Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Spirál hátrahajló méh esetén? fórum

Spirál hátrahajló méh esetén? (tudásbázis kérdés)


7. Alnisa (válaszként erre: 6. - Yasumi-chan)
2023. jún. 8. 10:32

Ezt a doki szokta mondani vizsgálatnál. Illetve én is érzem, mert nagyon hátul van a méhszájam és nem felfelé.

Végül elmaradt a dolog. Most újra aktuális, mivel 6 hónapja szórakozik velem egy petefészek ciszta. Megnő 4-5 cm, majd eldurran. Valszeg van endometriozis is, mert a mostani peteérésnél elájultam... ez így már nagyon nem jó móka. Viszont kaphatok hormonos spirált is vagy egy fázisú fogamzásgátlót.

Beszéltem a szülésznőmmel, ő a spirált ajánlotta, neki is az van.

6. yasumi-chan (válaszként erre: 3. - Sziszi0528)
2023. ápr. 24. 00:18

Honnan lehet tudni hogy tényleg hátrahajló méhem van-e? Nem vagyok benne biztos, bocsánat ha hülyeséget kérdezek.



Melyik márkát kaptad? nem szült nőknek is felhelyezik ezt? Én az erős vérzés miatt tartok, de a hormon nem opció mivel PCOS miatt könnyen hízom. :(

2022. febr. 24. 10:29
Én 2017-ben szültem a második gyermekem, rá egy évre rakattam fel a spirált, de a köztes időben is nagyon erős volt a mensim és ez maradt a spirál után is (lehet hormonossal mérséklődne, ezt nem tudom). Gyerekek előtt 26-28 napos ciklusok, csak reggel jöhetett meg, ha aznap reggel nem, akkor tudtam, hogy másnap, első nap kis vérzés, 2 napig normál, majd 2 napig lecsengett, 5 nagyon max 6 napig tartott. Mióta szültem (2015-ben az elsőt, 2017-ben a másodikat), azóta szenvedek a mensivel. Ugyanúgy 26-28 napos ciklusaim vannak, de 8-10 napig tart, amiből 3-4 nap ömlik belőlem. De ez spirál előtt (és ahogy írtam szülés után) is így volt. Mióta szültem azóta ilyen erős, pedig császár volt mindkettő. Lehet a hormontartalmú segítene ezen. Magát a spirált szeretem, kényelmes, nem kell vele külön foglalkozni, bármikor szóba jöhet spontán szex, nem okoz eltéréseket (gondolok itt hangulatingadozásra, libidócsökkenésre, migrénre, amik esetleg más módszereknél mellékhatások lehetnek). Nem tudom a hormonosnak milyen ilyen jellegű mellékhatásai ismertek...
2022. febr. 24. 09:39
Én hormonoson gondolkodtam, mert a mentesre azt írják nagyon erős vérzést okoz.
2022. febr. 24. 08:33
Hátrahajló méhem van és spirálom. Nem hormonos, hanem fém (ezüst). Egy kicsit kellemetlen volt a felhelyezés, de szerintem az kb mindenkinek az. Doki utána megtapogatta, hogy rendben van-e, majd átmentünk az UH-ba és ott is lecsekkolta, hogy helyén van-e. Semmi gondom nincs vele, 2018 óta van fent, évente 1 kontrollra kell menni. Szexuális életben nem zavar, intenzíven sportolok (súlyzózás, futás), sosem zavar.
2022. febr. 24. 08:29
Kaptam, de nem volt jó, 2 hónap múlva kivették
2022. febr. 24. 08:19

Sziasztok!

Érdekelne, hogy akinek hátrahajló méhe van kapott e spirált?

Ha igen, fájdalmas volt-e a felhelyezés és utána rendben volt-e minden?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook