Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sötétség meditáció! fórum

Sötétség meditáció! (beszélgetős fórum)


2013. aug. 9. 04:48
Szerintem ettől csak felerősödnek a félelmek, a negatívumok, én legalábbis elég érzékeny vagyok ilyesmihez.
8. f49b154b31 (válaszként erre: 7. - Pasionella)
2013. aug. 8. 10:19
...vagy akár élvezhetjük is az általa teremtett vizuális csendet.
7. Pasionella (válaszként erre: 6. - F49b154b31)
2013. aug. 8. 10:11
vagy pedig... volt még vmi folytatása, nem emlékszem mi.
6. f49b154b31 (válaszként erre: 5. - Pasionella)
2013. aug. 8. 10:10
Én azt találtam róla, hogy: "A sötétség meditáció alatt szembesülhetünk a halálfélelemmel, vagy a gyerekkori, sötéttől való félelmünkkel"
5. Pasionella (válaszként erre: 4. - F49b154b31)
2013. aug. 8. 10:07

Ez a következő képen működik: keresel a lakásba egy teljesen sötét helyet, kinyitod a szemed és azt mondod: Sötétség hatolj bele a szememen keresztül és átadod magad neki.

Arra való, hogy a negatív gondolatokat eltud fogadni, a sötét énedet eltud fogadni, nem harcolni a rossz gondolatok ellene csak elfogadni, hogy vannak és azt képzelni hogy a jelenlegi helyzetemből ahol érzem magam, pincébe... úgy haladok felfelé lépcsőn, egészen az 5. szintig ami rezgés szint.

Hogy nem úgy kell elképzelni mint rossz hiszen minden a sötétségből indult és nem rossz. Nem volt rossz maga a gyakorlat csak kirázott tőle a hideg, furi volt :-) Próbáltam többet találni erről de egyelőre nem túl sok sikerrel. Egy nagyon jó barátom ajánlotta ki már kipróbált pár meditációt és nagyon benne van az ezotériába.

4. f49b154b31 (válaszként erre: 3. - Pasionella)
2013. aug. 8. 10:00

Annak nem sok értelmét látom, mert így az ember szeme keresgél a sötétben, és ez elvonja a figyelmét az eredeti céltól, hogy a szellemünket átengedjük a nyugalomnak és a belsőnkre való koncentrálásnak.

De lehet hogy meg lehet tanulni így is, idővel.

3. Pasionella (válaszként erre: 2. - F49b154b31)
2013. aug. 8. 09:56
De ez úgy működik, hogy nyitva kell tartani a szemed végig, ez a fura benne :-)
2. f49b154b31 (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2013. aug. 8. 09:56

A meditáció lényege a befelé fordulás. Abban biztos segít, hiszen a külvilág fényei nem vonják el a figyelmet.

Ki lehetne egészíteni még egy pár füldugóval.

2013. aug. 8. 09:43

Valaki alkalmazta már? Valóban hatásos?

Kipróbáltam de ahogy ott álltam nyitott szemmel a sötétben, hát... kirázott a hideg :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook