Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » SOS Segítség... fórum

SOS Segítség... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
101. Basset
2010. máj. 4. 10:48

Nekem egy jó sztorim van.


A csaj 2 kisgyerekkel az utcán megállít. Kérdi, van-e telefonfülke a közelben. Mondom, már 100 éve leszedték mindet. Esett az eső, gondoltam, hívni akar valakit, hogy vigye haza, így odaadtam a mobilom. Jófej volt, csak 2 mp-et beszélt, aztán letette és akit hívott visszahívta. (Nem kocsit hívott, valami pénzügy volt.) Aztán kérdezte, hogy tudok-e adni pénzt neki, mert venne üdítőt a srácoknak, de nem volt nálam a pénztárcám. Elhitte, megköszönte és lelépett. A gyerekek töööök aranyosak voltak! A csaj is jófej volt, nem bunkó, követelőző. Mondjuk, az is igaz, hogy a nagyobbik gyerek kezében ott volt egy szatyor tele kroaszonnal... :S De azért jól esett "adni", jót tett a lelkemnek... :)


Szóval adni jó - akár pénzt is, de bizonyos keretek között...

100. Basset (válaszként erre: 64. - 25c0404375)
2010. máj. 4. 10:38
És még egyéb módszerek, pl. összefekszik a tesóval. Aztán gyerek zaciba be, zaciból ki, így több a zsé... A tanárok meg "integrálják" őket... Szép élet, mondhatom! Meg kéne büntetni őket!
99. Basset (válaszként erre: 48. - 25c0404375)
2010. máj. 4. 10:36
Jézusom... Szegény gyerek... :(((
98. Basset (válaszként erre: 34. - 25c0404375)
2010. máj. 4. 10:34
Hát, náluk akkor nem ünnepelnek, mert szerintük Jézus nyáron született... :O Akkor nem értem, minek volt a nagy bunda a pásztorokon... Nem sült be a picsuszuk:? :O
97. Basset (válaszként erre: 21. - Pipőci)
2010. máj. 4. 10:32

Ja, ez érdekes... :O

Hogy netezik, ha nincs árama... Már a net se ingyenes...


De egyébként vannak ismerőseim, akik tényleg nem tudják hónapokig befizetni a számlákat, de neteznek, meg a gyerekek feszt csokit rágnak... Ez utóbbi meg úgy működik, hogy az utolsó 20 ft-ot összevakarom, hogy a gyerek kapjon csikit... :S Szóval valahol érthető, ha nem is helyes... :(

96. Basset (válaszként erre: 16. - Pipőci)
2010. máj. 4. 10:30
Nekem az egyik rokonom csinálta ezt... Száz éve nem láttam, aztán írt, hogy hello, hogy vagyok. Visszaírtam, hogy kösz, jól, rég láttalak, mi a helyzet. Erre ő, hogy ki fogják dobni a lakásából, azonnal adjak neki egy 10e-t. És amikor ajánlottam neki alternatívákat (pl. egy ingyen szállót egy keresztény gyüliben, míg meg nem oldódik a helyzet), elküldött a nyámba... :( Érdekes... Na, azóta nem kérdi meg, hogy vagyok... :O
95. Basset (válaszként erre: 1. - Oliv)
2010. máj. 4. 10:27

Elég régi topic, de sokszor bedob olyan témát, ami ezer éves és érdekel... :(

Na, mindegy, azért írok, hátha reagál (vagy érdekel valakit)... :)


Szóval a levelekről tudok, de nem gondoltam, hogy direkt nyit valaki ilyen fórumot... Persze, miért ne... :S

Szomorú... :(

Ez még durvább, mint ha személyesen az utcán kap el...

94. oliv (válaszként erre: 90. - Kutyáslány)
2010. febr. 20. 21:52
Ez hogy jön a kéregetéshez? Itt nem reklámozunk! :(
93. csorocsaj (válaszként erre: 91. - Gne2)
2010. febr. 16. 20:40
ígen de épp ezért nem kérek ne mondják na beteg a gyerek kér már minek annyít ad az isten amennyí kell nekünk
92. krautmanno (válaszként erre: 90. - Kutyáslány)
2010. febr. 16. 20:28
Köszönöm szépen.
91. gne2 (válaszként erre: 88. - Csorocsaj)
2010. febr. 16. 20:26
Többször is olvastalak már, a naplódat is figyelem. Te azon kevesek közé tartozol, akiknek lenne okuk a segítségkérésre, és mégis sokat adsz másoknak. :)
90. kutyáslány (válaszként erre: 89. - Krautmanno)
2010. febr. 16. 20:23
Igen, cipőbolt . Én sem vagyok fhérváron jártas, ezért kérdeztem. Az interneten megtalálod, nagyon jó cipőik vannak.
89. krautmanno (válaszként erre: 87. - Kutyáslány)
2010. febr. 16. 20:17

Szia!

Nem igazán vagyok ismerős.A férjem nélkül talán el is tévednék.

Nem jártam ott,még nem is hallottam róla.

Ez egy cipőbolt?

88. csorocsaj (válaszként erre: 87. - Kutyáslány)
2010. febr. 16. 20:17
szyasztok tényleg sokan kérnek sok a szegény de annál undoritobb nincs mikor a gyerekre hivatkoznak
87. kutyáslány (válaszként erre: 75. - Krautmanno)
2010. febr. 16. 19:59
Szia ! Ismered Székesfehérvárt ? Jártál már a Sepa Cipőmárkák házában ?
86. gne2
2010. febr. 16. 19:56

Én is azt hittem, hogy egy újabb kunyis topik! :D


Mi sem vagyunk gazdagok, pénzzel nem is tudnék segíteni másokon. De a használt (főleg gyerek-)ruhákat odaadom ismerősöknek, a védőnőnek, rendszeresen válogatom őket. Ahol régebben laktunk, ott két családnak adtam ruhákat, a végén már a rokonságuk is kérte. Akkor mondtam, hogy elég volt! Az egyik helyen 12 (!) gyerek van, csak őket sajnáltam...


Ez a fajta "virtuális" kéregetés, amit itt látok, nekem is nagyon furcsa. Nem úgy tűnik, hogy többen is naponta itt várják a leveleket és támogatásokat? Panaszkodnak, hogy milyenek az emberek, mert nem adnak ismeretlenül, csak úgy ajándékba 5-10E-t. Mintha az olyan semmi összeg lenne... :( Egy átlagos családban azért ez nem egy elhanyagolható tétel! :(

85. 25c0404375 (válaszként erre: 83. - Imo)
2010. febr. 16. 13:08
Meg írni..:)
84. mamma2 (válaszként erre: 83. - Imo)
2010. febr. 12. 12:40
Az olvasni tudás minimum,ha az írás nem is megy annyira:)) és szidni egyáltalán nem szabad/csak átkozni/ pl: az az átkozott, rafkós,hazudós C...nya! Burgum-irgum..hát ennyi, amit tehetsz!Késsssz
83. Imo (válaszként erre: 81. - 25c0404375)
2010. febr. 12. 10:47
tudni kell hozzá olvasni, mi?
82. oliv (válaszként erre: 81. - 25c0404375)
2010. febr. 12. 10:24
:)
81. 25c0404375 (válaszként erre: 79. - C1e9612cd3)
2010. febr. 10. 20:13

A világhálón hátha még nincsenek annyira jelen.:)

De igaz.Nem szidom őket, nekünk azt nem szabad...:(

2010. febr. 10. 15:37

amúgy, valóban van itt olyan, aki tuti, h kamu dumával próbál adományokat kicsalni a jólelkű emberekből! Én már be se nézek az ilyen topikokba. A legjobb az, amikor kisgyerekre hivatkozva (legalábbis biztos, hogy az ilyenek úgy tüntetik fel magukat, mintha minimum 1 kisgyerek lenne a családban), mert tudják, hogy az emberek szíve inkább megesik akkor, ha gyerekről is szó van.

Gáz, az tény! És leinformálhatatlan embernek, ismeretlenül SOHA nem szabad adni!

Ha már adni akar vki, akkor a minimum az, hogy elkérem a személyes adatait, lakcímét, stb. a kérőnek, és a lakhelye jegyzőjénél leinformálom! Ha csaló, akkor így ráirányul az ejnyebejnye emberek tekintete is, ha meg tényleg segítségre szorul, akkor lehet, hogy a helyi jegyző is tud segíteni! Legalábbis szociálisan látótérbe kerül.

79. c1e9612cd3 (válaszként erre: 64. - 25c0404375)
2010. febr. 10. 15:28

vigyázz, mert ezért meglincselnek!

(amúgy sajna igaz... És, ha nem volt időben ehhez esze, akkor betanítja a gyereket, hogy az eljátsza a hülyét, ráveszi arra, hogy 7 éves léttére bevizeljen, hogy minnél gázabbnak hasson a gyerek, és így próbálják az emelt családit, meg a kincstári pénzeket bezsebelni, ami azért nem kevés összeg. De láttam már olyat is, amikor a gyerek direkt éheztetve volt, hogy betegen tartsák, mert azt diktálták az érdekek. Fel lehet tenni a kérdést, hogy miért nem tűnik fel ilyenkor a képpen a gyámügy, és jogos is. A válasz? Nem tud eljutni odáig az infó! Miért? Mert, ha vki intézkedni akar ilyen ügyben,könnyen előfordulhat, hogy bicska landol mellette az ajtófélfában...)

78. oliv (válaszként erre: 74. - Pipőci)
2010. febr. 10. 14:32

:(

Tudtommal a tb finanszírozza a műtéteket is... akkor mire gyűjtöttek? Az orvos hálapénzére????

77. oliv (válaszként erre: 72. - Katácskák)
2010. febr. 10. 14:30
oké, akkor egy csajról beszélünk!
76. Me1inda (válaszként erre: 74. - Pipőci)
2010. febr. 10. 14:23
teljesen igazad van! Az a nő is akiről pár hsz -el ezelőtt írtam, ha annyira beteg a babája, minek házal ahelyett h orvoshoz vinné? Én biztos azt tenném nem becsöngetni vadidegenekhez, akkor is ha egy fillérem nem lenne!
75. krautmanno (válaszként erre: 74. - Pipőci)
2010. febr. 10. 14:19
A múltkor Székesfehérváron,a sétáló utcába bennünket is megállítottak,hogy a rákbeteg gyerekeknek gyüjtenek.A férjem elküldte őket melegebb éghajlatra.Utcán nem gyűjtenek beteg gyerekeknek!Mi nem dőltünk be nekik,de biztosan voltak akik igen.
74. Pipőci (válaszként erre: 32. - Oliv)
2010. febr. 10. 14:09

Valószínű. Tavaly volt itt két nő nálunk, nyáron. Azt mondták, egy beteg kislánynak gyűjtenek szívműtétre. Mondtam, nem tudok adni, mert nekem is beteg gyerekem van. Fél órán át a kapuban szidtak, szó szerint, milyen lelketlen vagyok. Anyósomnál "szerencsével" jártak. Szegény, alig van pénzük, egy ezrest tudott adni, dehát megértette a "gondjukat", beteg unokája van, adott jószívvel... Pár nap múlva a napi újságban olvastuk, hogy csalók járnak, szívbeteg kislánynak gyűjtenek, kamu az egész. Anyósom úgy sírt, szegény...

Azt is szeretem, amikor bevásárlásnál jönnek oda, hogy adományozd nekik legalább a visszajáródat... A férjem teljesen immunis. Kérdezik tőle, hogy "zavarhatlak", erre ő "nem, nem zavarhatsz, hagyj békén". Jönnek a beteg gyerek szöveggel, a férjem közli, hogy nekünk is van, de mi inkább dolgozunk, hogy gyógyítatthassuk...

73. katácskák (válaszként erre: 44. - Robi-Tina)
2010. febr. 10. 14:03
nem ide - SOK bocsánat, Anyuskám gyorsan mondta,(mert már elment közben itthonról) diktálta aztán én meg...
72. katácskák (válaszként erre: 45. - Oliv)
2010. febr. 10. 13:59

Bocsánat,NEM A TE Fórumódkádra írt, amit TE írtál most ki.

Ő priviben kéregetett tőlünk, kérte, hogy nézzük + a Naplóját, s arra reagálva esetleg segítsünk Neki.

Még sokszor bocsánat, csak nagyon siettem:((( az irással.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook