Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jóga és meditáció fórum

Jóga és meditáció (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
711. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 710. - Caramella.)
2018. jan. 5. 18:43
Ez nem hulyeseg!Amilyen artalmatlannak es jonak tunik meglepo lehet sokaknak ez az informacio!
2017. jún. 12. 14:08

Jézusom mi ez a hülyeség hogy a jóga rossz és negatívak az energiák stb?? múltkor olvastam erről valahol és azt hittem lefordulok a székről.


Ossza meg velem aki tudja, mert tényleg nagyon érdekel, aztán szívesen kifejtem én is a nézeteim.

709. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 708. - Türelmes)
2016. nov. 16. 15:00

Orulok ha valaki hallgat a figyelmeztetesre! Sokan azt hiszik hogy ha figyelmeztetes papoktol vagy lelkeszektol jon akkor az csak azert van, mert feltik a hatalmukat! Ilyenkor soha nem tudom hogy mire gondolnak, mert szerintem egy papanak ebben a vilagban csak egy atyai helyreigazitasra es terelgetesre van hatalma, semmi masra!

Engem senki nem figyelmeztetett, igy a sajat karomon tanultam meg!

708. türelmes (válaszként erre: 706. - Farkas Erika 5)
2016. nov. 15. 16:43
Nekünk a Tiszteletes Asszony mondta, hogy a jóga rossz. Én addig azt hittem jó s majdnem belekezdtem én is a tanulásába. Ugyan ezeket mondta róla mint amit Ön írt. Teljesen hiszem az Ön által leírtakat.
707. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 706. - Farkas Erika 5)
2016. nov. 14. 20:59
Azt meg elfelejtettem irni hogy ebbol az elbukott allapotbol akkor menekulsz csak meg, ha felveszed vele a kapcsolatot es ujra szovetseget kotsz vele es huseget fogadsz neki! Hat ezert kell teljes szivbol keresned Ot es ezert vannak a nehez helyezetek is!Szoktak mondani hogy nincs megteres megtores nelkul, mert a megtort emberhez van a legkozelebb az Ur!
706. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 705. - 225e968e5f)
2016. nov. 14. 20:49

"Nem biztos ,hogy mindenkinek árt. Vannak jógázók, akik jól elvannak vele. Van ,akit nem izgat, honnan az energia vagy jóhiszemű. És az sem biztos, hogy rossz az az energia. Sok az eshetőség."

En biztosan tudom hogy az energia rossz helyrol jon! Tudom hogy vannak jogazok akik nem tapasztaltak semmi rosszat..egyenlore! Ha a jogat nem csinalod 100%osan es intenziven akkor lassan fogsz haladni elore es mire a rossz oldalat tapasztalnad lehet hogy mar keso lesz! az elejen mindenkinek jo, nekem is jo volt!

Szerintem a te legnagyobb problemad az az hogy rossz istenkep van elotted! Hogy kepzeled el Istent? Isten megteremtette a vilagegyetemet sok munkaval nagy gonddal, meg az egyik sejtedben is olyan intelligens es bonyolult folyamatok zajlanak amit az Orvosi Egyetemen tobb evig tanitanak! Es mindezt azert mert szerinted szeret pofozkodni? Nem kerult volna kisebb munkajaba es gondjaba egy bokszzsakot alkotni? Nem mellesleg Isten benne van a sajat teremteseben is! Akkor pedig Isten szereti sajat magat pofozgatni? Az igazsag ennek pont az ellentete! Nem azert van az ember hogy buntetni tudjon hanem a buntetes van az emberert!Isten sohasem teremtett gonoszt es bunbeesesre hajlamos embert! Azutan valt az ember hajlamos a bunre miutan evett az almabol! Isten azert tette oda a fat mert tudni akarta hogy mennyire megbizhato es huseges az ember a sajat Teremtojehez! erre pedig azert volt szukseg mert Lucifer utan nem akarta velunk is ugyanazt atelni, egy ujabb arulast! Meg azt is eltudom kepzelni hogy ez a probatetel Lucifer otlete volt mert igy akarta megszerezni es kivenni az ember kezebol a hatalmat a Fold folott, erre ugyanis nagyon feltekeny volt! A lenyeg hogy az ember jelenleg elbukott allapotban van!Ebbol az allapotbol szeretne minket kimenteni az Ur! Azert van hogy neha nehez helyzetbe kerulunk mert akkor igazan megszolitjuk Ot es teljes szivvel keressuk Ot!

Megtaláltok engem, ha kerestek

és teljes szívvel folyamodtok hozzám."

(Jeremiás 29:12-13)

705. 225e968e5f (válaszként erre: 704. - Farkas Erika 5)
2016. nov. 13. 13:05
Nem biztos ,hogy mindenkinek árt. Vannak jógázók, akik jól elvannak vele. Van ,akit nem izgat, honnan az energia vagy jóhiszemű. És az sem biztos, hogy rossz az az energia. Sok az eshetőség. Az imánál sem lehetsz biztos benne. Miért mert sokan mondják? Attól még lehet hogy gonosz erőhöz imádkozol? Mert megszünteti a bajaidat? Akkor felmerül, ha hatalma van szüntetni, akkor ő mérte rád, hogy könyörögj ,vegye le rólad. Persze ez is csak eshetőség. De mindenképp hagyta ,hogy bajba kerülj, hiába kegyelmez könyörgésre. Ez a bajom a bűnbeeséssel. Isten megteremti a gonoszt, megteremti a bűnbeesésre hajlamos embert, megteremti a bűn tárgyát, odateremt minket a tárgyhoz és utána jól megbüntet. Csokit tesz a gyerek elé ebéd előtt, hogy jól pofon vághassa ha megeszi, holott tudja ,hogy agyerek nem fog ellenállni a csokinak.
704. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 703. - 225e968e5f)
2016. nov. 8. 18:17
De ha mar valaki megszivta es van tapasztalata akkor legalabb azt ossza meg masokkal hogy nekik ne a vegzetuk legyen! Nem igaz?
703. 225e968e5f (válaszként erre: 701. - Farkas Erika 5)
2016. okt. 31. 20:18
Önmagától meg az anyjától senkit sem lehet megmenteni. Ha valamivel megszívjuk és utána fel tudunk állni, akkor tapasztalat, ha nem ,akkor végzet.
702. 225e968e5f (válaszként erre: 701. - Farkas Erika 5)
2016. okt. 31. 20:16
Aki jelenleg abba kapaszkodik vagy bejött neki, az úgyis vészmadárkodásnak gondolja amit írsz.
701. Farkas Erika 5 (válaszként erre: 700. - 225e968e5f)
2016. okt. 27. 00:28
Mindenkinek joga van elsz@rni az életet de azért egy figyelmeztetest megérdemel minden gyanútlan és jóhiszemű jógázó!
2016. okt. 23. 09:57
Mindenkinek szíve jóga!
2016. ápr. 14. 14:24
A joga alattomos!
2016. ápr. 13. 16:42
a jóga fáj
2015. febr. 1. 16:30

Üdvözlök mindenkit... Egy újságban olvastam,hogy létezik Indiában "Csend -silent" terápia ami alkalmazható 14 és 30 napos változatban.Tudatában vagyok,hogy úgy szellemi mint fizikai megprobáltatás a test részére,de Én mégis nekivágnék...Érdeklődnék,hogy tudna-e valaki ebben segiteni,infó ..hely-ár részletek,esetleg hová tudnék fordulni több infórmáció beszerzésére...

Előre is köszönöm a válaszát! Zsolt

2014. márc. 16. 16:39
Önismereti tréning, életmódtábor, jóga és táncterápia. Ti részt vennétek? Csodálatos helyen,és kitűnő mozgás és masszázsterapeutával,pszichológussal?
2013. júl. 7. 11:04
hali! kezdő jógázó vagyok, és van egy problémám a meditációban: nagyon zavar a mala. Meditációs gyöngysort választottam arra, hogy számoljam a mantrákat, de a figyelmemet mindig leköti, hogy foglalkozom a gyöngyökkel. Legszívesebben elhagynám, de akkor hogyan számolom a 216 mantrát? Mit tanácsoltok?
694. Laliyah
2013. máj. 23. 09:21

Kedves Lara!


Nem tudom kaptál-e választ, de elsősorban ott, ahol jógázol, kellene ezt mondani. Pont a Sivanandásokról azt tudom mondani, hogy maximálisan segítőkészek és nem sértődnek meg, ha kérdezel.


Hozzáteszem, ha alaptanfolyamot kijártad, ott minden egyes gyakorlatnál monják, kinek nem ajánlott az adott gyakorlat. Pl. a magas vérnyomás a fordított helyzeteknél okozhat problémát, ellenjavallt az ászanák végzése, ha nincs kezelve, ha pedig be van állítva akkor orvossal egyeztetve érdemes végezni.


A fejfájás nekem is sokat jelentkezett eleinte, pedig nem vagyok magas vérnyomásos. Mikor elkezdtem, nagyon erőlködtem, és maximalista módon akartam végezni. Ez ugye feszültséget okoz, görcsöt, rossz légzéstechnikát. Ez okozhat fejfájást szintén.

A savászanában való fejfájáson lehet segíteni kényelmesebb fekvéssel, ezt okozhatja izomfeszülés, vagy rossz nyaktartás, amit ha végzed a nyakgyakorlatokat, idővel lazul, illetve eleve az a tény, hogy a mindennapi őrületből hirtelen kiszakadsz és relaxálni kellene. Az elméd pedig görcsösen ragaszkodik a "semmi sem jó" érzéshez és foglalkoztat, hogy ne tudj pihenni.


Remélem segítettem

2012. okt. 13. 20:17

Öt hete elkezdtem egy Hatha-jógatanfolyamot (Hatha-jóga, "Sivananda-módra").


Sokmindenre számítottam, hiszen rengeteg pozitív dolgot hallottam & olvastam korábban a jógáról (mert régóta foglalkoztat a téma), ám erre az "eredményre" álmomban sem számítottam:

minden, hangsúlyozom MINDEN alkalommal, amikor jógázom, borzalmas fejfájás tör rám, amely sokszor még gyógyszeresen sem múlasztható el & napokig gyötör!...


Az alábbi esetekben, pozitúrákban fájdul meg a fejem:

♣ amikor egyszerüen csak fekszem a hátamon, pihenö helyztben. Ilyenkor nyomja a fejem a padló. Használok jóga szönyeget, de nekem még duplán hajtva is nagyon kemény; vannak ugyanis a fejemen olyan pontok, területek (pl. a koponyám tarkó feletti, hátsó része), amelyek nyomása fejfájást vált ki.

♣ Ugyanez a helyzet a fejtetömmel is... :-(

♣ A fejfájás pedig 100%-osan garantált, illetve fokozódik akkor, ha olyan pozitúrát végzek, amelyben a fejembe tolul a vér (ha a fej alacsonyabban helyezkedik el, mint a test többi része, a lábak & a törzs). Ilyenkor kidüllednek a szemeim, elvörösödik az arcom & lüktetni kezd a fejem; ha pedig ebböl a helyzetböl felállok, szabályosan rosszul leszek, hasogat & nyilall a fejem.


Mi lehet az oka ennek? A magas vérnyomás, vagy valami más?

Egyáltalán ajánlatos nekem jógázni?!...

Jóga terén tapasztaltak válaszát várom!

Elöre is köszi!

2012. júl. 4. 16:13

Sziasztok,


Minden jógarajongónak ajánlanám az alábbi lehetőséget. A Starlim India szervezésében számos kurzus található, teljes ellátással, Indiában egy Rishikesh nevű városkában mely az ország egyik jógafővárósaként van számon tartva.


További infót találhattok az alábbi linken: [link]


emellett, facebookon is rákereshettek korábbi kurzusokon résztvevőivel is kapcsolatba lehet lépni, véleményük kikérése végett.

2012. ápr. 11. 19:09

Sziazstok...

Nem tudom, hogy van e itt még valaki, de járjatok utánna, olvassatok utánna a yoga nem minden esetben "csak" pozitív energiaáramoltatás és testedzés...

690. Shila
2012. ápr. 10. 16:14
Ugye van meg itt valaki,akit izgat a tema?
2012. márc. 11. 18:22

Sziasztok!


Javasolni tudom a Wai Lana jógát. Én ajándékba kaptam a DVD-ket nagyon jók. Különböző gyakorlatok vannak, és nagyon jól elmagyarázza, így szépen lehet haladni, fontos a napi szinten való gyakorlás. Én viszont vezetett meditációs gyakorlatokat keresek. Tudna valaki ajánlani valamit?

688. piciici
2012. márc. 11. 18:10

Sziasztok!:)


Én is szeretnék nekifogni a jógának, főleg azért, hogy növeljem a hajlékonyságomat.

Tudnátok gyakorlatokat, videókat, dvd-ket javasolni nekem?

Előre is köszönöm!:)

2011. febr. 12. 21:16

Sziasztok!


Most találtam erre a fórumra és ezután sűrűbben is ide fogok látogatni. A napüdvözlet gyakorlatsort keresem magyar nyelvű videóban. Tud nekem valaki segíteni? Sajnos nálunk nincs lehetőség jógaórákra járni, így az internetről tanulok amit csak lehet. A tibeti rítusokat csinálom, de szeretném a napüdvözletet is. Sok anyagot találtam, de magyar videót nem. Előre is köszönöm a segítséget!

686. Satc235 (válaszként erre: 684. - B38fef89a3)
2010. jan. 28. 13:07

Szia,


mennyire messze van a pont, ahol megállsz?

685. b38fef89a3 (válaszként erre: 684. - B38fef89a3)
2010. jan. 14. 22:14
Senki többet? :-)
2009. máj. 17. 21:52

Csak nem hagy nyugodni a lótusz ülés meg a spárga (jógától meg meditációtól függetlenül "csak úgy" szeretném megcsinálni őket, nem tudom megmagyarázni miért :-)). Szeretnék képes lenni megcsinálni mindkettőt, egy fél éve gyakorlok is rájuk, de egy bizonyos ponton megakadtam. Tudna valaki segíteni?


1) Lótusz-ülés: fél-lótusz megy, de innen nem tudok tovább jutni. Van valami gyakorlat a teljes lótusz-üléshez szükséges rugalmasság/stretching elérérésére? Vagy technikai javaslatok?


2) Spárga: itt főleg a Stretching könyvben látott gyakorlatot csináltam, hogy odafekszem hanyatt szemből a fal elég, lábaimat kinyújtva felrakom a falra kinyújtva, majd egyre szélesebb terpeszbe nyitom őket. De egy bizonyos ponton nem megy túl, még ha húsz percig csinálom is folyamatosan, hetente többször. Nyilván valami más gyakorlat (is) kéne. (Vagy csak egyszerűen nálam ennyi ilyen irányban az elérhető maximum.) Ötlet? Gyakorlat?


Köszi előre is.

683. c4f059c04b (válaszként erre: 682. - Tárnics)
2009. máj. 12. 21:35
Sokan elvetik a földönkívüli lények elméletét. Én nem feltétlenül.
682. tárnics (válaszként erre: 680. - C4f059c04b)
2009. máj. 12. 19:09

Szia!

Most értem csak a könyv végére. 400 oldalon boncolgatja ezeket a kérdéseket,melyeket Te is feltettél.

A végére felkerült a pont az i betűre.Az eredeti koponyák (13 db) a Plejádokról,az Orionról és a Siriusról kerültek hozzánk még az Atlantiszi időkben. Legalább is a maja az azték és tolték mágusok szerint. Ajándékba kaptuk őket.A koponyákba volt foglalva az égi istenek egész kultúrája,tudománya,filozófiája. A kristálykoponyák szerepe,hogy az emberi faj modellje legyen.Ha bővebben érdekel , konkrétan mire használták ,mi lett a sorsuk érdemes elolvasni a könyvet, több féle szempontból is vizsgálja a kérdést. Nem is a végkövetkeztetés a lényeg,hanem maga a vizsgálódás. Elénk tárul közben a letűnt korok történelme, filozófiája,az emberi faj perspektívája. Kitágítja az ember tudatát, attól függetlenül,hogy elfogadja-e valóságosnak az egészet,vagy sem.A koponya alak pedig jelkép, a tudás jelképe.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook