és min spórol egy kis pénzt? fórum

Spórolási tippek. Ki hogyan és min spórol egy kis pénzt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
85. MelisUK (válaszként erre: 83. - Patrícia2000)
2009. febr. 24. 13:24

Én is magamnak szedem a szemöldököm és magamnak is festem. Így alig kerül valamibe és olyan, amilyennek én szeretném. A kozmetikus annyira nem is figyel oda, sokkal szebbet csinálok magamnak. És minden nap gyönyörű így a szemöldököm, nem várom meg, hogy teljesen lekopjon, hisz nem halok bele abba az évi 400 forintba, amibe így kerül.


A hajam a párom nyírja, hosszú hajam van, csak a végét kell egyenesre vágni, ezt másfél-két havonta megteszi.


A párom haját pedig én nyírom, nagyon jó a kézügyességem, meg van velem elégedve, azt mondja, hogy egyik fodrász se csinált olyan jó hajat neki, mint amit én. :D Kb 2 havonta vágom le a haját.


És amit mindig kifelejtettem: mi sem dohányzunk és nem alkoholizálunk.

84. vikasz (válaszként erre: 70. - 3a0842d373)
2009. febr. 24. 13:21
Köszi, az jó lenne. Te már úgyis tudod hol kell keresgélni. Kiváncsi lennék rá miért és mennyire jó.
2009. febr. 24. 12:39
házi tejet hozatunk,ami itt 100 ft/ liter, van olcsó tartós is itthon hA véletlenül nem lenne elég,ebben a házi tej legalább tényleg tej nem valami tejporos vizezett valami. a gyereken én sem spórolok,viszont ha nincs szüksége ruhára ,akkor nem vásárolok. én a piacon turizok mostanában ahol 400 ft-ért kapok farmert,bármilyen nadrágot.de mostanában ruhára nem költünk,felesleges szépészeti dolgokra sem. itthon kitudom szedni magamnak a szemöldökömet, gyantázást is megcsinálom pár száz forintból, a hajamat anyum vagy tesóm festi. fodrászhoz 4 havonta eljutok vágásra az jó, nem nől a hajam gyorsan,sima,csak igazíttatni járok. a vizet nem folyatjuk,ha fogat mosunk. a fűtésnél lehetne még valahogy jobban spórolni. napközben a gáz megy ,18-20 fok van bennt, délután a férjem begyújt a kazánba és 24 fokra is felmegy a hőmérséklet.120 nm-es családi házban lakunk, most számoltam kb 1 hónap alatt 61ezer volt a fűtésszámlánk, egy havi fizetés.
2009. febr. 24. 12:29
mi a mosásnál úgy spórolunk,hogy én sem indítom el amosógépet üresen,viszont dugig tömni sem jó,mert akkor lhet foltos marad a ruha,mosógélt használok egy drágább to...vagy bon....és vagy lid..-est vagy tesc...-at veszek mellé,felesen teszem a gömbbe a ruhák közé, máskülönben a drágább mosószer elfogyna 1-1,5 hónap alatt,így hogy keverem tisztábbak a ruhák,mert lehet ha nagyon olcsó gélt használnék a 9 évs lányom ruháiból nem vinné ki a fűfoltot, sárfoltot. a vízdíjunk 2500 ft 2 hónapra. én általában gyorsan letusolok,kevés vízből, a férjem is keveset használ, a lányom sem fürdik teli kádban. a wc tisztításnál elhagytam a sósavat, vettem bre...torn...-ót, néha öntök bele és szép lesz az egész kagyló, a wc tartály sem mindegy milyen, nekünk csak addig engedi a vizet amíg húzzuk. mosni 1 héten 1 szer,ritkábban 2-szer szoktam, a kényesebbekt kézközt mosom. nekem van ököma...-om,nem vízkövesedik a mosógépem. nincs mosogatógépem,van mosóedényem abba engedek vizet és úgy mosogatok. főzni 2-3 napra szoktam,ha van kaja maradva nem főzök,mert akkor a moslékos vödörbe kötne ki. a cicáknak marketben, penn..-ben vagy lid..-ben veszek 100ft alatt konzervet,de a házi maradékhoz vannak szoktatva,kénytelenek néha azt is enni.
81. patrícia2000 (válaszként erre: 59. - MelisUK)
2009. febr. 24. 12:11
sziasztok,anyumék is forrástól hordanak vizet,több kannányit, 1 hónapba 1-szer elmennek aszódra és onnan hozzák. azóta apumnak jó a gyomra,nem termel annyi savat.én is szeretem, bár lehetne vitatkozni,hogy mennyire tiszta a víz, de szerintem finom, és mivel forrás állandóan folyik.
2009. febr. 24. 11:34

A leg alapvetőbb dolgokkal. Fogmosás közben elzárom a vizet. Mosogatás közben is. Csak ritkán fürdök, inkább zuhanyzok. (bár ez az idő miatt vagy így inkább)

Nem vagyunk szégyenlősek a párommal, úgyhogy ha jó idő van, vagy meleg a lakás, akkor nyiott ajtónál fürdünk és nem kapcsolunk villanyt. Mosáshoz nem használok öblítőt, hanem helyette ecetet. Én annyit teszek bele, amennyit az öblítőből tettem, ugyanazzal a mércével (ezt is inkább a környzetettudatosság, mintsem a spórolás miatt) Ugyanezen okból. Energiatakarékos égő mindenhol. Ha egy fél órára is leugrok valahova stb... azonnal kikapcsolom a számítógépet, nálunk ugyanis az pörgeti a legjobban az órát.

Ha valamilyen tartós kaja akciós valahol, akkor abból bevásárolok. Pl. UHT tej szokott lenni 109 Ft-ért a Spar-ba. Akkor leküldöm a páromat és vetetek vele 10-20 db-ot. Nem a cipekedés miatt megy ő, hanem mert én minden biszbaszt összevásárolnék mellé, amitől már ugrana is a "haszon".

Most aktualizáltuk a kábeltéve-internet előfizetésünket. Kiderült, hogy egy elavult csomagban voltunk. 6000 az internet, 5600 a kábeltéve. Most hogy összevont csomagra váltottunk, 2 éves hűségnyilatkozattal 6500 a kettő együtt, és még a sávszélességünk is a 3x-osára nőtt.

Kaján egyébként a legnehezebb spórolni, de hó végén, ha muszály, akkor sikerül, de egyébként nem vagyok híve annak, hogy mindenből a legolcsóbbat, legrosszabbat kell venni, mert akkor hiába tudunk hó végén félrerakni 20 ezer forintot, ha közben nem éltünk.

Baráti társaságban a "kocsmázást" felváltotta az, hogy hetente másnál gyűlünk össze. Előtte mindenki leadja az igényét, 1-2 ember megveszi a piát, kaját stb... a pénzt osztjuk, pókerezünk, dvd-zünk, beszélgetünk és sokkal olcsóbban kijövünk egy ilyen estéből, mintha beülnénk valahova.

Mivel panelben lakunk, ezért a fűtésen sehogy sem tudunk, nálunk az az egyik fő kiadás.

Akinek van kutyája. Nem éri meg megvenni a Pedigree stb száraz eledeleket, pláne nem a konzerveket, de ez vonatkozik az összes hiperben kapható márkára. Menjetek állatkereskedésbe és vegyetek prémium tápot. Ha lehet 15 kg-osat. Drága, de mégis lehet vele spórolni. Acana és társai, ha kifogtok egy akciót a 15 kg kijön 10.000. ft-ból. Ajánlom a különféle webshoppokat. Meg kell nézni az eteteési útmutatót. Ezek a tápok tele vannak hasznos anyagokkal, fehérjével stb... nem pedig csontlissztel, és más olyan haszontalan anyaggal, ami csak a kaja mennyiségét növeli, tápértéke nincs. A kutyának a prémium tápokból sokszor a felét, haramadát kell adni, mint az agyonreklámozott selejtes tápokból. Így máris közel egy árkategóriába esnek. Sokkal kevesebb lesz a széklet, sokkal egészségesebb lesz a kutya, ritkábban kell orvoshoz vinni.

Most hirtelen ennyi jutot eszembe. Bocsánat, hogy hosszú voltam :)

79. MelisUK (válaszként erre: 78. - Kattyus)
2009. febr. 24. 11:09

Amíg a szüleimmel laktam, addig én is melegben voltam, akár 26 fok is volt a lakásban. A radiátor nullára levéve, ablakok nyitva, mégis meleg volt minden télen, mert minden szomszédnál maxon a radiátor. (Egy közös kazánból fűtenek 40 lakást és havi általány díja van, így midneki nyomatja a meleget...) Így akkor én is minden télen az extra melegben voltam, rövid ruciban voltunk mind otthon és szépen hozzászoktunk a meleghez. Mikor elmentem a páromékhoz hétvégére, mindig megbetegedtem a 18 fokban extrán fölöltözve.

A páromnak melege van ebben a 20-22 fokban, én meg picit fázom, de én mamuszban és pulcsiban vagyok, ő meg mezitláb és rövidujjúban. De tudom, hogy ez a helyes hőmérséklet, csak hozzá fogok szokni egyszer. Már három éve együtt élünk de még nem tudtam megszokni, rövidben nem tudnék ellenni.

2009. febr. 24. 10:55
A sógornőm szerint aszkéta vagyok. Szerinte 24-25 az ideális.
77. MelisUK (válaszként erre: 76. - Kattyus)
2009. febr. 24. 10:52
A 20-22 fokos hőmérséklet az egészséges, az ettől hidegebb és melegebb már nem jó, szóval tökéletes a hőfok nálatok. Nálunk is ilyen a hőmérséklet.
2009. febr. 24. 10:42
Mi is a gázon és a villanyon próbálunk spórolni. Csak 20-21 fok van a lakásban. Szerintem elég.
75. MelisUK (válaszként erre: 74. - Supin)
2009. febr. 24. 10:03
Valóban nagy felelősség a gyerek - épp ezért nem is mertünk még belevágni.
74. supin
2009. febr. 24. 08:01
Együtt érzek a gyerekessekkel! Nekik a legnehezebb spórolni. Ja csak azokkal akik törődnek is a gyerkőcökkel!
73. 3a0842d373 (válaszként erre: 72. - Talian35)
2009. febr. 21. 08:23
Privi ment, szólj, ha valami nem világos :)
72. Talian35 (válaszként erre: 70. - 3a0842d373)
2009. febr. 20. 21:01
megköszönöm :-)
71. c20c593f1c (válaszként erre: 36. - C20c593f1c)
2009. febr. 20. 18:08
szóval ésszerű :-)
2009. febr. 20. 15:03

Mosódiót egyelőre a sötéteknél és a világos tarkáknál használok, 40 és 60 fokon is. Ágyneműt is azzal mosok.

Miután kisiskolás gyerekem van játszótéri sárfoltokkal, még nem kockáztattam meg itt a diót, de tervezem. Amihez régebben Clorox folttisztítót adtam, azokat még nem mostam dióval. De a többit igen és ott jól is működik.


Összegyűjtöttem pár oldalt a mosódió felhasználásáról. Ha kell, átküldöm szívesen.

69. 3a0842d373 (válaszként erre: 66. - Talian35)
2009. febr. 20. 14:59

köszi, mindjárt rákeresek :)

a fél liter ecet nekem is soknak tűnt, köszi a mamidnak is!

68. vikasz (válaszként erre: 67. - Vikasz)
2009. febr. 20. 13:20
automata :))
67. vikasz
2009. febr. 20. 13:18

Mi sem költünk cigire, italra, de egyenlőre elég sok pénzünk elmegy kajára. Próbálok én is mindig az épp akciós dolgok közül választani, de előtte több helyen utánanézek az áraknak az interneten.

Rászoktam a kártyás fizetésre. Viszont van még mindig sok hely ahol erre nincs lehetőség. A múltkor a férjem az otp-s kártyámmal más autómatánál vett fel pénzt, 800 ft-ba került, meg is mutattam neki, nem mindegy ez sem. Tudom ez aprópénzt, de sok kicsi sokra megy.

A gyerekruhákat angol turiban veszem, sok szép darabra lehet bukkanni. Vagy a szezon végi kiárusításoknál. Magamnak csak akkor veszek, ha tényleg nagyon muszáj, de akkor is a legolcsóbbat próbálom megtalálni.

Sok esetben a nagyobb kiszerelés hosszú távon olcsóbb.


Tényleg annyira jó a mosódió? Engem érdekelne, kinek hogy vált be.

Mi folyékos mosószert használunk, olcsón tudjuk venni, és kb. 5000 ft-ba kerül 3-4 hónapra való adag.

A spenótos foltokra még nekem sem sikerült semmit találni, még a fehérítés sem segített.

66. Talian35 (válaszként erre: 54. - 3a0842d373)
2009. febr. 20. 11:35
A fél liter ecetet én nagyon soknak találom, anyukám 2 evőkanálnyit rak, igy azért nem lesz ecetszaga a ruhának :-) Az Almawin-nek van nagyon jó 100% környezetbarát öblitője és az illata is tuti :-)
65. MelisUK (válaszként erre: 64. - Mel81)
2009. febr. 20. 10:55

Most az a véleményem, hogy már olcsóbb itt az élelmiszer, mint Mo-on, főleg, hogy a tescos termékek nagyon vernek minden árat. És ha az árfolyamokat is nézzük, jó ideje az élelmiszerek topp áron vannak a magyar árakhoz képest. (Anyumékkal telefonon meg szoktuk vitatni, hogy mi mennyibe kerül.)

Persze fish&chips-be mi se járunk meg semmi egyéb helyre enni, finomabbat és olcsóbbat főzök/sütök. Mivel Mo-ról származunk, nekünk kellenek a fűszerek is, a brit ételek elsőre ehetetlenül íztelenek, nem beszélve a sütikről.

64. mel81 (válaszként erre: 60. - MelisUK)
2009. febr. 20. 10:47

Ezt én is szeretem, hogy mindenre ráírják mennyi kalória, zsír, cukor van rajta. És a tesco csokis-mogyorós keksz írtó finom. Szerintem nálunk lassan fognak csak ezek a dolgok bejönni. Én 10 éve voltam Angliában, és akkor láttam először olyan cuccot, amit az áruház csomagolt és jó minőségű volt (akkor nálunk csak ultragazdaságos ehetetlen dolgok voltak). Meg olyat is ott láttam először, hogy az alapvető dolgokból mind volt egyet fizet kettőt kap akció, így sokat tudtunk mi is spórolni a kaján. Főleg mivel ott minden kaja dupla annyi volt, mint itthon. Azt mondanom se kell, hogy fih&chips-be nem mentünk, mert oké, hogy az ember nyaral, de az ilyesmin iszonyú sok pénz megy el. Most amikor nászúton voltunk Spanyolo.-ban, akkor is az üdülőfaluban, ha az ember hajlandó volt plusz tíz percet sétálni, már feleannyiért kapott hamburgert.

Ja és ne gondolja senki, hogy folyton járom a világot, kb. ennyi helyen voltam tíz éven belül külföldön nyaralni, általában nyaralóban szoktunk Velencén. Az egész nagy család odajár, van szabadstrand, útközben reális áron be lehet vásárolni egy multinál, és még a legszegényebb családtagok is eljutnak nyaralni. Csak mindenkinek már tavasz elején szólnia kell, hogy biztosan kapjon akkor helyet, amikor szeretne.

Szerintem ha vki nem vágyik nagyra, találhat magának olcsó nyaralást, ha igazán szeretne menni vhova.

2009. febr. 20. 10:40

Nálunk is egyébként 20-22 fok van a lakásban, plusz van két fölös szobánk, amit semmire se használunk és észak felé néznek, azoknál bezártuk az ajtót és levettük a fűtést. Minden nap kiszellőztetek azokban a szobákban is, így nem penészednek be, de a fűtésszámla sokat csökken emiatt.


Minden szobában csak energiatakarékos izzó van és azokat sem használjuk világba, csak amikor szükség van rájuk.


Lecseréltettük a cirkót újra és A energiaosztályosra, így kevesebb a gázszámla.


Szinte mindig két napra főzök, így kevesebb a villanyszámla, mintha naponta főznék. (Villanytűzhelyünk és sütőnk van.)


Megvárom, hogy összegyűljenek a ruhák, így heti egyszer mosok csak. (Ketten élünk egy háztartásban.) Egy adag fehér/világos ruha és két adag sötét/fekete gyűlik össze. A mosóporhoz mindig rakok kb fél deci ecetet, így puhábbak lesznek a ruhák, lágyítja a vizet, nem lesz vízkő és sokkal olcsóbb, mint a vízkőoldó. Sőt, a színek se fakulnak az ecet hatására. A viágos/fehér ruhákat 40 fokon, a sötéteket 30 fokon mosom, hisz így is gyönyörűek lesznek, fölöslegesen nem fűtöm a vizet a mosógéppel. A szárítógép részét csak akkor használom, ha nagyon szükség van rá, szóval tényleg ritkán.


Mindig tusolunk, így kevesebb víz fogy, mint a fürdéssel.


Nem pazarlom a tisztítószereket, legalábbis igyekszem csak annyit használni, amennyire tényleg szükség van.


Viszonylag gyakran főzök főzeléket, egészéges és olcsó.

62. MelisUK (válaszként erre: 61. - C20c593f1c)
2009. febr. 20. 10:31
Anyumék Lillafüredre járnak, hiába kocsival kell menni a vízért, azaz a dízelbe és időbe beletellik, mégis minden héten elmennek érte, mert annyival jobb. Oda is járnak még külföldiek is. Nagyon felkapott lett ez a forrásvíz téma.
61. c20c593f1c (válaszként erre: 59. - MelisUK)
2009. febr. 20. 10:24
Én Gyömrőn lakom. Ott van egy 100 méter mély artézi kút, amelyből sokan visznek vizet. Palackszámra viszik el onnan a vizet. Nemcsak a környező házakból ám!
60. MelisUK (válaszként erre: 24. - Mliv)
2009. febr. 20. 10:19

Nálunk Skóciában is extra jó minőségűek a Tesco termékek, a legtöbb márkás nem ér fel velük. Jóval olcsóbbak, mindenen rajta van az elején kiemelve, hogy mennyi kalória, zsír, stb van bennük.

Volt, hogy összehasonlításként vettem Tesco kekszet pudingos töltelékkel és totálisan ugyanezt márkásból is, az eredmény: a tescos sokkal frissebb, omlósabb volt, a garantált nyerő.

És itt ha elmegy az ember egy szállóba aludni, akkor nem ciki a tescos kézmosót kiraknijuk, hisz minőségi termék.

Én pl. a kézmosóm tescos tusfürdővel szoktam újratölteni, 200ml 10 pennybe, azaz kb 30 forintba kerül és nem szárad ki tőle a kezem, mint a márkás kézmosóktól.

59. MelisUK (válaszként erre: 10. - Talian35)
2009. febr. 20. 10:13
Anyumék is vizeznek, méghozzá hetente elmennek egy forráshoz, ott megtöltik a palackokat és a kannákat vízzel, azt isszák. Pl. a húgom annyira szereti (teljesen más, mint a csapvíz), hogy még suliba is ezt visz magával inni.
58. MelisUK (válaszként erre: 14. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 20. 10:11

A Tesco termékekre gondolsz? Tény, hogy itt olcsóbbak. Pl a Tesco cola a jelenlegi árfolyam szerint, a 2 literes 60 forint. Itt nagyon olcsók és minőségiek a tescos termékek.

Vagy a leértékelt sarkakra gondolsz? Nem tudom, hogy elterjedt-e már ez Mo-on, de nálunk tény, hogy egy Tescon belül 4-5 sarok is van, ahol leértékelt termékek vannak egy icipici dobozhiba végett, vagy mert hamarosan le fog járni.

Sőt, a Lidl-t imádom nagyon, ott képesek kitenni ingyen elvihetőnek azt, ami 1-2 nap múlva le fog járni. De csak estére teszik ki.

2009. febr. 20. 10:01

Sziasztok!


A világválság okozott nálunk is egy kis fennakadás,mivel a nagy autógyárak leálltak,ezért a párom is jelenleg munka nélkül,így a következő spórolásra álltam át,a válság áthidalására:) A gyerekek továbbra is megkapják azt,amit megszoktak,mi leááltunk a ruházkodással,most egy darabig nem veszünk új darabokat,nagyon olcsó alapanyagokból főzök,minden napra ki van számolva,hogy max.mennyit költhetek élelmiszerre,nincs felvágott csak a gyerekeknek,húst is negyed annyit veszek.Így sikerül továbbra is nullára kihoznom a hónap végét:))

56. Serry
2009. febr. 20. 09:36
Nem folyatom a vizet vakvilágba. Nem fizetek semmi után átalányt csak és kizárólag a fogyasztásom alapján: vagyis én olvasom le a gáz, a villany és a vízórát minden hónapban és így készülnek a számláim.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook