Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Spontán terhesség 40 felett fórum

Spontán terhesség 40 felett (beszélgetős fórum)


13. Moncsicsika (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 1. 05:59
Szia, én 43 vagyok, egész életemben azt hallgattam az orvosoktól, hogy nem tudok teherbe esni. Már elég korán lemondtam róla. Aztán megismerkedtem valakivel, aki nagyon illik hozzám, de sajnos távol volt tőlem és a covid alatt nem tudtunk találkozni. Aztán csak sikerült, egy csodás hónapot együtt töltöttünk. Állapotosan jöttem haza, pedig semmi erőfeszítést nem tettem bele ebbe a kérdésbe. A szerelem és az összetartozás érzése meghozta a *gyümölcsét. Szóval csak semmi para, és ne feszüljv rá a témára. Hajrá!
2020. aug. 22. 08:54

Több olyan anyukát is lehet hallani, akinek 40 fölött is könnyen jött a baba, de azért nem ez az általános, ilyenkor már jóval nehezebb a teherbeesés. Max. félévnél szerintem ne várjatok többet, ha nem jön össze irány valamelyik lombik intézet, bár itt sem 100 százalék a siker. A nővérem 6 évig küzdött, 46 évesen hagyta abba 9 lombik után, persze több olyan is volt benne, ahol el sem jutott a beültetésig.


Sok erőt és kitartást kívánok Neked, mert a lombik nem egy könnyű út.

2020. aug. 22. 01:27
Változó, de aki akar annak legyen.
10. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 21. 23:51

Nekem a masodik gyerkoc 40 feletti es "azonnal" sikerult.

Elotte mar szedtem folsavat a dokim javaslatara, es a nagyobbbikom nemsokkal elotte valt le a cicirol :)

Szval, drukkolom, ugyesek lesztek:)

Meg most is vallalnek ,siman.

Azt, hgy a kornyezet es az emberek mit szolnak kb. le is sz@rom --- semmi kozuk hozza, a felnevelesukhoz sincs semmi kozuk.

Velemenye persze mindenkinek van /lesz.

2020. aug. 21. 19:46
Nagyon valtozo de inkább nehezebb. Föleg aki nem szült még. Az a ritkább akinek hamar sikerül.
2020. aug. 21. 16:06
Az első terhesség kb. 6 hónap alatt jött össze, bár nem célzott próbálkozás volt, a második kb 3 év. Voltak még itt-ott "késések" a kettő közt. Sajnos, egyik terhességből sem lett baba. Negyven felett nemcsak teherbe esni nehezebb, hanem megtartani is. Sajnos. Viszont tudok olyanról is, akinek menopauzás meglepiként született babája 46 évesen.
2020. aug. 21. 11:17
Azt mondják, aki véletlenül esik teherbe 40 felett a legkisebb gyerekkel, nagyon könnyű, kicsit nem figyelsz és jön a gólya. Aki meg 30-as évei vége felé jön rá, hogy babát akar, és nem megy, nyilván 40-esen még nehezebb.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 21. 11:12
Jajj 🙈
2020. aug. 21. 10:51
Van akinek 40 évesen is sikerül, van akinek pedig 25 évesen se.
2020. aug. 21. 10:47

Nekem két 40 feletti ismerős lett spontán terhes, de egyikük sem tervezte.

Az egyik fogamzásgátló mellett, megtartották, ikrek és egészségesek.

A másiknak már egy éve hol volt mensruációja hol nem, így csak megszakításos módszerrel védekeztek. De gyerek lett belőle.

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 21. 09:02
Utóbbinál méh elöregedés a diagnózis.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 21. 09:01

Nem saját tapasztalat, de 40 felett az ismerőseimnek nehezen sikerült. Van egy ismerősöm, aki 45 évesen lett spontán kismama, előtte 3 évet próbálkoztak, most 3 éves a kislánya. Olyan, mintha 36 éves lenne :) Neki volt már egy egyetemista gyermeke.

Másik 40 évesen kezdte a próbálkozást, két éve mesterséges megtermékenyítéssel próbálkoznak, még semmi. Ő sosem szült még előtte, nem volt abortusza sem.


Én szívből drukkolok mindenkinek, aki babát szeretne.

2020. aug. 21. 08:42

Igazából az érdekelne, hogy 40 felett mennyire könnyen lehet teherbe esni? (Kinek mennyi idő alatt sikerült?)

Olvasok mindenfèlét, de a tapasztalatok érdekelnek.

Köszönöm <3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook