Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » S.O.S! Szobatisztaság! fórum

S.O.S! Szobatisztaság! (beszélgetős fórum)


19. trapiti (válaszként erre: 6. - Kriszmasz2)
2010. aug. 26. 15:58

Nálunk is volt átmenetileg hasonló, ha nem figyeltem rá annyira amennyire elvárta volna, bekekilt v bepisilt. Észrevette, hogy ez fontos Neked, ha bekakil, az ember minden mást félretesz és vele foglalkozik... inteligens gyerek ;)


Én két dolgot tettem. Az egyik, hogy következetesen jutalmazom a wc-be/bilibe kakilást (nálunk matricát kap, amit a wc ajtóra ragaszt és nagyon büszke rá). A másik, hogy ha bekakilt, vagy pl. a padlóra kakilt, akkor együtt takarítottuk fel. Adtam a kezébe nedves törlőkendőt és szépen feltöröltettem vele. Eleinte fél órába is beletelt, nem nagyon akarta... megbeszéltük, hogy ha bekakil, nekem is ugyanilyen rossz feltakarítani. Még a kezünket is megszagoltuk, hogy milyen büdi lett... Viszont mindezt nem mérgesen, nem kiabálva, hanem nyugodtan, csendesen csináltam végig. A végén nagyon megdícsértem és megköszöntem hogy segített. Összesen két alkalommal fordult még elő, azóta fölhagyott ezzel a szokással... (Egyszer bugyit mostunk együtt... aztz külön utálta, mert bele kellett nyúlni a kakiba...)

18. BenKír (válaszként erre: 1. - Kriszmasz2)
2010. aug. 26. 15:36
Az én kislányom 1,5 éves kora óta szobatiszta, de 2 hétig kakilni csak a bugyiba volt hajlandó. Vettem Neki zenélős bilit, és onnantól kezdve minden rendben volt. A bugyiból a kakit abba ürítettem ki, és elkezdett zenélni. Ez nagyon tetszett neki. Hátha, Nálatok is beválna.
2010. aug. 26. 14:47
Írtad, hogy van egy 10 hónapos gyermeked is és hogy 2 hónapja kezdtétek a nagyobbikkal a szobatisztaságot. Az nem lehet, hogy a nagyobbik látja, hogy a kisebbiknek szabad a gatyába (pelusba)bepisilni, bekakilni, így úgy gondolja, hogy neki is lehet? Gyakran van ilyen, ha kistesó érkezik a családba, akkor a nagyobbik valamiben visszaesik. A szobatisztaságot még csak most kezdtétek, neki is új dolog ez és szeretne inkább még ő is kicsi lenni. Próbálj meg észérvekkel hatni rá. Pl mutassuk meg kistesónak milyen ügyesen tudsz bilibe/wc-be pisilni/kakilni, hisz Te vagy a nagytesó.
16. kriszmasz2 (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2010. aug. 26. 14:41

Elképzelhető. A sógornőm mondta, hogy az ő kisfia is sokáig hazavitte a kakit, ezt csak akkor tudjuk majd meg.

Nem lehet, hogy valami lelki baja van, mert néha olyan, mintha direkt csinálná. Nem lehet, hogy most kezd féltékeny lenni a kistestvérére?

15. kriszmasz2 (válaszként erre: 12. - Barcabo)
2010. aug. 26. 14:37
Nem történt velünk ilyen. A bilit meg ismeri, mert sokáig abba pisilt, illetve másfél hétig bele is kakált, nem vettem észre, hogy baja lett volna vele. A szűkítőt nem szereti.
14. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Kriszmasz2)
2010. aug. 26. 14:36

Én megértem a problémádat, tényleg nem tenne jót a kis lelkének, ha megszégyenülne.

De az nem lehet, hogy hazavinné neked??? Én hallotam már ilyet is. A kisfiú egész nap visszatartotta, az oviban is, mert nem volt rajta pelus. Anyuka este, fürdés előtt ráadta, a gyerek elvégezte a dolgát, pelus le, majd ment fürdeni.

Nálatok ez azért mondjuk már nem oldható meg, mert simán belerakja a kisnadrágba. De ettől még lehet, hogy hazaviszi...

13. kriszmasz2 (válaszként erre: 9. - Sylvia81)
2010. aug. 26. 14:32
Köszi ez jó ötlet kipróbálom. Annak már én is utánna néztem, hogy nem lehet feltétel, csak mégsem olyan jó az a gyereknek, főleg, ha egyedül van ezzel a problémával. Majd természetesen beszélek az óvónővel.
2010. aug. 26. 14:30

szia!nem tudom veletek nem történt e ilyesmi...

egy kis történet.

a barátnőm kisfiának fitymaszűkülete volt,szobatiszta lett úgy ahogy és mikor feltéptén neki a bőrt nem volt hajlandó csak pelusba kakilni.és szegényke azt hitte a kaki a fütyin jön és a égő csípő fájdalom miatt nem volt hajlandó sokáig csak pelusba nagydolgozni.

Lehet hogy csak a bilivel van baja nem?wc-szűkítőt nem vettél még neki?de nekünk pl.lépcsős wc.feljárós szűkítő van és 25hónapos a kisfiam ordít ha bilit lát de oda szó nélkül belecsinál mindent.

11. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 6. - Kriszmasz2)
2010. aug. 26. 14:29
Nincsenek, hasonló korú kis barátai, akit láthat, hogy biliznek? Amúgy a nagyfiam nekem is ezt csinálta, mint a te gyereked, csak nekem 2 éves volt! Egyik nap itt volt a szomszéd kislány, kint jó idő volt levettem róla a pelust, és később kakált, mivel kisgatya nem volt, a rövidnadrág száránál kipottyant! A kislány előtt megszégyelte magát, és onnantól szólt, ha menni kellett bilizni!
2010. aug. 26. 14:29
Itthon maradok, azzal nincs baj, mert van-egy 10 hónapos kisfiunk is. Egyébként szerintem nincs hosszabbított gyes, az a három év betöltésével megszűnik. Őt azonban nem akarom visszairatni az óvodából, mert már nagyon hiányzik neki a gyerektársaság. Kicsit félek azonban attól, hogy esetleg megszégyenül, amennyiben csak vele lesz ilyen probléma.
2010. aug. 26. 14:26

Én azt meséltem a lányomnak, hogy a WC nagyon szomorú, ha nem abba kakil bele. És hogy mindig mondja, hogy mennyire szomorú, ahányszor elmegyek WCre.

(Nálunk nem volt bilizés, mert sokkot kapott, ha csak rá kellett ülnie. Szerintem amúgy felesleges, ha a WCtől nem fél.)


Az oviba be kell venniük, nemrég indult róla fórum, ott olvastam. Idéntől nem lehet feltétel a szobatisztaság, rendelet van róla!!!

8. 81057d5f8a (válaszként erre: 3. - Novehaki)
2010. aug. 26. 14:24
van olyan is, hogy hosszabbított gyes?
2010. aug. 26. 14:21
Turelem
6. kriszmasz2 (válaszként erre: 2. - 4ca460d3e8)
2010. aug. 26. 14:20
Az a baj, hogy nem szól, megvárja, míg nem figyelek és akkor kakál be, képes addig visszatartani. Megvárja, amíg csinálnom kell valamit, testvérét rendezem, háztartási munka, wc.stb, igaz csak néhány percre hagyom magára, de ezt a kis időt használja ki.
2010. aug. 26. 14:20
jó sokáig vártatok a kezdéssel. De azért ne aggódj. Minden gyereknél van visszaesés. Főleg azért, mert a bekakilást szokta eddig, neki az a természetes.A bilizés meg olyan mint egy játék, vagy, mint a nyaralás. Jó-jó, de mostmár térjünk vissza a régi 'módszerhez'. Csak a türelem vezet valahova, meg a biztatás, hogy ő milyen ügyes, tud ám a bilibe is csak most elfelejtett szólni, pedig anya nagyon örül, mikor a bilibe.... és effélék. Remélem segítettem.
2010. aug. 26. 14:19

igen, ne erőltesd.. próbáld meg a w-re ültetni hátha ott megy neki.


oviba nem mehet addig amíg nem szobatiszta. vagy igen?

2010. aug. 26. 14:17

szia türelem nem szabad sietetni, a nagylányom 3,5 évesen lett pelusmentes a kicsi pedig 2 éves sem volt mikor levetette a pelust pedig nem is mondtuk neki.


de a lányeg hogy nem szabad sietetni kérjél gyes hosszabítást, és ha lehet maradj még otthon vele, amúgy az oviba szerintem mehet majd ott elrendezi az ovónő, de ha nem akarod beadni akkor hosszabított gyes.

2010. aug. 26. 14:15
Próbáljátok akkor a wc-be, és had nézze ahogy a víz leviszi! Játékosan, nem eröltetve!
2010. aug. 26. 14:13
Kisfiam 34 hónapos. Két hónapja kezdtük a szobatisztaságot. Két hét alatt értük el, hogy már a bilibe, vagy a wc-be pisil. A harmadik héttől kezdett el bilibe kakálni. Kevésszer még a nadrágba kakált, de többnyire a bilibe. Azonban mostmár harmadik hete nem hajlandó bilibe kakálni, csak és kizárólag bekakál a kisnadrágba. Már sokmindent kipróbáltam, de semmi nem vezet eredményre. Kérlek segítsetek, mert tanácstalan vagyok és két hét múlva kezdenénk az óvodát!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook